Strona 112 z 162 PierwszyPierwszy ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,111 do 1,120 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #1111
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Ten 2.2 diesel w moim odczuciu, rozgrzewa się przeciętnie jak na diesla. Ale on jest fabrycznie docieplony matami i do tego miska olejowa też jest docieplona z zewnątrz.

  2. #1112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Z tego co widzę Giulia przy krótkich trasach w mieście pali b.dużo, gdy jest zimno to na trasie do 10km nawet nie zdąży się dobrze rozgrzać i na rozgrzewaniu wskazanie jest 15l/100 a więc dokładnie nie wiadomo ile. I to nawet bez wchodzenia na obroty, wiadomo przy zimnym to szkodzi.
    Chodziło mi oczywiście o temperaturę oleju (kreski na wyświetlaczu) a nie na temperaturę wyziewów z nawiewów.

  3. #1113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Tak i nie. Diesle długo się nagrzewają, bo mało energii idzie w straty w postaci ciepła, co oznacza, że silnik charakteryzuje się wysoką sprawnością. Przykładowo Ford Focus z silnikiem benzynowym 1.0 Ecoboost bardzo szybko łapie temperaturę pracy dzięki zastosowaniu ciekawych zabiegów w postaci np. żeliwnego bloku silnika, sprzęgła na pompie cieczy, dodatkowych obiegów, które pozwalają płynom smarnym uzyskać szybko optymalną temperaturę pracy. Nie wiem jakie rozwiązania zastosowano w 2.0 TBi ale w mojej ocenie Giulia nie rozgrzewa się wolno, niestety spalanie w pierwszych kilometrach to znacznie ponad 15l. Ten typ tak ma- lekka jednostka napędowa, 280KM, 400Nm dobra krzywa momentu i mocy musi wiązać się z dużą konsumpcją paliwa. Jeżeli dodać do tego szybką hydrokinetyczną skrzynię biegów to osiągamy wysokie wyniki spalania- zwłaszcza na krótkich dystansach i przy "nerwowej", niepłynnej jeździe.
    Niby 2.0 benzyny BMW, Mercedesa czy VW są gorsze od Alfy? Każde z tych silników są bardzo dobre z jedna różnicą: Alfa pali duuuużo więcej od konkurencji. Na forum z żadnej z tych Marek wątek o spalaniu nie ma tylu stron To Was boli, bo 15 litrów to miałem ostatnio średnio w 4.4 v8 530KM Bmw 850i, która miażdży Veloce osiągami, dźwiękiem itd.

  4. #1114
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Amen.

  5. #1115
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    innamarka
    Postów
    8

    Domyślnie

    2.0 280 KM w Stelvio zmieści się w 12 l jeżdżąc po Warszawie? Nie mówię tu o wpychaniu się w największe korki w godzinach szczytu, raczej o standardowej, miejskiej jeździe od świateł do świateł, piesi etc.

  6. #1116
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hou3k Zobacz post
    Niby 2.0 benzyny BMW, Mercedesa czy VW są gorsze od Alfy? Każde z tych silników są bardzo dobre z jedna różnicą: Alfa pali duuuużo więcej od konkurencji. Na forum z żadnej z tych Marek wątek o spalaniu nie ma tylu stron To Was boli, bo 15 litrów to miałem ostatnio średnio w 4.4 v8 530KM Bmw 850i, która miażdży Veloce osiągami, dźwiękiem itd.
    Nie przypominam sobie, by ktoś pisał tu, że są gorsze, z pewnością nie w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi. Spalanie to wypadkowa tak wielu czynników zależnych od kierowcy, że to niemiarodajne. I nie widzę, żeby coś kogoś bolało, użytkownicy wymieniają się uwagami, z reguły życzliwymi. A tak w ogóle to po co tu zaglądasz skoro AR Cię nie interesuje? Ja np. nie śledzę forów marek, które mnie nie interesują, szkoda czasu...

  7. #1117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    Wyczuwalny flaimbait. Ale:

    Tak na przykład bmw 3 / alfa gulia i bmw x3 / alfa stelvio przy mocy 252 dla bmw i 280 dla alfy, oczywiście w benzynie, pali mniej tylko o litr średnio w bmw.
    Więc - nie wiem czy jest o czym mówić ;-)

    Myślę że w konkurencyjnych niemieckich autach dużo więcej ludzi jeździ dieslami co zupełnie zmienia perspektywę.
    A ci co mają benzynę to w pełni świadomie (raczej w kierunku osiągów).

    Oryginalny problem wciąż ciekawy.
    Jak dla mnie w dieslu potrzebna jest dodatkowa nagrzewnica tak z zasady.
    Fajnie że silnik benzynowy w alfie się szybko nagrzewa.

  8. #1118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilDD Zobacz post
    2.0 280 KM w Stelvio zmieści się w 12 l jeżdżąc po Warszawie? Nie mówię tu o wpychaniu się w największe korki w godzinach szczytu, raczej o standardowej, miejskiej jeździe od świateł do świateł, piesi etc.
    Ja bym na Twoim miejscu wypożyczył na dzień/dwa, wyzerował i przekonał się osobiście. Jeśli nonstop krótkie odcinki po Warszawie, będzie trudno zejść do 12l/100 km, ale zależy jakie to trasy i jak dynamicznie jeździsz, czy używasz A czy może D.

  9. #1119
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilDD Zobacz post
    2.0 280 KM w Stelvio zmieści się w 12 l jeżdżąc po Warszawie? Nie mówię tu o wpychaniu się w największe korki w godzinach szczytu, raczej o standardowej, miejskiej jeździe od świateł do świateł, piesi etc.
    Jeżeli jeździsz spokojnie, ulicami bez częstych skrzyżowań, sygnalizacji, z podwyższonym ograniczeniem prędkości i umiarkowanym ruchem to może 12 z hakiem uda się osiągnąć. Giulia pali mi 13-14l w Warszawie. Dużo zależy od tego jak długie odcinki pokonujesz, jak często są zakorkowane, ile masz skrzyżowań i sygnalizacji świetlnych itd. Jazda po centrum Warszawy wiąże się ze spalaniem ponad 14 litrów i nie da się zejść w tym rejonie niżej. Dzielnice ościenne, korzystanie z dróg z podwyższonym ograniczeniem prędkości, na których są skrzyżowania bezkolizyjne (POV, Trasa Toruńska, Trasa Łazienkowska itd.), i uda się jechać płynnie bez zatrzymania to może do okolic 12-13 uda się zejść. Stelvio pali na pewno więcej od Giulii.

  10. #1120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Nie przypominam sobie, by ktoś pisał tu, że są gorsze, z pewnością nie w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi. Spalanie to wypadkowa tak wielu czynników zależnych od kierowcy, że to niemiarodajne. I nie widzę, żeby coś kogoś bolało, użytkownicy wymieniają się uwagami, z reguły życzliwymi. A tak w ogóle to po co tu zaglądasz skoro AR Cię nie interesuje? Ja np. nie śledzę forów marek, które mnie nie interesują, szkoda czasu...
    Kolego, wręcz przeciwnie! Uwielbiam Alfy, szczególnie Giulie Veloce, ale nie jestem bezkrytycznym impertynentem, dlatego jestem świadomy wad tego auta. A oprócz tego, ze w wielu kwestiach jest niedopracowane ( np. idiotyczny system zarządzania energia, sprawiający wiele problemów użytkownikom, niedzisiejszy system inforozrywki i właśnie zbyt wysokie spalanie ) to uważam, ze jest to wspaniały samochód, który sprawia bardzo dużo frajdy z jazdy!
    Zazdroszczę Wam, ze potraficie wybaczać te bolączki w codziennym użytkowaniu bo ja nie potrafię Tym bardziej, ze Veloce to żadna okazja cenowa.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory