Strona 53 z 162 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #521
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Suv w ropie to rozsądny wybór ale mocno ograniczony.Kiedy szukałem auta typu SUV (takie mi się podoba) i przejechałem się Stelvio 280KM to zachorowałem i kupiłem! Spalanie benzyny na poziomie 14l w mieście i 10l w trasie przeboleje.Tak jeżdżącego auta do 300KM i w cenie do 200tys.BRAK

  2. #522
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Batar Zobacz post
    Suv w ropie to rozsądny wybór ale mocno ograniczony.Kiedy szukałem auta typu SUV (takie mi się podoba) i przejechałem się Stelvio 280KM to zachorowałem i kupiłem! Spalanie benzyny na poziomie 14l w mieście i 10l w trasie przeboleje.Tak jeżdżącego auta do 300KM i w cenie do 200tys.BRAK
    Dokladnie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #523
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Ja jestem właśnie po trasie w góry:
    Do ~300km: 50km miasto, 50km kręte dróżki 60km/h, 200km po drogach powiatowych z prędkością 90 - 120 km/h - Spalanie 12l/100km
    Powrót ~300km: 50km miasto, 50km kręte dróżki, 100km po drogach powiatowych z prędkością 90 - 120 km/h, 100km po autostradzie z tempomatem na 160km/h - Spalanie 10.2l/100km

    Generalnie większość czasu jeżdżę po mieście i nawet jak nie ma korków to spalanie rzadko spada poniżej 15l/100km.
    W trasy jeżdzę rzadko więc cięzko mi ocenić, ale pierwsza trasa Warszawa-Poznań, Autostrada, stała prędkość 120km/h i Spalanie 9.5l/100km.
    Średnia z 2300km powiedzmy, że miasto-trasa 50/50 to 12.7l/100km

    Generalnie jeżeli, ktoś osiąga spalanie na poziomie 7l/100km to albo jedzie jak emeryt albo u mnie jest coś nie tak.

    Stelvio 200KM. Zrobiłem trasę Polska -Niemcy w sumie 466 km w obie strony z czego 340 autostrada z tempomatem 120. Reszta to miasta, dróżki, wioski i ograniczenia predkosci. Srednie spalanie 8,3 prędkość srednia 76 km. Jezdziłem delikatniej niż zazwyczaj ale nie po kapeluszowemu, czasem musiałem przycisnąć na autostradzie ze względu na idiotów (głównie ucieczka przed nimi), po niemieckiej stronie nie było w ogóle takiej potrzeby - szybko i spokojnie. Ten wynik jest bardzo dobry. Jest spora różnica między prędkościa 120 i 130 na tempomacie w relacji koszt efekt 130 nie warto. No ale to taki test- wolę dynamiczniej jechać , ale oficjalnie zgodnie z przepisami jakby kto pytał.

    edycja: pierwszy tysiąc kilometrów byłem trochę przestraszony spalaniem - choć wiedziałem,że bardzo oszczędnie nie będzie szczególnie w stosunku do Giulietty (8,4) a tym bardziej do Mito (7,8). Teraz po ponad 5kkm mam wrażenie , że spalanie spadło znacząco (ok 10,5).
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 18-08-2019 o 19:42 Powód: gramatyka

  4. #524
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ostatnia podróż służbowa z WAW do pewnego Niemieckiego małego miasta.
    Łącznie ok 1550km. 2 osoby na pokładzie. W PL autostrady i jazda... dynamiczna Raczej nikt nas nie wyprzedzał. W DE jazda zgodnie z przepisami. Na miejscu kilka przejazdów miejskich łącznie ok 30km.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15658140026030.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	117.9 KB
ID:	261194

    Dodam, że w jedną stronę nawet wyszło litr mniej ale podróż powrotna przez PL dorzuciła trochę do wyniku.

    Przy średniej 111 jaka wyszła z całości czyli łącznie z miastami i wynikiem lekko ponad 9l gdzie mamy silnik 280KM, którego nie oszczędzałem to wynik jest REWELACYJNY.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #525
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Co do benzyna vs diesel to ja dorzuce swoje 3 grosze.

    Sporo zalezy od przebiegow jakie robi I na jakich trasach. Jak ktos robi 10-15k rocznie to moim zdaniem diesel nie do konca ma sens.. Sam man Stelvio FE (benzyna 280KM) I wiem jaki jest zakres spalania I jak bardzo zalezy od stylu jazdy.. a diesel te roznice bardzo zniweluje no jak dla przykladu ja mam zakres spalania od 8,5 -19,5 to w diesel pewnie od 5.5 -10

    Roznica w kosztach przy górnych zakresach wychodzi duza bo nawet przy 10000km rocznie to za samo paliwo roznice wyjda od 2-5k rocznie (Tak na oko zalezy po ile paliwo i jako będziemy jeździć- zakladam benzyny 3-10l wiecej na 100km)

    Co innego jak ktoś robi 50k rocznie to te kwoty razy 5.. I już mamy 10-25k w ciągu roku wiecej na paliwie wtedy raczej nikt rozsądny benzyny nie weźmie skoro tyle jezdzi..

    Nie mówiąc o innych zaletach diesla w takim użyciu, jak mniej tankowan itp.

    Niestety nie ma idealnego rozwiązania

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #526
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ostatnia podróż służbowa z WAW do pewnego Niemieckiego małego miasta.
    Łącznie ok 1550km. 2 osoby na pokładzie. W PL autostrady i jazda... dynamiczna Raczej nikt nas nie wyprzedzał. W DE jazda zgodnie z przepisami. Na miejscu kilka przejazdów miejskich łącznie ok 30km.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15658140026030.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	117.9 KB
ID:	261194

    Dodam, że w jedną stronę nawet wyszło litr mniej ale podróż powrotna przez PL dorzuciła trochę do wyniku.

    Przy średniej 111 jaka wyszła z całości czyli łącznie z miastami i wynikiem lekko ponad 9l gdzie mamy silnik 280KM, którego nie oszczędzałem to wynik jest REWELACYJNY.
    Zależy jak patrzeć na ten wynik. Jak na 2 litrowy silnik to wynik niezły ale bez rewelacji, jak na 280 KM to faktycznie super to wygląda. Tak czy siak postępu dużego dla matki ziemi nie ma, bo 9-10 litrów to zawsze benzyny paliły w trasie, tylko dla człowieka wzrósł komfort i tempo jazdy. Wygląda na to, że bez elektryków nie zmniejszymy w transporcie poziomu zanieczyszczeń.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #527
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zależy jak patrzeć na ten wynik. Jak na 2 litrowy silnik to wynik niezły ale bez rewelacji, jak na 280 KM to faktycznie super to wygląda. Tak czy siak postępu dużego dla matki ziemi nie ma, bo 9-10 litrów to zawsze benzyny paliły w trasie, tylko dla człowieka wzrósł komfort i tempo jazdy. Wygląda na to, że bez elektryków nie zmniejszymy w transporcie poziomu zanieczyszczeń.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Stare dwulitrówki paliły więcej i miały dużo mniejszą moc. Więc jakis postęp jest - w odniesieniu do mocy - bardzo duży. Widzę ,że też należysz do tych co wierzą , że elektryki zbawią świat. Nie zbawią - żeby politycy się zes... li to i tak nie zbawią. Elektryki to głównie kasa ale nie dla nas. Elektryki maja szansę (szansę) tylko wtedy, gdy pojawią sie wydajne żródła energii nie powiązane z paliwami kopalnymi a obecnie na świecie poza Unią Europejską - czego nie podaje propaganda - znowu rośnie zużycie węgla energetycznego. Czyli zmienia sie tylko miejsce produkcji smrodu - ale będzie go za to wiecej.
    Ja nie odczuwam zapału by siedzieć na źródle dużej mocy prądu przemiennego o napięciu 600V. Teoretycznie przetwornice mają byc ekranowane ale w to nie wierzę, bo kable nie są ekranowane a to wystarczy.Co innego prąd stały - tu można sobie poradzić z polaryzacją. Jak ktoś chce sobie popsuć cztery litery i TO obok - to jego sprawa, ale niech lepiej otworzy swoją komórkę i znajdzie zaszyte głęboko pliki odnośnie regulacji prawnych i sie dowie ,że ISTNIEJĄ ograniczenia prawne ( skądeś się wzieły)mocy pola elektromagnetycznego i dlatego komórki nie należy trzymac bliżej ciała niz 10 mm. Zakładam,ze użytkownicy tego nie czytają i raczej nie maja kieszeni z grubej na 10mm tektury.
    Będą elektryki i będą zarobieni na leczeniu dziwnych chorób nie wiązanych z elektrykami. Polecam niedowiarkom czytanie fachowej literatury odnośnie oddziaływania pola elektromagnetycznego na organizmy żywe - jest taka w indeksowanym ( indeksowanym czyli poważnym i uznanym - poważne pisma w przeciwieństwie do "Faktu" czy "Gościa Niedzielnego" maja przypisany IF mówiący o randze w piśmiennictwie światowym - to dla tych co niekoniecznie muszą to wiedzieć) piśmiennictwie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zależy jak patrzeć na ten wynik. Jak na 2 litrowy silnik to wynik niezły ale bez rewelacji, jak na 280 KM to faktycznie super to wygląda. Tak czy siak postępu dużego dla matki ziemi nie ma, bo 9-10 litrów to zawsze benzyny paliły w trasie, tylko dla człowieka wzrósł komfort i tempo jazdy. Wygląda na to, że bez elektryków nie zmniejszymy w transporcie poziomu zanieczyszczeń.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Stare dwulitrówki paliły więcej i miały dużo mniejszą moc. Więc jakis postęp jest - w odniesieniu do mocy - bardzo duży. Widzę ,że też należysz do tych co wierzą , że elektryki zbawią świat. Nie zbawią - żeby politycy się zes... li to i tak nie zbawią. Elektryki to głównie kasa ale nie dla nas. Elektryki maja szansę (szansę) tylko wtedy, gdy pojawią sie wydajne żródła energii nie powiązane z paliwami kopalnymi a obecnie na świecie poza Unią Europejską - czego nie podaje propaganda - znowu rośnie zużycie węgla energetycznego. Czyli zmienia sie tylko miejsce produkcji smrodu - ale będzie go za to wiecej.
    Ja nie odczuwam zapału by siedzieć na źródle dużej mocy prądu przemiennego o napięciu 600V. Teoretycznie przetwornice mają byc ekranowane ale w to nie wierzę, bo kable nie są ekranowane a to wystarczy.Co innego prąd stały - tu można sobie poradzić z polaryzacją. Jak ktoś chce sobie popsuć cztery litery i TO obok - to jego sprawa, ale niech lepiej otworzy swoją komórkę i znajdzie zaszyte głęboko pliki odnośnie regulacji prawnych i sie dowie ,że ISTNIEJĄ ograniczenia prawne ( skądeś się wzieły)mocy pola elektromagnetycznego i dlatego komórki nie należy trzymac bliżej ciała niz 10 mm. Zakładam,ze użytkownicy tego nie czytają i raczej nie maja kieszeni z grubej na 10mm tektury.
    Będą elektryki i będą zarobieni na leczeniu dziwnych chorób nie wiązanych z elektrykami. Polecam niedowiarkom czytanie fachowej literatury odnośnie oddziaływania pola elektromagnetycznego na organizmy żywe - jest taka w indeksowanym ( indeksowanym czyli poważnym i uznanym - poważne pisma w przeciwieństwie do "Faktu" czy "Gościa Niedzielnego" maja przypisany IF mówiący o randze w piśmiennictwie światowym - to dla tych co niekoniecznie muszą to wiedzieć) piśmiennictwie.

  8. #528
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wygląda na to, że bez elektryków nie zmniejszymy w transporcie poziomu zanieczyszczeń.
    Aby zredukować skutecznie emisję zanieczyszczeń trzeba zredukować populację. W każdym innym przypadku produkcja zanieczyszczeń będzie zawsze. Choćby produkcja metanu, CO2 i zużycie wody
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #529
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Aby zredukować skutecznie emisję zanieczyszczeń trzeba zredukować populację. W każdym innym przypadku produkcja zanieczyszczeń będzie zawsze. Choćby produkcja metanu, CO2 i zużycie wody
    Jest wiele tego typu oczywistości, które są niepoprawne politycznie i dlatego politykom nie przejdą przez gardło. Rzeczywistości jednak nie da się oszukać i jak zwykle będzie pobudka z łapą w nocniku, tyle że nikomu nie będzie do śmiechu.

  10. #530
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Wrocław - Italia 6.9l
    Ale skutecznie podnoszę średnią z nowym wydechem na górskich uliczkach. Na razie ok. 7.5 co i tak jest super wynikiem.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory