Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 344

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W piątek rozmawiałem z viaken.pl i tam mi się roześmieli, że ten, kto mi powiedział o tej blokadzie to chyba bardzo mnie nie lubi i że to nieprawda. Nie będę tego tu rozstrząsał ale powiedziano mi tam, że to na pewno działa: https://viaken.pl/pl/interfejs-obdli...a-stn1110.html
    Będę jeszcze do nich dzwonił.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Autor MESa tak napisał na stronie MESa (cytowałem w poście 16), a PMFactory pewnie po nim powtarza (skoro są oficjalnym dystrybutorem). A Ci w Viakenie testowali ten interfejs w jakiś Giuliach (szczególnie interesuje mnie prod 2018) czy tylko zakładają że musi działać bo jest tak wspaniały ten i/f?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No może i powtarza ale jak uzgadniałem zakup to mówiłem, że zakupiłem Giulię - nie było ani mru mru na temat tego, czy to będzie działać, poza tym wtedy chyba nie było jeszcze tej uwagi na stronie MES-a. A do Viakena nie miałem dziś czasu dzwonić. Może jutro. No i w firmie znalazłem jakiegoś ELM-a na USB, teraz szukam sterowników. Jak znajdę to też przetestuję.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no i klapa
    nie potwierdzam
    mam auto z 2018 i bez problemu sie podlaczylem elm'em na usb ktorym obskakiwalem 147, brery, 159, giuliette itp...

    edit:
    poszperalem po forach i cos jednak jest na rzeczy
    ale... dla chcacego nic trudnego

    https://zautomotive.com/product/bypass-module/

    w
    Ostatnio edytowane przez Suzumushi ; 20-08-2018 o 23:17

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dzisiaj kolega z firmy pożyczył mi OBDLink od Viakena i wszystko w mojej Giulii zadziałało (sprawdzałem tylko silnik bo nie miałem przy sobie adapterów do innych modułów). Tak więc niestety, auto "premium" to i interfejs musi być lepszy niż chinol z allegro. A tak na poważnie, to problem może leżeć w połączeniu BT. Nie możemy znaleźć sterowników do ELM-a USB, który leży w firmie nieużywany, żeby sprawdzić. Ale ten OBD jest dużo szybszy więc chyba jednak zakupię. Z parametrów, które obejrzałem podczas sprawdzania to zapamiętałem, że mam 5,04 litra oleju (przebieg od nowego niecałe 11 tys. ale przy 3 tys. wymieniałem olej).

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Dobra, temat chyba mniej więcej mam rozkminiony. Na innym ELMie BT chińczyku (taki popularny z pomarańczowo-niebieską naklejką, od PMFactory za 40zł z wywalonym rezystorem terminującym) MES śmiga i łączy się z praktycznie wszystkimi kompami (mam oba potrzebne adaptery). Nie połączył się ze wzmacniaczem ani z radiem. Do tego do proxi przyczepił się że jest za niska prędkość transmisji (ten ELM obsługuje tylko 38400). VGate Scan (ten niebieski) który wcześniej próbowałem a chodził w każdym moim aucie, obecnie nie rusza ani w Giulii ani w Giulietcie (da się zrobić test komp->ELM, ale nie łączy się z kompami samochodu). Dlaczego nie wiem - kiedyś działał, może aktualizacje windows10 coś zmieniły, albo nowsze MESy - przyznam że z MESa nie korzystałem długi czas (rok+), bo wystarczała mi komórka z AlfaOBD. Nieważne, chińczyki, nie ma co płakać, mam innego który śmiga.

    No ale nie ma też się z czego za bardzo cieszyć, bo wychodzi na to że ten Security Gatway poważnie ogranicza nam możliwości. W moim aucie on oczyiście jest, tak jak pisali na stronie MESa - to fragment loga po wywoałniu funckji Scan:

    Body / SGW (Security Gateway)
    UNKNOWN/UNSUPPORTED
    ISO Code: SGW9001

    Sam MES też wypisuje że aktywna diagnostyka nie będzie możliwa. Co to znaczy? Po chwili zabawy wiem że nie da się skasować żadnych błędów - miałem jakieś w 2 kompach, jakiś zapisany stary błąd z odłączenia aku a w innym kompie brak komunikacji ze wzmacniaczem audio. W obu kompach uruchomienie kasowania błędów nie przyniosło żadnego skutku. Nie próbowałem, ale podejżewam że też nie uruchomi się żadnych procedur z menu Actuators (w polskim tłumaczeniu Testy). O Proxi to już pewnie można pomarzyć tylko, czy o włączeniu Dyno Mode tak zgaduję (miałem spróbować, ale nie piszą po jakim czasie wszystko wraca do normalnego działania, więc odpuściłem gdyby jednak zadziałało).

    Ciekawe czy producenci interfejsów/MESa znajdą sposób żeby ominąć SGW czy jesteśmy znani na ASO a o różnych retrofitach będziemy mogli zapomnieć bo ASO tego nie robi (mam na myśli choćby dołożenie aktywnego tempomatu). No chyba że zrobi się jak pisali na stronie MES - wepnie się za modułem SGW o ile jest to w miarę dostępne miejsce i będzie można jakiś adapter sobie wykombinować samemu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-08-2018 o 23:08
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dobra, temat chyba mniej więcej mam rozkminiony. ...

    Ciekawe czy producenci interfejsów/MESa znajdą sposób żeby ominąć SGW czy jesteśmy znani na ASO a o różnych retrofitach będziemy mogli zapomnieć bo ASO tego nie robi (mam na myśli choćby dołożenie aktywnego tempomatu). No chyba że zrobi się jak pisali na stronie MES - wepnie się za modułem SGW o ile jest to w miarę dostępne miejsce i będzie można jakiś adapter sobie wykombinować samemu.
    chyba mniej niz wiecej rozkminiony
    piszesz elaborat a 2 wpisy wyzej masz linka do bypasu...

    w

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    chyba mniej niz wiecej rozkminiony
    piszesz elaborat a 2 wpisy wyzej masz linka do bypasu...

    w
    dzięki, chyba pominąłem Twojego edita - za dużo postów oglądam na komórce (powiadomienia email subskrybowanych tematów) i jakoś umknęło mi. super, pytanie teraz czy ktoś wie gdzie ten moduł SGW znajduje się w naszych alfach?

    EDIT:
    zadzwoniłem do Viakena zapytać czy coś takiego będą mieli wkrótce w ofercie, ale nie planują - powiedział że pewnie za pare miesięcy chińczycy coś takiego wypuszczą i będzie to można wszędzie kupić za grosze. no ale to takie spekulacje.

    Zadzwoniłem też do PMFacory i Pan powiedział mi kilka ciekawych rzeczy. Pierwsza to że póki co on jak musiał zrobić proxy w takim aucie (tu mówił o Ducato -też ma SGW) to rozpruł wiązki pod kierownicą i wpiął się za SGW tymczasowo i wszystko hulało. On podejżewa że te moduły które wpina się zamiast SGW to po prostu złącze z odpowiednio wykonanymi bypasami - żadnej elektroniki - tylko przepięcie pinów. Wadą tego rozwiązania jest to że trzeba się dobrać do modułu i zamienić na bypass na czas serwisu, a to jest niepraktyczne dla warsztatów.

    Dlatego Yani (autor MESa) z gościem który opracował interfacy iCar pracują nad rozwiązaniem sprzętowym, takim który bez wyciągania SGW, z samego złącza OBD poradzi sobie z odblokowaniem SGW. Temat narazie w jakiejś tam wstępnej fazie - za jakiś czas będzie wiadomo czy sobie poradzili.

    Kolejna sprawa to gość powiedział że blokowanie dostępu typu kasowanie błędów jest dyskusyjne i wg jego wiedzy niezgodne z prawem UE (serwisowanie w jakimkolwiek warsztacie a nie tylko w ASO). W związku z tym może się zdażyć tak żę po jakimś np nakazie FCA będzie musiała odblokować i tak pełny (proxy i cała reszta) bądź częściowy (kasowanie błędów, testy) dostęp przez OBD, bo obecnie zewnętrzne warsztaty nie mają możliowości robienia pełnej naprawy takich aut.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-08-2018 o 15:36
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem ten interfejs https://viaken.pl/pl/interfejs-obdli...a-stn1110.html, podpiąłem i jak na razie wszystko gra. Po połączeniu z ECU silnika pokazuje, że niepoprawny jest kod ISO i pyta czy gram dalej. I dalej już normalnie. Przy podpięciu adaptera do ABS, włączają się kontrolki od ABS, ESP, Hill Holder, pokazuje się komunikat, że te systemy są niedostępne ale czyta wszystko. Nie wiem jak z bardziej złożonymi zadaniami jak np. osiowanie proxy - nie miałem nic do zrobienia a nie lubię grzebać bez uzasadnienia. Ciekawostka tylko taka, że w MES-ie licznik przebiegu jest o kilka km niższy niż w rzeczywistości, poza tym miałem jakieś błędy związane ze spadkami napięcia, widoczne tylko w module ABS - skasowane bez problemów. Było trochę późno więc nie chciało mi się już siedzieć w garażu, za kilka dni pewnie jeszcze popatrzę.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    skoro skasowales bledy to nie masz modulu security gateway, auto masz z tego co mi sie wydaje z 2017r,zgadza sie? ja niestety bede musial zajac sie obejsciem tego, ale temat do zrobienia jak juz zostalo napisane wczesniej.

    a do samego proxi sie podlaczyles? pytam bo mi napisalo ze za niska predkosc interfejsu - faktycznie moj elm bt dziaka tylko na 38400bps.

    przy podlaczaniu do abs/esp normalka ze wywala na wyswietlaczu komunikaty o niedostepnosci systemow, to samo mialem w 159 tbi i w giulietcie. chyba w 159 jtdm nie wywalalo mi tylko tego.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory