Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Temat: Porównanie systemów audio

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Tak, podstawowy zestaw audio (który mam), jest średni. Trochę za słaby jak na pretendenta/czy uczestnika klasy premium. Nie żałuję jednak, bo słucham głównie audiobooków i radia "gadanego", moja rodzina nie lubi głośniej muzyki, więc nie miałem ochoty dopłacać, nawet do audio plus. Poza tym subwoofer trochę ogranicza bagażnik. Ale ciekawy jestem - może ktoś z Was zgłębił temat - czy i jeśli tak to jak (wymiana głośników?) można polepszyć podstawowe audio w Giulii.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    nie wiem jak podstawowy zestaw, ale średni jest na głośnikach 2Ohmn co jest wyzwaniem jeśli chodzi o znalezienie odpowiedników lepszych i jeszcze pewnie w dobrych wymiarach (głębokość). 3Ohm głośniki są, ale to już kosztem mocy. nie zgłębiałem jednak za bardzo tematu jeszcze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Osobiście nagłośnienie w Giulii mnie mocno rozczarowało U mnie siedzi HK, przed zakupem Julki testowałem Stingera tez z HK i to są zupełnie 2 różne historie, raczej na korzyść Kia. Wcześniej miałem w aucie Mark Levinsona, pewnie dlatego też, teraz ciężko mi zaakceptować nagłośnienie w Alfie. Przerabiałem już w swoich autach dołożenie np innego wzmacniacza i subwoofera. Te zabiegi zmieniają jakość muzyki diametralnie na + i to nie tylko w niskich tonach. W Giulii rozważam wymianę tego śmiesznego suba na coś porządnego, ale jeśli miałby być w półce, to trzeba by było powiększyć otwór. Drugie rozwiązane to włożenie dodatkowego suba pod przedni fotel. Oczywiście, jeżeli to nie przyniesie satysfakcjonującego efektu, kolejny krok to zmiana lub dołożenie dobrej klasy wzmacniacza, który z obecnych głośników wydobędzie zupełnie inną jakość.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Nie jestem audiofilem ale też mam porównanie pomiędzy HK w Giulii, a HK w bmw x4. Dla mnie to po prostu przepaść. Nie wiem czy to wina wygłuszenia obu aut ale każdy zauważy zdecydowaną różnicę. Rozmawiałem z kolega z Giulii i stwierdził, że był na konsultacjach w firmie zajmującej się profi car-audio i polecili mu przede wszystkim zacząć od weryfikacji wygłuszenia drzwi i bagażnika z podłogą.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Różnicę robi też źródło dźwięku. Po kablu (przez AA) Spotify i inne gra o niebo lepiej niż przez BT. Tak samo radio - DAB vs FM. Wydaje mi się, że przy słabym źródle, nagłośnienie w Alfie nie radzi sobie dobrze. W innych markach jakoś to lepiej wygląda. Ale przy dobrej jakości jest już ok i uważam, że porównywalnie z B&O w A4, czy innych.
    Pozdro,
    Bartas

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Mam wzmacniacz NAD, wszystko gra poprawnie ale wole jednak przestrzeń dźwięku HK w Giulii. Nie w rozumieniu pseudo przestrzeni tylko takiej naturalnej sceny. W domu mi brakuje tego bo mam za duże pomieszczenie do tak małych kolumn. W Giulii używam głównie plików FLAC z dobrego pendrive i jestem more than happy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A co "dobry" pendrive ma do jakości dźwięku ?

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Skopiowałem mój post tutaj, bo nie wiedziałem, że jest wątek o systemach audio. Moja refleksja na dzisiaj, cieszmy się pięknem bo szybko mija vide Morricone. Alfa jest piękna i unikalna. Carpe diem. Bylejakość, brzydota, chamstwo, prymitywizm to nasze otoczenie. Nie dajmy się. Moja rekomendacja na dzisiaj i zawsze, kiedy noga wciska gaz, a fizyka w siedzenie https://www.youtube.com/watch?v=QUSBLeSu-O4

    Źródło dźwięku to podstawa. Tylko Tidal HI-FI. Wysoką jakość należy ustawić wcześniej albo korzystać z muzyki offline najlepiej w jakości Master. Telefon MUSI być podłączony kablem. Bluetooth jest formą kodeka, bardzo spłaszcza muzykę i wycina pasma.

    Ja mam ustawione parametry następująco:
    - wysokie i średnia na 0 a bas na -3. Środek ustawiony na środek podłokietnika. Do prędkości 100km/h gra bardzo przyzwoicie. Separacja tonów bardzo dobra. Dźwięk raczej suchy i naturalny, bez zniekształceń. Jestem z wykształcenia muzykiem, więc można powiedzieć że słoń nie nadepnął mi na ucho. Andrea Bocelli w połączeniu z wybuchami z wydechów daje ciarki na plecach

    Jeśli ktoś lubi słuchać umcy, umcy albo po prostu radia to HK go nie zachwyci. Niech lepiej weźmie podstawowy albo średni model.

    AR tym się różni od niemieckich czołgów, że jest lekka. Tym, na czym Włosi zaoszczędzili to wygłuszenie wnętrza. Przy prędkościach powyżej +100kmh słychać wyraźnie otoczenie. Szczególnie w Stelvio.

    Dzisiaj smutna nowina nas wszystkich zastała. Zmarł Maestro Ennio Morricone. Polecam ten, mniej znany kawałek.
    https://youtu.be/rRbyZ3eD-9M
    Ostatnio edytowane przez Nemiroff ; 06-07-2020 o 13:16

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Wspaniale że @Nemioff wspomniałeś o Ennio Marricone wielka szkoda że odszedł. Ja słucham, jeśli już, muzyki w samochodzie z pendriva w formacie flac i jest dobrze.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Mam średnie audio w Giulii i uważam, że jest przeciętne.
    Generalnie mocno przebasowione, dźwięk jak zza koca.
    Żeby osiągnąć przyzwoitą czytelność, musiałem prawie na max zmniejszyć niskie pasmo a do tego lekko uwypuklić średnicę i wysokie, .
    Oczywistym jest, że najlepiej podać dobry plik źródłowy we FLAC lub MP3 320 kb.
    Jestem przekonany, że sporo można poprawić wygłuszając drzwi. Koszt śmieszny, trochę pracy a efekt na pewno byłby znakomity.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Mam średnie audio w Giulii i uważam, że jest przeciętne.
    Generalnie mocno przebasowione, dźwięk jak zza koca.
    Żeby osiągnąć przyzwoitą czytelność, musiałem prawie na max zmniejszyć niskie pasmo a do tego lekko uwypuklić średnicę i wysokie, .
    Oczywistym jest, że najlepiej podać dobry plik źródłowy we FLAC lub MP3 320 kb.
    Jestem przekonany, że sporo można poprawić wygłuszając drzwi. Koszt śmieszny, trochę pracy a efekt na pewno byłby znakomity.
    Ja uważam, że po prostu brakuje softwarowej możliwości:
    - regulacji subwoofera (przynajmniej regulacji jego głośności odrębnie od pozostałych głośników),
    - korektora dla minimum 5 pasm przenoszenia a nie jak jest teraz basy, średnie, wysokie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 03-01-2019, 10:35
  2. Porównanie 147 GTA vs GT 3.2
    Utworzone przez Kamien w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2017, 20:24
  3. [159] Wyłaczanie się wsystkich systemów związanych z układem hamulcowym
    Utworzone przez malypaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 07:11
  4. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  5. [159] Błąd systemów, gdy skręcam kołami w lewo
    Utworzone przez M@T w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory