Strona 26 z 35 PierwszyPierwszy ... 1617181920212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 344

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #251
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Myślałem że w końcu dojdzie obsługa filtrów GPF w giulii i stelvio, ale wciąż brak...

  2. #252
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    W wersji Rx na pewno nie będzie, one raczej są puszczane jako fixy. Jak już to w 4.8, 4.9 jeśli się doczekamy Ja na 4.7 dostaję błąd nieznanego ISO w module sterowania silnikiem nawet przy aucie z 2017. Także ten...

  3. #253
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    W wersji Rx na pewno nie będzie, one raczej są puszczane jako fixy. Jak już to w 4.8, 4.9 jeśli się doczekamy Ja na 4.7 dostaję błąd nieznanego ISO w module sterowania silnikiem nawet przy aucie z 2017. Także ten...
    Ja używam MESa dopiero od wersji 4.6 i od początku mam błąd nieznanego ISO w module silnika, z tym że ja mam MY19. Od wersji 4.7 mam problemy z połączeniem się z interfejsem ELM327, wcześniej nie było żadnych problemów.

  4. #254
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ja obecnie proxi musze robic na cantiecarze po 2 do 8 razy zeby przeszlo. mam wrazenie ze od 4.7 tak sie popsulo.interfejs dobry na tyle na ile test to sprawdza. nowe firmwary wgralem, potem wersje release candidate, gadam z yanim i pmfactory, czy bt czy usb to samo. robilem kalibracje jakue sugerowali, nie wiem czy pomoglo bo akurat mialem 1 auto i tam 2 razy sie wywaliło wiec ciezko o statystyke.

    musze poszukac stara licencje i wrocic do 4.6R8 bo ona mi fajnie wiele miesiecy dzialala a robi polifty. jak naprawi to spoko nie to inny komp sprobuje albo pozycze innego cantiecara od pmfactory

    a jak u Was cantiecary sie obecnie spisuja jesli chodzi o proxi? ktory mes?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-06-2021 o 19:31
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #255
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Ja używam MESa dopiero od wersji 4.6 i od początku mam błąd nieznanego ISO w module silnika, z tym że ja mam MY19. Od wersji 4.7 mam problemy z połączeniem się z interfejsem ELM327, wcześniej nie było żadnych problemów.
    Nie dodany kod iso centralki wyślij na suport mes to doda w następnej wersji.
    Mojego tez nie wykrywa MY2020 ja juz wysłałem logi.

  6. #256
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    doda albo nie doda, do swojej wyslalem raport ponad 2 lata temu i nie ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #257
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    istnialo kilka wersji 4.7 przed 4.7r1.
    na stronie MES pierwsza byla okolo tygodniu, potem zostala zmieniona przez inny instalator. i wraz z tym zaczely sie problemy z proxi.
    na razie uzywam 4.7 i ostatnio wersje 4.7r3

  8. #258
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    istnialo kilka wersji 4.7 przed 4.7r1.
    na stronie MES pierwsza byla okolo tygodniu, potem zostala zmieniona przez inny instalator. i wraz z tym zaczely sie problemy z proxi.
    na razie uzywam 4.7 i ostatnio wersje 4.7r3
    historie to znam doskonale, ponadto problemy z 4.7 i 4.7R1 dotyczyły wersji zwykłej MESa (dla ELMów itp), w 4.7 coś namotał z przypisaniem adapterów, w 4.7R1 niby poprawił ale jeszcze został inny problem - z tego co Yani mi pisał to 4.7 i 4.7R1 robiły problemy z niektórymi tanimi ELMami (które podobno nie spełniają do końca specyfikacji - używa w 4.7/R1 jakiejś nowej komendy którą powinny wspierać, ale widać nie na wszystkich działa - stąd 4.7R1 u wielu nie działało).
    Wiem, teraz jest 4.7R3, jakiś czas temu mówił mi że zastąpi tą komendę, może to jest tu zrobione? Nieważne bo to mnie nie dotyczy.

    Mój przypadek jest inny. Ja w ogóle tymi problemami zwykłego MESa/ELMa nie miałem być dotknięty, bo używam wersji Multiplexed z CANtieCARem.

    Z ciekawostek, to zarówno 4.7 i 4.7R1 sypała mi się w wielu autach na proxi - losowe moduły, za którymś razem udaje się przejść (czyli nie tak jak w zwykłym MESie że to ABS zawsze się wywala). Updatowałem firmware CtC, nie pomogło (latest official), kalibracje które kazali mi puścić (service button przytrzymać i puścić test z apki cantiecar.exe gdy interfejs jest podłączony tylko do 12V), nie pomogło, update CtC firmwaru do najnowszego Release Candidate (+kalibracja), nie pomogło.

    Dzisiaj zrobiłem 2 zmiany naraz - użyłem starego laptopa na którym dodatkowo założyłem wersję 4.6R8 (miesiącami ją używałem, ale była na starszej licencji którą gdzieś zapodziałem, dopiero dzisiaj zmotywowałem się ją odnaleźć). Proxi w Veloce 2019 przeszło od strzału. Za mała próba zeby wnioski wyciągać, będę testował dalej. W piątek [MENTION=82767]fuji[/MENTION] będzie królikiem doświadczalnym. Jak przejdzie to kolejne auto zmienię na starym lapku MESa Mux na 4.7R1 (celowo ta wersja), jeśli tu się będzie sypać to wina wersji jednak i zmienię na 4.7R3 (nie wiem czy poprawi akurat mój problem), jeśli nie wysypie się na R1 to będę wiedział że coś z głównym laptopem - może po updatach Windowsa 10 akurat na nim jakiś driver badziewnie działa, jeśli R1 i R3 się będą sypać to wina MESa, jeśli R3 będzie dobra to fajnie, a jak nie to wracam do 4.6R8 póki co. W zależności od wyników na tym lapku, w razie czego wrócę do głównego, bo ten na którym próbuje to 17" kloc do tego trzeba go trzymać na respiratorze bo akumulator marny, źle sie tym robi w aucie.
    Yani kazał sobie wysłać raporty z MES i logi, daje mu regularnie updaty/info/pliki, ale póki co się nie odezwał z żadnymi wnioskami, dziś znów do niego pisałem z nowym info.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #259
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Nie pytalem yani, dlaczego wrzucil dwie wersje 4.7 na strone MES. Wiem, ze pierwsza 4.7 dziala bez problemow, nastepna 4.7 juz proxi zaczelo zawodzic na ABS, a potem wypuscil 4.7r1, ktora niewiele naprawile.

    Wczoraj testowalem 4.7r3 dokladniej i jak na razie dziala bezproblemowo - proxi przechodzi na wszystkie moduly za pierwszym razem.

    Uzywam starego taniego ELM na chipie PIC/FTDI

  10. #260
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ale ja pytam o wersje multiplexed, w niej np nie bylo problemow jak w zwyklej z niektorymu tanimi elmami w 4.7 na abs. szukam info od ludzi ktorzy uzywaja cantiecara i mes multiplexed czy tez doswiadczaja ostatnio problemow - to jrst dla mbie kluczowe info. zwykle elmy/mesy nic mi nie potwierdza/zaprzecza.. gadam tez z Yanim a przy okazji zagadnalem o zwyklego mesa i problem absu zeby wam wrzucic info na forum, stad znam dokladniej sytuacje.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-06-2021 o 15:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory