Strona 5 z 162 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #41
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Też zgadzam się, że same dane nikomu się nie przydadzą - bo jak widać - każdy ma inne Ale wątek nie jest bez sensu - jakiś tam obraz można sobie wyrobić - mimo wszystko zgadzam się, że takie uturbione benzyny jak w naszych autach piją sporo, jak się je pogoni ale i potrafią być w miarę oszczędne, jak się pojedzie w stylu eco.

    Dodam też, że czasem sam jestem zdziwiony, że jadąc podobną prędkością, w trasie, ale uważając na wynik spalania (tak dla sportu) można uzyskać sporo niższe spalanie niż jadąc podobnie, nie myśląc o tym. Po prostu bardziej myślimy - pod górkę się rozpędzimy, z górki puścimy na "wolnym kole" itp, a do tego mamy jeszcze różne temperatury otoczenia, jedziemy z wiatrem lub pod wiatr itp.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To może ujednolicić testy? Jak już się bawimy.
    Na rozgrzanym silniku zatankowane do pełna, reset trybu i 10km prostego odcinka na tempomacie na obwodnicy/trasie szybkiego ruchu. Prędkość w granicy 100-120. Potem zdjęcie komputera. W Warszawie może to być wylotówka na Janki. Prosta trasa dopuszczalna 120km/h.
    Od biedy można się umówić jednego dnia i przejechać dokładnie ten sam odcinek i dokładnie w takich samych warunkach. Rzetelniej już nie będzie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jazda na tempomacie przy zadanej prędkości co ma testować? Wiatr będzie inny, nachylenie inne, opony inne, temperatura inna. W teorii to nawet różne auta powinny dać podobne wyniki* a różnica będzie wynikać z innych opon, innego Cx, innego paliwa itd. itp. Z założenia więc takie "badanie" jest bez sensu i do tego masz bardzo małą próbkę, więc i "dokładny" wynik, czyli taki mający jakiekolwiek znaczenie dla kogokolwiek (chociażby z dokładnością do 1L/100km) nie jest możliwy do osiągnięcia. Musiałbyś mieć albo 1000 testujących (osób i pojazdów, bo oba to zmienne) albo chociaż 10 testujących przez 1000km w kontrolowanych warunkach czy cokolwiek, a nie 5 osób coś niby sprawdzi i z tego wyjdzie niby średnia a potem ktoś powie "a mi pali litr więcej", odpowiesz "no pół litra czy litr to w granicach błędu" to jak taki błąd to po co te testy. Równie dobrze można powiedzieć "w mieście spali 8 - 20 litrów a na trasie 7 - 15 litrów" i tyle.

    *) bo do poruszania się z daną, stałą prędkością (względem powietrza, nie drogi), potrzebna będzie taka sama praca, przy założeniu braku nachylenia, takiego samego Cx, takich samych opon, oporu łożysk, temperatury powietrza, bla bla bla...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że dane podane przez producenta są najlepsze bo WSZYSCY producenci testują silniki w IDENTYCZNYCH warunkach. To, że nijak to ma się do rzeczywistości to właśnie te czynniki zewnętrzne o których tu mówimy.

    W dodatku sugeruję wyluzować bo autorowi wątku chodziło o spalanie każdego z nas z nie jakieś średnie. Dlatego każdy z nas podaje ile akurat u niego wyszło. Autor sam sobie wyciągnie wnioski. Nikt tego nie będzie wpisywał do excela i nie ogłaszał oficjalnych wyników.

    Osobiście nigdy nie patrzę na spalanie ale ten wątek mi się podoba. Każdy sam wyciągnie sobie wnioski
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Dane producenta zazwyczaj odnoszą się do warunków "optymalnych" czyli w praktyce nieosiągalnych, chociaż ktoś tam miał wprowadzać reguły, które z wyników "w warunkach laboratoryjnych" dadzą takie trochę bardziej zbliżone do życia. Tylko własnie z takich "testów" jak tu proponowane to za bardzo nie da się żadnych wniosków wyciągnąć. Bo jak taki test zrobią 3 osoby i wyjdzie im odpowiednio 9, 11 i 16 L/100km to jaki będzie wniosek? Że trzeci coś zrobił nie tak i średnio pali 10L/100km czy że jednak trzeba liczyć średnią ze wszystkich i uznać, że średnio pali 12L/100km? 20% różnicy to nie w kij dmuchał i to własnie stanowi o bezcelowości takich testów (a jeśli znowuż ktoś powie, że czy pali 10 czy 12 to bez różnicy dla niego, to tym bardziej po co takie testy i cyferki).

    Można jedynie przyjąć rząd wielkości: zasadniczo Giulia 2.0 200km powinna w cyklu mieszanym palić (powiedzmy) około 11 a w trasie 9 i jedyny pożytek z tego taki, że jeśli komuś w trasie notorycznie spala 15 to może ma dziurę w baku, a jeśli w mieście 7 to nie pali na dwa gary itp. Pułapką takich tematów na forum zawsze jest "tamtemu pali tylko 8 w mieście a mi 10 to coś musiało się popsuć albo paliwo chrzczone".
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wiosek będzie taki, że może wyjść 9, 11, 16l. Wnioskiem nie musi być jedna liczba. Celem tego wątku nie jest podanie liczby tylko zebranie danych w jednym miejscu.
    Pytaniem nie było "ile powinna palić Giulia" tylko "ile wam pali".
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Pytaniem nie było "ile powinna palić Giulia" tylko "ile wam pali".
    Mądrego to miło posłuchać (lub poczytać). O to właśnie chodzi. Wnioski każdy sam sobie wyciągnie. Z drugiej strony też uważam, że na tym forum, jak i na innych, są wątki i tematy "bez sensu" (dla mnie). To na nich nie bywam i się nie wypowiadam. A w ostateczności tylko czytam.

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    22

    Domyślnie

    2.2 150km spalanie średnio 5.3l,na trasie 4.5 autostrada przy 180 5.6.Spalanie rewelacyjne moim zdaniem, Passat żony o podobnej mocy spala więcej szczególnie przy większych prędkościach.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    5,6 przy 180, czy średnia z autostardy gdzie zazwyczaj się skacze w zakresie 100-180 kmh i realnie wychodzi z odcinka 140-150. Tak czy inaczej zajebiście mało bo to może oznaczać w Stelvio ok 6,5
    a tak w ogóle, to w 2,2 przy 150 KM jest w ogóle turbina, bo przy tej pojemności i mocy, chyba jej nie potrzebuje?

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Oczywiście, że jest.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory