Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 113

Temat: Może coś o 2.2 wszędzie tylko benzyny

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemluk Zobacz post
    Też bym wolał 280, ale przy przebiegach rzędy 37-40tkm i to często 140-160 km/h będzie paliwo bolało, no i jeszcze to tankowanie, w sumie zobaczymy jak oferta w wynajmie wyjdzie. Póki co mimo wszystko skłaniam się ku gnojówce
    Tankowanie w trasie ma faktycznie znaczenie. Swego czasu śmigałem dośc często weekendowo z ekipą na narty przez Niemcy regularnie z kumplami gnojówkami plus jeden z dużą benzyną w SUVie konkurencyjnej marki na B.
    Szukał stacji co 300 km więc zatrzymywał się w sprzyjających warunkach co 1,5h jazdy autostradowej Dziewczyny miały pretekst na toaletę, reszta towarzystwa miała z niego ubaw, ostatecznie przesiadł się na traktor spod znaku gwiazdy

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Panowie, nie róbcie tutaj shitstormu obrzydzając diesel-e w Alfach, bo gdyby nie silniki na ON, to marka AR była by już niemiecka, albo nie było by jej wcale na rynku (tylko jak Lancia lokalnie w IT).

    Proponuję zamieszczać tutaj opinie o samej kulturze pracy 2.2 JTD - może jakieś amatorskie filmy z przyspieszania, jazdy z kabiny, może jakieś info o kosztach rocznych utrzymania (filtry, oleje, płukanki, czynności serwisowe w JTD 2.2).

    Skupmy się może na porównaniu królowej 1.9 JTD 16V do 2.2 JTDm* 16V - jak wypada to porównanie - ktoś jeździł 1.9 JTD i jeździ 2.2 JTD w Giulii/Stelvio?


    ps. co do zakazu wjazdów - są to ograniczenia lokalne, dotyczą samochodów sprzed 2000 lub EURO4 - czyli jednostki które po prostu lubiły dymić, bo nie miały EGR ani DPF, czy katalizatora w silnikach benzynowych.


    L.

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Gdańczyk
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Panowie, nie róbcie tutaj shitstormu obrzydzając diesel-e w Alfach, bo gdyby nie silniki na ON, to marka AR była by już niemiecka, albo nie było by jej wcale na rynku (tylko jak Lancia lokalnie w IT).

    Proponuję zamieszczać tutaj opinie o samej kulturze pracy 2.2 JTD - może jakieś amatorskie filmy z przyspieszania, jazdy z kabiny, może jakieś info o kosztach rocznych utrzymania (filtry, oleje, płukanki, czynności serwisowe w JTD 2.2).

    Skupmy się może na porównaniu królowej 1.9 JTD 16V do 2.2 JTDm* 16V - jak wypada to porównanie - ktoś jeździł 1.9 JTD i jeździ 2.2 JTD w Giulii/Stelvio?


    ps. co do zakazu wjazdów - są to ograniczenia lokalne, dotyczą samochodów sprzed 2000 lub EURO4 - czyli jednostki które po prostu lubiły dymić, bo nie miały EGR ani DPF, czy katalizatora w silnikach benzynowych.


    L.
    Czesc, sam miałem 1.9 JTD w 156, i też jestem ciekaw porównań do nowego 2.2 JTD.
    W mojej dzwięk był miekki, a w nowej jest dosyć krystaliczny, co z zewnątrz denerwuje.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 29-03-2019 o 13:32

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    mogę tylko porówna 1,9TT z Delty do 2,2 z Giulii - jest ciszej - ale auto lepiej po prostu wyciszone( niewiele, ale lepiej).
    brakuje mi drugiej turbiny
    Delta przy podobnej masie - mimo wszystko spalanie około 0,7 litra mniej.
    ale w Giulii mam Q4 to trzeba sie z tym liczyć.
    za jakies 200tys km podam jak z kosztami

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Panowie, nie róbcie tutaj shitstormu obrzydzając diesel-e w Alfach, bo gdyby nie silniki na ON, to marka AR była by już niemiecka, albo nie było by jej wcale na rynku (tylko jak Lancia lokalnie w IT).

    Proponuję zamieszczać tutaj opinie o samej kulturze pracy 2.2 JTD - może jakieś amatorskie filmy z przyspieszania, jazdy z kabiny, może jakieś info o kosztach rocznych utrzymania (filtry, oleje, płukanki, czynności serwisowe w JTD 2.2).

    Skupmy się może na porównaniu królowej 1.9 JTD 16V do 2.2 JTDm* 16V - jak wypada to porównanie - ktoś jeździł 1.9 JTD i jeździ 2.2 JTD w Giulii/Stelvio?


    ps. co do zakazu wjazdów - są to ograniczenia lokalne, dotyczą samochodów sprzed 2000 lub EURO4 - czyli jednostki które po prostu lubiły dymić, bo nie miały EGR ani DPF, czy katalizatora w silnikach benzynowych.


    L.
    witam,
    niestety z przykrością stwierdzam, ze 2.2D 180KM (65kkm) w Giulii nie ma kultury pracy żadnej porównując do 1.9diesel w 159 i 2.0diesel w Giuliettcie. Porównując także do 2.0diesel w Jeep Compass, którym miałem okazje pojezdzic wczoraj. 2.2D w Giulii jest głośny, klekocze wydając metaliczne odgłosny. Niestety słyszalne nie tylko na zewnątrz. W środku jest głośno. Odnoszę sie do w/w samochodów, gdzie pierwszych dwóch bylem właścicielem przez dłuższy czas.
    W jednym z moich postów pisałem o głośnej pracy silnika. Byłem przekonany, że to mój egzemplarz tak ma i troche najezdzilem sie z problemem do ASO. Co ciekawe ASO nie przekreśliło mnie od razu, starali sie pracować nad tematem. Wymieniali wtryski, oprogramowanie zmieniali. Wymienili centralke wtrysku. Wydawało sie ze jest lepiej, ale niestety nie. Ten silnik tak ma. Wtedy tez mialem okazje jeździć Stelvio i ono jest lepiej wyciszone i nie słyszymy silnika tak bardzo w kabinie.

    pozdrawiam

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    witam,
    niestety z przykrością stwierdzam, ze 2.2D 180KM (65kkm) w Giulii nie ma kultury pracy żadnej porównując do 1.9diesel w 159 i 2.0diesel w Giuliettcie
    Pozwolę się absolutnie nie zgodzić (użytkuję równolegle 1592.0JTDM i Giulię 2.2, wcześniej miałem 1.9JTDM16V)

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Pozwolę się absolutnie nie zgodzić (użytkuję równolegle 1592.0JTDM i Giulię 2.2, wcześniej miałem 1.9JTDM16V)
    Mozecie Panowie obaj mieć rację. To sa subiektywne odczucia które zalezą od samochodu ale i od osobniczych właściwości narządu słuchu.
    Ja np mam słuch absolutny - tj absolutni nic nie słyszę. W szczególności wysokich dźwięków: pisków, świerszczy - no, czasami na efekcie Dopplera, gdy szybko odchodzę od ich zagęszczenia, a w szczególności szczególności gwizdków czajnika (więc średnio raz na pół roku wymieniamy). Tej "metaliczności" w dźwięku diesla chyba też nie. To co słyszę mi nie przeszkadza.

    Zastanawia mnie przy tym oferta używek FCA: rocznik 2016, MT150. Ceny bardzo ciekawe. Chip na 210KM chyba w tych pierwszych jest bezproblemowy. Co prawda na razie robię 20-22kkm/rok, ale to się ma zmienić. A szybkie trasy w benzynie kosztują znacznie więcej: giulietta powyżej 140 włącza jakiś dodatkowy spust i z 8-9 robi się 11-12+

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    Mozecie Panowie obaj mieć rację. To sa subiektywne odczucia które zalezą od samochodu ale i od osobniczych właściwości narządu słuchu.
    Ja np mam słuch absolutny - tj absolutni nic nie słyszę. W szczególności wysokich dźwięków: pisków, świerszczy - no, czasami na efekcie Dopplera, gdy szybko odchodzę od ich zagęszczenia, a w szczególności szczególności gwizdków czajnika (więc średnio raz na pół roku wymieniamy). Tej "metaliczności" w dźwięku diesla chyba też nie. To co słyszę mi nie przeszkadza.

    Zastanawia mnie przy tym oferta używek FCA: rocznik 2016, MT150. Ceny bardzo ciekawe. Chip na 210KM chyba w tych pierwszych jest bezproblemowy. Co prawda na razie robię 20-22kkm/rok, ale to się ma zmienić. A szybkie trasy w benzynie kosztują znacznie więcej: giulietta powyżej 140 włącza jakiś dodatkowy spust i z 8-9 robi się 11-12+
    Ja akurat świadomie szukałem manuala, lubię mieć zajętą rękę chociaż rozumiem wygode automatu, jeździłem sporo automatem w Giulii i Stelvio i pracują one perfektycjnie. Moim zdaniem manuala trudniej jest ogarnąć w trybie D, przy dawaniu w palnik i zmianie biegów auto lubi szarpać, w automacie nie zauważyłem tego problemu. To wynika z konieczności nabrania wprawy, tryb D jest dość mocno agresywny jeśli chodzi o dotykanie pedału gazu, reaguje natychmiastowo.

    Jeśli chodzi o chip to podobno pierwsze auta były identyczne technicznie więc myślę, ze ponad 210 da się spokojnie zrobić ze 150ki. Ja mam 180kę ale jeszcze nie dłubałem softu.
    Jeździłem 210-ką 2.2 w Giulii Veloce i bardzo przyjemnie się tym śmigało.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Pozwolę się absolutnie nie zgodzić (użytkuję równolegle 1592.0JTDM i Giulię 2.2, wcześniej miałem 1.9JTDM16V)
    Podtrzymam jednak swoją opinie na temat 2.2D 180KM ... jeżdżę od 2008 roku Alfami w diesel'u (1.9; 2.0) i ten 2.2 bezwzględnie najgłośniejszy zarówno w środku (kwestia wygłuszenia pewnie z powodu cost out'ów na każdym kroku) jak i na zewnątrz.
    Wynagrodzeniem za ten kiepski akcent związany z silnikiem jest w 100% nie do podjeb* skrzynia biegów AT8 ("kopia" z BMWu jak i cały napęd, akurat w wersji Q2 u mnie). Rewelacja.

    Tak jak ktoś tu wcześniej napisał ... jeden słyszy drugi nie. I podpisuje sie pod tym. Ja słysze, ze to nie to co powinno być. Podkreślam raz jeszcze, ze od "x" lat byłem zwolennikiem diesel'a w Alfie. I z ręką na sercu powiem, ze chętnie przesiadłbym sie na wersje Veloce w benzynie (innej nie ma Veloce )
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 10-05-2019 o 15:32

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Niestety potwierdzam, 2.2 w Giulia jest bardzo głośny, do tego poziom wygłuszenia całego auta staje się delikatnie mówiąc uciążliwy przy dłuższych trasach. Jakiś czas temu wyciszałem klapę bagażnika bo strasznie irytował mnie dźwięk zamykającej sie "BLACHY". Teraz jest dużo przyjemniej.

Podobne wątki

  1. Może ma tylko ze 100 kucy.
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory