Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 90

Temat: Dystanse do Giulii

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    z drugiego wątku o dystansach, i zdjęć wyglądu piasty i centrowania, zakładam że albo wejdzie przelotowy bez kołnierza powiedzmy max 5mm żeby zostało centrowanie, albo potem przelotowy/bądź przykęcany z kołnierzem ale to już będzie pewnie z 20mm minimum (bo centrowanie wystaje ok 15mm z felgi). jak auto mi przyjdzie to pomierzę dokładnie i skontaktuję się z jakąś dobrą firmą która handluje i zna się na dystansach, żeby coś spróbować wymyślić dla moich felg.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dzięki za różne opinie i informacje, [MENTION=76254]Firste[/MENTION], dzięki za rysunek.
    będę musiał zdjąć jedno koło z Giulietty (bo to te felgi na zimę mają wylądować w Giulii) i muszę sprawdzić jaka tam jest faza na centrowaniu i sobie to wszystko posprawdzać jak już Giulia w końcu do mnie dotrze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W 159, kołnierz piasty ma 17mm i najgrubszy dystans bez własnego kołnierza jaki można założyć to 5mm. Kolejny rozmiar wyżej to już 17mm (widziałem też 15mm) z własnym kołnierzem, dalej 20mm, 25mm itd. Oczywiście pewnie można coś przyjanuszować i urwać milimetr tu czy milimetr tam a potem zgubić koło, rozbić auto i nie dostać AC, ale kto nie ryzykuje ten nie żyje Powyżej mowa wyłącznie o dystansach przelotowych. Ja do swojej 159 kupowałem tu: srubydofelg.pl i tam od razu dają odpowiednio dłuższe śruby a zarówno śruby jak i dystanse są z odpowiednich materiałów. Z innych polecanych to dystom.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Czy ktoś moze jeździ na dystansach 5mm z przodu ?

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Mam podobne pytanie o dystanse 8 mm przy oryginalnych felgach 18", czy ktoś stosował? Taki lub większy

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    właśnie chyba kozak, ale tu na ori feglach z dedykowanymi dystansami ze specjalnym podcięciem - felgi ori do GIulii/Stelvio mają inne ścięcie na otworze centrującym niż aftermarkety - ok 7mm jest ścięte vs ok 3mm. dzięki wypełnieniu tego w dystansie dedykowanym udało się zrobić tak żeby dystans pasił i dawał radę. Tyle że wtedy nie założy felgi aftermarketowej.
    inna opcja to by było zeszlifować część centrowania na piaście i stosować tylko dystanse zwykłe o tej szerokości albo bezpośrednio aftermarkety - trzebaby jednak pamietać że felga ori bez dystansu już by nie miała centrowania i nie możnaby jej założyć bo źle by to się skończyło. [MENTION=79678]kozak[/MENTION], napisz jakie to dystanse miałeś dokładnie

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja miałem dystanse 10mm pod ori felgę , kupione na alfisti shop.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    21

    Domyślnie

    Ja mam takie na przód
    https://eibach.pl/product/dystanse-p...2aca45/106959/
    Musiałem takie założyć bo ocierały mi felgi JR SL01. Ale zostawiłem je również w setupie zimowym na oryginalnych felgach 19.

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartw Zobacz post
    Ja mam takie na przód
    https://eibach.pl/product/dystanse-p...2aca45/106959/
    Musiałem takie założyć bo ocierały mi felgi JR SL01. Ale zostawiłem je również w setupie zimowym na oryginalnych felgach 19.
    No ale to masz 15mm, a 10mm są ale tylko pod ori felgę i idealnie pasują do ori felg 8,5” szerokości na przednia os.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartw Zobacz post
    Ja mam takie na przód
    https://eibach.pl/product/dystanse-p...2aca45/106959/
    Musiałem takie założyć bo ocierały mi felgi JR SL01. Ale zostawiłem je również w setupie zimowym na oryginalnych felgach 19.
    wiekszoscc te stosuje ale dla naszych piast 15mm to minimum, pytanie bylo o wezsze i tu kozak napisal skad bral ze specjalną faza ale to tylko pod ori felgi sie nadaje

Podobne wątki

  1. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  2. Ile Giulii jest na forum?
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 23:41
  3. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  4. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29
  5. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory