Strona 8 z 162 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Prezes - do dobrej terenówki traktor jedzie dalej
    I to jest prawidłowa odpowiedź. A temat dotyczy zużycia paliwa w Stelvio i Giulii.

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok wróćmy do spalania To oficjalne dane ze strony alfaromeo.pl

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selection_265.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	17.4 KB
ID:	242534
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Te 5,9 to cyk pozmaiejski. Tej zimy wracałem z 20 km poza miastem w warunkach mgły, gdzie ludzie jechali przepisowo a nawet w wolniej (80-90 kmh na 90) i wszyscy bez wyprzedzania, udało mi się uzyskać ok 7-7,5 l
    Realnie w testach jakoś nie odstaje od innych
    http://www.auto-swiat.pl/testy/porsc...lnikami/1gm853
    https://autogaleria.pl/testy/alfa-ro...first-edition/
    Choć chciałbym widzieć, jak oni testowali, że wyszło im tak małe spalanie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b36eDFK.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	64.7 KB
ID:	242539
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 07-03-2018 o 21:06

  4. #74
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tryb A i jazda przepisowa - wiem, nie do pomyślenia w Polsce. Do tego delikatne operowanie gazem i brak gwałtownych zmian prędkości (hamowanie, przyspieszanie, wyprzedzanie) i taki wynik można uzyskać na odpowiedniej trasie "mieszanej".

    Tym niemniej to i tak ekonomiczne silniki jak na to, co oferują w kwestii osiągów. Jak ktoś chce mniejsze spalanie to niech kupi auto ze słabszym silnikiem albo dizla. Nie można zjeść ciastka (280KM) i nadal mieć ciastko (5l/100km).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Kurcze, ale wyobrażasz sobie, że pracujesz w gazecie i dostajesz w miarę mocne auto do testów, a spalanie jest takie, jak ja bym ćwiczył ekojazdę?
    No chyba, że oni test robią głównie poza miastem na trasach 70-90 kmh.
    W trybie A w Stelvio nigdy nie miałem mniejszego spalania, on zamula (wręcz dławi) silnik i dodaje tryb żeglowania, który mało gdzie idzie wykorzystać. Nie mówiąc o tym, że czasam większe oszczędności sa na paliwie, jak hamuje się silnikiem a nie na żeglowaniu.

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No ale test spalania to test spalania, chyba nie oczekujesz że test spalania w trybie mieszanym będzie robiony z butem w podłodze i na pełnej piździe, bo wtedy słupki by się zaczynały od 15 litrów...
    Producent tak robi test, żeby wykazać jak najniższe spalanie i g CO2/km (bo ekoświry mają na tym punkcie fioła) a gazety czy inne instytucje robią tak, żeby symulować "typowe warunki użytkowania", a że każdy użytkuje po swojemu, to każdemu wyjdzie co innego, komuś będzie palić tyle co w teście wg gazety X a komuś tyle co w teście kanału jutup Y. Stąd mój wcześniejszy komentarz, że wątki typu "ile tobie pali" mają nikły sens bo zawsze kończą się tym samym.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Sory ale ja się poddaję i nie dam rady zejść poniżej 8l To niewykonalne!
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad jeszcze jednym aspektem: w poprzedniej Alfie miałem program zrobiony na ok. 230 KM (2,4 JTD 200). Pewnego dnia, po założeniu kolektora z usuniętymi klapkami zażyczyłem sobie wgranie z powrotem programu fabrycznego (ściągniętego wcześniej z tego auta). Uzgodniłem z wykonawcą, że pojeżdżę tak jakiś tydzień i zdecyduję, na którym zostaję. Wyjechałem z warsztatu, zrobiłem ok. 2 km do obwodnicy 3Miasta, a potem jeszcze z 10 obwodnicą i szybko wykonałem telefon, że nie wrócę za tydzień tylko na drugi dzień. Po prostu auto "nie jechało", a co najważniejsze w tym wątku - paliło ok. 1 l/100 km więcej przy porównywalnym stylu jazdy i w zasadzie na tej samej trasie (tylko w drugą stronę). Jak uzgodniłem tak zrobiłem. Auto oczywiście wróciło do życia, a spalanie do wcześniejszych wartości. I tu pytanie: czy czasem w trybie D nie będzie można uzyskać lepszego wyniku niż w N, wykorzystując wyższy moment i hamowanie silnikiem.

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie. Po pierwsze w D skrzynia trzyma wyższe obroty a to oczywiście więcej ruchu tłoków i więcej paliwa. Po drugie w trybie D wykorzystywane jest 100% mocy i nawet delikatne naciśnięcie pedału gazu powoduje szybkie przyspieszenie i wysysanie paliwa.

    Imho najlepiej/najekonomiczniej jeździ się w trybie A w manualu. Nikt nie zdecyduje lepiej kiedy zmienić bieg jak kierowca który z wyprzedzeniem wie jaka jest sytuacja na drodze. W dodatku silnik jest zdławiony i nawet mocniejsze depnięcie skutkuje płynnym przyśpieszeniem. Mam w planach przejechanie dokładnie takiego samego odcinka w D N i A oraz w A w manualu.

    Btw zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę. Jak ustawie na tempomacie 80km/h w trybie A to skrzynia wachluje biegami bez sensu zmieniając wyższy niższy jakby nie mogła się zdecydować i to tak co kilkanaście sekund. Rozumiem że czasem z górki i pod górkę delikatnie ale bez przesady. Nie wiem czy to sprzyja oszczędnościom ale z pewnością komfortowi nie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja robiłem 3 rundy po 5 km w mieście wieczorem, płynna jazda za każdym razem z 4-5 ruszeniami, spalanie w każdym trybie było identyczne, tyle że w trybie A aż bolało serce, jak muliło. Musiałeś dawać gaz na 50%, by uzyskać przyspieszenie jak w D na 10%.
    W trybie A ma aż absurdalnie niskie obroty, za każdym razem jak chcesz przyspieszyć, to jak byś go zarzynał.
    W trybie D obroty są trzymane chyba na początku maxa Nm, więc jest to efektywne. Ja jednak staram się jeździć zazwyczaj w trybie N, bo układam D pod dynamiczną jazdę. Gdybym z 80% czasu spokojnie jeździł w D (w korkach), to mi automat się nauczy stylu muła, a chcę czuć róznicę jak wrzucam z N na D

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory