Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 152

Temat: [Stelvio] czujnik cisnienia opon

  1. #121
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Na dniach sie przekonam dokładnie co i jak w swojej Stelvio ponieważ zdemontowałem koła wielosezonowe z felgami i kopiłem zimówki. W mojej ocenie sprawa jest prosta z nowymi czujnikami ponieważ nigdy nie były one adoptowane/sparowane z TPMS konkretnego auta dlatego automatycznie sie dopisały. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]- wskazuje na to jedno - masz 2 komplety kół i czujników i niczego nie musiałeś adoptować. działa jeden i drugi komplet. Odrębna kwestia co z czujnikami używanymi - z moich ustaleń wynika iż TPMS dopisze sie przez MES kolejny zestaw czujników i tyle.
    Koledze [MENTION=83133]Fryderyk[/MENTION] polecam poszukać kogoś z MES-em- czyli programem diagnostycznym o nazwie multiecuscan i zrobić adaptacje - nie trzeba tego robić w ASO.

  2. #122
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    brzmi sensownie, czekamy na potwierdzenie. Z tym że w autach z USA czujniki pracują na 315MHz - pytanie czy można to ogarnąć innym ustawieniem w MES, czy niestety ale czujniki są do niczego jeśli auto jest przystosowane np do 433MHz.
    zobacz np tu stronę Cube: https://cub-tpms.pl/kategoria-produktu/czujniki/ kupujesz albo 433MHz albo 315MHz a dopiero wtedy je programujesz pod konkretne auta i dopiero taki przypisze sobie samochód.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #123
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    W MEs-ie masz oznaczenie czujniki "base" i "premium" - wydaje mi się, że można przypisać po 7 kompletów czujników- prawdopodobnie właśnie chodzi o te 2 typy czujników.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TPMS.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	60.8 KB
ID:	262297

    - - - Updated - - -

    jeszcze jedna ciekawostka- w Eper- jest..tylko jeden typ czujnika do kół.

  4. #124
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Bylem u gościa, sprawdził, powiedział że czujniki są ok i jak najbardziej pasują do samochodu. Jakim programem nie wiem. Powiedział, że czujniki „nie były wzburzone”. Że jak przejadę 10 km to samochód powinien je znaleźć. Przejechałem około 30 km, bo tyle akurat miałem do tej wulkanizacji i nic. Dalej samochód ich nie widzi. Jazda była z różnymi prędkościami. Do 140 ale raczej nie ze stałą prędkością. Jakieś sugestie? Czy coś powinienem zrobić jeszcze ze swojej strony? W sensie stylu jazdy, więcej przejechać itp?

  5. #125
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    A skąd masz te czujniki?

  6. #126
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    A skąd masz te czujniki?
    Allegro ( wiem, wiem trzeba było brać z ASO . Ponoć ściągnięte ze Stelvio. Gość z wulkanizacji bez problemu połączył się swoim urządzeniem z nimi, odczytał wartość ciśnienia. Powiedział, że wszystko ok, że przejadę trochę i się połączy.
    Jutro będę do niego dzwonił.
    Trochę daleko mam do aso, stąd moja prośba o pomoc...

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a ten gość który odczytywał czujniki sprawdził w jakim systemie one pracują, czy 315MHz czy 433MHz? albo może od gościa z allegro dowiesz się czy to:
    a)a nie z USA
    b) nie z jakiś testowych felg - niektóre części u nas na allegro to mogą być prototypy - np z rozbiórki pierwszych egzemplarzy testowych - kolega kupił choćby przełącznik DNARace na allegro i ma napis Prototype. Większość ma pościągane naklejki lub zamazane numery części.

    Przejechałeś wystarczająco dużo - gdzieś czytałem że max parę minut i trzeba osiągnąć przynajmniej 40km/h (ale czy to prawda)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #128
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Nie pytałem na jakiej częstotliwości pracują, powiedział że są ok i że pasują więc nie drążyłem. Jakim programem to robił też nie wiem. Śpieszyło mi się więc to była szybka akcja, 5 minut. Jutro do niego zadzwonię i dopytam.
    A jeśli to są tkzw prototypowe to nie będą działać?
    Na visus wyglądały bardzo dobrze, jak nowe.
    Zresztą zamawiałem już u tego sprzedawcy czujniki do bmw i wszystko działało bez zażutu stąd mój pomysł na używki.
    Muszę to rozwiązać bo strasznie mnie irytuje ta paląca się kontrolka. Mógłbym przerzucić czujniki ze starych felg ale to ściąganie opon z dwóch kompletów plus wyważanie od nowa.

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Może odczytywać ale centralka w samochodzie nie ma przypisanych parametrów danego czujnika. Też tak miałem, zamontuj CUB 230zł z montażem szt. I zaktualizuj profil (miasto)

  10. #130
    Użytkownik Świeżak Avatar Fryderyk
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Auto
    Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Czyli co, z tych czujników już nic nie będzie?
    Bylem dzisiaj jeszcze raz u gościa z wulkanizacji, jeszcze raz przeprowadził procedurę parowania czujników, wg jego urządzenia diagnostycznego, czyli: sczytanie każde czujnika, reset, 10 min postoju i jazda do momentu wykrycia. Przejechałem 35 km i nic.
    Wg niego nie trzeba nic „zmieniać” w centralce, że samochód powinien sam sczytać nowe czujniki, że dla pierwszych giuli można było zakodować czujniki przez obd teraz już automatycznie to się powinno zrobić.
    Może gość nie ma racji. Ja tym bardziej znawcą tematu nie jestem.
    Dodam tylko, że rok temu też kupilem używane, oryginalne czujniki do bmw z 2017 roku. Założone na zimowe koła zostały sparowane w minutę i działają bez problemu. Może w alfie jest inaczej.
    Jak nic nie wykombinuje to zmienię pewmie za miesiąc jak bede zimówki zakładał.
    Ps. Już aktualizuje profil

    - - - Updated - - -

    A nic tak nie wkurza w samochodzie jak paląca się kontrolka na desce rozdzielczej

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik cisnienia spalin alfa 159
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 12:16
  2. 2.4 JTDM 20v czujnik cisnienia doladowania
    Utworzone przez gremar90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 11:46
  3. Czujnik cisnienia na listwie wtryskowej
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 19:35
  4. Czujnik cisnienia klimatyzacji
    Utworzone przez m0rf w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 06:57
  5. [156] czujnik cisnienia doładowania
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory