Strona 62 z 162 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263646566676869707172112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #611
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    @Kddpl. A może zacząłbyś używać manetek do redukcji? Ja tylko redukuję ręcznie, i tylko jeżdżę w trybie D DNA, wtedy hamowanie silnikiem jest wyraźne a wskaźnik jest na 0l/100 praktycznie cały czas (dosłownie na ułamek sekundy potrafi coś tam skoczyć podczas samej redukcji z tego co kojarzę).
    Możliwe, że jak nie redukujesz sam, to program jest zrobiony powiedzmy komfortowo (nie czuć wyraźnych redukcji, następują przy niskich obrotach w celu bardziej zapobiegania dławieniu silnika), więc spalanie jest bo silnik mam wrażenie że bez redukcji nawet protrafi trochę ciągnąć do przodu (faktycznie program ECU/skrzynii mógłby być lepiej napisany/skonifigurowany) - wtedy też można się czepiać tego elektronicznego hamulca.


    Cytat Napisał method Zobacz post
    troche niepokojące są te wasze raporty spalania, czekam jeszcze na swoj egzemplarz ale trudnosc zejscia ponizej 15 l w miescie w samochodzie 2.0 T sa co najmniej zastanawiajace.
    Jak dla mnie te 16l/100 na mieście jest adekwatny do stylu jazdy jaki uprawiam - dynamicznie a ruszanie z wrzuconą 1 z manetki i pierwsze zmiany biegów automatycznie na odcince. 159TBi paliło mi nie mniej przy takiej jeździe, a tam jednak była skrzynia manualna i brak napędu Q4 i mniejsza moc, więc to uważam za postęp (auta ważą podobnie ale jednak zmieścili w tej wadze AT8 i Q4)

    Cóż, cudów nie ma, cóż mogli osiągnąć za te 10 lat pomiędzy wypuszczeniem modeli - kilka % lepszą średnia sprawność silnika? Zużywam na korzystanie z większej mocy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #612
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    [QUOTE=epsonix;2194543]@Kddpl. A może zacząłbyś używać manetek do redukcji? Ja tylko redukuję ręcznie, i tylko jeżdżę w trybie D DNA, wtedy hamowanie silnikiem jest wyraźne a wskaźnik jest na 0l/100 praktycznie cały czas (dosłownie na ułamek sekundy potrafi coś tam skoczyć podczas samej redukcji z tego co kojarzę).
    Możliwe, że jak nie redukujesz sam, to program jest zrobiony powiedzmy komfortowo (nie czuć wyraźnych redukcji, następują przy niskich obrotach w celu bardziej zapobiegania dławieniu silnika), więc spalanie jest bo silnik mam wrażenie że bez redukcji nawet protrafi trochę ciągnąć do przodu (faktycznie program ECU/skrzynii mógłby być lepiej napisany/skonifigurowany) - wtedy też można się czepiać tego elektronicznego hamulca.

    Próbowałem na wszystkich trybach DNA przy automatycznej i ręcznej (manetkami) zmianie biegów. Efekt coraz wyższego chwilowego zużycia dochodzącego nawet do 10L mogę zaobserwować właśnie przy manualnym nieco bardziej agresywnym redukowaniu np. doprowadzającym wzrost obrotów do ~4 000 (to wszystko oczywiście bez dotykania pedału gazu).

  3. #613
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post


    Jak dla mnie te 16l/100 na mieście jest adekwatny do stylu jazdy jaki uprawiam - dynamicznie a ruszanie z wrzuconą 1 z manetki i pierwsze zmiany biegów automatycznie na odcince. 159TBi paliło mi nie mniej przy takiej jeździe, a tam jednak była skrzynia manualna i brak napędu Q4 i mniejsza moc, więc to uważam za postęp (auta ważą podobnie ale jednak zmieścili w tej wadze AT8 i Q4)

    Cóż, cudów nie ma, cóż mogli osiągnąć za te 10 lat pomiędzy wypuszczeniem modeli - kilka % lepszą średnia sprawność silnika? Zużywam na korzystanie z większej mocy.
    jezeli rzeczywiscie tak cisniesz (czyt. prawdlowo uzytkujesz) sportowego sedana to wynik 16 / 100 w Q4 AT jest OK. Sam jezdze raczej dynamicznie, oczywiscie nie ma co porownywac ale w obecnej Giuliettcie 1.4 MA z moca ponad 200 hp przy nawet najbardziej dynamicznej jezdzie po miescie spalanie rzadko albo prawie wcale nie przekracza 10 l. Ostatnio wyzerowalem komputer po bodaj 1700 km jazdy po miescie (czesto dynamicznej) gdzie tez bardzo duzo z tego czasu to dojazd dom-praca-dom 3km (sporo jazdy na zimnym silniku) i mialem wynik 9.8. Oczekiwalbym od Giulii (w szczegolnosci Q2 przy normalnej jezdzie na manetkach) spalania na poziomie 12 l max z wylaczeniem jazdy dla funu bo wtedy na spalanie nie ma co patrzec
    Ostatnio edytowane przez method ; 16-10-2019 o 10:28

  4. #614
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Panowie jak silnik żegluje to pali tak jak na biegu jałowym, jak hamuje silnikiem to wtryski nie działają, a wał jest kręcony przez koła i napędy więc dyskusje na temat ile litrów wam pokazuje komputer to trochę bez sensu.
    W tym samochodzie problemem jest oprogramowanie skrzyni które moim zdaniem jest do d%&^&$R. Ono potrafi tylko zapierdzielać i jeździć sportowo. natomiast codzienna jazda miejska w jej wykonaniu to jest dramat bo nie możesz jechać na pół gazie, kiedy tylko sie da to żegluje i wrzuca na wyższy bieg wiec jak chcesz gdzieś skręcić wskoczyć, musisz wcisnąć mocniej gaz, zredukować biegi o X i spalanie leci.

    Ten samochód lubi zapierdzielać, to mu wychodzi super i wszystko jest pod to zestrojone, a wtedy nikt na spalanie nie patrzy ;p

  5. #615
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    wrzuć dynamic, korzystaj z manetek - jeśli jest hamowanie silnikiem to nie przerzuci na automat. mi tam pasuje. tak jak piszesz - to nie jest zaykły dupowóz, tylko auto z charakterem i w odpowiednim stylu jazdy się sprawdza idealnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał method Zobacz post
    jezeli rzeczywiscie tak cisniesz (czyt. prawdlowo uzytkujesz) sportowego sedana to wynik 16 / 100 w Q4 AT jest OK. Sam jezdze raczej dynamicznie, oczywiscie nie ma co porownywac ale w obecnej Giuliettcie 1.4 MA z moca ponad 200 hp przy nawet najbardziej dynamicznej jezdzie po miescie spalanie rzadko albo prawie wcale nie przekracza 10 l. Ostatnio wyzerowalem komputer po bodaj 1700 km jazdy po miescie (czesto dynamicznej) gdzie tez bardzo duzo z tego czasu to dojazd dom-praca-dom 3km (sporo jazdy na zimnym silniku) i mialem wynik 9.8. Oczekiwalbym od Giulii (w szczegolnosci Q2 przy normalnej jezdzie na manetkach) spalania na poziomie 12 l max z wylaczeniem jazdy dla funu bo wtedy na spalanie nie ma co patrzec
    Ile waży Giulietta? Masz tam automat? masz napęd na tył? silnik 1.75 w 159 palił mi te 15-16 a jak bardziej pocinąłem to 18-19 też nie było dziwnym wynikiem, a w Giulietcie raporty całkiem inne. W Giulietcie żony (1.4TB) raczej te 11 osiągałem przy deptaniu. Jest masa, jest moc, są szersze opony/większe felgi to pali. dziwne to takie? Tu 10% za to, to 5 za tamto i tak dodajesz i wychodzi +50% wg Giulietty 1.4
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #616
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    jezeli rzeczywiscie tak cisniesz (czyt. prawdlowo uzytkujesz) sportowego sedana to wynik 16 / 100 w Q4 AT jest OK. Sam jezdze raczej dynamicznie, oczywiscie nie ma co porownywac ale w obecnej Giuliettcie 1.4 MA z moca ponad 200 hp przy nawet najbardziej dynamicznej jezdzie po miescie spalanie rzadko albo prawie wcale nie przekracza 10 l. Ostatnio wyzerowalem komputer po bodaj 1700 km jazdy po miescie (czesto dynamicznej) gdzie tez bardzo duzo z tego czasu to dojazd dom-praca-dom 3km (sporo jazdy na zimnym silniku) i mialem wynik 9.8. Oczekiwalbym od Giulii (w szczegolnosci Q2 przy normalnej jezdzie na manetkach) spalania na poziomie 12 l max z wylaczeniem jazdy dla funu bo wtedy na spalanie nie ma co patrzec
    Miałem Julke 1.4 MA 170 i w miesicie paliła max. 10 litrów, obecnie mam Giulie Super 2.0 200km i przy tym samym stylu jazdy (raczej płynnie, acz dynamicznie) pokazuje ok 10,5- 11. Oczywiście górna granica spalania zależy wyłącznie od fantazji kierownika.
    Jak dla mnie Giulia wypada przyzwoicie. Wersja Veloce będzie więcej palić, masa, moc i większe opory napędu związane z Q4. Ostatnio robiłem test emeryta, tryb N, zgodnie z przepisami, przejazd przez miasto (ok 10km) i podmiejsko (20km), wynik 6,1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191013_170640.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	81.7 KB
ID:	262762

  7. #617
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    o widzisz, dzieki czyli nie jest zle, takich wlasnie wynikow spalania sie spodziewalem (po wersji Q2), jasne ze jak bede jechal dynamicznie to nie ma co na spalanie patrzec zbytnio tylko cieszyc sie jazda ale jesli mam sie przemiescic tylko mozliwosc zamkniecia sie w 11 l jest pocieszajaca. Jednak w wersje Q4 przez naped i wyzsza mase mocno cierpia w tym wzgledzie, bardziej niz bym sie spodziewal przy napedzie dolaczanym nie stalym (jak np. w subaru wrx ktorych spalanie jest juz legendarne w miescie )

  8. #618
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    Panowie jak silnik żegluje to pali tak jak na biegu jałowym, jak hamuje silnikiem to wtryski nie działają, a wał jest kręcony przez koła i napędy więc dyskusje na temat ile litrów wam pokazuje komputer to trochę bez sensu.
    W tym samochodzie problemem jest oprogramowanie skrzyni które moim zdaniem jest do d%&^&$R. Ono potrafi tylko zapierdzielać i jeździć sportowo. natomiast codzienna jazda miejska w jej wykonaniu to jest dramat bo nie możesz jechać na pół gazie, kiedy tylko sie da to żegluje i wrzuca na wyższy bieg wiec jak chcesz gdzieś skręcić wskoczyć, musisz wcisnąć mocniej gaz, zredukować biegi o X i spalanie leci.

    Ten samochód lubi zapierdzielać, to mu wychodzi super i wszystko jest pod to zestrojone, a wtedy nikt na spalanie nie patrzy ;p
    Mógłbyś wskazać jakieś źródło informacji na temat trybu żeglowania w Alfie o którym piszesz? Starałem się dotrzeć gdzieś do opisu tego trybu w Alfie ale niczego takiego nie znalazłem. Znalazłem natomiast opis trybu żeglowania w mercedesach. Polega to na tym, że przy określonych warunkach po zdjeciu nogi z gazu skrzynia rozłącza napęd obroty spadają do poziomu biegu jałowego (co można zaobserwować na obrotomierzu) i podawane jest paliwo w minimalnej ilości zapobiegające zgaśnięciu silnika. W tym czasie samochód porusza sie jakby w manualu wrzucić na luz, dotknięcie pedału gazu powoduje ponowne zapięcie odpowiedniego biegu i zwiększoną dawkę paliwa.

    W mojej Veloce niczego takiego nie zaobserwowałem, po zdjęciu nogi z gazu na każdym biegu obroty powoli spadają jak w każdym "klasycznym" samochodzie. Natomiast w przeciwieństwie do każdego "klasycznego" samochodu wygląda na to, że wtryskiwacze jednak leją paliwo w trakcie hamowania - też moim zdaniem jest to absurdalne. Świadczą o tym wskaźnik chwilowego zużycia paliwa pokazujący różne wartości zależne od obrotów silnika (wiem, można przyjąć że chociaż wskaźnik pokazuje że leje to jednak nie leje paliwa), brak odczucia hamowania silnikiem jakie odczuwałem w innych samochodach, mimo ręcznej redukcji biegów siła hamowania się nie zmienia, wreszcie astronomiczne zużycie paliwa przy spokojnej jeździe widoczne zwłaszcza w ruch miejskim/podmiejskim gdzie często zdejmujemy nogę z gazu.

    Pisząc te posty miałem nadzieję i w dalszym ciągu Was proszę żebyście zwrócili uwagę na ten aspekt zachowania waszych egzemplarzy Veloce bo zanim podejmę jakiekolwiek działania dobrze by było upewnić sie czy to dojenie paliwa i brak efektu hamowania silnikiem dotyczy tylko mojego egzemplarza czy to jakiś bardziej powszechny wirus.

  9. #619
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Polega to na tym, że przy określonych warunkach po zdjeciu nogi z gazu skrzynia rozłącza napęd obroty spadają do poziomu biegu jałowego (co można zaobserwować na obrotomierzu) i podawane jest paliwo w minimalnej ilości zapobiegające zgaśnięciu silnika. W tym czasie samochód porusza sie jakby w manualu wrzucić na luz, dotknięcie pedału gazu powoduje ponowne zapięcie odpowiedniego biegu i zwiększoną dawkę paliwa.
    Dokładnie tak to u mnie działa.

  10. #620
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Dokładnie tak to u mnie działa.
    Ale tylko w trybie A

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory