Strona 27 z 35 PierwszyPierwszy ... 17181920212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 344

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #261
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Nietypowe pytanie. Nowe MacBooki z M1 nie mogą już za bardzo instalować Windowsa obok macOS. Jedna z niewielu opcji to np. Parallels i wirtualizacja Windy. Kojarzy ktoś czy w takim zestawie dałoby się grzebać MESem w aucie czy nie ma co się bawić i potrzebny komp na x86 z Windowsem?

  2. #262
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Bez problemu korzystałem z wielu programów do diagnostyki i programowania ECU na maszynie wirtualnej w VMware (ale wirtualizacja na x86) - z tym że VMware pozwalał na wybór dodatkowych opcji, żeby maszyna wirtualna nie była rozpoznawana przez system i aplikacje jako wirtualna. Nie zaszkodzi spróbować.

  3. #263
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    jest nowa MES wesja 4.8 do pobrania

  4. #264
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    jest nowa MES wesja 4.8 do pobrania
    Czy doszła w końcu obsługa GPF?

  5. #265
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Czy doszła w końcu obsługa GPF?
    ale czego Ci brakuje?

    Co do nowości w Giulii, to niewiele - po przeszło 2 latach od kiedy z nim gadałem w temacie, dodał przywrócenie SGW na listę modułów (taka kosmetyka jak ktoś po programowaniu boi się że w ASO będą się dowalać), do tego menu Easy Entry i Folding Mirrors, które niestety tak naprawdę da się aktywować tylko w niektórych autach (te pierwsze tylko dla wąskiego przedziału z 2018r zaraz przed wprowadzeniem opcji oficjalnie - SCWM musi być 9.00 wersja firmwaru), folding mirrors znów trzeba mieć też auto 2018 produkcja w górę a nawet nie wiem czy w poliftach działa (któraś z funkcji ukrytych wiem że nie działała, tylko 2018/19 przedlift, nie pamiętam z głowy która)
    Pamiętajcie jedną rzecz - dla Yaniego obsługa Giulii to nisza - on skupia się na dostawczakach małych i dużych i autach masowych czy autach z biednych rynków - tam ma sprzedaż MESa głównie, więc jak Wam na czymś zależy to musicie go atakować mailowo

  6. #266
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Przydała by się diagnostyka GPF, czyli odczyty ciśnienia przed i za filtrem (% jego zapełnienia), temperatura filtra no i w sytuacji awaryjnej możliwość uruchomienia jego wypalania serwisowego. Ja tuż po zakupie musiałem jechać do ASO z powodu zapchanego GPF i to po przejechaniu chyba 20 km.

  7. #267
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Przydała by się diagnostyka GPF, czyli odczyty ciśnienia przed i za filtrem (% jego zapełnienia), temperatura filtra no i w sytuacji awaryjnej możliwość uruchomienia jego wypalania serwisowego. Ja tuż po zakupie musiałem jechać do ASO z powodu zapchanego GPF i to po przejechaniu chyba 20 km.
    Bardziej wilgoć w dolocie do tego się przyczyniła i przyczynia w nowo zakupionych pojazdach.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  8. #268
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    Witam. Temat nie związany z Alfa ale z MES-em. Chodzi o Jeep Cherokee Kl 3.2 z 2016r USA. Zrobiłem Proxi i światła udało się zmienić Proxi poszło są już po naszemu. Ale jak próbowałem zmienić region to nie poszło. Jest tylko do wyboru 2.0 nie ma 3.2 może ktoś robił coś podobnego?

  9. #269
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    silnikiem się raczej nie ma co przejmować, zmienia się tylko to co mas się zmienić. ileż to razy pomyliłem się i zostało np giulia diesel a robiłem stelvio benzyna. mapa proxi jest idento (pomiędzy stelvio a giulią mikro różnice typu klapa, hill descent itp), a na pewno we wspólnych ustawieniach - zmiany z listy zmieniają tylko wybrane (wspólne) ustawienie (bity konkretne w którymś bajcie). przy jednym modelu a tylko innym silniku mapa na 99.99% jest idento. myśle że jest inna przyczyna, masz jakieś komunikaty konkretne? jak nie pamietasz szukaj w logu - plik tekstowy w katalogu gdzie zainstalowany jest Multiecuscan

  10. #270
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianryc Zobacz post
    Witam. Temat nie związany z Alfa ale z MES-em. Chodzi o Jeep Cherokee Kl 3.2 z 2016r USA. Zrobiłem Proxi i światła udało się zmienić Proxi poszło są już po naszemu. Ale jak próbowałem zmienić region to nie poszło. Jest tylko do wyboru 2.0 nie ma 3.2 może ktoś robił coś podobnego?
    co sie robi, gdy zmienisz region?
    pokaz proxi log z MESa.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory