Strona 80 z 162 PierwszyPierwszy ... 30707172737475767778798081828384858687888990130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #791
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Zależy ile jezdzi mi wyjdzie do 15kkm rocznie stad nie diesel.. jakbym wiecej robil to bym brał diesla



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    No niby tak..różnica rzędu 5k zł/rok - dużo i mało. Ale jeśli benzyda daje dużo więcej od siebie, to na pewno warto.
    A ile pali Twoje w mieszanych warunkach, trochę miasta, trochę odcinków za miastem po 10 km dynamicznie, ale nie ostro?

  2. #792
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    No niby tak..różnica rzędu 5k zł/rok - dużo i mało. Ale jeśli benzyda daje dużo więcej od siebie, to na pewno warto.
    A ile pali Twoje w mieszanych warunkach, trochę miasta, trochę odcinków za miastem po 10 km dynamicznie, ale nie ostro?
    Dużo zależy jak jeździsz jak spokojnie to pewnie 11 jest wynikiem do osiągnięcia.. prawda taka za w benzynie każde mocne wciśnięcie pedału gazu, turbo i wir w baku


    Z moich wyliczeń wynika ze ok 5l wiecej na 100km srednio niz diesel przy takich założeniach to ok 3000 zł brutto rocznie wiecej za Paliwo.. na firme odpowiednio mniej.. No ale 280 a nie 210 KM.. 1s mniej do 100.. niby nie wiele No i o czym pamiętamy porównywalną 200KM benzyna do 210KM diesla ile będzie tańsza.. przy moich 15kkm rocznie to długo bym ta roznice odjeżdżal.. gdyby cena zakupu byla 1:1 I osiągi 1:1 to tak.. powtórzę mój ulubiony cytat z Profesora Bartoszewskiego: (poznany dzięki Jacek Walkiewicz): Są w życiu rzeczy, które warto, są rzeczy które się opłaca i nie zawsze to co warto się opłaca, nie zawsze to co się opłaca warto

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #793
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    No niby tak..różnica rzędu 5k zł/rok - dużo i mało. Ale jeśli benzyda daje dużo więcej od siebie, to na pewno warto.
    A ile pali Twoje w mieszanych warunkach, trochę miasta, trochę odcinków za miastem po 10 km dynamicznie, ale nie ostro?
    Warunki dokładnie tak jak pytasz, Stelvio 280KM moja średnia z ok. 4 tys. km to 12,5.
    Moim zdaniem dużo, w poprzednim aucie Skoda Superb 1.8tsi 160KM manual w takich samych warunkach i sposobie użytkowania miałem 8-8,5.
    Rano startuję z garażu, po pracy spod chmurki.

    Jeśli chodzi o wskaźnik zużycia chwilowego to intryguje mnie inna kwestia niż wskazania podczas postoju. Mianowicie jadąc ze stałą prędkością i zmieniając tryb z D na N lub A spalanie chwilowe spada na wskaźniku o jakieś 1,5-2 litry. Nie ogarniam jak to możliwe... Zaznaczam że nie następuje wówczas zmiana biegu ani obrotów silnika, przed przełączeniem trybu upewniam się (wrzucając chwilowo manual) że skrzynia ma najwyższe przełożenie.

    Z kolei pytanie do Was.
    W jaki sposób dajecie radę korzystać z trybu N lub A? Paradoksalnie zwłaszcza podczas spokojnej jazdy po mieście? Już precyzuję. Jedynie w trybie D skrzynia utrzymuje moim skromnym zdaniem silnik na "zdrowych" obrotach. Tryb N lub A daje bardzo szybkie zmiany przełożeń na wyższe, co skutkuje spadaniem obrotów na 1000-1100. Nie mogę tego zaakceptować bo to są obroty ledwo ponad bieg jałowy, a nie do obciążenia podczas jazdy... Próba przyspieszenia z tych obrotów bez redukcji przełożenia to jakieś nieporozumienie, co słychać i czuć po reakcji silnika!
    Czy coś robię źle?? Może niewłaściwie posługuję się pedałem gazu? (to mój pierwszy automat)
    Staram się wciskać równomiernie jak w manualu a zmianę przełożenia na wyższe inicjować delikatnym odpuszczeniem gazu, ale w trybie N skrzynia z reguły wyprzedza moją sugestię... Zniechęcony tym faktem używam na codzień praktycznie tylko D, N czasem w trasie, z A nawet nie starałem się zaprzyjaźnić...
    Auto z sierpnia br. Czy u Was też tak to wygląda? Może powinienem używać gazu bardziej zero-jedynkowo np. wdepnąć od razu na jakąś 1/3 skoku pedału niż równomiernie??

  4. #794
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ile pali? Jak czytam, te wszystkie wpisy o 2.0, to mam wrażenie, że mniej, a na pewno, że 2.0 palą za dużo
    No powiem Ci, że naprawdę kolejny plus za tym, żeby kolejna była Q

  5. #795
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    [MENTION=82699]Alfastic[/MENTION]
    Co do tego spalania.. jeśli faktycznie nie ma zmiany biegu i obrotów, to też dla mnie nie jest wytłumaczalne. Ja u siebie mam zmianę obrotów tylko teraz już nie pamiętam czy między A-N, czy N-D, czy na obu, no i czy zawsze? Być może nie, pewnie zależy od sytuacji. Zmienia się wtedy chyba o 500-1000.

    Co do drugiego.. Tak, mam ten sam problem u siebie w trybie A. Też obroty są na tyle niskie, że aż dźwięk jest nieprzyjemny, coś jakby przez pomyłkę za niski bieg wbić w manualu. Denerwuje mnie to dlatego, że jednak nie zawsze chce sie jeździć szybko/ostro, a wtedy dla zwykłej oszczędności można włączyć A, ale obroty zniechęcają.
    Sądząc po reakcji na gaz, to u mnie chyba z połowę mocy odbiera.
    Jest tylko jedno ale w porównaniu do Ciebie - u mnie na A może pracować w takim momencie na 3 cylindrach (kiedy się to dzieje nie wiem, bo auto nie informuje w żaden sposób - w Skodzie pisze), a w 2.0 chyba podobnego systemu nie ma.

    Edit: Właśnie prowadzę. Jednak obroty nie skaczą same z siebie.. albo się utrzymują (zużycie też), albo zmienia się bieg. Myślę, że aby potwierdzić Twoją teorię musisz włączyć tempomat na idealnie równej drodze, bo inaczej zawsze jakieś przekłamania mogą wyjść.
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 30-12-2019 o 10:45

  6. #796
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Moim zdaniem 2.0 200km wcale nie odbiega od średniej z innych marek. Nie pali mało, ale też nie jest jakimś wyjątkowym pijusem. Mam porównanie z Audi A4 2.0 TFSI 211KM, Infinity Q50 2.0 211KM czy Lexusem IS z 2.0 245KM. W mieście wszystkie palą podobnie 11-13 l/100km przy normalnym użytkowaniu. U mnie średnia z ok. 4000 km to ~11,5 l/100 km z czego 90% miasto i z reguły w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Ostatnie 3 baki 100% miasto to 12,3 l/100 (różnica pomiędzy wskazaniem komputera a realnym spalaniem liczonym z dystrybutora nigdy w moim przypadku nie przekroczyła 0,2 l). Dla mnie dość pozytywnie wypadła Q50, najcięższa (ok. 1700 kg) a paliła ok. 11-11,5 po mieście.
    Jestem natomiast zdania, że spalanie w mieście ciężko porównywać, miasto miastu nierówne, różne odległości, styl jazdy kierowcy, godziny podróżowanie etc. Jeden powie, że pali mu 15 drugi, że 10 i oboje mogą mieć racje.

    Co do trybów to w N faktycznie lepiej byłoby, gdy obroty min. nie spadały do 1500 tylko np. do 1750. Zdrowiej dla silnika, skrzyni ... kierowcy. Trybu A nie używam (A to chyba od Anemiczny czy Astmatyczny), D sporadycznie.

  7. #797
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Ja się przesiadłem z Lexusa Gs300 mk3 z silnikiem wolnossącym 3,0 V6 249KM. Myślałem, że Giulia z racji mniejszej wagi, wymiarów, konstrukcji silnika grubo ponad 10lat młodszej, skrzyni 8 biegów vs 6 biegów, będzie paliła w mieście ze 2 litry mniej. Niestety nie. Jest trochę mniejsze zużycie ale w trasie przy stałej prędkości i to raczej z tych dozwolonych. Przy ciężkim bucie jest podobnie . Oczywiście, Julka odpycha się tyłem i pomaga przodem a GS tylko tyłem. Przy ruszaniu na śliskim to przepaść na korzyść Giulii.

  8. #798
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    turbo żyje, turbo pije. ekonomicznośc downsizingu kończy się w momencie naciskania mocniej na gaz, szczególnie w Giulii/Stelvio 280HP gdzie dowalają aż do 2.8bar przy pełnym doładowaniu, więc mapy są tak ustwione że lejesz paliwa ile wlezie żeby unikać stuków i zbyt dużego EGT.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #799
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    turbo żyje, turbo pije. ekonomicznośc downsizingu kończy się w momencie naciskania mocniej na gaz, szczególnie w Giulii/Stelvio 280HP gdzie dowalają aż do 2.8bar przy pełnym doładowaniu, więc mapy są tak ustwione że lejesz paliwa ile wlezie żeby unikać stuków i zbyt dużego EGT.
    A 200 HP jakie ma doładowanie?
    To nie ma co się dziwić, że trudno na seryjnym osprzęcie wycisnąć 300HP

  10. #800
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja nie wiem, ale 280HP to już auto po podrasowaniu fabrycznym można powiedziec i z tego co wiem, to chyba żadne (na uczciwej hamowni, właściwie skalibrowanej itp) nie wypluwa raczej więcej niż 275HP (moja bodajże 272HP ale 411Nm), szczególnie jak jużktoś ma załadowane updaty ECU które wyszły w 2019r. Z 200HP jest za to tak że pierwsze to miały ok 230HP, ale potem też je trochę skastrowali, jednak te 15HP gratisu to tam raczej zawsze jest.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory