Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Temat: Porównanie systemów audio

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Nie no, DAB (cyfrowe) gra lepiej. Szczególnie jak się głośniej słucha to cisza jest ciszą, a nie jakimś minimalnym szumieniem.
    W Polsce niestety mamy mało stacji (ale na szczęscie są w DAB+, więc wyższej jakości - przynajmniej niektóre).
    oki- dopytałem bo ze zdania nie było to do końca jasne. A że z DABem nie miałem nic wspólnego to nie wiem

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin - Lublin
    Auto
    była: Alfa Romeo Giulietta 170 KM benzyna distinctive+, jest: giulia super benzyna, vulcano black
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mam następujące pytanie:zgrywam na pendriva płyty w formacie wav, chciałbym żeby przy utworze wyświetlał mi się obrazek okładki płyty na ekranie radia. Czy jest to możliwe, a jeśli, to w jakim formacie winien być taki obrazek?

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=27468]darklew[/MENTION] otaguj pliki.
    Ja używam programu Mp3tag (do plików mp3 i flac). Okładkę możesz dodać zbiorczo - do wszystkich plików np. w ramach albumu/katalogu.

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    albo w programie foobar2000, zaznaczasz wszystkie utwory z płyty naciskasz lewy alt + enter i będziesz mógł w zakładce artwork dodać plik ze zdjęciem. W zakładce metadane możesz dodać tytuł płyty, wykonawcę i wszystko to ładnie będzie widziane na ekranie. Pamiętaj tylko, żeby było dużo wolnego miejsca na pendrivie bo może Tobie nie dopisać danych meta

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin - Lublin
    Auto
    była: Alfa Romeo Giulietta 170 KM benzyna distinctive+, jest: giulia super benzyna, vulcano black
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc, ale potrzebuję więcej rad, gdyż nadal nie wyświetla się obrazek. Robię tak. Zgraną listę utworów z płyty wyświetlam w programie MP3tag w formacie wav. Zaznaczam listę utworów i klikam dodaj okładkę. Dodaję i okładka mi się wyświetla. Klikam zapisz i wszystkie pliki zostają zmienione (zapełnia się pole "znacznik". Klikam te same pliki na pendrivie i wyświetlają się jako zmienione. Pomimo tego na wyświetlaczu samochodu nie wyświetla się obrazek.

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=27468]darklew[/MENTION], a jak wgrasz te pliki np. do telefonu, to widzisz okładki w odtwarzaczu, czy nie?

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    napisałem praktycznie krok po kroku. Działa na 100% bo tak robię u siebie. Tylko ja robię pliki flac, ale to nie powinno mieć znaczenia.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin - Lublin
    Auto
    była: Alfa Romeo Giulietta 170 KM benzyna distinctive+, jest: giulia super benzyna, vulcano black
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi - po kilku godzinach prób z kilkoma programami doszedłem do następujących efektów. Żaden program nie dodał do plików w formacie wav obrazków, które byłyby widoczne na wyświetlaczu giulii. Być może takie połączenie nie jest w ogóle możliwe - nie wiem, nie znam się. Dlatego przeszedłem do przegrywania płyt do formatu flac i tutaj każdy z programów z których korzystałem działa dobrze. Okładki albumów są widoczne na wyświetlaczu.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Mam Panowie wielka prośbę : czy możecie w systemie nagłośnienia HK podczas grania muzyki wyłączyć przednie głośniki ( opcja balansu dźwięku - przesunąć kursor na tył) i napisać mi czy subwoofer działa w takiej konfiguracji? U mnie nie.
    Pytanie o tyle zasadne w mojej sytuacji, że od nowości HK grał mi słabo. Po pół roku zgłosiłem reklamacje , ale oczywiście usłyszałem że TTTM. Ale mam w domu dwa inne auta z nagłośnieniem premium i stwierdziłem , że HK nie może tak badziewnie grać. Kolejna wizyta w ASO, twarde postawienie swoich oczekiwań i... po teście wyszło, że wzmacniacz do wymiany ( bagatela ponad 5 tysi, ale na gwarancji). I niby trochę lepiej to gra , ale... nawet do pięt to nie dorasta do nagłośnienia jakie posiadam w 10 letnim aucie innej marki. Moim subiektywnym zdaniem niskotonowy głośnik nie pracuje pełną mocą. Niestety nie wiem jak to jednoznacznie sprawdzić. Membrana ( głośnik) subwoofera niby pracuje, ale na uszkodzonym wzmacniaczu też działała. Nie ma możliwości włączenia/wyłączenia poszczególnych głośników, dlatego szukam sposobu na sprawdzenie tego jednego, centralnego.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Porównywałeś z innym Stelvio? Ja u siebie w Giulii puszczam z pendrive'a pliki w formacie FLAC i jest przyzwoicie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 03-01-2019, 10:35
  2. Porównanie 147 GTA vs GT 3.2
    Utworzone przez Kamien w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2017, 20:24
  3. [159] Wyłaczanie się wsystkich systemów związanych z układem hamulcowym
    Utworzone przez malypaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 07:11
  4. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  5. [159] Błąd systemów, gdy skręcam kołami w lewo
    Utworzone przez M@T w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory