Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 90

Temat: Dystanse do Giulii

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    To co chciałem się dowiedzieć naprawdę to czy przy dystansie 8+ mm koła ocierają czy nie, na felgach 8"x18" z oponami 225/45. Skoro nikt nie pisze, znaczy że jest ok. Rozważam założenie stali od innego koncernu, albo w szerokości 7.5" albo 8" o ile zacisk pozwoli.

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja miałem 10mm i felgę 8,5” i było git .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    To co chciałem się dowiedzieć naprawdę to czy przy dystansie 8+ mm koła ocierają czy nie, na felgach 8"x18" z oponami 225/45. Skoro nikt nie pisze, znaczy że jest ok. Rozważam założenie stali od innego koncernu, albo w szerokości 7.5" albo 8" o ile zacisk pozwoli.
    A to 15mm spoko przy et 33 ori, choc ja daje tylko na tyl do zimowego zestawu(lato tyl mam 9"szerokie z et34 ori). Przod by wszedl(pisze ciagle o ori et moim przypadku) ale zas za bardzo by chlapalo po aucie.
    8mm nie ra rady wsadzic chyba ze jakis otwor centrujacy felga ma wiekszy. Zacznijy od tego jaka felge et, otwor centrujacy i fazka w otworze chcesz wlozyc bo narazie totalnie nic sie o nkretnie nie da napisac. Jeszcze jesli nie ori to dochodzi kwestia ksztaltu ramion a i nawet zalezy od rozmiaru zacisku przy nie brembo friendly felgach
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-02-2023 o 21:58

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Felga ET50 (7.5") lub ET45 (8"). Dystans musi być 20 mm, bo centrowanie felg jest mniejsze (57.1 mm) i do tego rozstaw śrub 5x112. Wiadomo, VW. I tak muszę to poprzymierzać, bez tego to wszystko teoria, nie wiem jak z tą bremboprzyjaznością w przypadku tej stali.

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    O jezu, ale kombinujesz. Jeszcze to stal!!! Warto tak na siłę pchać dziwne rozwiązanie? ładnie to chyba nie wyjdzie. alftermarketów dedykowanych pod brembo z ładnymiu alfowymi wzorami na rybku masz pełno i wcale nie takie drogie - bez kombinacji 8"/ET34 - najlepiej zapytaj kolegi @Kołpak bo on handluje, montuje, ma fotki dziesiątek różnych zakładanych w forumowych Giuliach. Jest jego wątek o felgach gdzie wrzucał też foty.

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Wiem, najprościej kupić dedykowane do alusy, czy to nowe, oryginalne, zamienniki, używki itp. Problem w tym, że lubię stalowe felgi, ot co. Jeszcze pod małe brembo pewnie podeszłyby stalówki ze 159, no ale mam większe i dwa zestawy opon 18".

    Dla mnie każde auto na stali najładniejsze, ale też zniechęca mnie ta rzeźba, szukanie dystansów, inne ostateczne ET i szerokości felgi niż w certyfikacie zgodności itp.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    58

    Domyślnie

    Zbliża się wiosna i chciałbym kupić dystanse do giuli q4. Z przodu mam 19x8 to wjadą 20mm, ale z tyłem jest inaczej bo oryginalna felga 19x8.5 z opona 245/35 i nie wiem co wrzucić żeby nie wystawało i nie przesadzić. Myślałem na 15mm albo 20mm. Czy może 10mm będzie wystarczające ?

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    8.5 w Q4 to nie jest oryginalna felga, tylko felga z przedniej osi z Q zapewne. Dla niej dystans 15mm spowoduje już że będzie to wyraźnie wystawać poza rant nadkola. Ja mam stockowe 19"x9"ET34 255 i są w miarę na równi już. Nie wie czy w 8.5" masz takie samo ET - to jest kluczowe sprawdzić. Jeśli to samo, to przez mniejszą szerokość felgi/opony masz te 7/5mm bardziej schowane koło i tyle.
    Co do węższych dystansów, zauważ, że ori felgi w Giulii mają fazę na otworze centrujący głęboką nie jak w aftermarketach na 2-3mm, tylko na 7!!! przez to jak uwzglednisz że centrowanie ma 15mm z czego 2 mm są fazką na piaście, to zostaje Ci 6 mm, czyli niby żadnego dystansu nie włożysz żeby było bezpiecznie. Tu jest jakieś dedykowane rozwiazanie do ori felg, dystans ze ścięciem jak w felgach - nie wiem kto to produkuje, miał tu na forum kolega 10mm taki. Taki dystans tylko dla tych felg ori pasuje, do aftermarketów nie da rady bo nie włożysz koła aby oparło się na piaście.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    58

    Domyślnie

    Felgi tak jak mówisz kombinowane ale kupiłem od kolegi, które miał z USA. Et w tych 8.5" jest takie samo jak w 9". Czyli mam rozumieć, że aftermarketowe podejdą pod Ori tylko od grubości 15mm?

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ja mam stockowe 19"x9"ET34 255 i są w miarę na równi już.
    Z ciekawości jakie jest stockowe et przy feldze 9 cali, jeżeli auto wyjeżdzało na 8" z et33-34? Można spotkać 34, ale można również 44?
    Ostatnio edytowane przez tomaszko ; 26-02-2024 o 10:54

Podobne wątki

  1. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  2. Ile Giulii jest na forum?
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 23:41
  3. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  4. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29
  5. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory