Strona 90 z 162 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #891
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Moje czwarte tankowanie i spalanie coraz mniejsze. Chyba się zaczynamy dogadywać z Julią Tankowania od poczatku: 9.2, 8.5, 8.6, 8.3. Jeżdzę głównie w trybie A na drogach pozamiejskich a na autostradach w trybie N. Jak tylko można wyprzedzić i są bezpieczne warunki to N lub D i gaz w podłogę. Uważam,ze spalanie w Giulii jest bardzo dobre.

  2. #892
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Moje czwarte tankowanie i spalanie coraz mniejsze. Chyba się zaczynamy dogadywać z Julią Tankowania od poczatku: 9.2, 8.5, 8.6, 8.3. Jeżdzę głównie w trybie A na drogach pozamiejskich a na autostradach w trybie N. Jak tylko można wyprzedzić i są bezpieczne warunki to N lub D i gaz w podłogę. Uważam,ze spalanie w Giulii jest bardzo dobre.
    To jest jak najbardziej akceptowalne spalanie, bo dochodzi do poziomu mojego 2.0 ivtec. Teraz jest zima, to na krotkich dystansach moj accord wypije 10/100 spokojnie i to bez butowania. Wracajac do Giulii - wszystko ponizej 10 jest wiec fajnym wynikiem, a 8.5 w automacie to juz w ogole.

  3. #893
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    epsonix "ciekawe co piszesz. a u Ciebie przy hamowaniu silnikiem na zegarach pokazuje 0 (czy tam nic a kreska biała znika) czy pokazuje Ci jakieś spalanie (tryb N i D)? u mnie znika. w MES widzę w ECU 2 parametry Injection time i Fuel Consumption, jadę zaraz na testy tryby A i D hamowanie silnikiem - akurat mam paczkę do odebrania z paczkomatu, a po drodze długie górki."

    Ta kreska wskazująca chwilowe spalanie u mnie nigdy nie spada do zera, nawet jak zdejmę nogę z gazu i hamuję pokazuje kilka litrów (w zależności od obrotów silnika). Tak jak pisałem, po zdjęciu nogi z gazu (w każdym trybie DNA) wtryskiwacze otwierają się i podają paliwo tak jakby silnik pracował na wolnych obrotach tzn. na 6 ms w każdym cyklu pracy tłoka (o ile dobrze pamiętam). W konsekwencji po zdjęciu nogi z gazu i hamowaniu silnikiem przy obr. 4000 pokazuje 2x większe zużycie niż przy 2000 obr/min. Spróbujcie, przy ręcznej zmianie biegu, zdjąć nogę z gazu przy obrotach > 4000 i np. 4 biegu obserwować wskaźnik zmieniając szybko biegi w górę. Kiedy obroty spadną do 2000 chwilowe spalanie będzie 2x mniejsze niż przy 4000. Z kolei przy redukcji obroty będą rosły i chwilowe zużycie również - wszystko to nie dotykając pedału gazu. Logiczne skoro przy puszczonym pedale gazu wtryskiwacze otwierają się na określony czas w każdym cyklu pracy tłoka a pracuje on dwe razy wolniej przy 2000 niz przy 4000 to i spalanie będzie dwa razy mniejsze przy tej samej prędkości. Jak pisałem, ma to sens przy trybie A kiedy przechodzimy w tryb żeglowania w N i D nie ma to sensu ponieważ nie ma trybu żeglowania. Konsekwencją w N i D jest słabsza siła hamowania silnikiem, bezsensowne przepalanie paliwa i przyspieszone zużycie klocków i tarcz hamulcowych.
    W praktyce w porównaniu do mojego poprzedniego samochodu kiedy jadąc z taką samą prędkością zdejmuję nogę z gazu w tym samym miejscu (300m przed przejazdem) dojeżdżam do przejazdu ze znacznie większą prędkością niż przedtem, którą muszę wyhamować hamulcem i spaliłem trochę dodatkowego paliwa.

    Aktualnie w trakcie dojeżdżania do/z pracy zakolegowałem się z trybem A i żeglowaniem i tylko czasami przełączam na D kiedy okoliczności pozwalają pojechać trochę dynamiczniej.

    Przypomniało mi się, chwilowy wskaźnik spalania spada szybciutko do zera po zdjęciu nogi z gazu przez pierwsze 2-3 minuty po rozpoczęciu jazdy po dłuższym postoju. Szkoda, że tak się nie dzieje przez cały czas.

  4. #894
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Stelvio 280 koni -puszczenie gazu w trakcie jazdy nieżalenie od trybu wskaźnik chwilowego zużycia paliwa spada do 0, jednak w momencie zatrzymania od razu przebija 15.

  5. #895
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Stelvio 280 koni -puszczenie gazu w trakcie jazdy nieżalenie od trybu wskaźnik chwilowego zużycia paliwa spada do 0, jednak w momencie zatrzymania od razu przebija 15.
    Poprzednio w Giulii też tak było, że po zatrzymaniu leciało do 15. Teraz po zmianie softu po zatrzymaniu spada do zera. Jakiś ogólny galimatias z zachowaniem wskaźnika zużycia paliwa w tych naszych Alfach.

  6. #896
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    To jest jak najbardziej akceptowalne spalanie, bo dochodzi do poziomu mojego 2.0 ivtec. Teraz jest zima, to na krotkich dystansach moj accord wypije 10/100 spokojnie i to bez butowania. Wracajac do Giulii - wszystko ponizej 10 jest wiec fajnym wynikiem, a 8.5 w automacie to juz w ogole.
    Aha, ważna sprawa. Felgi 18 i opony 225 przód in 255 tył. Na 17-ach pewnie będzie jeszcze mniej (16-ek w tym aucie nie uznaję ).

  7. #897
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    zrobiłem wczoraj na szybko test z MESem. Tryb D i A, jak hamowałem silnikiem tocząc się z górki pareset metrów (2/3 bieg) to w obu trybach MES pokazywał spalanie chwilowe 0 i czas otwarcia wtrysku 0. przy jakimś przyspieszaniu wartości widziałęm typu 25.5l/100 (pewnie max dla parametru - 8 bitowa wartość?) i jakieś tam ok 5ms - przyspieszanie było na chwilę, mogłęm nie złapać max czasów wtrysku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #898
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Temat chwilowego spalania już był poruszany wcześniej i z tego co pamietam doszliśmy do wniosku, że auta do połowy (?!) 2018 (bez gpf) pokazują zerowe spalanie, późniejsze natomiast już nie.
    Pozdro,
    Bartas

  9. #899
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Na 17-ach pewnie będzie jeszcze mniej
    A dlaczego? To jest średnica felgi. Średnica kompletnego koła pozostaje taka sama, po prostu profil opony się zmienia. A przynajmniej tak powinno być.

  10. #900
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Inna masa koła. Zawsze jak zmieniam na mniejsze felgi to spada spalanie.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory