Strona 4 z 162 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Firste, przykro mi ze moje wpisy sa tak kwestionowane.
    Ale ja nie kwestionuję tego, że miałeś takie spalanie bo widac po focie że miałeś źle mnie zrozumiałeś.
    Po prostu uważam, że ok 140+ nie było w większości trasy i tyle. Przy 120-130 kmh Stelvio pali już dużo mniej niż 10,5 l i wtedy to jak najbardziej możliwe. Zreszta sam pisałeś, że większosć trasy była 120-140, a więc ja obstawiam, ze jednak bliżej 120
    Ja po prostu nie raz robiłem testy przy 140-145 kmh i spalanie było wtedy ok 11 l na tempomacie płynna jazda, a jak już trafiały się TIRy i trzeba było co chwilę odnawiac prędkośc, to szło do 12.
    Trasę robiłeś w trybie "A"?
    I jak najbardziej się cieszę, że jak będę chciał kiedyś jechac gdzieś dlaej na spokojnie, to mogę liczyć na spalanie 10
    Póki co, takie spalania ma na trasach gdzie jest max 90-100 kmh.

    [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION]
    - ale to, że ciezko utrzymac średnią chocby 130, starajac sie jechac 140 to nie musisz mi mówić Chodzi mi o to, że jak ktoś pojedzie 80% trasy po 130-180 km/h, a resztę zrobi w zakorkowanym mieście, to wg mnie nie ma szans na 10 l w Stelvio. Choćby dlatego, że przy 140 jest ok 11 l, a w zakorkowanym mieście średnia jest jeszcze większa.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 24-02-2018 o 19:29

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Niestety, do Giulii wsiądę dopiero za kilka dni i wtedy sam sobie sprawdzę, bo praktycznie od razu chyba pojadę moją stałą trasą. Co do Stelvio to nie mogę w ogóle się wypowiadać, a pewnie różnica pomiędzy Stelvio a Giulią też jest odczuwalna. Inna sprawa, że nie korzystam z tempomatu, nie leży mi to urządzenie, z tego względu, że z górki mnie hamuje po to, żeby za chwilę dołożyć pod górkę. W ten sposób wszelkie kalkulacje zużycia są zależne od ilości podjazdów i zjazdów, a nie od mojej nogi. Nie lubię, jak nie mam na coś wpływu podczas jazdy. Wszelkie "udogodnienia" typu ESP, ABS, ASR, tempomat, asystenci pasa itp. są na pewno wygodne ale chciałbym móc je wyłączać, włączać wg mojego uznania. Nie twierdzę, że mam rację ale czasem te nowości mi przeszkadzają. Ale się rozpędziłem nie na temat. Wszystkie dotychczasowe moje Belle to były diesle i postanowiłem wrócić do silnika benzynowego więc sam nie wiem, czego po nim się spodziewać. Do czwartku mam odebrać auto, pokręcę się pewnie po okolicy, a najpóźniej 10.03 będę jechał do Berlina więc będzie ok. 180 km polskiej zwykłej drogi, potem kawałek ekspresowej no i jakieś 150 km autostrady. I 12.03 powrót. Wtedy będę mądrzejszy. A na razie chętnie poczytam, jak to wygląda u innych. Ale pewnie wyniku z fotki poniżej nie uda mi się już nigdy pobić.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Hehe jak lubisz mieć wpływ na cokolwiek to zły samochód wybrałeś. To, co w normalnych markach jest konfigurowalne tu jest na sztywno na stałe i koniec. Składanie lusterek, odjeżdżanie fotela, system start stop, czujniki parkingowe, liczba mignięć migacza, kontrola trakcji itd itd Tego nie zmienisz NIGDY Nie będzie update gwaratuję Update map te nie będzie Nie ma opcji Prędzej będzie nowy model. Co do spalania to proponuję nie patrzeć przy pierwszym zbiorniku. Wszystko się układa i uczy więc wynik będzie przekłamany. Proponuję też nie patrzeć na ten śmieszny wykres bo ma się nijak do trybu A i B że o rzeczywistości nie wspomnę. Jeszcze śmieszniejszą kulę ziemską przemilczę
    Ostatnio edytowane przez azar ; 24-02-2018 o 20:55
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No nie, to nie jest tak, że nie wiedziałem, co kupuję. To moja 5. Alfa i to, że ją kupię, wiedziałem od początku, jak tylko pokazały się pierwsze informacje. Tyle, że to pierwsza moja benzyna od 2000 roku (nie liczę sprzętów, którymi się ścigałem, bo to inna bajka). Jeździłem kiedyś Skodami, Mitsubishi, Daihatsu, wieloma Fiatami, aż namówiono mnie na Alfę. Ówczesny mój sponsor - dealer Fiata i Alfy powiedział kiedyś, że kupię pierwszą, a potem nie będę już chciał innego auta. I miał rację. A pracuję jako szef serwisu "innej wiodącej marki", w której ofercie też jest 4x4 260 KM z 8AT (na pewno mogłem mieć to auto za cenę zakupionej Super) ale mnie nie porwało. Poza tym, dzięki temu układowi miałem (i mam nadal) możliwość przetestowania każdej Alfy dostępnej w polskiej sieci i mógłbym skopiować Twoją stopkę. Tak więc doskonale wiedziałem, czego brakuje Giulii ale po zbilansowaniu "za" i "przeciw" wyszło "kupić". Założyłem ten temat, bo jestem ciekawy zużycia paliwa w tych autach ale nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci. Moja 159 też potrafiła się napić nieźle, a ON przecież nie jest odczuwalnie tańszy od Pb jak za PRL-u. Jak to mówił mój ojciec: stać na konia, stać na owies.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Z tym się zgodzę. Raczej nie patrzę na zużycie paliwa. Jak się zapala rezerwa to po prostu jadę na stację. Czerpię przyjemność z jazdy nie z oszczędzania. Mimo, że też "jestem z branży" i zanim kupiłem to miałem nieograniczony dostęp do wszystkich wersji to nie do końca byłem świadom niektórych ułomności. To wyszło przy mojej pierwszej Giulii ale dla mnie ważniejsze jest jak się samochód prowadzi i dlatego Giulia wygrywa wszystko Skupiam się na jeździe i pomijam wszystkie niedociągnięcia. Z tym spalaniem to wszystko zależy od twojej stopy. Aha i nie baw się w benzynę 98 czy nie daj boże 100. Lej 95 bo to zaleca producent i nie będziesz miał problemów z check engine. Taniej i samochód zadowolony
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    W związku z tym, że za kilka dni przesiadam się na Giulię, od jakiegoś czasu śledzę ten dział z większą uwagą. Zauważyłem, że nie ma tu wątku dotyczącego zużycia paliwa w Waszych (dzisiaj) lub naszych (prawdopodobnie od przyszłego czwartku) Giuliach. Z rozmów ze znajomymi, którzy już takimi autami jeżdżą od jakiegoś czasu uzyskuję bardzo skrajne informacje, które trudno ocenić. Proponuję więc ten temat w takim formacie, w którym zamieszczamy foto wyświetlacza z wynikiem. Ale żeby wynik był miarodajny i dający się jakoś zinterpretować, a także żeby wątek nie zamienił się w dyskusję, w której każdy następny ma niższe zużycie i tak aż do wyników ujemnych , dobrze by było, żeby na fotce był przejechany dystans, średnia prędkość i średnie zużycie – tak jak na foto poniżej, które akurat pochodzi z dawnych czasów, kiedy to ujeżdżałem 166. Ewentualnie w opisie można dodać, jaki charakter miała trasa (miasto, góry, autostrada czy też mieszane). Myślę, że byłoby to dosyć ciekawe i czasem dające do myślenia. Oczywiście propozycja jest skierowana również do użytkowników Stelvio, jako, że cały wątek dotyczy tych dwóch modeli. Pozdrawiam
    Witam,
    Uwazam ze wątek o spalaniu jest bez sensu. Jest tak wiele zmiennych ktore determinuja spalanie, począwszy od trybu (chyba o tym nie wspomnieliście D>N>A) skończywszy na tepreaturze otoczenia , przebiegu auta itp
    Po krotce czytając watek dla osoby z zewnątrz wyglada to tak:
    Mi spaliła 12,4 przejechałem 100KM na trasie od A do Z. z prędkością 130-150km/h
    Nie no skąd...mi spalila 11,8 na trasie 200km i jechałem 125-137 na tempomacie...
    I tak kolejni 12,3 i 11,9 ...przeciez to jest bez sensu...no ale coz może komuś sie przyda...Tylko po co to nie wiem.
    Na koniec dodam ze mi Stelvio 280KM spalało 15-18 przy prędkości 160-200 tylko po co komu to i na co?
    Turbobenzyny wszystkie chleją i kropka.

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Sory ale oszukujesz bo komp blokuje się na 15l Co uważam za oszustwo ale tak jest.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    A to przepraszamw takim razie 13-15 ma sie rozumieć

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Jak wszyscy zaczną uczciwie liczyć z dystrybutora, to pewnie nie jednemu wyjdzie te 15-18

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Dlatego ja uważam, że jesli już podawac spalanie, to na równej i płynnej jeździe, najlepiej na tempomacie. To jeszcze idzie porównac jako tako z innymi samochodami.
    Bo wszystko inne zależy potem już tylko od nogi i warunków.
    Ja w dzień w korku mam w mieście 14,5-15, nocna jazda po mieście bardzo płynna i spokojna to 7. A więc samo miasto to 7-15
    Tyle, że nawet testy na tempomacie powinny być w warunkach obiektywnych, najlepiej płasko i bez wiatru. Sam zauważyłem, że ten sam odcinek z wiatrem (lub z góry) i pod wiatr miałem 1,5 l róznicy!
    Tutaj kilka porównań za Autocentrum, Alfy i konkurencja dla 2,0 w benzynie.
    https://i.imgur.com/7FxxcJl.jpg

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory