Strona 67 z 162 PierwszyPierwszy ... 17575859606162636465666768697071727374757677117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #661
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    miałem ambitny plan, jeździłem na A delikatnie itd. jak po 2 dniach jazdy po waw pojawiło się 14,2 to wyłączyłem ten tryb i finalnie znowu niecałe 400 na baku przejechałem. Wiec nie mam pojęcia jak ktokolwiek w duzym miescie robi poniżej 13...
    Widzę, że robimy podobne eksperymenty z podobnym zresztą skutkiem. Jeżeli możesz zwróć proszę uwagę jak zachowuje się u Ciebie wskaźnik przez pierwszą minutę może dwie po rozpoczęciu jazdy "zimnym" samochodem albo po postoju > godziny. U mnie pierwszych kilka odpuszczeń gazu powoduje błyskawiczny spadek wskaźnika do zera ale po krótkim czasie to się zmienia i wskaźnik zaczyna reagować na odpuszczenie gazu znacznie wolniej i przestaje spadać do zera zatrzymując się w zależności od obr. silnika na 2-7 l/100km. Czasem trafi się że ten moment zmiany zachowania wskaźnika wypadnie kiedy jest hamowanie silnikiem (nie dotykam gazu) i wtedy można poczuć jak zmienia się siła spowalniania samochodu, auto jakby zaczyna bardziej lecieć do przodu.
    W ruchu miejskim znaczną część dystansu (zależnie od stylu jazdy) pokonujemy z odpuszczonym gazem, jeżeli w tym czasie jeden samochód ma zużycie zero a drugi 2,3 ...7 l/100km to nie ma się co dziwić, że u tego drugiego spalanie wychodzi wyraźnie wyższe.
    Ja jeżdżę Giulia od kilku tygodni i odebrałem ją od dealera ze wszystkimi aktualizacjami softu więc nie mam porównania czy ostatnie zmiany wpłynęły na hamowanie silnikiem i zużycie paliwa (zachowanie wskaźnika). To że jakiś czas temu ten wskaźnik zachowywał się tak jak to się działo w innych samochodach którymi jeździłem można sobie zobaczyć na tym filmiku (od ok. 17 minuty, najlepiej na większym ekranie):
    https://www.youtube.com/watch?v=Mvzqdgu4SKY&t=1167s

    Ja osobiście jestem przekonany, że to niedorzeczne lanie paliwa do cylindrów kiedy zwalniamy/hamujemy jest przyczyna wysokiego zużycia paliwa, zwłaszcza w ruchu miejskim.

  2. #662
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie tak samo, ale nie zauważyłem, żeby spalanie było wyższe od kolegów, którzy nie mają DPFa.

  3. #663
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=75104]RalfPi[/MENTION] załóż że na wersje 280HP/Q4 w moich danych jest o 0.5-1l więcej niż dla 200HP Giulia/Business/Super w zależności od stylu jazdy ze względu na dodatkowy ciężar (napęd plus dodatkowe wyposażenie którego jest więcej, wymuszone opony RF itp) i pewnie jakieś dodatkowe opory (Q4 mimo że rozsprzęglony to jakiś tam opór musi dodawać).
    Nieco większa waga Veloce ma wpływ na spalanie głównie przy rozpędzaniu auta, a przy utrzymywaniu stałej prędkości autostradowej główny wpływ na spalanie mają opory powietrza. Przy Veloce te opory będą jedynie ciut większe, niż w Giulii, ale jednak dużo mniejsze, niż w każdym Stelvio i dużo mniejsze, niż w aucie z założonym boksem na dachu czy rowerami na bagażniku. Kwestie różnic w oponach i wagi pasażerów uznałbym za pomijalną w naszych szacunkowych porównaniach, bo przecież nikt nie waży auta przed wyjazdem na wakacje
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #664
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    ...pierwszych kilka odpuszczeń gazu powoduje błyskawiczny spadek wskaźnika do zera ale po krótkim czasie to się zmienia i wskaźnik zaczyna reagować na odpuszczenie gazu znacznie wolniej i przestaje spadać do zera zatrzymując się w zależności od obr. silnika na 2-7 l/100km...
    U mnie też dokładnie tak to wygląda.

  5. #665
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Ja osobiście jestem przekonany, że to niedorzeczne lanie paliwa do cylindrów kiedy zwalniamy/hamujemy jest przyczyna wysokiego zużycia paliwa, zwłaszcza w ruchu miejskim.
    Ale jaki masz dowód na lanie paliwa? Masz źródło? Bo dalej uważasz, że skoro tak licznik pokazuje to paliwo się leje strumieniami...

    Jak pisałem (i inni), mi wskaźnik ten nie spada a spalanie daje się uzyskać bardzo rozsądne, więc za wysokiego spalania zacząłbym szukać w stylu jazdy. Niczym praktycznie spalanie nie różni się od 330i 252KM w którym to wskaźnik spadał do 0. W 330i miałem lekko ponad 11l średnie zazwyczaj (nie resetowane tysiącami km więc dobry wskaźnik). W trasie Veloce schodziłem na początku do 7,5l przy spokojnej jeździe, teraz jeżdżę głównie po mieście, spalanie nie resetowane od 1300km i tutaj też nadal mam około 11,5l. Pali dokładnie tyle ile powinno przy moim stylu jazdy, wiem, że jeżeli będę go piłował to spali mi sporo więcej ale to samo w każdej innej benzynie. Robiłem ostatnio trasę Auris hybrydą i starając się zrobiłem spalanie 4,1l/100km, Veloce takim samym stylem jazdy w podobnych warunkach na tej trasie 7,5l co wydaje mi się dobrym rezultatem biorąc pod uwagę, że Auris to hybryda 130KM a tutaj mamy 280KM w benzynie. Druga sprawa, że tym autem się tak nie powinno jeździć, ale... jak ktoś mówi, że pali za dużo albo że się nie da to nie prawda - pali tak jak woźnica powozi
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 24-10-2019 o 00:17

  6. #666
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Wtrącę takie kontrolne pytanie: czy samochód nie jest zimny?
    U mnie jest tak:
    Jeśli nie ma jednej kreski to nawet jak hamuję silnikiem jest zużycie typu 2l.
    Jak już jest jedna to mam 0 przy hamowaniu silnikiem.
    Przy czym: puszczenie gazu hamuje silnikiem tylko w Dynamic i Neutral. W A, domyślnie wrzica na luz chyba że przyhamuję hamulcem i puszczę, wtedy zostaje na biegu.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #667
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Wtrącę takie kontrolne pytanie: czy samochód nie jest zimny?
    U mnie jest tak:
    Jeśli nie ma jednej kreski to nawet jak hamuję silnikiem jest zużycie typu 2l.
    Jak już jest jedna to mam 0 przy hamowaniu silnikiem.
    Przy czym: puszczenie gazu hamuje silnikiem tylko w Dynamic i Neutral. W A, domyślnie wrzica na luz chyba że przyhamuję hamulcem i puszczę, wtedy zostaje na biegu.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    No widzisz to u mnie jest dokładnie odwrotnie. Przy zimnym silniku albo po dłuższym postoju kilka odpuszczeń gazu (na D lub N) spada szybko do zera i czuć hamowanie silnikiem a później przestaje spadać do zera i efekt hamowania silnikiem jest zdecydowanie mniej odczuwalny.

  8. #668
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Ale jaki masz dowód na lanie paliwa? Masz źródło? Bo dalej uważasz, że skoro tak licznik pokazuje to paliwo się leje strumieniami...

    Jak pisałem (i inni), mi wskaźnik ten nie spada a spalanie daje się uzyskać bardzo rozsądne, więc za wysokiego spalania zacząłbym szukać w stylu jazdy. Niczym praktycznie spalanie nie różni się od 330i 252KM w którym to wskaźnik spadał do 0. W 330i miałem lekko ponad 11l średnie zazwyczaj (nie resetowane tysiącami km więc dobry wskaźnik). W trasie Veloce schodziłem na początku do 7,5l przy spokojnej jeździe, teraz jeżdżę głównie po mieście, spalanie nie resetowane od 1300km i tutaj też nadal mam około 11,5l. Pali dokładnie tyle ile powinno przy moim stylu jazdy, wiem, że jeżeli będę go piłował to spali mi sporo więcej ale to samo w każdej innej benzynie. Robiłem ostatnio trasę Auris hybrydą i starając się zrobiłem spalanie 4,1l/100km, Veloce takim samym stylem jazdy w podobnych warunkach na tej trasie 7,5l co wydaje mi się dobrym rezultatem biorąc pod uwagę, że Auris to hybryda 130KM a tutaj mamy 280KM w benzynie. Druga sprawa, że tym autem się tak nie powinno jeździć, ale... jak ktoś mówi, że pali za dużo albo że się nie da to nie prawda - pali tak jak woźnica powozi
    Jaki masz dowód że nie leje? Masz źródło? Uważasz, że jeżeli wskaźnik pokazuje, że leje to znaczy, że nie leje? Kilka razy pisałem, że wtrysk paliwa po zdjęciu nogi z gazu a nawet w trakcie hamowania hamulcem podnosi zużycie paliwa szczególnie w ruchu miejskim gdzie jazda to nieustanne przyspieszanie i zwalnianie, przy jeździe autostradowej nie ma już tak dużego wpływu. Wczoraj kupiłem nadajnik do złącza ODB, poobserwuję na jakiejś aplikacji wartości pokazywane z jego pośrednictwem, Twoim zdaniem będą to wiarygodne dane?

    Jeżeli masz średnie spalanie w mieście na poziomie 11,5 w Twojej Giuli Veloce i wynika to z Twojego stylu jazdy to ja bardzo chętnie wezmę od Ciebie lekcję. Podobnie jak Ty mieszkam w Warszawie, zapraszam za kierownicę mojej Giuli, wyzerujemy licznik zrobisz po mieście 20-30 km średnie spalanie wyjdzie 11,5 a ja podejrzę jak się to robi i w podziękowaniu wręczę Ci jakąś zacną buteleczkę, zależy w czym gustujesz . Jeżeli tylko znalazłbyś trochę czasu to ja bardzo chętnie.

  9. #669
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Jaki masz dowód że nie leje?
    No bo z założenia nie leje, więc twierdząc, że w Alfie jest inaczej wypadałoby to udowodnić.

    Cytat Napisał Kddpol Zobacz post
    Jeżeli masz średnie spalanie w mieście na poziomie 11,5 w Twojej Giuli Veloce i wynika to z Twojego stylu jazdy to ja bardzo chętnie wezmę od Ciebie lekcję. Podobnie jak Ty mieszkam w Warszawie, zapraszam za kierownicę mojej Giuli, wyzerujemy licznik zrobisz po mieście 20-30 km średnie spalanie wyjdzie 11,5 a ja podejrzę jak się to robi i w podziękowaniu wręczę Ci jakąś zacną buteleczkę, zależy w czym gustujesz . Jeżeli tylko znalazłbyś trochę czasu to ja bardzo chętnie.
    Średnie 11,5l przy około 30% trasy i 70% jazdy po mieście daje pewnie spalanie w mieście rzędu 12-13l. Pisz PW i obadamy te Twoje lejące się wtryski Natomiast te 20km to trochę mało, ale pogadać i przejechać się obiema jak chcesz porównać odczucia możemy

    Żeby nie było, ostatni trip +1000km:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	49.9 KB
ID:	262980
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 24-10-2019 o 20:35

  10. #670
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=75104]RalfPi[/MENTION] załóż że na wersje 280HP/Q4 w moich danych jest o 0.5-1l więcej niż dla 200HP Giulia/Business/Super w zależności od stylu jazdy ze względu na dodatkowy ciężar (napęd plus dodatkowe wyposażenie którego jest więcej, wymuszone opony RF itp) i pewnie jakieś dodatkowe opory (Q4 mimo że rozsprzęglony to jakiś tam opór musi dodawać).
    Żeby nie było że teoretyzuję, miałem 2 razy wersję 200HP (raz na dzień jeszcze przed zakupem, raz jako zastępcze auto) i wiem ile mi spalała - nawet specjalnie pojechałem na tempomacie 15km na 120km/h i z powrotem na 140km a po południu przetestowałem swoją na tej samej trasie.
    Suma sumarum z tego co piszecie lepiej ustrzelić Veloce bo różnica w spalaniu jest niewielka a osiągi dużo lepsze. Tzn ideałem dla mnie byłoby kupienie 200 KM 2016 czy 2017 i zrobienie chipa na 280 ale jest parę rzeczy, które przemawiają za Veloce i to po 2018r. Przede wszystkim AA/CarPlay.
    Na początku zastanawiałem się w ogóle nad dieslem bo gonie głównie autostradami do pracy i robiłbym tym autem minimum 25-30 tys km rocznie. Nawet rok temu wstępnie się ugadałem na Veloce 2.2 jtd. Z różnych względów teraz raczej Diesel odpada choć została jeszcze jedna Veloce 210 KM na otomoto na fajnym wypasie za 167 tys.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 25-10-2019 o 14:33

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory