Strona 81 z 162 PierwszyPierwszy ... 31717273747576777879808182838485868788899091131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #801
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    To ja tylko jeszcze dopowiem w temacie zużycia na odpuszczonym gazie.
    Dziś potestowałem, więc w mojej Q chwilowe spada szybko do zera za każdym razem gdy odpuszczam gaz, na każdym trybie (w R nie widać), na każdym biegu i niezależnie od obrotów.

  2. #802
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Jeśli chodzi o wskaźnik zużycia chwilowego to intryguje mnie inna kwestia niż wskazania podczas postoju. Mianowicie jadąc ze stałą prędkością i zmieniając tryb z D na N lub A spalanie chwilowe spada na wskaźniku o jakieś 1,5-2 litry. Nie ogarniam jak to możliwe... Zaznaczam że nie następuje wówczas zmiana biegu ani obrotów silnika
    Tak to działa. Dzisiaj przetestowałem na manualu, taka sama prędkość, ten sam bieg. Zmiany w DNA powodują zmiany w spalaniu. I też mnie to zastanowiło jak to możliwe przy utrzymywaniu tej samej prędkości.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    To ja tylko jeszcze dopowiem w temacie zużycia na odpuszczonym gazie.
    Dziś potestowałem, więc w mojej Q chwilowe spada szybko do zera za każdym razem gdy odpuszczam gaz, na każdym trybie (w R nie widać), na każdym biegu i niezależnie od obrotów.
    W Q to odpuszczanie gazu kojarzy mi się ze strzałami z wydechu a nie z obserwacją spalania chwilowego

  3. #803
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post

    W Q to odpuszczanie gazu kojarzy mi się ze strzałami z wydechu a nie z obserwacją spalania chwilowego
    Ale to ewentualnie w R, bo tam nie straszą spalaniem
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 31-12-2019 o 09:55

  4. #804
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ale to ewentualnie w R, bo tam nie straszą spalaniem
    Najlepszego wszystkim w Nowym Roku!

    Najbardziej to straszy topniejący expresowo zasięg przy fun drive

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Tak to działa. Dzisiaj przetestowałem na manualu, taka sama prędkość, ten sam bieg. Zmiany w DNA powodują zmiany w spalaniu. I też mnie to zastanowiło jak to możliwe przy utrzymywaniu tej samej prędkości.
    Kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] pisał niedawno o specyficznym mapowaniu dla silnika 280HP, może jest to stałe utrzymywanie gotowości w trybie D do jak najszybszej reakcji na polecenia kierowcy za pomocą gazu zapewniając minimalizację negatywnych skutków dla silnika przy wysokim ciśnieniu doładowania? Np. poprzez ciągłe podawanie bogatszej mieszanki paliwowej?
    Całkiem możliwe też że bzdury opowiadam i jest to tylko kwestia graficzna wskaźnika nie mająca przełożenia na rzeczywistość, a może chodzi wręcz o zniechęcanie do częstego korzystania z trybu D w imię ekologii??

    A'propos, instrukcja mówi że samochód zapamiętuje ustawienie DNA i uruchamia się w trybie w jakim został wyłączony, a u mnie przy każdym odpaleniu wchodzi N mimo że z reguły jeżdżę i gaszę auto na D. Też tak macie?
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 01-01-2020 o 14:50

  5. #805
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    A'propos, instrukcja mówi że samochód zapamiętuje ustawienie DNA i uruchamia się w trybie w jakim został wyłączony, a u mnie przy każdym odpaleniu wchodzi N mimo że z reguły jeżdżę i gaszę auto na D. Też tak macie?
    Tak. Może nie zaktualizowali instrukcji po tym jak zmienili fizyczny przełącznik DNA.

  6. #806
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Dzięki, wygląda że jest jak mówisz.
    Zdaje się że wcześniej przełącznik DNA był stabilny.

  7. #807
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Kolega @epsonix pisał niedawno o specyficznym mapowaniu dla silnika 280HP, może jest to stałe utrzymywanie gotowości w trybie D do jak najszybszej reakcji na polecenia kierowcy za pomocą gazu zapewniając minimalizację negatywnych skutków dla silnika przy wysokim ciśnieniu doładowania? Np. poprzez ciągłe podawanie bogatszej mieszanki paliwowej?
    Całkiem możliwe też że bzdury opowiadam i jest to tylko kwestia graficzna wskaźnika nie mająca przełożenia na rzeczywistość, a może chodzi wręcz o zniechęcanie do częstego korzystania z trybu D w imię ekologii??
    W D jest wyostrzona reakcja na gaz, szybciej działa skrzynia biegów i inaczej dobiera biegi, inaczej działają progi dla działania systemów ESC, (tu nie jestem 100% pewien) ale limity doładowania chyba się nie różnią. najlepszym przykładem jest tryb Race gdzie mapy i działanie gazu jest takie jak w N, tylko ESC wyłączone i skrzynia działa najszybciej. jeśli jedziesz normalnie czy to na D czy na N na tym samym biegu, to ECU działa w układzie zamkniętej pętli czyli ilość paliwa/powietrza jest dobierana optymalnie wg odczytów sond lambda, nie powinno być różnicy bo potrzebujesz tą samą moc uzyskać, więc i ta sama ilość paliwa/powietrza jest potrzebna. chyba mapy dla otwartej pętli (mocne naciśnięcie na gaz) się nie różnią też skoro (podobno) uzyskuje się w N i D (i R) te same moce.


    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Zdaje się że wcześniej przełącznik DNA był stabilny.
    tak, mniej więcej do połowy 2018. Docelowo zrobię urządzenie które ustawi po włączeniu auta odpowiedni tryb dla aut z przełącznikami monostabilnymi - mam to na liście developmentów, ale najpierw inne urządzenia i przydałoby się w końcu trochę czasu na development.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #808
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W D jest wyostrzona reakcja na gaz, szybciej działa skrzynia biegów i inaczej dobiera biegi, inaczej działają progi dla działania systemów ESC, (tu nie jestem 100% pewien) ale limity doładowania chyba się nie różnią. najlepszym przykładem jest tryb Race gdzie mapy i działanie gazu jest takie jak w N, tylko ESC wyłączone i skrzynia działa najszybciej. jeśli jedziesz normalnie czy to na D czy na N na tym samym biegu, to ECU działa w układzie zamkniętej pętli czyli ilość paliwa/powietrza jest dobierana optymalnie wg odczytów sond lambda, nie powinno być różnicy bo potrzebujesz tą samą moc uzyskać, więc i ta sama ilość paliwa/powietrza jest potrzebna. chyba mapy dla otwartej pętli (mocne naciśnięcie na gaz) się nie różnią też skoro (podobno) uzyskuje się w N i D (i R) te same moce.
    Czyli ciężko znaleźć jakieś sensowne wytłumaczenie takiego działania wskaźnika chwilowego zużycia paliwa, może to tylko kwestia graficzna a faktycznie różnicy w spalaniu przy jednostajnej jeździe nie ma, niezależnie od trybu. Szkoda sobie łamać głowę. Jestem natomiast pod dużym wrażeniem komputera liczącego średnie spalanie na 100 km - takich dokładnych wskazań nie miałem w żadnym aucie.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Docelowo zrobię urządzenie które ustawi po włączeniu auta odpowiedni tryb dla aut z przełącznikami monostabilnymi - mam to na liście developmentów, ale najpierw inne urządzenia i przydałoby się w końcu trochę czasu na development.
    To ja byłbym bardzo chętny, a jeszcze bardziej na analogiczne urządzenie dla monostabilnego przełącznika świateł w Stelvio - żeby można było "normalnie" włączyć postojówki
    Chyba że da się przetransplantować przełącznik z Gulii. Sprawdzał ktoś może?

  9. #809
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    To ja byłbym bardzo chętny, a jeszcze bardziej na analogiczne urządzenie dla monostabilnego przełącznika świateł w Stelvio - żeby można było "normalnie" włączyć postojówki
    Chyba że da się przetransplantować przełącznik z Gulii. Sprawdzał ktoś może?
    Ale w Giulii postojówki są "na sprężynce".
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #810
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    W Stelvio też postojówki są "na sprężynce".
    Czyli w Gulii można włączyć na stałe podczas jazdy światła do jazdy dziennej? Taka opcja też by mi pasowała chociaż optymalnie byłoby postojówki lub przedni led dzienny + tył.
    W Skodzie miałem pozycję 0 na przełączniku gdzie świeciły tylko dzienne (sam przód).
    W Stelvio jest tylko automat, światła mijania i postojówki "na sprężynce".
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 01-01-2020 o 22:46

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory