Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 113

Temat: Może coś o 2.2 wszędzie tylko benzyny

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Pamiętam, że po pierwszym uruchomieniu silnika 2.2 (u dilera, przed jazdą testową), byłem pozytywnie zaskoczony bardzo spokojną pracą tego diesla na zewnątrz.
    Samo uruchomienie silnika też odbywa się w taki spokojny, łagodny, jakby dostojny sposób.
    On chyba ma wałki wyrównoważające. Mimo to na biegu jałowym, w środku trochę czuć wibracje i gałka manualnej skrzyni drga. W niczym to nie przeszkadza ale tak jest.
    Za to automat w trybie N bardzo sprawnie zmienia biegi i w środku jest spokój.
    Ten silnik bardzo lekko, jak nie diesel, kręci się do ponad 4 tys. obrotów.
    Fakt, że jest wtedy hałaśliwy w środku ale nie jest to jakiś przykry dźwięk, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie - jest naprawdę dobrze jak na diesla.
    Przynajmniej w moim odczuciu i wg moich dość wrażliwych na hałas uszu

  2. #92
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    A nie jest czasem tak, że lekkie podzespoły oraz nadwozie Giulii po prostu bardziej przenoszą wszelkie drgania niż ciężka 159? Ja mam takie wrażenie, że chociażby wszelkie drgania wywołane jakością nawierzchni, kamyczki uderzające o karoserie itd. wyczuwa się o wiele bardziej niż w 159. Może podobnie jest też zatem z drganiami silnika
    Faktycznie, to może być prawda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Wb
    Jak ktoś mówi, że w Giulii jest głośniej niech zmierzy i poda wyniki albo niech zamilknie na wieki. Amen.
    .
    To może inaczej. Dwa czy trzy decybele róznicy: jak Ty to słyszysz to pełny szacun. Nie komentuję dalej.
    Natomiast ewidentnie na biegu jałowym większe drgania przenosi Giulia. W 159 2.0 te drgania są zdecydowanie, ale to zdecydowanie mniej odczuwalne.

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    3 decybele różnicy oznaczają dwukrotny wzrost (lub spadek) głośności.
    Z tego wynika, że w 159ce na wolnych obrotach jest dwukrotnie głośniej niż w Giulii.
    3 dB różnicy, to usłyszy nawet ktoś ze sporym ubytkiem słuchu.

  4. #94
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Diesel w giulia/stelvio w mojej opinii to bardzo fajny silnik. Kultura pracy wysoka, charakterystyka bardzo przyjemna. Jedyna wada jest dźwięk silnika. Nie chodzi tutaj o już tyle o poziom głośności, co o dźwięk sam w sobie. Takie klepanie pasuje do ducato, nie sportowej limuzyny. Mam bezpośrednie porównanie 2.0 i 2.2 i benzyna z wydechem ultera brzmi przyjemnie. Diesel nie. Ja umie z tym żyć i kupując giulia/stelvio ponownie brałbym 2.2. Spalanie mam średnie z 10tys km 6,8l. Jazda normalna, zawalidroga nie jestem polecam klekota jak ktoś nie ma awersji to klepania diesla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #95
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    ja tam muzyki słucham a nie silnika... może gdybym miał Q to bym silnika słuchał
    dzwięk silnika - 2,2 tylko na zimnym jest nieprzyjemny...

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Na postoju ,gdy dodasz gazu to ruch V6ki powoduje że cała buda kiwa się na boki Strach się bać, kto to projektował
    Rzecz w tym, że wał z wykorbieniami stosowany w silnikach czterosuwowych sześciocylindrowych, jest doskonale wyrównoważony, gdyż wszystkie sumy sił i momentów są równe zeru. Mając na myśli siły masowe drugiego rzędu... Ewentualne drgania mogłyby pochodzić ze źle dobranych kątów rozwidlenia, ale jak raz o taki błąd nie podejrzewałbym konstruktorów z Ferrari, którzy projektowali pierwowzór z którego miała powstać V6 do Alfy.

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    To celowy zqbieg konstruktorów. Miękkie poduszki silnika. Dlatego auto nadaje się jako taki na codzień.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Rzecz w tym, że wał z wykorbieniami stosowany w silnikach czterosuwowych sześciocylindrowych, jest doskonale wyrównoważony, gdyż wszystkie sumy sił i momentów są równe zeru. Mając na myśli siły masowe drugiego rzędu... Ewentualne drgania mogłyby pochodzić ze źle dobranych kątów rozwidlenia, ale jak raz o taki błąd nie podejrzewałbym konstruktorów z Ferrari, którzy projektowali pierwowzór z którego miała powstać V6 do Alfy.
    To chyba nie takie proste.

    Nie wszystkie silniki 6-cylindrowe są w jednym worku. To co mówisz dotyczy w naturalny sposób silników rzędowych sześciocylindrowych. W V6 konieczny jest kąt rozwarcia 60 stopni i/lub (a może oraz, nie pamiętam już) dodatkowe wykorbienia wyrównoważające. A inne kąty rozwarcia to już wynalazki (jak 90 stopni w Q - btw rozwarcie 90 stopni stosuje się najczęściej w V8), nie znam szczegółów ich wyważania.

    A bujanie budą dotyczy zdaje się wszystkich silników ułożonych wzdłużnie i jest to oddzielna sprawa. Silnik niezależnie od liczby i ułożenia cylindrów kręci wałem w jedną stronę, wiec naturalnie ma ochotę odwracać się w przeciwną - stąd bujnięcia, tak to rozumiem.

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Trzęsienie budą jest normalne, choćby świeży materiał o Mustangu z V8 pokazuje to dobrze: https://youtu.be/G_leq-QmMMA?t=477

    A w Quadrifoglio jak zamkniecie drzwi to buja się silnik: https://youtu.be/HkcZxYIIBb0?t=197

    O czym jest w ogóle ta dyskusja

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    No właśnie on się buja jak trzaśniesz drzwiami bo ma tak miękkie poduszki silnika. To celowy zabieg i tak ma być. Dzięki temu właśnie przy takich osiągach korzysta się z tego auta tak przyjemnie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Może ma tylko ze 100 kucy.
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory