Strona 58 z 162 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #571
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    170km/h tempomat odcinek 45km ruch maly, 3 dorosluch na pokladzie,kilka przyhamowan do moze 140 jsk ktos zajechal, srednia predkosc 168km/h sr spalabie 11.5l/100.

    testowalem ten sam odcinek w druga strone jadac 190km/h na tempomacie, duzo większy ruch, wiele razy zwalnianie do tych 130-140, zdazylo sie tez ze na chwile pojechałem 210. sr spalanie 14.5.

    tu widze postęp w stosunku do 159 tbi, bo tam miałem wyniki o 1.5-2l wieksze przy takich predkosciach. prwnie to wynik to 8 biegowej skrzynii biegów i nizszego wspolczynnika oporu powietrza

  2. #572
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Trochę mnie nie było, z androida wycina mi czasem posty np znikł post w którym napisałem,że armia USA chce wycofać ekrany dotykowe, gdyz dane przemawiaja za ich "udziałem" w dwóch katastrofach okretów - ciekawe jak to jest w samochodach i ile ofiar maja "na sumieniu", więc odpowiadam teraz.
    Nie będę sie rozpisywał więc dam linki do biblioteki kongresowej USA, są tam setki i tysiące artykułów - każdy może poczytać - wystarczy abstrakty. Lepsze teksty lub z wyższym IF są płatne, sorry - nie moja wina, ale pracownicy uniwersytetów czy akademii medycznych powinni miec do nich dostęp w ramach umów uczelnianych. Dałem tez przykład abstraktu.

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/...+fields+cancer

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/...tric+vehicules

    Phys Med Biol. 2015 Jan 7;60(1):163-73. doi: 10.1088/0031-9155/60/1/163. Epub 2014 Dec 5.
    In-situ electric field in human body model in different postures for wireless power transfer system in an electrical vehicle.
    Shimamoto T1, Laakso I, Hirata A.
    Author information
    1
    Nagoya Institute of Technology Department of Computer Science and Engineering, Nagoya 466-8555, Japan.
    Abstract
    The in-situ electric field of an adult male model in different postures is evaluated for exposure to the magnetic field leaked from a wireless power transfer system in an electrical vehicle. The transfer system is located below the centre of the vehicle body and the transferred power and frequency are 7 kW and 85 kHz, respectively. The in-situ electric field is evaluated for a human model (i) crouching near the vehicle, (ii) lying on the ground with or without his arm stretched, (iii) sitting in the driver's seat, and (iv) standing on a transmitting coil without a receiving coil. In each scenario, the maximum in-situ electric fields are lower than the allowable limit prescribed by international guidelines, although the local magnetic field strength in regions of the human body is higher than the allowable external magnetic field strength. The highest in-situ electric field is observed when the human body model is placed on the ground with his arm extended toward the coils, because of a higher magnetic field around the arm.
    PMID:
    Chyba z tego abstraktu nie dowiem się nic specjalnego na temat wpływu falowników na organizm człowieka Przydało by się też.. Conclusions. - Może odwołać nas do jakiegoś źródła, gdzie mamy możliwość zapoznania się z treścią? Czy podany przez Ciebie Autor to znany autor (z wysokim wsk. Hirscha, albo znany w środowisku naukowym?).

    Stwierdziłeś wcześniej, że kable inwerterów nie są ekranowane - skąd to wiesz?

    Myślisz, że Toyota, która robi hybrydy od 20 lat, mając w działach badawczo-rozwojowych, podejrzewam, setki doktorów inżynierów zarabiających górę pieniędzy, którzy pochodzą z różnych stron świata i najlepszych uczelni , wyposażonych w najlepsze narzędzia i mających dostęp do najlepszych laboratoriów, podobnie Tesla, BMW, Volkswagen nie badały wpływu falowników na organizm ludzki???

    Przejechałem się dzisiaj Giulią 150PS - spalanie w mieście z stosunkowo dużą liczbą startów i stopów przy spokojnej jeździe miałem około 5.5l (2 osoby na pokładzie).
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 28-08-2019 o 18:25

  3. #573
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    GD-WAW-GD oszczedny niczym hybryda
    co prawda A1/A2, 80% tempomat i tylko kilka 'dzid'
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190828_111002 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	61.4 KB
ID:	261529

  4. #574
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    GD-WAW-GD oszczedny niczym hybryda
    co prawda A1/A2, 80% tempomat i tylko kilka 'dzid'
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190828_111002 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	61.4 KB
ID:	261529
    Bez "dzid" pewnie szło by zejść ponizej 10 pytanie tylko jak się powstrzymać w sumie tylko jedno mi przychodzi do głowy.. daj żonie prowadzić ja po wakacyjnym wyjeździe gdzie spalania 8,5-9,5l z poszczególnych tankowan pojezdzilem troche "normalnie" i spalanie na podstawie tankowania 17,4l

    Swoja droga czy udało się komuś z jednego baku przekroczyć 20l (nie mówię o krótkich odcinkach

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #575
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Bez "dzid" pewnie szło by zejść ponizej 10 pytanie tylko jak się powstrzymać w sumie tylko jedno mi przychodzi do głowy.. daj żonie prowadzić ja po wakacyjnym wyjeździe gdzie spalania 8,5-9,5l z poszczególnych tankowan pojezdzilem troche "normalnie" i spalanie na podstawie tankowania 17,4l

    Swoja droga czy udało się komuś z jednego baku przekroczyć 20l (nie mówię o krótkich odcinkach

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] mi się udało 22,5 ;p

  6. #576
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] mi się udało 22,5 ;p
    To non stop vmax? czy bardzo częste wyprzedzanie? albo jazda na torze

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #577
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    To non stop vmax? czy bardzo częste wyprzedzanie? albo jazda na torze

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Bardzo, bardzo dynamiczna jazda. Bez toru. Nieustanne wyprzedzanie

  8. #578
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Chyba z tego abstraktu nie dowiem się nic specjalnego na temat wpływu falowników na organizm człowieka Przydało by się też.. Conclusions. - Może odwołać nas do jakiegoś źródła, gdzie mamy możliwość zapoznania się z treścią? Czy podany przez Ciebie Autor to znany autor (z wysokim wsk. Hirscha, albo znany w środowisku naukowym?).

    Stwierdziłeś wcześniej, że kable inwerterów nie są ekranowane - skąd to wiesz?

    Myślisz, że Toyota, która robi hybrydy od 20 lat, mając w działach badawczo-rozwojowych, podejrzewam, setki doktorów inżynierów zarabiających górę pieniędzy, którzy pochodzą z różnych stron świata i najlepszych uczelni , wyposażonych w najlepsze narzędzia i mających dostęp do najlepszych laboratoriów, podobnie Tesla, BMW, Volkswagen nie badały wpływu falowników na organizm ludzki???

    Przejechałem się dzisiaj Giulią 150PS - spalanie w mieście z stosunkowo dużą liczbą startów i stopów przy spokojnej jeździe miałem około 5.5l (2 osoby na pokładzie).
    Litośći!!! Podałem linki do biblioteki kongresowej - możesz tam wejśc znajdziesz setki i tysiace artykułów. Abstrakty podaje sie po to,żebyś nie marnował czasu na czytanie artykułów , które dla Ciebie bedą bezużyteczne - masz wiedzieć o czym jest, chcesz więcej wchodzisz na full text jeśli jest za darmo albo płacisz i korzystasz. W artykule wg wymogów pismiennictwa masz m. innymi wstęp, metody, przedmiot badania kwerendę do kolejnej literatury, statystyka, dyskusje i wnioski czyli conclusions oraz spis literatury. dopiero po przestudiowaniu i analizie możesz wyrobic swoje własne zdanie albo szukać dalej. Podałem przykład abstraktu - nie wszyscy umieją z tego korzystać i dobrze, bo nie każdy musi wszystko umieć (chwała Bogu)- by pokazać jak to wygląda. Ostatnie zdanie " Czy podany przez Ciebie Autor to znany autor (z wysokim wsk. Hirscha, albo znany w środowisku naukowym?) " dowodzi ,że masz braki w czytaniu abstraktu - i korzystania ze stopek abstraktu - z nich powinieneś uzyskać wszystkie informacje , o które pytasz.( Jak wiadomo Uniwersytet w Nagoyi leży w dżungli na zad...iu i czarownicy łykając ziółka opowiadają bajki spisywane tam-tamami). Tak a propos zwróciłes uwagę na słowo leakage - oznacza tu tyle co przeciek. Czyli domyślnie ekrany są, a jest przeciek elektromagnetyczny czyli wypadnie sprawdzić w full tekście - tu tak żeby odnieść się tylko do tego tekstu. Miejscami zgodny z normami w innym nie. Kto ustala normy, na jakiej zasadzie - producent? niezależna instytucja? I nie ma do tego nic sztab inżynierów chocby znakomitych - oni mają sie trzymać przepisów i pilnować kosztów. Innymi słowy - literatura do przeglądu.

  9. #579
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dzięki Ignacy. Wybacz moje lenistwo, ale nie chce mi się sprawdzać czy autor jest znany czy nie. Poza tym w jednej dziedzinie masz Hirscha 10, a w drugiej 3 i w obu przypadkach naukowiec/inżynier/autor może być bardzo dobry (mierząc "Hirschem").
    Znajdę setki i tysiące artykułów, ale ja nie mam dostępu do tych płatnych czasopism. Czy możesz w 10 zdaniach bez odwoływania nas do abstraktów, biblioteki kongresowej i tysiąca artykułów na czym polega owa, rzekoma szkodliwość falowników? 10 zdań. To chyba nie dużo - co?

    Podejrzewam, że na świecie sprzedano ponad 20mln sztuk samochodów stricte elektrycznych i hybrydowych - naprawdę myślisz, że producencie nie zadali sobie trudu, żeby zgłębić temat, tylko machnęli ręką i zaryzykowali miliardy euro, dolarów i yenów inwestując w rzekome rakotwórcze technologie.
    Tak jak pisałeś - conclusions daje obraz wyników. Abstrakt daje obraz tego co było robione- czyż nie? Więc po co mi abstrakt, skoro interesują mnie Wnioski.
    Powtórzę pytanie, bo podejrzewam, że całe domniemanie(?) o wpływie falowników na człowieka opiera się o stwierdzenie, że kable w samochodach nie są ekranowane. Dlatego pytam: skąd wiesz, że kable nie są ekranowane? Czy trzeba pisać elaborat, żeby na to pytanie odpowiedzieć?
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 29-08-2019 o 19:29

  10. #580
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Całkiem chyba niezły wynik, w tym ok. 1,5h (w sumie) stania w korku, prędkość 110-150km/h (max. 200km/h), obciążenie 2+2 + pełny bagażnik.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190831_125455.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	48.1 KB
ID:	261585
    Ostatnio edytowane przez michal35 ; 01-09-2019 o 19:25

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory