Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 122

Temat: Działanie Q4

  1. #111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    W wersji z koniczynką w trybie race ma wyłaczony ASR i ESP.
    Nie tylko w Q, trzeba jednak sobie go doprogramować a i czasem auto przygotować firmwarowo. W ~30 Giuliach/Stelvio aktywowałem Race lub Dynamic bez ESC.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    w wersji Q tryb race wyłącza ESP całkowicie.
    Nie to że się dowalam, ale podaję jako ciekawostkę: nie wyłącza całkowicie TC/ESP w 100%. Zostawia ich trochę na najbardziej ekstremalne przypadki poślizgu.

  3. #113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie tylko w Q, trzeba jednak sobie go doprogramować a i czasem auto przygotować firmwarowo. W ~30 Giuliach/Stelvio aktywowałem Race lub Dynamic bez ESC.
    a no to super też bym tak zrobił, jakbym nie miał Q.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Nie to że się dowalam, ale podaję jako ciekawostkę: nie wyłącza całkowicie TC/ESP w 100%. Zostawia ich trochę na najbardziej ekstremalne przypadki poślizgu.
    tak myślałem .. źle się wyraziłem, ale pewnie granica jest daleko przesunięta bo jak jezdziłem po śniegi w trybie D, to specjalnie nie ingeruje tzn. pozwala na niewielkie uślizgi -tzn nie jest nadgorliwy. A swoja droga opony tez ważne, mam te skoropiony i mam wrazenie ze to bardzo dorbra opona.

  4. #114
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Bardzo chętnie poczytam w czym napęd S-AWD jest lepszy od Q4. Wydawało mi się, że jedyne z czego napęd Subaru jest znany to płużenie przodem. Chyba, że masz na myśli napęd z wersji STI.
    Bez przesady z tym płużeniem. Miałem Legacy H6 i mam wrażenie, że Giulia płuży bardziej. W każdym razie jakość prowadzenia zależy od modelu samochodu, co widać zresztą w ramach AR - różnica w prowadzeniu Giulia vs. Stelvio jest ogromna. Jak pisałem nie każdy napęd Subaru jest lepszy. Lepiej działa tylko stały napęd. Najlepiej z aktywnym centralnym dyfrem/przekładnią planetarną, czyli taki, jak w Imprezie STi oraz autach ze skrzynią 5EAT, czyli np. Legacy/OBK H6 (w tym Spec. B). Natomiast faktem jest, że Subaru zeszło na psy. Nie mają w ofercie ani jednego ciekawego samochodu
    A lepszy jest, bo jest symetryczny, czyli masz półosie napędowe o tej samej długości. Jest też lepszy, bo jest stały - działa płynnie i jest przewidywalny, co daje pewność prowadzenia. W Q4, pomimo współczesnej elektroniki, w zakręcie wyraźnie odczuwalny jest moment dołączania przodu, co przekłada się na zmianę charakterystyki prowadzenia. Tył traci przyczepność i wyjeżdża na zewnątrz, dołącza się przód, auto zaczyna jechać. Z dwojga złego wolę napęd tylny z chaotycznie dołączonym przodem, niż z dołączanym tyłem.

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    A mi się podoba ta koncepcja RWD z dołączanym przodem. Fajnie się tym jeździ i moim zdaniem mało płuży w porównaniu do Subaru (innych niż STi), ale przy braku wyłączalności ESP i tak ciężko to jednoznacznie ocenić.
    Ciekawe jednak czy odłączenie ESP za pomocą jakiegoś patentu (implementacja trybu race albo ten patent Squadry) nie ogłupia jakoś elektroniki sterującej Q4, czy to są całkowicie niezależne systemy?

    A co do Subaru, to one świetnie idą w dłuższych zakrętach, czy na wyjściach z zakrętów, ale na wejściach w ciasne, wolne zakręty mają tendencję do podsterowności. Można to zwalczyć techniką jazdy, ale wymaga to trochę umiejętności.

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    przy braku wyłączalności ESP i tak ciężko to jednoznacznie ocenić.
    Ciekawe jednak czy odłączenie ESP za pomocą jakiegoś patentu (implementacja trybu race albo ten patent Squadry) nie ogłupia jakoś elektroniki sterującej Q4, czy to są całkowicie niezależne systemy?
    Żeby naprawić samochód wystarczy wgrać tryb Race. Na przykład [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] to ogarnia. Parę innych osób z Forum pewnie też.
    W trybie Race Q4 działa normalnie.

  7. #117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Żeby naprawić samochód wystarczy wgrać tryb Race. Na przykład [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] to ogarnia. Parę innych osób z Forum pewnie też.
    W trybie Race Q4 działa normalnie.
    U mnie jeszcze dochodzi modyfikacja/wymiana głupiejącego przy aktywacji Race sterownika aktywnego zawieszenia, co trochę komplikuje.
    Wyżej piszesz, że Q4 działa Ci "chaotycznie", stąd się zastanawiam czy to nie ma jakiegoś związku z trybem Race (nie wiem - pytam).

  8. #118
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    hill holder to system przytrzymujący hamulec na wzniesieniu, tak żeby auto nie stoczyło się przy ruszaniu, kolega coś mocno myli.
    Masz rację odnośnie hill holder, ale nie pamiętam jak się nazywa ta funkcja, która realizuje blokadę biegu przy zjeżdżaniu ze wzniesienia bez konieczności przełączania skrzyni na tryb manualny. Chodziło mi o to, że tę funkcje realizuje ASB, a nie Q4.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Wyżej piszesz, że Q4 działa Ci "chaotycznie", stąd się zastanawiam czy to nie ma jakiegoś związku z trybem Race (nie wiem - pytam).
    Taki sarkazm. Napęd działa normalnie - dołącza się w odpowiednim momencie.

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    U mnie jeszcze dochodzi modyfikacja/wymiana głupiejącego przy aktywacji Race sterownika aktywnego zawieszenia, co trochę komplikuje.
    Wyżej piszesz, że Q4 działa Ci "chaotycznie", stąd się zastanawiam czy to nie ma jakiegoś związku z trybem Race (nie wiem - pytam).
    Dlatego w naszym przypadku (aktywne zawieszenie) lepiej zrobić dodatkowo tryb Dynamic bez ESP, a nie Race. Wtedy podobno działa wszystko cacy. No chyba, że chcesz jeszcze dodatkowo twardsze zawieszenie, wtedy już więcej zabawy.
    Btw: ktoś w Poznaniu lub okolicach ogarnia to (D bez ESP)?
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. [159] Działanie ASB q-tronic
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 17:02
  2. Działanie ASR
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 14:01
  3. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  4. 147 GTA Jak sprawdzić działanie Q2
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 17:09
  5. Działanie STR
    Utworzone przez Masterhard w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 14:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory