Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Grupy zawodowe a rabaty ?

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale sprzedaż przedmiotu to nie biznes. To sprzedaż. A już na pewno nie biznes dla klienta chyba że kupuje auta do nie wiem, swojej wypożyczalni czy sieci taxi.
    Niech się targują ze sobą poziomie dealer, centrala, producent bo to ich praca i codzienność. A nie wprowadzając niesmak z klientem, z prymitywnymi technikami manipulacji przeróżnymi mając go za idiotę, niejasnościami konfiguracji itd.
    Wiem o co Ci chodzi, i nie mówię że byłoby tak źle, ale na bierząco kształtując politykę rabatową, można wpływać na przyspieszanie/zwalnianie sprzedaży, jest też większa możliwość konkurowania pomiędzy dealerami albo markami, wiec dlaczego nie? Kwestia rabatów nie ma nic do niejasności konfiguracji, braku informacji itp więc nie wiem czemu o tym wspominasz (choć takie coś ma miejsce - mi nie potrafili mi powiedzieć czy Android Auto już będzie działał jak odbiorę samochód, czy po jakimś czasie będzie aktualizacja softu; podobnie jaka jest mata w pakiecie Organizer (guma/wykładzina); o ile jest większa masa auta jak bym wziął szklany dach i parę innych spraw też było, choćby listwy progowe z alu wstawkami które najpierw wypadły ze standardu dla Veloce, a teraz nie ma ich nawet w systemie zamówień a ja je chcę i są dopisane ręcznie (za 450zł) w wycenie i jeśli nie będzie będą w aucie to będą montowali jako część zamienną na miejscu)

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Epsonix- zobacz jak potężną ilość czasu i energii poświęciłeś od pomysłu "potrzebuję nowego auta" do zamówienia. Przecież to koszmar jakiś. 90% z tego to kombinacje procentowo cenowe, auta się może odechcieć w trakcie tego
    .
    Kwestia rabatów to była akurat 1 minuta. Dostałem ofertę ze swojego salony i fajnie, potem byłem w innym pooglądać na żywo kolor i tapicerkę jaką rozważałem, tam zaciągnęli mnie do wyceny, dali mi lepszy rabat (nawet nie wspominałem że chcę rabat, nawet nie mówiłem że byłem już w innym salonie) no to fajnie, ale że chciałem być lojalny w stosunku do gościa w salonie w Bielsku to mu powiedziałem że chcę u niego kupić bo mi poświęcił czas (kupa rozmów, jazdy testowe Giuliami i Stelvio) tylko żeby zrównał mi ofertę - dalej nie zamierzałem się targować. nie był to żaden wysiłek, ani żadne skomlenie o rabat. chociaż spodziewałem się że coś w stylu 10% conajmniej dostanę na początku roku, skoro w 2017 obserwując auta ze stoku, rabaty były typu 8-10-12-15% (teraz na wyprzedażach da się i lepiej, ale też już są trochę przebrane te zgrabniej wypozażone).

    Co do masy czasu i energi, to raczej związane jest z ogólnym poznaniem modelu, oglądaniem przez 2 lata filmików na youtube, czytaniem/pisaniem na forum, ale to bardziej kwestia hobby Alfisti a nie czegoś nie tak po stronie AR.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    I wcale nie jest tak "wszędzie", owszem, to powszechne, ale nie wszędzie. Co innego aukcja - w jedną czy drugą stronę, a co innego indywidualne "negocjacje" . To jest kupno czy jakieś atawistyczne namiastki polowania czy walki ze sprzedawcą? Wiem że sporo marek tak sprzedaje, w salonie Peugeota kiedyś gdy tylko spojrzałem na jakiś egz. już pani sprzedająca podbiegła i pierwsze słowa "niech pan nie patrzy na tą cenę tu na tabliczce, bo jest od tego rabat tyle, do tego rabat tyle , do tamtego przy zakupie tego rabat tyle..." no ku... to po cholerę ktoś tą cenę wydrukował w ogóle ???

    Więc wiem że to powszechne, ale bywa i tak właśnie jak w Maździe - dzień dobry, to auto ile kosztuje? tyle. Aha, to poproszę. I wiesz że żadna ze stron drugiej "sfrajerowac" nie zamierza bo to po prostu słabe jest i obrażać może drugiego normalnie. Klient i sprzedawca się szanują.
    A jak szanować drugą stronę w syt z rabatami, czy takiej jak w ASO - rozrząd 2tys. A to nie , dziękuję. To moment, wie pan, to zrobimy za 1tys. Aha, to już wiem za kogo mnie jako klienta macie, dziękuję bardzo , do widzenia.
    Dla mnie może być też tak jak w Maździe, ale większość marek robi inaczej i trzeba się dostosować.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-02-2018 o 22:22

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ...
    Dla mnie może być też tak jak w Maździe, ale większość marek robi inaczej i trzeba się dostosować.

    Wcale nie trzeba się dostosowywać, w lesie motoryzacyjnym jest wieeeeele drzew.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ale mi to wisi, moze byc cena sztywna jak w mazdzie albo moga mi dac niby rabat w alfie.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ceny alfy sa dziwne to prawda, ale czy trzeba sie dostosowac? Zawsze mozna wybrac cos innego;p

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie trzeba ale dla mnie to nie problem, poza tym chcialem alfe

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 2020
    Postów
    7

    Domyślnie

    Hej,
    Ja czekam obecnie na moją Alfę zamówioną w sierpniu.
    Co do rabatów to są różne możliwości i warto wiedzieć co można osiągnąć.
    Jak ktoś na poważnie szuka auta to mam sprawdzonego handlowca.
    Jak coś piszcie do mnie priv.

    Pozdr
    Jacek

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyrjelejson Zobacz post
    Hej,
    Ja czekam obecnie na moją Alfę zamówioną w sierpniu.
    Co do rabatów to są różne możliwości i warto wiedzieć co można osiągnąć.
    Jak ktoś na poważnie szuka auta to mam sprawdzonego handlowca.
    Jak coś piszcie do mnie priv.

    Pozdr
    Jacek
    [MENTION=86657]Kyrjelejson[/MENTION] tak z ciekawości - jakie rabaty dają dla Was, duchowieństwa?

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 2020
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    [MENTION=86657]Kyrjelejson[/MENTION] tak z ciekawości - jakie rabaty dają dla Was, duchowieństwa?
    Z duchowieństwiem to wiele wspólnego nie mam Rzekłbym, wręcz przeciwnie.
    Prowadzę biznes więc rabaty to kwestia wprawy w negocjacjach

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 2020
    Postów
    7

    Domyślnie

    Hej
    Odpowiedziałem na wiadomości, ale nie widzę ich w wysłane.
    Ps. Domawiałem sobie karbonowe części z AlfaStyling i wszystko git. Doszło bez problemu i jakość potwierdzona przez handlowca jako super.
    Dajcie znać czy doszło.

    Pozdr

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 2020
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dziś odebrałem.
    Trochę się przedłużyło, ale było warto
    To był dobry dzień.

    Pozdr

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory