Strona 87 z 162 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #861
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    dzieki za opinie, spokojnie 30tys km wyjdzie na rok. Wiadomo 120km/h to na tempomacie, ale nie da sie utrzymac tego przez cala trase, bo zawsze trafi sie jakas sytuacja zeby dowalic do pieca. Liczyc wiec trzeba 8-9srednio. Teraz diesel 2.2 - zgaduje ze realnie 6L/100 w tych samych warunkach jest do zrobienia? Zaznaczam ze byloby to w 80% trasa. W zaleznosci od stylu jazdy roznica na niekorzysc benzyny wyjdzie mi jakies 3-5tys zl rocznie, stad nie wiem czy lepsze brzmienie benzyny jest wystarczajacym argumentem.
    Ja miałem podobny dylemat. Miałem 159 2.0 jtdm 170 KM i byłem z niej bardzo zadowolony i też myślałem o 2.2 180 lub 210 KM ale przejechałem się 2.0 200 KM i spodobał mi się ten piec.
    Ja robię głównie trasy i tam gdzie 159 paliła realne 7.0 to benzyna pali 8.5-9.0. Też robię ok. 25-30 tyś km rocznie.
    Argumentem za jest lepsze brzmienie benzyny i jej cichsza praca a różnica w spalaniu jest akceptowalna. Poza tym szukałem 200 KM z początku produkcji coby ewentualnie chipa zrobić jak będę chciał.
    Przy Giulii wybrałbym benzynę a przy Stelvio tylko Diesla bo dla mnie benzyna pali za dużo.

  2. #862
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jeżdziłem Veloce 280KM i dieselem 180KM. Te same ścieżki, ten sam styl jazdy. Spalanie średnie 13 benzyna vs 8 diesel. Bez komentarza. Różnica w osiągach moim zdaniem niewarta 5 litrów na 100KM. Nie mówiąc już o tym, że dieselem trasa z prędkościami ok 180km/h na autostradzie wiąże się ze spalaniem poniżej 10L, a w benzynie to jakaś abstrakcja się robi. Fakt, diesle popyrka na wolnych obrotach trochę, ale w czasie jazdy jest już ok.
    Przy moich przebiegach daje to ok 10 000 zł różnicy na samym paliwie, a to już niezłe wakacje....

  3. #863
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hou3k Zobacz post
    Jeżdziłem Veloce 280KM i dieselem 180KM. Te same ścieżki, ten sam styl jazdy. Spalanie średnie 13 benzyna vs 8 diesel. Bez komentarza. Różnica w osiągach moim zdaniem niewarta 5 litrów na 100KM. Nie mówiąc już o tym, że dieselem trasa z prędkościami ok 180km/h na autostradzie wiąże się ze spalaniem poniżej 10L, a w benzynie to jakaś abstrakcja się robi. Fakt, diesle popyrka na wolnych obrotach trochę, ale w czasie jazdy jest już ok.
    Przy moich przebiegach daje to ok 10 000 zł różnicy na samym paliwie, a to już niezłe wakacje....
    No brawo wreszcie ktos pisze z sensem.. nieraz czytam na FB jaki ten diesel zly I wogole.. ale mam wrazenie ze takie osoby chyba nigdy dieslem nie jezdzily.. Na autostrade I duze predkosci nie ma nic lepszego.. teraz w Stelvio mam benzyne 280KM I jechac 180km/h to ledwo mi starcza paliwa w jedna strone Wroclaw Krakow.. a w poprzednim byl diesel I starczalo przy takich danych warunkach na tam I spowrotem pi razy drzwi 300zl na jedna przejazdzke do Krakowa wiecej.. no ale za to ze lepiej sie zbiera Stelvio jak ktos nie jezdzi duzo to benzyna ma sens.. (ja robie ok 15kkm rocznie) jakbym jezdzil wiecej zapewne bralbym diesel..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #864
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jeżdzę dieselami od 10 lat, głównie 3.0d BMW z chipem na ok 300KM. W trasie spalanie takiego auta przy bardzo szybkiej jezdzie ok 180-200 ( nocna jazda autostrada w Niemczech ) zamyka się w 10L. Nie mówiąc już o tym, że przyśpieszeniem powyżej 200KM, miażdży takie Veloce 280KM, które od 200km/h wyraźnie puchnie.
    Fakt, dieseli nie lubią ludzie, którzy nigdy nie mieli diesela. Czytają tylko te bzdury z Motoru, o psujących się turbinach, wtryskach itd.
    Nie gloryfikuję diesela, tylko wskazuję na jego niezaprzeczalne zalety w długich i szybkich trasach, przy przebiegach rzędu +30 000km.
    Nie mniej jednak Veloce 280KM pali za dużo. BMW 2.0 252KM, pali dobre 2 litry mniej.

  5. #865
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    No brawo wreszcie ktos pisze z sensem.. nieraz czytam na FB jaki ten diesel zly I wogole.. ale mam wrazenie ze takie osoby chyba nigdy dieslem nie jezdzily.. Na autostrade I duze predkosci nie ma nic lepszego.. teraz w Stelvio mam benzyne 280KM I jechac 180km/h to ledwo mi starcza paliwa w jedna strone Wroclaw Krakow..
    Mój klekot 2.2 pali średnio 7.5 przy czym sporo kręcę się jednak ostatnio po mieście. Jest wyraźnie oszczędniejszy od 2.0JTDM (mam ten silnik w drugim aucie).
    Pierwszy tysiąc km zrobiłem głównie w trybie A, paliła wtedy poniżej 5 a na lokalnych trasach poniżej 4,5.
    Giulia ma mniejszy bak niż 159, zasięg jest też znacząco mniejszy co się odczuwa przy dłuższych trasach.

    Nie twierdzę, że diesel jest super, w trasie się sprawdza. I jego wybór ma sens.
    Benzyna kapitalnie brzmi i nawet w 200-konnej wersji przyjemnie przyspiesza a w Veloce można na prawdę cieszyć się w pełni frajdą z jazdy.

    Rozmawiałem we Włoszech z szefem produktu Giulia i zapytałem czym prywatnie jeździ. Powiedział, że Giulią 2.2. Zapytałem skąd taki wybór napędu - odpowiedź była krótka: spalanie.

  6. #866
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Mój klekot 2.2 pali średnio 7.5 przy czym sporo kręcę się jednak ostatnio po mieście. Jest wyraźnie oszczędniejszy od 2.0JTDM (mam ten silnik w drugim aucie).
    Pierwszy tysiąc km zrobiłem głównie w trybie A, paliła wtedy poniżej 5 a na lokalnych trasach poniżej 4,5.
    Giulia ma mniejszy bak niż 159, zasięg jest też znacząco mniejszy co się odczuwa przy dłuższych trasach.

    Nie twierdzę, że diesel jest super, w trasie się sprawdza. I jego wybór ma sens.
    Benzyna kapitalnie brzmi i nawet w 200-konnej wersji przyjemnie przyspiesza a w Veloce można na prawdę cieszyć się w pełni frajdą z jazdy.

    Rozmawiałem we Włoszech z szefem produktu Giulia i zapytałem czym prywatnie jeździ. Powiedział, że Giulią 2.2. Zapytałem skąd taki wybór napędu - odpowiedź była krótka: spalanie.
    Nic dziwnego , we Włoszech sprzedają się głównie Diesle dlatego w większości testów są prezentowane głównie Diesle ew. porównanie Diesla do beznzyny.

    Fiat/Alfa są znane z dobrych diesli i tego silnika bym się nie bał choć jak rozmawiałem ze sprzedawca od Zasady w Krk to ostatniego "ropniaka" sprzedali na wiosnę 2019 a w Automobile Torino to ledwo kto pamięta kiedy sprzedali jakiegoś. Odradzali mi,że jest duża utrata wartości i dużo trudniej odsprzedać.

    PS: nie kupuj Diesla w manualu!! Jeżdziłem kiedyś 180-konnym to mi się wydawało, że gorzej jeździł niź moja 159 2.0 jtdm.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 13-02-2020 o 11:09

  7. #867
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Włochy były drugim po Polsce krajem, w którym diesel był tak hołubiony. Prawdopodobnie dlatego, że podobnie jak u nas (dawne czasy) kiedyś ON był o połowę tańszy od Pb. O połowę . Ale to było dawno.

  8. #868
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    PS: nie kupuj Diesla w manualu!! Jeżdziłem kiedyś 180-konnym to mi się wydawało, że gorzej jeździł niź moja 159 2.0 jtdm.
    diesle w manualu mialy znacznie obnizony moment obrotowy w porownaniu do automatu, stad takie wrazenia, ale po chiptuningu i w najslabszej wersji w manualu mozna uzyskac 230hp/475Nm. Obecnie w ogole nie oferuja juz manuala, sa tylko automaty w dieslu. Osobiscie diesla bym nie kupil bo nie robie tras ale dla kogos kto duzo jezdzi moze miec to sens. Dodatkowo na minus w dieslu to przelozenie ukladu kierowniczego 15.5:1 vs 10:1 w benzynie i mniejsze tarcze hamulcowe (poza wersja veloce Q4 2.2)

  9. #869
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    U nas sprzedaż diesla w Alfie zabiła akcyza dla pojemności powyżej 2 litrów.
    W konsekwencji różnica w cenie to 15 tyś na niekorzyść diesla.
    U konkurencji jest odwrotnie i w BMW czy Audi sprzedają się głównie diesle.
    Ostatnio edytowane przez arturo132 ; 13-02-2020 o 12:19

  10. #870
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    dzieki za opinie, spokojnie 30tys km wyjdzie na rok. Wiadomo 120km/h to na tempomacie, ale nie da sie utrzymac tego przez cala trase, bo zawsze trafi sie jakas sytuacja zeby dowalic do pieca. Liczyc wiec trzeba 8-9srednio. Teraz diesel 2.2 - zgaduje ze realnie 6L/100 w tych samych warunkach jest do zrobienia? Zaznaczam ze byloby to w 80% trasa. W zaleznosci od stylu jazdy roznica na niekorzysc benzyny wyjdzie mi jakies 3-5tys zl rocznie, stad nie wiem czy lepsze brzmienie benzyny jest wystarczajacym argumentem.
    Ja bym na Twoim miejscu brał diesla przy tych przebiegach, chociaż jestem zwolennikiem benzyn i sam mam wersję benzynową.
    Tak jak już inni wspominali, mnie najbardziej wkurza częste tankowanie Giulii (co 400km, żeby chociaż był w opcji jakiś 70l bak), co jest szczególnie odczuwalne na trasie. Cenię sobie za to lekkość, ciszę, szybkie nagrzewanie i jako taki dźwięk silnika.
    Tak samo obciążenie auta (czy to 4 os + bagaże, czy bagażnik dachowy, czy przyspieszanie) mocniej wpływa na zużycie paliwa niż w dieslach. Ostatnio jechałem Giulią z bagażnikiem dachowym (tempomat 130km/h, 10,5l/100km), wcześniej mając A4 3.0TDI Quattro, jadąc z tym samym bagażnikiem spalanie było zdecydowanie niższe przy wyższej prędkości (tempomat 140-150km/h, 8,5l/100km).
    I fakt, nie wiedzieć czemu 528i/530i (te 2.0 258KM) palą dużo mniej niż nasze benzyny.
    Ale jak kupiłem taką wersję w pełni świadom wad i zalet, na typowe trasy mam inne wygodniejsze, a to jest tylko 'zabawka' i super się sprawdza
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory