Strona 15 z 35 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 344

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #141
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    50 euro to licencja, mesa możesz kupic u chińczyka bo i tak stamtąd są wszystkie. pmf factory to dobry wybór.
    Ale ja właśnie pytam o licencję. Elm'a sobie kupię w PMF jak nie zadziała żaden z moich.

  2. #142
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Z tego co pisze na stronie ("You can buy a license from this web site or from one of the distributors"), to bym się nawet nie zastanawiał i brał opcję w €.
    Niezła przeginka z tym 360 PLN.

    Ja kupowałem 4 lata temu przez allegro, ale szczerze nie pamiętam jaka była różnica w cenie wtedy. Teraz sobie myślę, że może przepłaciłem.

  3. #143
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,943

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Głupie pytanie, ale gdzie kupowaliście MESa? W PMFactory czy bezpośrednio na multiecuscan.net? Różnica w cenie jest dość drastyczna 360 PLN vs 50 EUR. Pytanie czy są jakieś różnice w licencjach?
    a za 360 nie dają Ci jeszcze kabelka i adapterów? PMFactory sprzedawało same licencje też, sam od nich kupowałem kiedyś za 250zł (ale to było dawno temu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #144
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Teraz komplet od PMFactory kosztuje 400zł, w komplecie licencja, cd ze sterownikami, ELM i 2 adaptery.

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a za 360 nie dają Ci jeszcze kabelka i adapterów? PMFactory sprzedawało same licencje też, sam od nich kupowałem kiedyś za 250zł (ale to było dawno temu)
    No właśnie nie. Z kabelkami chcą 400. A mam w domu kilka ELMów, które używałem do S-Maxa i Kugi. Jeden jest nawet z przełącznikiem. Może któryś zadziała. Ale nawet przy obecnym kursie EUR różnica w cenie licencji jest za duża.

  6. #146
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,283

    Domyślnie

    Ściągnij najpierw wersję bezpłatną i sprawdź czy ELM-y będą działać. Z reguły licencję kupuje się od tego kto wytworzył dany produkt a nie od pośrednika.

  7. #147
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    A mam w domu kilka ELMów, które używałem do S-Maxa i Kugi. Jeden jest nawet z przełącznikiem. Może któryś zadziała
    Mój stary ELM ze 159--ką się łaczy z Giulia niestety nie chciał. Kupiłem od PM nowy kabelek + przejściówki, od [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] moduł SGW i teraz jest ok. z diagnostyką.

  8. #148
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,943

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    No właśnie nie. Z kabelkami chcą 400. A mam w domu kilka ELMów, które używałem do S-Maxa i Kugi. Jeden jest nawet z przełącznikiem. Może któryś zadziała. Ale nawet przy obecnym kursie EUR różnica w cenie licencji jest za duża.
    i
    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Ściągnij najpierw wersję bezpłatną i sprawdź czy ELM-y będą działać. Z reguły licencję kupuje się od tego kto wytworzył dany produkt a nie od pośrednika.
    no to podrożało w ostatnich miesiącach. z drugiej strony nie uwierzycie ile czasem trzeba czasu poświęcić na wsparcie (a czasem i nerwy utrzymać na wodzy) z klientem indywidualnym. ot parę dni temu wysłałem do Danii bypass. wczoraj otrzymuję "miły" email bez witam czy cokolwiek, coś w stylu: "czy to działa w ogóle? podłączył i pisze mu że SGW dalej jest i że ma 1000 błędów których nie da się w ogóle skasować" no i zero proszę o podpowiedź, co robię źle, czy dziękuje czy pozdrawiam, zero podpisu.
    no więc na dzień dobry trzeba było grzecznie acz stanowczo klienta doprowadzić do porządku, czyli coś w stylu żeby się uspokoił i pisał do mnie przestrzegając pewnych zasad szacunku i nie zwalał winy na produkt. potem że mu gwarantuje że produkt jest sprawny i najlepszy na rynku a jego problemy wynikają z niewiedzy w temacie i to co widzi jest po prostu normalne aczkolwiek dla laika wygląda przerażająco. zadałem mu 9 pytań, odpisał częściowo, okazuje się że zrobił jakieś zmiany proxi, bez adapterów (OBDLink jakiś więc adaptery muszą byc), no i ma powywalane proxi, a to że SGW pokazywało przed proxi, to normalne bo MES czyta konfig a nie detektuje SGW. no i co teraz. napisałem mu że w sumie to mógłbym dalej nie pomagać a przynajmniej nieodpłatnie, no ale że trochę mu pomogę (liczę że może chociaż mnie gdzieś na ichnich forach zarekomenduje jako kogoś kto nie musiał a jednak pomógł wyjść z opresji). dałem mu listę wytycznych i dopytanie o pozostałe sprawy których nie odpowiedział. ponad sprzedaż już ze 40 minut poświęciłem a jeszcze daleko do końca tematu. generalnie na każdą sprzedaż trzeba zainwestować jakiś czas, czy to przed (marketing, doradztwo, telefon - często wysłuchać historii motoryzacyjnej, BMW tak miało a Lexus śmak itp) czy po jako support. przy sprzedaży detalicznej trzeba wziąć pod uwagę ryzyka typu zwrot (wtedy oddajemy kasę towar + wysyłka), prowizje (allegro teraz to 10% lub 14% przy promowaniu (jakiś rok temu było jeszcze 7.5 i 10% odpowiednio), ebay 5% (ja jeszcze 3% dodatkowo promocja oferty) +paypal z wymuszonym przewalutowaniem i opłatami bez VAT ok 7-9% (zależy skąd płatność), szybkie przelewy 1.2-1.8% też bez VAT wszystko od całej kwoty z VAT i wysyłką). Są ryzyka z wysyłkami - np ostatnio dopłacałem drugie tyle za przesyłki które wróciły z Francji i Belgii ze względu na niemożliwość dostarczenia bo firmy się zamknęły przez COVID (korzystałem z brokera kurierskiego wcześniej ale nic nie mogłem decydować i mnie w tyłku mieli, teraz od jakis 2 tyg DHL Express, ale dopłacam 4EUR z marży towaru bo wysyłki nie chciałem już ruszać - jest 15EUR w EU a płacę 18 no i paypal bierze swoje), te przesyłki musiałem wysłać kolejny raz (tym razem DHL Express) tak więc totalnie w plecy na 2 produktach sprzedanych. Powiem Wam że coraz częściej zastanawiam się czy nie zdać się na dystrybutorów. Z instrukcji nowych serii już usuwam sprawy typu w razie pytań kontaktować się ...(mój email) itp, teraz piszę że ze sprzedawcą.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-04-2020 o 23:19
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #149
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    694

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    No właśnie nie. Z kabelkami chcą 400. A mam w domu kilka ELMów, które używałem do S-Maxa i Kugi. Jeden jest nawet z przełącznikiem. Może któryś zadziała. Ale nawet przy obecnym kursie EUR różnica w cenie licencji jest za duża.
    Kilka lat temu kupiłem viaken stn1170 do moich fordów. Po dokupieniu kabelków doskonale działa z Stelvio i MES.
    Licencję naturalnie kupiłem od producenta.

  10. #150
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i

    no to podrożało w ostatnich miesiącach. z drugiej strony nie uwierzycie ile czasem trzeba czasu poświęcić na wsparcie (a czasem i nerwy utrzymać na wodzy)
    Uwierzymy. Od lat produkujemy i sprzedajemy oprogramowanie. Znam z autopsji wszystkie opisane przez Ciebie historie, a jeszcze mógłbym dorzucić kilka nowych. Problem niestety jest taki że część resellerów/dystrybutorów kończy sprzedaż wystawieniem faktury, a jak się coś dzieje w okolicy naszego oprogramowania, to po prostu daje klientowi nasz telefon. Ile ja routerów już skonfigurowałem choć to nie był mój problem, ile problemów w sprzęcie i systemie zdiagnozowałem... i to nie u klientów którzy zapłacili grubą kasę za kilkanaście czy kilkadziesiąt licencji, bo tacy mają swoich informatyków czy sieciowców. Najwięcej roboty jest z takimi co zapłacili stówkę resellerowi a potem on się na nich wypiął. Niemniej jednak MES podrożał u dystrybutora a nie u producenta. [emoji848]

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory