Strona 64 z 162 PierwszyPierwszy ... 14545556575859606162636465666768697071727374114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #631
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Dzisiaj na to zwróciłem uwagę i sprawdziłem tryb D i N w różnych warunkach, nie spada do 0. Spada do 2,5-3. Obstawiam, że komputer podtrzymuje obroty lekko bo spada do różnych wartości w zależności od trybu, tego czy mam włączoną czy wyłączoną klimę i czy auto jedzie pod górkę czy po prostej czyli upraszczając od obciążenia.
    Sprawdzałem, klima, podgrzewanie, światła, radio itd. Nie mają na to wpływu. Nie pozwala hamować silnikiem i już.

    - - - Updated - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=Mvzqdgu4SKY&t=1542s

    Na załączonym filmiku od ok. 14 minuty ujęcie kamery pozwala przyjrzeć się zachowaniu wskaźnika chwilowego zużycia (najlepiej na kompie na całym ekranie). Kiedy prędkość zaczyna spadać (w domyśle facet zdjął nogę z gazu) wskaźnik błyskawicznie leci do zera. Myślę, że tak to powinno wyglądać i tak to się działo w poprzednich samochodach, którymi jeździłem.

  2. #632
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Sprawdzałem, klima, podgrzewanie, światła, radio itd. Nie mają na to wpływu. Nie pozwala hamować silnikiem i już.
    No napisałem przecież, że nie spada do 0 w żadnym przypadku, do 2,5-3 w zależności od obciążenia. Myślę, że wyciągasz za dalekie wnioski, hamujesz silnikiem jakby nie patrzeć (obroty spadają, samochód zwalnia), jedynie czepiasz się wskazań komputera co do spalania chwilowego (skąd wiara, w jego wiarygodność?). Podobnie jak wtedy kiedy się zatrzymasz a chwilowe leci na 15, co przecież nie oznacza, że pali w danej chwili 15l.

  3. #633
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Podobnie jak wtedy kiedy się zatrzymasz a chwilowe leci na 15, co przecież nie oznacza, że pali w danej chwili 15l.
    Tak było kiedyś, ale po wgraniu wszystkich ostatnich aktualizacji (u mnie w lipcu 2019), jak auto stoi, to wskazówka chwilowego spalania leci do 0.

    Zaczynam podejrzewać, że przyczyną tych różnic odnośnie chwilowego spalania może być GPF montowany w fabryce od 06/2018, ale to tylko podejrzenia niczym nie poparte. Ja go na szczęście nie mam
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 17-10-2019 o 15:13
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #634
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    u mnie spada po sekundzie , dziś to obserwowałem, nawet jeśli nie mam ostrej redukcji a tylko nacinę hamulec trochę albo nawet jak zdejmę nogę z gazy. również w trybie N DNA spojrzałem, dopiero przy niskich obrotach (cos chyba ok 1200 zaczyna rosnąć jeśli nie mam hamulca wciśniętego - już pewnie próbuje uratować silnik przed duszeniem).

    podstawowe pytanie, który miesiąc/rok produkcji, i czy wgrane masz wszystkie updaty. w mojej 4.2018 wymuszałem wszystkie - dostałem w 12.2018 update licznika (np zmienił się ciut wizualnie)i huba RF, w 2.2019 dostałem udpate BCM i ECU o ile pamiętam, potem w 5.2019 znów ECU i jeszcze PAM, RBSS i chyba BCM, w 10.2019 wpadł LBSS i BCM (kampania 8242 na wskazanie poziomu paliwa).

    ASO nie ma obowiązku wgrywania updatów jeśli nie było kampani z nią zwiazanych, lub zgłaszane usterki nie wiążą się potencjalnie z danymi modułami. oni nawet nie przestrzegają service newsów - jest taki że po wymianie radia dla aut starszych niż 13.4.2018 trzeba wykonać update BSM,IPC,L/RBSS,PAM i jeszcze któryś moduł, oni nie mieli pojęcia o tym, sam im to mówiłem i wymusiłem.

    Masz MES? Jeśli tak zczytaj wersję firmwarów dla BCM, IPC i ECU (w tych modułach obstawiałbym tkwi błędne wskazywanie to porównam z moimi - może coś się dowiemy (że masz np bardzo stary firmware)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #635
    Użytkownik Świeżak Avatar H78
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    31

    Domyślnie

    U mnie spada do zera po odpuszczeniu gazu w trybie n i d. Veloce z połowy 2017.

    Myślę, że tak właśnie powinno się dziać, tj hamujesz silnikiem i nie dostaje wtedy paliwa.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

  6. #636
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    No napisałem przecież, że nie spada do 0 w żadnym przypadku, do 2,5-3 w zależności od obciążenia. Myślę, że wyciągasz za dalekie wnioski, hamujesz silnikiem jakby nie patrzeć (obroty spadają, samochód zwalnia), jedynie czepiasz się wskazań komputera co do spalania chwilowego (skąd wiara, w jego wiarygodność?). Podobnie jak wtedy kiedy się zatrzymasz a chwilowe leci na 15, co przecież nie oznacza, że pali w danej chwili 15l.
    Z mojego punktu widzenia faktycznie nie jest najważniejsze co się dzieje z kreską tylko to jak się samochód zachowuje. O tym, że faktycznie podawane jest paliwo chociaż zdjąłem nogę z gazu świadczy brak odczuwalnej siły hamowania silnikiem nawet przy ręcznej redukcji biegów kiedy siła hamowania silnikiem powinna wzrastać a nie czuć żadnej różnicy (wzrastają wtedy obroty i chwilowe zużycie - co wydaje się logiczne jeśli chcieć wyeliminować hamowanie silnikiem). Do Giulii przesiadłem się niedawno i mam dokładne porównanie z poprzednim autem. Odpuszczenie gazu (ręczna zmiana biegów) w konkretnym miejscu, na mojej drodze z pracy do domu, przy takiej samej prędkości w poprzednim samochodzie hamowanie silnikiem powodowało, że dojeżdżając do skrzyżowania tylko lekko musiałem dohamować. Teraz z powodu braku efektu hamowania silnikiem dolatuję do ww. skrzyżowania z konkretna prędkością i muszę solidnie hamować żeby się zatrzymać. Na całym tym odcinku 300-400m przedtem było zerowe zużycie paliwa teraz polewa 3-4l/100km i na koniec muszę solidnie deptać po heblach żeby nie wpaść na skrzyżowanie.

    Przekopałem co tylko mogłem żeby dotrzeć do jakiegoś spójnego opisu takiego zachowania w Alfie i dlaczego tak się dzieje, jeśli tak ma być to jakie z tego są korzyści i do niczego takiego nie dotarłem chociaż w wielu miejscach Alfa chwali się rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi w Giulii. Jeśli ktoś natrafił na jakieś informacje o np. trybie żeglowania albo unikania hamowania silnikiem w Alfie to będę wdzięczny za linka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    u mnie spada po sekundzie , dziś to obserwowałem, nawet jeśli nie mam ostrej redukcji a tylko nacinę hamulec trochę albo nawet jak zdejmę nogę z gazy. również w trybie N DNA spojrzałem, dopiero przy niskich obrotach (cos chyba ok 1200 zaczyna rosnąć jeśli nie mam hamulca wciśniętego - już pewnie próbuje uratować silnik przed duszeniem).

    podstawowe pytanie, który miesiąc/rok produkcji, i czy wgrane masz wszystkie updaty. w mojej 4.2018 wymuszałem wszystkie - dostałem w 12.2018 update licznika (np zmienił się ciut wizualnie)i huba RF, w 2.2019 dostałem udpate BCM i ECU o ile pamiętam, potem w 5.2019 znów ECU i jeszcze PAM, RBSS i chyba BCM, w 10.2019 wpadł LBSS i BCM (kampania 8242 na wskazanie poziomu paliwa).

    ASO nie ma obowiązku wgrywania updatów jeśli nie było kampani z nią zwiazanych, lub zgłaszane usterki nie wiążą się potencjalnie z danymi modułami. oni nawet nie przestrzegają service newsów - jest taki że po wymianie radia dla aut starszych niż 13.4.2018 trzeba wykonać update BSM,IPC,L/RBSS,PAM i jeszcze któryś moduł, oni nie mieli pojęcia o tym, sam im to mówiłem i wymusiłem.

    Masz MES? Jeśli tak zczytaj wersję firmwarów dla BCM, IPC i ECU (w tych modułach obstawiałbym tkwi błędne wskazywanie to porównam z moimi - może coś się dowiemy (że masz np bardzo stary firmware)
    chyba wydrukuję sobie Twój wpis i pomaszeruję z nim do serwis - będzie wesoło.

  7. #637
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ja mam auto odebrane 2 tyg temu, z konca sierpnia. Po zatrzymaniu chwilowe leci na 15. Po zdjeciu nogi z gazu tak jak pisalem. Zadnej roznicy w hamowaniu o jakim piszesz nie zauwazylem w stosunku do poprzednich aut. Hamuje silnikiem jak nalezy, bez roznicy czy sam czy na manetkach. W BMW chwilowe tez lecialo do konca na postoju, no ale jakos musza to rozwiazac albo zniknie calkiem albo pojdzie na maksa, trudno mowic o spalaniu na 100km stojac w miejscu.
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 17-10-2019 o 17:47

  8. #638
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    To by się w sumie zgadzało, ja od 12.2018 nie miałem żadnych update'ów. Ewidentnie nie hamuje silnikiem.

  9. #639
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    U mnie w Stefci 2.0 280KM hamuje silnikiem co się czuje, ale wskaźnik nie schodzi do zera. Zwykle min jest 2.5 l/100km zarówno w trybie A jak i N. Kilka razy widziałem jak spada do zera ale to jest 1% przypadków. Auto jest z 2018 ale nie wiem z jakiego miesiąca. Na słupku brak tej informacji.

  10. #640
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Hamowanie silnikiem jest, czuć różnicę szczególnie po przełączeniu na A, gdzie odłącza i wtedy rzeczywiście jedzie"na luzie" i nie hamuje silnikiem.

    Czyli wychodzi, że są 2 różne zachowania "kreski":
    - szybko schodzi do zera (wskazują raczej osoby z autami <06.2018)
    - nie schodzi prawie nigdy (>06.2018)

    Ja mam 02.2019, wgranie akcji serwisowej na wskaźnik paliwa nic nie zmieniło. Nadal bardzo rzadko pokazuje 0.
    Może rzeczywiście to GPF?
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory