Strona 1 z 162 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie Zużycie paliwa

    W związku z tym, że za kilka dni przesiadam się na Giulię, od jakiegoś czasu śledzę ten dział z większą uwagą. Zauważyłem, że nie ma tu wątku dotyczącego zużycia paliwa w Waszych (dzisiaj) lub naszych (prawdopodobnie od przyszłego czwartku) Giuliach. Z rozmów ze znajomymi, którzy już takimi autami jeżdżą od jakiegoś czasu uzyskuję bardzo skrajne informacje, które trudno ocenić. Proponuję więc ten temat w takim formacie, w którym zamieszczamy foto wyświetlacza z wynikiem. Ale żeby wynik był miarodajny i dający się jakoś zinterpretować, a także żeby wątek nie zamienił się w dyskusję, w której każdy następny ma niższe zużycie i tak aż do wyników ujemnych , dobrze by było, żeby na fotce był przejechany dystans, średnia prędkość i średnie zużycie – tak jak na foto poniżej, które akurat pochodzi z dawnych czasów, kiedy to ujeżdżałem 166. Ewentualnie w opisie można dodać, jaki charakter miała trasa (miasto, góry, autostrada czy też mieszane). Myślę, że byłoby to dosyć ciekawe i czasem dające do myślenia. Oczywiście propozycja jest skierowana również do użytkowników Stelvio, jako, że cały wątek dotyczy tych dwóch modeli. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Z rozmów ze znajomymi, którzy już takimi autami jeżdżą od jakiegoś czasu uzyskuję bardzo skrajne informacje, które trudno ocenić.
    Używam motostatu, jest dużo konkretniejszy niż fotki bo liczy faktycznie zatankowaną ilość paliwa: linka, średnie obecne: 9.87l/100km.

    Styl jazdy: przez pierwszy 1000km do 4k rpm, potem pełen zakres obrotów. S&S wyłączony. Mimo W-wy, unikam korków (nie jeżdzę na 9-tą i nie wracam o 17-tej).

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Dostałeś skrajne wyniki bo takie dokładnie są.
    Trochę już o tym pisałem przy poprzedniej link
    przejechałem ok 700km i średnie spalanie mam 10,7. W trasie 8-9 Miasto 11-12 lub więcej. Jeżdżone normalnie w trybie n bez szaleństw 1-2 osoby. Tam gdzie trzeba było przycisnąć to było ciśnięte a tam gdzie można spokojnie to spokojnie. Teren 50/50 miasto i trasa.
    Na wynik spalania składa się wiele czynników. Kiedyś przy wolnossących niewysilonych silnikach spalanie było praktycznie takie same czy się miało but w podłodze czy nie. Teraz mamy turbo i jeszcze dodatkowe tryby komputera. Z tego co pamiętam to tą białą udało mi się zrobić coś ok 7l w trasie ok 100km jadąc zgodnie z przepisami. Teraz Veloce wczoraj zrobiłem ok 8l przy bardzo spokojnej jeździe w mieście w nocy bez korków tylko światła ok 50km. Do pracy mam tę samą drogę (10km) zawsze i bardzo podobne natężenie ruchu bo ok godziny 12 (Warszawa Centrum). Jak jadę spokojnie to wychodzi 9l. Jak po swojemu to 11l. Jak cisnę to wiadomo komputer się blokuje na 15l. Mam przejechane ok 3k km wyłącznie po mieście + obwodnica bez ecodrivingu wychodziło ok 11l (niestety skasowali mi w serwisie jak wymieniali radio).

    Jak widzisz wszystko zależy ale jak chcesz to mogę wklejać fotki
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Oczywiście, fotki były propozycją, wydaje mi się, że przedstawiają sytuację bardziej obrazowo - przykład wyżej: nie widzę przejechanego dystansu ani z jaką prędkością średnią go przejechano. Na obronę mojej tezy mogę tylko dodać, że na trasie 3-Miasto - Słupsk gdzie często podróżuję, jest taki zjazd, gdzie zerując wskazania komputera na szczycie i mając prędkość np. 150 km/h, zjeżdżam ok. 2 km (jeżeli nikt nie przeszkadza) na 6. biegu (do tej pory był to najwyższy posiadany przez moje auto) z puszczonym całkowicie pedałem gazu, prędkość spada do może 90 km/h więc średnia z tego odcinka będzie ponad 100, zużycie średnie bliskie produkcji paliwa przez silnik. Oczywiście, to skrajny przykład ale sam kiedyś to zrobiłem, żeby pokazać koledze nieobeznanemu z techniką, jak mało pali moja Bella. To był trochę żart ale udany. Kolega zrobił mi olbrzymią reklamę w zakresie techniki jazdy, a do serwisu, w którym pracuję ustawiały się kolejki. Reasumując, nie spierajmy się o metody przekazania informacji, tylko je podawajmy. Niestety, ja na razie muszę poczekać jeszcze kilka dni. Na pewno wiecie, że już przebieram nogami i spać nie mogę, a jedyny temat rozmowy ze mną to Julka.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok to proszę to jedna z moich fotek z wersji Super

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170527_195307.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	47.1 KB
ID:	242091

    Jednak nawet 6.2 wyszło. To była spokojna trasa zgodnie z przepisami w trybie A. Prędkości w przedziale 50-90, jedna osoba, pusty samochód, dobra pogoda bez wiatru temp letnia

    Wiem jak to jest czekać i przebierać nogami. Pochwal się koniecznie jak odbierzesz
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    No ja bym chętnie cos wkleił...ale Trip B kasuje mi się sam. Skasował się wczoraj...Zakładam że po osiągnięciu jakiegoś max przebiegu. Chyba max to 3500km i potem się sam kasuje....albo jest jakiś bug w sofcie.
    Było 10.5 L (sr prędkość ok 55kmh) miasto ok 60% reszta krajowki i autostrada. Na ogół żwawo, nie mam cierpliwości do eco jazdy. Wersja 2.0 200KM

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    wut?

    To ciekawe z tym kasowaniem. W 159 to kasowało się automatycznie chyba po dłuższym postoju niż 40min i to było super rozwiązanie. Muszę zobaczyć jak będzie u mnie po 3500km. Jeśli tak jest to totalna żenada i gwóźdź do trumny tej nieszczęsnej elektroniki.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W 159, którą jeździłem ostatnie 4 lata nic się samo nie kasowało. Tryby A i B były równorzędne, bywało, że cała trasę zliczał mi tryb B a poszczególne etapy miałem na A. Tylko ode mnie zależało, jak to sobie poustawiałem. Chociaż prawdę mówiąc, na żadnym trybie nie przejechałem więcej niż 3500 km. Ale na pewno po 40 minutach ani nawet po kilku dniach nic się nie kasowało.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Zgłoszę to na przeglądzie. Trip A z założenia ma być do mierzenia zużycia powiedzmy na 1 baku więc to kasuje czesto sam a Trip B chciałem żeby mierzył jak najdłużej a nie kasował sie sam... Jeśli tak ma być to jest to durne założenie.
    Wracając do spalania, obiektywnie Julka mistrzem oszczędności nie jest. Poprzednie wozidło Mondeo 205 konne w benzynie w manualu i jakieś 100kg cięższe paliło przynajmniej 1L mniej...
    Do krowy Superba 1.8tsi 180KM też nie ma startu bo tu wychodzi jeszcze mniej niż w Fordzie.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok instrukcja strona 44

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selection_249.png
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	43.4 KB
ID:	242094

    Ok nie jest to po czasie tylko po zapłonie. W 156 było po 2h postoju.

    W dodatku tryb A resetuje tryb B a odwrotnie nie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Selection_251.png
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	35.7 KB
ID:	242095

    Dlatego długi dystans trzymamy w A a dzienne/ odcinki same się resetują w trybie B. To było super rozwiązanie które zepsuli w Giulii.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory