Strona 61 z 162 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #601
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał JAC0 Zobacz post
    Tak jak napisałem, docelowo nie mam zamiaru używać tego trybu - celowo pokonałem powyższy odcinek drogi na tym trybie, aby sprawdzić najniższe spalanie w normalnych warunkach.

    Co do odcinków - jazda po Wrocławiu/ Średnia 25l/100 była po 40 minutowej jeździe po mieście (nie w godzinach szczytu).
    Ja pietdziele... chłopy weźta go...

  2. #602
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Giulia Veloce 280KM, pierwsza trasa (silnik na dotarciu, przebieg 300km), tryb N: 45km krajówką w przebudowie 70-80km/h z kilkoma światłami po drodze i tymczasowymi objazdami, ekspresówka 115km prędkość 120-160km/h jazda płynna bez gwałtownych hamowań i przyśpieszeń, dość mocne miejscowe podmuchy wiatru. Razem 160km, średnia prędkość 89km/h wynik 9l/100. Na samej krajówce 7,6l przed wjechaniem na ekspresówkę.

  3. #603
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    16

    Domyślnie

    Stelvio, 280KM, przebieg 380 km. Tryb N, trasa 200km + Warszawa reszta, raczej spokojnie z kilkoma mocniejszymi przyspieszeniami - średnie spalanie 10,9.

  4. #604
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Czy spalanie po jakimś czasie/przebiegu zmienia się (jakiś orkes dotarcia czy coś)? Chyba, że muszę przyzwyczajać się do tego które mam od pierwszych dni?
    Jeżeli tak, to ja nie mam pojęcia co Wy robicie, ze macie tak niskie wyniki o.O

  5. #605
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    niektórzy twierdzą że tak, a ja że nie. na mieście ok 16tu lubię odcinki i strzały, a na trasie z 10-12-14 zależy jak jedziesz, czy coś na dachu itp. może ta sama wartość wynika z faktu że na początku ją oszczędniej traktowałem, a teraz już korzystam ze 100% co daje, czyli spadło ale zużyłem to na dynamiczniejszą jazdę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #606
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Czyli mamy takie same wyniki, dzięki

  7. #607
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    Czyli mamy takie same wyniki, dzięki
    Z miasta już mi podskoczyło do 14/100 więc zbliżam się do normy

  8. #608
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Mam prośbę, czy mógłbyś zwrócić uwagę na zachowanie wskaźnika chwilowego zużycia paliwa w trakcie hamowania silnikiem i generalnie w trakcie hamowania kiedy nie dotykasz pedału gazu. W mojej Veloce ten wskaźnik praktycznie nigdy nie spada do zera, nawet kiedy hamuję pokazuje chwilowe zużycie paliwa na poziomie kilku litrów (im bardziej zredukuję bieg zamiast spowodować silniejsze hamowanie silnikiem jedyny efekt jaki obserwuję to coraz większe chwilowe zużycie paliwa dochodzące do 10L i brak efektu wyraźnego spowolnienia - auto toczy sie jakby na luzie bardzo wolno spowalniając obroty silnika ~3000 a chwilowe zużucie 5-7 L).
    Powyższa sytuacja powoduje kilka negatywnych skutków:
    1. Znaczny wzrost zużycia paliwa.
    2. Przyspieszone zużycie klocków i tarcz hamulcowych.
    3. Generuje niebezpieczne sytuacje w jeździe w górach gdzie przy braku efektu hamowania silnikiem wzrasta ryzyko przegrzania hamulców.

    Mam wrażenie, czytając wpisy innych użytkowników, że nienaturalnie wysokie zużycie paliwa (zwłaszcza w mieście) może być związane z nieustannym podawaniem paliwa do cylindrów bez względu na to czy się przyspiesza czy hamuje. Wpływ powyższego "zarządzania wtryskiem" jest tym większy im częściej przyspieszamy i zdejmujemy nogę z gazu czyli w jeździe miejskiej/podmiejskiej. Na ekspresówkach i autostradach z oczywistych względów ma to mniejszy wpływ na poziom zużycia paliwa.

    Wszystkie "poradniki ekonomicznej jazdy" do jakich dotarłem zalecają płynną jazdę polegającą na planowaniu/przewidywaniu i odpowiednio wczesnemu zdejmowaniu nogi z gazu oraz korzystaniu z efektu hamowania silnikiem w trakcie którego do cylindrów nie jest podawane paliwo. W samochodach którymi jeździłem przed Giulią (Insignia 2.0T 4x4, Passat 2.0TSI, Volvo xc70 T6 4x4) zarządzanie wtryskiem paliwa powodowało, że po zdjęciu nogi z gazu wskaźnik chwilowego ... pokazywał 0,0L a zużycie paliwa np. w Insigni która uchodzi za paliwożerną, na trasie dom praca miałem na poziomie 11,5L. Teraz na tej samej trasie jeżdżąc Giulią Veloce w podobny sposób trudno mi zejść do poziomu poniżej 15L. Myślę, że przyczyna leży w bezsensownym laniu paliwa do cylindrów nawet kiedy nie dotykam pedału gazu.

    Byłem z tym w serwisie - komputer nie pokazuje żadnych błędów, proszę jeździć auto ma przejechane dopiero 2 700 km.

    Na koniec jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie, tzn. po uruchomieniu samochodu (jeżeli postój trwał min. 0,5 godz.) pierwszych kilka odpuszczeń gazu powoduje prawidłowy efekt tj. chwilowe zużycie spada szybko do 0 L i czuć siłę hamującą silnika niestety nagle to się zmienia i dzieje się tak jak opisałem powyżej. Informacja o tym nie miała żadnego znaczenia dla pana w serwisie. Moim zdanie istnieją dwa warianty, albo jest jakiś feler w moim egzemplarzu, albo za jakiś czas będziemy mieli kolejną aktualizację czegoś tam.

    Możecie polecić w Warszawie jakiegoś niezależnego elektronika samochodowego, który potrafi coś więcej niż podłączyć komputer i sprawdzić czy ten pokazuje jakieś błędy?

  9. #609
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Informacja o tym nie miała żadnego znaczenia dla pana w serwisie. Moim zdanie istnieją dwa warianty, albo jest jakiś feler w moim egzemplarzu, albo za jakiś czas będziemy mieli kolejną aktualizację czegoś tam.
    a próbowłeś zaprosić Pana na jazdę próbną z Tobą?

    u mnie w wersji jtd spada kreska do 0, nie spada kiedy skrzynia "żegluje" albo kiedy wypala się dpf.

  10. #610
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    troche niepokojące są te wasze raporty spalania, czekam jeszcze na swoj egzemplarz ale trudnosc zejscia ponizej 15 l w miescie w samochodzie 2.0 T sa co najmniej zastanawiajace. Nie wierze w to, ze samochod podaje paliwo podczas hamowania silnikiem bez nogi na pedale gazu - to byloby absurdalne, zaprzeczenie jakiejkolwiek logiki. Moze komputer po prostu nieprawidlowo to pokazuje i jesli przy redukcjach o kolejne biegi wraz ze wzrostem obrotow skacze chwilowe spalanie oznaczaloby ze komputer ma powiazane chwilowe spalanie z obrotami niezaleznie od tego czy podawane jest paliwo czy nie. W giuliettcie ktora jezdze obecnie tez nie pokazuje prawidlowo i jezeli hamuje silnikiem zawsze pokazuje chwilowe spalanie na poziomie 2.0 l, jezeli wlicza to do sredniej to oczywiscie ja zawyza, moze podobnie jest w Giulii gdzie z tego co piszecie pokazuje jeszcze wyzsze wartosci przy hamowaniu silnikiem niz 2l

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory