Strona 79 z 162 PierwszyPierwszy ... 29697071727374757677787980818283848586878889129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #781
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pare tyg temu byla o tym dyskusja. roznie ludzie maja, moze zalezy id wersji firmwarow i/lub silnikow
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #782
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pare tyg temu byla o tym dyskusja. roznie ludzie maja, moze zalezy id wersji firmwarow i/lub silnikow
    Spoko..to poszukam

  3. #783
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    [MENTION=83845]Kddpol[/MENTION], czy coś się rozwiązało z Twoim problemem?

    Zwróciłem ostatnio uwagę na to, że w mojej Q (może to coś nowego wniesie do tematu, bo o Q w temacie chyba nie było mowy) jest następujący efekt:
    a) zwalniając (np. dojeżdżając do świateł) chwilowe spalanie przy końcu rośnie na max (30l.) i tak się utrzymuje cały czas gdy stoję
    b) gdy powoli ruszam bez gazu albo z niewielką ilością (np. korek) nadal utrzymuje się max i zaczyna delikatnie spadać gdy prędkość robi się "normalna".
    Wychodzi z tego, że gdy auto powinno palić jakieś szczątkowe ilości paliwa, to przeciwnie - pali jak smok.

    Nie do końca potrafię w tej chwili powiedzieć w szczegółach trybu itp., więc mogę potestować (na pewno A albo N, rozgrzany, ogrzewanie chyba fotela i kiery)

  4. #784
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    [MENTION=83845]Kddpol[/MENTION], czy coś się rozwiązało z Twoim problemem?

    Zwróciłem ostatnio uwagę na to, że w mojej Q (może to coś nowego wniesie do tematu, bo o Q w temacie chyba nie było mowy) jest następujący efekt:
    a) zwalniając (np. dojeżdżając do świateł) chwilowe spalanie przy końcu rośnie na max (30l.) i tak się utrzymuje cały czas gdy stoję
    b) gdy powoli ruszam bez gazu albo z niewielką ilością (np. korek) nadal utrzymuje się max i zaczyna delikatnie spadać gdy prędkość robi się "normalna".
    Wychodzi z tego, że gdy auto powinno palić jakieś szczątkowe ilości paliwa, to przeciwnie - pali jak smok.

    Nie do końca potrafię w tej chwili powiedzieć w szczegółach trybu itp., więc mogę potestować (na pewno A albo N, rozgrzany, ogrzewanie chyba fotela i kiery)
    Tzn ile pali Q ? Slaby znawca smoków ze mnie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #785
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION], jutro zobaczę jak u mnie, ale chyba to normalne że na postoju wskazuje maksa, bo co z tego że mało zużywa jak prędkość wynosi 0

  6. #786
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ale kolpak, to normalne że jak się czołgasz lub stoisz zużycie paliwa NA 100 KM rośnie. Jeśli stoisz to tak naprawde palisz nieskończoność bo z tą prędkością nigdy nie dojedziesz 100 kilometrów.
    U mnie jest tak samo 2.0 .
    W oplu w tych momentach spalanie przełacza się na godzine żeby nie przyprawic o zawal. Ale to drażni klase wyższą

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #787
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Ale kolpak, to normalne że jak się czołgasz lub stoisz zużycie paliwa NA 100 KM rośnie. Jeśli stoisz to tak naprawde palisz nieskończoność bo z tą prędkością nigdy nie dojedziesz 100 kilometrów.
    U mnie jest tak samo 2.0 .
    W oplu w tych momentach spalanie przełacza się na godzine żeby nie przyprawic o zawal. Ale to drażni klase wyższą

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Hmmm w sumie jest w tym sens.. Z tego co pamiętam w Oplu było w okolicy 2-3l./h, więc tak by wychodziło.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Tzn ile pali Q ? Slaby znawca smoków ze mnie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ile pali? Jak czytam, te wszystkie wpisy o 2.0, to mam wrażenie, że mniej, a na pewno, że 2.0 palą za dużo

    Mnie najmniej spaliła 8,0 (trasa Cz-wa - Kołobrzeg, 2/3 autostrada spokojne 120 km/h) - poniżej foto.
    Teraz pali mi średnio 11 (codziennie robię 70 km - dojeżdżam z wioski za Częstochową, później przez Cz-we w małych korkach/dużo świateł itp., a wieczorem powrót).
    Wcześniej robiłem "trasy" 5 km/dziennie po mieście (czyli nawet się nie rozgrzewała), to paliła w okolicach 14-15.
    Generalnie nie jeżdżę jak wariat, wiadomo raz deptam, wyprzedzam, ostro startuję itp, ale gdy nie ma to sensu, bo zaraz mam hamować, to jeżdżę płynnie i spokojnie.
    Gdybym jeździł tylko po mieście i ostro, to pewnie byłoby 20-30. Jest mega różnica jeśli włączy się D i R..wtedy w momencie z zasięgu np. 300 robi się 100.

    Ogólnie mogę powiedzieć, że pali tyle samo co moje dwa poprzednie V6 3,5 i 3,7 l. ale ok 300 KM.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190621_113251.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	53.8 KB
ID:	264898
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 29-12-2019 o 22:40

  8. #788
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Hmmm w sumie jest w tym sens.. Z tego co pamiętam w Oplu było w okolicy 2-3l./h, więc tak by wychodziło.

    - - - Updated - - -



    Ile pali? Jak czytam, te wszystkie wpisy o 2.0, to mam wrażenie, że mniej, a na pewno, że 2.0 palą za dużo

    Mnie najmniej spaliła 8,0 (trasa Cz-wa - Kołobrzeg, 2/3 autostrada spokojne 120 km/h) - poniżej foto.
    Teraz pali mi średnio 11 (codziennie robię 70 km - dojeżdżam z wioski za Częstochową, później przez Cz-we w małych korkach/dużo świateł itp., a wieczorem powrót).
    Wcześniej robiłem "trasy" 5 km/dziennie po mieście, to paliła w okolicach 14-15.
    Generalnie nie jeżdżę jak wariat, wiadomo raz deptam, wyprzedzam, ostro startuję itp, ale gdy nie ma to sensu, bo zaraz mam hamować, to jeżdżą płynnie i spokojnie.
    Gdybym jeździł tylko po mieście i ostro, to pewnie byłoby 20-30. Jest mega różnica jeśli włączy się D i R..wtedy w momencie z zasięgu np. 300 robi się 100.

    Ogólnie mogę powiedzieć, że pali tyle samo co moje dwa poprzednie V6 3,5 i 3,7 l. ale ok 300 KM.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190621_113251.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	53.8 KB
ID:	264898
    Panie to co ja mam powiedzieć.. Stelvio średnia z 26kkm (2.0 280KM) 13.5l.. fakt wiekszosc autostrada niekoniecznie w limitach.. najmniej 8.5l jakos A najwięcej srednio z baku 19.5l.. (ostra jazda autostrada)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #789
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Panie to co ja mam powiedzieć.. Stelvio średnia z 26kkm (2.0 280KM) 13.5l.. fakt wiekszosc autostrada niekoniecznie w limitach.. najmniej 8.5l jakos A najwięcej srednio z baku 19.5l.. (ostra jazda autostrada)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    I dlatego rozważając Stelvio dla ojca biorę pod uwagę tylko diesla, bo aktualne XC70 pali mu ok 7-8..

  10. #790
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    I dlatego rozważając Stelvio dla ojca biorę pod uwagę tylko diesla, bo aktualne XC70 pali mu ok 7-8..
    Zależy ile jezdzi mi wyjdzie do 15kkm rocznie stad nie diesel.. jakbym wiecej robil to bym brał diesla



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory