Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 113

Temat: Może coś o 2.2 wszędzie tylko benzyny

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Niestety potwierdzam, 2.2 w Giulia jest bardzo głośny, do tego poziom wygłuszenia całego auta staje się delikatnie mówiąc uciążliwy przy dłuższych trasach. Jakiś czas temu wyciszałem klapę bagażnika bo strasznie irytował mnie dźwięk zamykającej sie "BLACHY". Teraz jest dużo przyjemniej.
    Taaaaa, tylna klapa następna "porażka", ale to nie tyczy się tylko wersji diesel. Odgłos zamykania klapy w Syrenie. Skąd sie to bierze ? Odpowiedz jest prosta ... z cięcia kosztów jak w każdej branży. Nie tyczy sie to tylko Alfy i całego automotiv'u. Np. branża lotnicza ma to samo ...
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 10-05-2019 o 15:29

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Niestety potwierdzam, 2.2 w Giulia jest bardzo głośny, do tego poziom wygłuszenia całego auta staje się delikatnie mówiąc uciążliwy przy dłuższych trasach. Jakiś czas temu wyciszałem klapę bagażnika bo strasznie irytował mnie dźwięk zamykającej sie "BLACHY". Teraz jest dużo przyjemniej.


    czy jesdt bardzo głośny to nie wiem,
    ale na pewno nie jest najcichszy czy najlepiej brzmiący diesel..

    co do ogólnego poziomu wygłuszenia - fakt nie jest to s klasa..
    faktycznie, przy dłuższej/szybszej trasie jest to uciążliwe, ale to chyba bardziej od szumu powietrza niż od samego silnika??

    jeśli można - by the way - jak wyciszyłeś klapę?

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Wyciszenie klapy + bagażnika (zdjecia bagaznika zrobiłem juz przy końcówce bo wcześniej rozładował mi sie telefon)
    MATA WYGŁUSZAJĄCA BUTYLOWA BITUMICZNA ALUBUTYL 2mm + MATA 6mm WYGŁUSZAJĄCA pianka GUMOWA samoprzylepna
    Filmik przed i po.
    https://streamable.com/e1uz3
    Foto:


    Ostatnio edytowane przez dk08012 ; 10-05-2019 o 21:54

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Wyciszenie klapy + bagażnika (zdjecia bagaznika zrobiłem juz przy końcówce bo wcześniej rozładował mi sie telefon)
    MATA WYGŁUSZAJĄCA BUTYLOWA BITUMICZNA ALUBUTYL 2mm + MATA 6mm WYGŁUSZAJĄCA pianka GUMOWA samoprzylepna
    Filmik przed i po.
    https://streamable.com/e1uz3
    Foto:


    Pierwsze sekundy filmu ... to tylko dla słyszących "problem"
    MEGA !!!
    I to jest konkret. Użyteczne, przydatne.
    Takie cos powinno pojawiać sie na forum, a nie "puste" słowa, pt. "mi sie zdaje", " u mnie nie ma", "ja myśle" ...

    Odjeb*ś kawał dobrej roboty, którą można sie pochwalić. Szacun ! To pomogło. Wierze patrząc już na same zdjęcia. Czyli temat "klapy od Syreny" zamknięty. Wykorzystam na pewno płyte kellera, wg Twojej wskazówki.
    Wygłuszmy teraz przód w wersji "diesel".
    Jeden minus ... dołożyłeś troche niepożądanej masy w bryke. / Oczywiście to żart. To nie motocykl gdzie walczy sie o każdy "kg", czy tez gramy w sporcie.

    pozdrawiam
    seba

    ps. szkoda, ze nikt wypuszczając taka bryke na rynek nie zauważył takiego mankamentu dla tych z wyczulonym słuchem. Akustyków nie mają ? Oczywiście że mają, ale cost out bierze góre nad wszystkim teraz NIESTETY, a akustyków sie zwalnia z roboty i potem mamy to co wlasnie pokazales na filmie ! Brawo !
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 10-05-2019 o 22:56

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Diesle wracają do łask. Ze względu na limity CO2 producenci, którzy nie mają hybryd i elektryków będą promować diesle.
    Dostałem wczoraj reklamowkę Opla, w której producent pokazywał, że w każdym parametrze diesel jest lepszy.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Diesle wracają do łask. Ze względu na limity CO2 producenci, którzy nie mają hybryd i elektryków będą promować diesle.
    Dostałem wczoraj reklamowkę Opla, w której producent pokazywał, że w każdym parametrze diesel jest lepszy.
    Pozwól, że nie zgodze się z Tobą
    Niestety ogranicza się produkcje układów wydechowych (skąd wiem ? .... po prostu wiem). To dobitnie świadczy o tym, w jakim ch* kierunku idzimy. Idziemy, czytaj Europa. Bo USA ciągle będzie miała prawdziwą motoryzacje. Szkoda tylko ze ta cała Ameryka rządzi nami jak chce. Elektryczne autka to przyszłość Europy niestety. PODKREŚLAM NIESTETY !
    W tym kierunku idziemy. Ja czy Ty pewnie tego nie dożyjemy, ale w tym kierunku idziemy. Sprawa co z tymi akumulatorami robić to nasze pokolenia będą ubolewać jak teraz jak diesel'em.

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A ma ktoś porównanie 2.2 180 czy nawet 210 z Alfą 159 2.0 jtdm 170 KM? A może porówna 2.0 T 200km z dieslem?

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    A ma ktoś porównanie 2.2 180 czy nawet 210 z Alfą 159 2.0 jtdm 170 KM? A może porówna 2.0 T 200km z dieslem?
    Ale w jakim sensie?

    Mam 2.2 180 i 2.0 170 więc jak skonkretyzujesz pytanie postaram się odpowiedzieć

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    ja wygłuszalem bagaznik, ale zeby to cos dało, to nie powiem... ja mata + pianka, ale w glosności w środku nic to nie zmieniło...

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Ale w jakim sensie?

    Mam 2.2 180 i 2.0 170 więc jak skonkretyzujesz pytanie postaram się odpowiedzieć
    No właśnie jak porównałbyś osiągi i spalanie oraz wyciszenie w tych dwóch autach. Jeżdziłem Giulią 180 KM w manualu i mi d... nie urwała a słyszałem,że w automacie przez większy moment już różnica jest.

Podobne wątki

  1. Może ma tylko ze 100 kucy.
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory