Strona 82 z 162 PierwszyPierwszy ... 32727374757677787980818283848586878889909192132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #811
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    To nie jest dobry temat na takie pytania.
    Inna sprawa, czy w wersjach USA przełącznik do lamp nie jest zupełnie inny (?), bardziej "klasyczny", z postojowymi jako osobna pozycja między Auto i mijania (ale świecącymi tylko kilka minut po wyłączeniu zapłonu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia_USA.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	42.6 KB
ID:	264983
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 01-01-2020 o 23:06

  2. #812
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    W Stelvio też postojówki są "na sprężynce".
    Czyli w Gulii można włączyć na stałe podczas jazdy światła do jazdy dziennej? Taka opcja też by mi pasowała chociaż optymalnie byłoby postojówki lub przedni led dzienny + tył.
    W Skodzie miałem pozycję 0 na przełączniku gdzie świeciły tylko dzienne (sam przód).
    W Stelvio jest tylko automat, światła mijania i postojówki "na sprężynce".
    faktycznie, teraz patrzę na zdjęcia na otomoto i jest mniej pozycji. musiałbyś podmienić na chwilkę od kogoś z Giulii panel i sprawdzić

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    To nie jest dobry temat na takie pytania.
    Inna sprawa, czy w wersjach USA przełącznik do lamp nie jest zupełnie inny (?), bardziej "klasyczny", z postojowymi jako osobna pozycja między Auto i mijania (ale świecącymi tylko kilka minut po wyłączeniu zapłonu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia_USA.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	42.6 KB
ID:	264983
    no właśnie, robimy off top, odpowiem tylko i nie piszmy tu już na ten temat - najwyżej zainteresowani niech założą nowy

    Tak, w USA jest to inaczej zrobione, ale jak przełożysz do EU taki z USA, to i tak masz pozycje jak w EU - czyli opisy świateł będą się nie zgadzać - wiem bo przekładałem koledze w aucie z USA panel z EU - chodziło o dodatnie ręcznego poziomowania lamp przednich EU założonych do auta z USA. z resztą do siebie na próbę też założyłem panel USA.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #813
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    W Stelvio też postojówki są "na sprężynce".
    Czyli w Gulii można włączyć na stałe podczas jazdy światła do jazdy dziennej? Taka opcja też by mi pasowała chociaż optymalnie byłoby postojówki lub przedni led dzienny + tył.
    W Skodzie miałem pozycję 0 na przełączniku gdzie świeciły tylko dzienne (sam przód).
    W Stelvio jest tylko automat, światła mijania i postojówki "na sprężynce".
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] to ja tylko jeszcze dodam, że gdybyś opatentował zapalanie się mijania w automacie, ale przy włączonych wycieraczkach (nawet gdy nie jest jeszcze odpowiednio ciemno), bo chyba kiedyś o tym wspominałeś, to ja jestem chętny.
    Ps. Czy istnieje możliwość regulacji czułości automatu świateł?

  4. #814
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] to ja tylko jeszcze dodam, że gdybyś opatentował zapalanie się mijania w automacie, ale przy włączonych wycieraczkach (nawet gdy nie jest jeszcze odpowiednio ciemno), bo chyba kiedyś o tym wspominałeś, to ja jestem chętny.
    Ps. Czy istnieje możliwość regulacji czułości automatu świateł?
    Kończąc off top, ustawienie czułości automatu świateł masz w infotaiment (3-stopniowe, ale to pewnie wiesz a pytasz o możliwość dodatkowej regulacji poza menu?). U mnie nawet najmniej czułe ustawienie automatu nie eliminuje problemu odpalania xenonów przy wyjeżdżaniu/wjeżdżaniu do garażu, nawet jeśli zostawię w garażu włączone oświetlenie.
    Teraz, kiedy praktycznie cały czas jeździ się na światłach mijania to nie problem, ale przy dobrym nasłonecznienie to masakra jak xenon bezsensownie odpala żeby za chwilę się wyłączyć...

    Ps. Chyba należy założyć topik Lista życzeń do Kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 02-01-2020 o 00:33

  5. #815
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, załóżmy osobny wątek na listę życzeń a ja obiecuję że w przyszłym tygodniu już się zajmę nowymi projektami
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #816
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Wątek już jest
    Kolega [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] wykonał zadanie koncertowo

  7. #817
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    zauważyłem już po wysłaniu posta, super, nie spamujemy już tu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #818
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Giulia Super, 200 KM benzyna.
    Pierwszy bak: zużycie średnie z kompa 9.1 i w realu też 9.1 czyli nie przekłamuje
    Normalna trasa jaką codziennie jeżdżę do pracy tj ok. 96 km gdzie połowa autostradą do 150km/h jak się da i druga połowa drogą zwykłą aczkolwiek dynamicznie wychodzi: 8.1-8.3 (na felgach 18 opony 255 z tyłu i 225 z przodu). Jeżdżę głównie na trybie A jak ciągnę się za innymi autami i nie ma jak wyprzedzić ale jak jest kawałek prostej i linia przerywana to tryb N lub D i ogień.
    Na tej samej trasie i w tym samym tempie 159 paliła 7 ON w realu. Uważam,że spalanie w Giulii jest świetne!!
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 13-01-2020 o 09:46

  9. #819
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Stelvio 280 KM.
    Średnia z 20tys km: 11,8l - 80% Miasto, 20% trasa.
    Jako ciekawostka z dzisiejszej trasy z powrotnej Austrii... na tempomacie (140KM/h), tryb A, 4 osobowa rodzina + mało aerodynamiczny boks(thule atlantis) na dachu i wypchany po brzegi bagażnik. Wynik: 11,3l średnia prędkość z trasy 116km/h. Jadąc "tam" spieszyło mi się trochę bardziej ale powyżej 150KM/h z boksem zasięg spada dramatycznie i można poczuć się jak właściciel elektryka, który co chwila musi rozglądać się za stacją "benzynową". Szczęśliwie "ładowanie" trwa znacznie krócej.

  10. #820
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Moim zdaniem super wynik.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory