Strona 65 z 162 PierwszyPierwszy ... 15555657585960616263646566676869707172737475115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #641
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Masz MES? Jeśli tak zczytaj wersję firmwarów dla BCM, IPC i ECU (w tych modułach obstawiałbym tkwi błędne wskazywanie to porównam z moimi - może coś się dowiemy (że masz np bardzo stary firmware)
    W załączniku fotki raportu po "skanowaniu" mojego samochodu, Można z tego odczytać czy są to najnowsze wersje oprogramowania?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1191.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	60.3 KB
ID:	262827   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1192.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	55.5 KB
ID:	262828   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1190.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	86.3 KB
ID:	262829   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1188.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	262830  

  2. #642
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    w większości masz te same firmwary co ja (BCM 0724, IPC 203C - czyli to nie licznik jest tu winny, ESM 0024, sprawdziłem tez z ciekwawości parę innych nieznaczących dla Twojej sprawy jak PAM/EPS to samo), część masz jeszcze nowszych niż ja (ABS masz 8583 ja 8401).
    Jeśli chodzi o komp silnika to tam zawsze jest werjsa 0000 z tego co widziałem i chyba rozpoznaje się po numerze softu, początek mamy ten sam (hardware) a apotem 8 literowy symbol masz całkiem inny - cokolwiek to znaczy.
    Ze sterownikiem skrzynii u Ciebie jest firmware rev 0003, u mnie niby 0012, ale myśle że jak przy ECM liczy się tu software number który u Ciebie zaczyna się GK11 a u mnie GK09. Mamy ten sam ISO code 000B50AA14 i ten sam hardware number 20, tak więc myślę że masz wszystkie firmwary conajmniej tak nowe jak ja.


    no to 4 scenariusze:
    1.albo w którymś updacie zmienili coś celowo a nam się to nie podoba (samym wyświetlaniem się nie przejmujmy, tylko ma hamować ale u Ciebie nie bardzo, nie?) - skarżyć się że auto źle działa
    2.albo przez przypadek wprowadzili bug (i wiedzą już o tym i musisz ich cisnąć przez TESEO żeby jak najszybciej dali poprawkę albo jeszcze nie wiedzą, tym bardziej kierunek TESEO)
    3.albo pewien zestaw firmwarów (kombinacja) daje taki problem (czasem tak jest, że jak coś masz wgrane nowsze to i któreś inne moduły musza od razy być zaktualizowane i wtedy powinny wyskoczyć aktualizacje do nich) - sprawdzić jeszcze raz czy są updaty teraz widoczne, nie to cisnąć dealer->TESEO o jak najszybsze zgłębienie tematu i poprawkę/naprawę. z fabryki konfigi wychodzą z problemami wprowadzonymi w nowszych wersjach firmwarów bądź hardwaru - wiem o tym ja i [MENTION=21550]Arluen[/MENTION] jak odebraliśmy swoje kwiecień 2018 prod, to nam się lusterka nie otwierały - wymieniane były komponenty na takie z aut gdzie działało, dalej to samo - przyszły poprawione komponenty które już podmieniali ze starszych aut (to była kampania potem 8235 z tego).
    4.albo coś jest nie tak z Twoim autem - typu czujnik, połączenie, elektronika walnięta.

    najlepiej pogadaj z kimś kto też ma Veloce z podobnego okresu produkcji, szczególnie tu mam na myśli żeby miał ten sam software number i firmware rev jak Ty dla ECM, TCM i ABS może niektóre punkty z mojej listy gdybań wykluczysz w ten sposób.

    (nie śledzę 100% wątku więc może już ktoś pisał kto tez ma świeże auto, wybaczcie, ale naprawdę mam taki młyn, że pracuję po kilkanaście godzin dziennie - nie mam czasu jak kiedyś na forumowanie i czytanie dokładne całości)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #643
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w większości masz te same firmwary co ja (BCM 0724, IPC 203C - czyli to nie licznik jest tu winny, ESM 0024, sprawdziłem tez z ciekwawości parę innych nieznaczących dla Twojej sprawy jak PAM/EPS to samo), część masz jeszcze nowszych niż ja (ABS masz 8583 ja 8401).
    Jeśli chodzi o komp silnika to tam zawsze jest werjsa 0000 z tego co widziałem i chyba rozpoznaje się po numerze softu, początek mamy ten sam (hardware) a apotem 8 literowy symbol masz całkiem inny - cokolwiek to znaczy.
    Ze sterownikiem skrzynii u Ciebie jest firmware rev 0003, u mnie niby 0012, ale myśle że jak przy ECM liczy się tu software number który u Ciebie zaczyna się GK11 a u mnie GK09. Mamy ten sam ISO code 000B50AA14 i ten sam hardware number 20, tak więc myślę że masz wszystkie firmwary conajmniej tak nowe jak ja.


    no to 4 scenariusze:
    1.albo w którymś updacie zmienili coś celowo a nam się to nie podoba (samym wyświetlaniem się nie przejmujmy, tylko ma hamować ale u Ciebie nie bardzo, nie?) - skarżyć się że auto źle działa
    2.albo przez przypadek wprowadzili bug (i wiedzą już o tym i musisz ich cisnąć przez TESEO żeby jak najszybciej dali poprawkę albo jeszcze nie wiedzą, tym bardziej kierunek TESEO)
    3.albo pewien zestaw firmwarów (kombinacja) daje taki problem (czasem tak jest, że jak coś masz wgrane nowsze to i któreś inne moduły musza od razy być zaktualizowane i wtedy powinny wyskoczyć aktualizacje do nich) - sprawdzić jeszcze raz czy są updaty teraz widoczne, nie to cisnąć dealer->TESEO o jak najszybsze zgłębienie tematu i poprawkę/naprawę. z fabryki konfigi wychodzą z problemami wprowadzonymi w nowszych wersjach firmwarów bądź hardwaru - wiem o tym ja i [MENTION=21550]Arluen[/MENTION] jak odebraliśmy swoje kwiecień 2018 prod, to nam się lusterka nie otwierały - wymieniane były komponenty na takie z aut gdzie działało, dalej to samo - przyszły poprawione komponenty które już podmieniali ze starszych aut (to była kampania potem 8235 z tego).
    4.albo coś jest nie tak z Twoim autem - typu czujnik, połączenie, elektronika walnięta.

    najlepiej pogadaj z kimś kto też ma Veloce z podobnego okresu produkcji, szczególnie tu mam na myśli żeby miał ten sam software number i firmware rev jak Ty dla ECM, TCM i ABS może niektóre punkty z mojej listy gdybań wykluczysz w ten sposób.

    (nie śledzę 100% wątku więc może już ktoś pisał kto tez ma świeże auto, wybaczcie, ale naprawdę mam taki młyn, że pracuję po kilkanaście godzin dziennie - nie mam czasu jak kiedyś na forumowanie i czytanie dokładne całości)
    Wielkie dzięki.

  4. #644
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    KddPol skąd jesteś? Jeśli w miarę blisko to możemy porównać w praktyce. U mnie nie spada do 0 tak jak wcześniej pisałem, ale hamowanie silnikiem jakieś tam jest, chociaż się wydaje, że w bardzo niewielkim stopniu. Na prostej drodze potrzebuje kilkanaście sekund, żeby w ogóle poczuć, że auto zaczyna zwalniać.

  5. #645
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    To co pisałem w poprzednich postach jest trochę nieaktualne, bo dzisiaj po odpaleniu zaobserwowałem inne zachowanie. Po zatrzymaniu chwilowe leci jednak na maks a zaraz później spada do 0. Natomiast po puszczeniu gazu:
    - spadało na 5,
    - kiedy spadło na 5 raz po naciśnięciu na hamulec spadło do 0,
    - raz spadło na 0 samo z siebie bez użycia hamulca, ale w pewnym momencie automat przeredukował i wtedy chwilowo skoczyło na 3 i dalej na 0,
    - później jak się rozgrzał to już nie udało się tego powtórzyć i cała reszta tak jak opisywałem wcześniej (2,5-3).

    Zdaje się, że logika tego wskaźnika jest bardziej skomplikowana, pozostaje przestać patrzeć i cieszyć się jazdą
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 18-10-2019 o 19:13

  6. #646
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colsztok Zobacz post
    KddPol skąd jesteś? Jeśli w miarę blisko to możemy porównać w praktyce. U mnie nie spada do 0 tak jak wcześniej pisałem, ale hamowanie silnikiem jakieś tam jest, chociaż się wydaje, że w bardzo niewielkim stopniu. Na prostej drodze potrzebuje kilkanaście sekund, żeby w ogóle poczuć, że auto zaczyna zwalniać.
    Mieszkam pod Warszawą ale wygląda na to, czytając ostatnie wpisy, że jednak mimo wcześniejszych opisów że spada to okazuje się, że nikomu nie spada do zera. Mam nadzieję, że jest to jakiś babol w sofcie, który wkrótce zostanie poprawiony bo nie chce mi się wierzyć, że Alfa celowo leje paliwo do cylindrów w trakcie hamowania w czasach kiedy większość producentów chwali się rozmaitymi systemami odzyskiwania energii w trakcie zwalniania/hamowania. Dla nas użytkowników ta sytuacja oznacza wywalanie kasy z portfela i zdziwienie co niektórych dlaczego to tyle pali. Zbywanie tej sytuacji frazesem o radości z jazdy i nie zwracanie uwagi na taki szczegół jak zużycie paliwa nie do końca załatwia sprawę. Tak na marginesie - w ostatni weekend miałem możliwość pojeździć Audi RS3 (2.5L 400KM 4x4) po przejechaniu 350 km wprawdzie po drogach publicznych ale dosyć dynamicznie średnie spalanie pokazywało na poziomie 12,8 l/100km. Wskaźnik chwilowego zużycia każdorazowo po zdjęciu nogi z gazu leciał na wartości ujemne zmieniając kolor na zielony związany z jakąś formą odzyskiwania energii (nie doczytałem jeszcze co się za tym kryje). Moja Veloce nie wiem dokładnie ile pali bo pokazuje mi 15L a dopiero zacząłem prowadzić statystykę "dystrybutorową" to jeszcze brak mi danych żeby policzyć.

  7. #647
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Od wielu lat jeżdżę autami spod znaku Fiata i Alfy, i zawsze było tak, że po puszczeniu pedału gazu zużycie chwilowe spadało do 2 litrów, a nie do 0 jak w innych markach. Powiedziano mi nawet kiedyś, że to taka uroda tej marki więc nie zwracałem więcej na to uwagi. A jak już napisałem wyżej, w Giulii jak puszczę gaz, to ostatnia kreska spada do 0.

  8. #648
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Od wielu lat jeżdżę autami spod znaku Fiata i Alfy, i zawsze było tak, że po puszczeniu pedału gazu zużycie chwilowe spadało do 2 litrów, a nie do 0 jak w innych markach. Powiedziano mi nawet kiedyś, że to taka uroda tej marki więc nie zwracałem więcej na to uwagi. A jak już napisałem wyżej, w Giulii jak puszczę gaz, to ostatnia kreska spada do 0.
    U mnie było i jest identycznie jak u Ciebie! I nadal podtrzymuję moją spiskową teorię, że w tych autach, w których wskaźnik nie spada do 0 (na rozgrzanym silniku) jest zamontowany GPF i to jest przyczyna lania zbędnego paliwa do cylindrów
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #649
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    U mnie było i jest identycznie jak u Ciebie! I nadal podtrzymuję moją spiskową teorię, że w tych autach, w których wskaźnik nie spada do 0 (na rozgrzanym silniku) jest zamontowany GPF i to jest przyczyna lania zbędnego paliwa do cylindrów
    Też mi się tak wydaje, że temat związany jest z GPF. Moja Giulia nie ma GPF i spalanie spada do 0 po odpuszczeniu gazu. W 159 2.0 Jtdm (DPF) pokazywała 2 l/100km, w Julce 1,4 MA 170 spadało do 0 (brak GPF rzecz jasna), w Stilonie 1,9 JTD spadało do 0 (brak DPF), w Bravo 1,9 MJ (z DPF) spadało do 2l/100km.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 22-10-2019 o 08:16

  10. #650
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W czasach "przeddpf" w fiatopochodnych autach też z mi spadało do 2 litrów (AR156, Doblo 1,9 JTD). Jeśli dobrze pamiętam to w jakiejś wersji Seicento czy Pandy (z kompem) chyba też tak było.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory