Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93

Temat: Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    http://dojazdowe.pl/

    sprawdzony sprzedawca (chyba ten sam co podany wyżej na allegro) , do swojego i kilku znajomych wozów tam dobrali, wszystko ok.

    Nie wiem czy niektóre rynki nie _wymagają_ aby był zapas (Australia ? jest tam Alfa? ) . Więc miejsce na nie powinno być, ewentualnie inny styropian wypełniający wnękę. Wystarczy wówczas wymienić / wyciąć.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 22-01-2018 o 10:59

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Stelvio ma zapas w bagażniku bez...powietrza. Przed założeniem należy napompować koło. Problem w tym, iż wszystko w teorii z łatką i kompresorem wygląda ok ale w praktyce niestety bywa inaczej - jak na złośliwość rzeczy martwych kapeć w najmniej odpowiednim momencie na odludziu w nocy w deszczu- klasyka gatunku i jesteśmy w czarnej..... To była pierwsza rzecz którą dokupiłem do Julki.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Od 2001 r. jezdze autem i nigdy nie uzylem kola zapasowego wiec czy jest sens dojazdowki przy ubezpieczeniu opon?

    Wydymione samsungiem.
    Jest sens. Jak przedmówcy - zawsze dzieje sie w najgorszym momencie. Też zdarzyło mi sie wymieniać koło. Raz nawet przebiłem pod rząd na tej samej trasie dwa koła. Jedno wymieniłem po kilkunastu minutach drugie - to uratowałem pianką- woziłem oprócz zapasu ale i tak powietrze zeszło tuż przed wulkanizatorem. Więc dublet też moze sie zdarzyć. Zdarzyło mi sie też , że zniszczyłem oponę po drodze do dealera , u którego zostawiałem auto w rozliczeniu za nowe. Zapas uratował mnie. Więc opcja zapasu jest najlepsza. Jak ktoś ma chęć może dodatkowo wozić uszczelniacz z kompresorem - może to to o tyle pomóc, że człowiek nie upapra sie w błocie. Ale nie pomoże przy zniszczeniu opony.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Ja tylko raz w życiu złapałem kapcia, akurat wtedy, kiedy pare dni wcześniej wyjąłem lewarek z auta. Musiałem dzwonić po pomoc drogową.

    pamiętajcie o prawach murphy'ego
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    ...gdybym miał uszczelniacz, to bym go użył i też by było ok. Bo za każdym razem wystarczyło 10-20 km dojechać do wulkanizatora i to naparawić.
    Pamiętaj tylko o tym, że po załataniu uszczelniaczem w zasadzie nie należy (nie można, nie powinno się) naprawiać opony. Tzn. producenci łatek do wstawiania nie rekomendują przyklejania ich do "zaglutowanej" od środka opony, bo może nie trzymać się dobrze.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dostalem wreszcie odpowiedz od dilera Alfy (Austria) co by bylo gdybym chcial dokupic kompletny "zestaw" kola dojazdowego.....(Austria)
    A wiec, bez Vatu:
    -kolo dojazdowe 650 euro,
    -"wanna" do kola 190 euro
    -lewarek 60 euro
    -klucz/raczka 20 euro
    -kompresorek zostaje ten sam (a byloby 60 euro)

    Ha, ha, ha....920 euro netto czyli okolo 3900 zlotych!!!!!......Wiec nie bedzie!
    Nie dali mi numerow czesci bo boja sie ze byc moze znajde czesci gdzies taniej. Czy ktos tuttaj ma dostep do numerow? Prosilbym bardzo.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Przeglądałem z ciekawości EPER i nie widziałem miejsca na koło zapasowe. W dziale narzędzia jest zestaw lewarek, klucze, kompresor i plastikowa wkładka na te elementy.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Nareszcie....po pieciu miesiacach od daty rozpoczecia tego watku mam przyjemnosc zameldowac ze moj poczciwy dealer w Insbrucku w koncu dostal Stelvio z kolem zapasowym i pozwolil mi zrobic "machniom." Wszystko pasowalo w zamianie.... Wtyszystkie powyzej wymienione przezemnie elementy kosztowaly mnie nie 920 euro ale 360 czyli tyle ile dealer zaplacil zamawiajac je jako opcje dla auta. Good deal! BTW, aluminiowe kolo/obrecz jest Made in Poland, opona Made in Holland, reszty poochodzenie nieznane.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Fajnie, że jest szansa zamówić cos takiego dla stelvio. Pytanie czy ktoś kombinował zrobienie czegos takiego dla giulii? Nie wyobrazam sobie jazdy bez kola zapasowaego, tym bardziej ze wszystkie moje gumy jakie do tej pory zlapalem konczyly sie rozerwanymi/peknietymi oponami czy pogietymi felgami od wjazdu w jakies kosmiczne dziury. Szukam czegoś na allegro ale samo koło to nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze lewarek, klucz i jakas pianka/pokrowiec zeby to wszystko ladnie w bagazniku upchnac.

    Nikt tego nie potrzebuje czy wszyscy na runflatach smigaja ?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugalon Zobacz post
    Fajnie, że jest szansa zamówić cos takiego dla stelvio. Pytanie czy ktoś kombinował zrobienie czegos takiego dla giulii? Nie wyobrazam sobie jazdy bez kola zapasowaego, tym bardziej ze wszystkie moje gumy jakie do tej pory zlapalem konczyly sie rozerwanymi/peknietymi oponami czy pogietymi felgami od wjazdu w jakies kosmiczne dziury. Szukam czegoś na allegro ale samo koło to nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze lewarek, klucz i jakas pianka/pokrowiec zeby to wszystko ladnie w bagazniku upchnac.

    Nikt tego nie potrzebuje czy wszyscy na runflatach smigaja ?
    Zastanawiam się nad tym.
    W zeszłym roku pojechałem na dalszy urlop 159SW bo mogłem zapakować więcej gratów (było po prostu wygodniej a 159ka jeszcze w miarę "młoda"), w tym roku jednak jadę Giulią.

    Klucz i podnośnik to pikuś, chcę w któryś dzień sprawdzić czy dojazdówka z 159 przypasuje do Giulii bo rozstaw śrub jest ten sam, ale jest chyba inaczej z otworem centrującym. Jeśli zadziała to będę kombinował z wyciągnieciem pianek i wrzuceniem dojazdówki do bagażnika.

    Powód jest prosty: jadę z dziećmi i jadę w nocy więc w przypadku kapcia kiepsko to widzę. A złapałem już w życiu takie kapcie, że tylko wymiana opony (rozcięcie) i run flaty za wiele nie pomogą.

Podobne wątki

  1. 4HP20 - trzęsie się auto przy dodawaniu gazu na "N"
    Utworzone przez prasus w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 09:33
  2. miał ktos moze do czynienia z "1971rakso" z radomia ?
    Utworzone przez marshall w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 07:25
  3. "MASS AIR FLOW" i inne, ktos pomoże ?
    Utworzone przez Krzysiek_166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2009, 23:27
  4. czy spotkal sie ktos z "short shifter"
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 05:55
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory