Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 113

Temat: Może coś o 2.2 wszędzie tylko benzyny

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ja mam Giulię 2.2 180 z automatem i gdy na dwa dni dostałem samochód zastępczy z serwisu, a była to Giulia z tym samym motorem ale z manualną skrzynią, to różnica była ogromna na niekorzyść manualnej. Wcześniej miałem Tiguana 2.0 140 Km i podobne osiągi miał jak ta Giulia

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    No właśnie jak porównałbyś osiągi i spalanie oraz wyciszenie w tych dwóch autach. Jeżdziłem Giulią 180 KM w manualu i mi d... nie urwała a słyszałem,że w automacie przez większy moment już różnica jest.
    Giulia potrafi spalić mniej jeśli korzystasz z trybu A. Takiego spalania w 2.0 170 nie uzyskasz.

    W Giulii mniej słychać pracę silnika ale ogólne wygłuszenie nie jest mocno zroznicowane.

    Na fabrycznym sofcie 2.0 jedzie subiektywnie słabiej niż 2.2 w trybie D ale ma tu znaczenie głównie masa i czas reakcji na gaz. No i fakt, że 2.0 na fabrycznym sofcie nie ma praktycznie dołu. Te silniki zupełnie inaczej się kręca, 2.0 lubi obroty, 2.2 świetnie czuje się też w niższym zakresie.

    Ale pomijając te kwestie Giulia jest wygodniejsza, ma lepszą pozycję za kierownicą i o niebo lepiej się prowadzi.

    Gdy przesiadasz się ze 159 do Giulii to faktycznie nie ma jakiegoś efektu WOW. Przerabialem to.
    Ale gdy pojeździsz trochę Giulią to po przesiadce do 159 czujesz się trochę jak w dostawczaku. Tak to działa

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! Pobudziło to moją wyobraźnie A miałeś porównanie z 2.2 210 KM i benzyna 200 KM?

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo GIULIA 2.2 DIESEL 150 KM AT8 SUPER
    Postów
    19

    Domyślnie

    Takie miłe zaskoczenie w kwestii osiągów w mojej 2,2 150km AT8
    do 100km/h - 7,7s
    do 160km/h -21,3s
    z tym że 160 już było pod górkę więc niemiarodajne.
    Mierzone apk Drag Racer
    Co ciekawe mierzyłem przy przebiegu 10k km było do 100 katalogowe 8,2 teraz 20k km

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Diesle lubią się "dotrzeć" z biegiem czasu i kilometrów. W moim Mito 1.6 jtdm zauważyłem ze przebiegu zbliżającym sie do 100 auto stało się subiektywnie szybsze i oszczedniejsze.

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Giulia potrafi spalić mniej jeśli korzystasz z trybu A. Takiego spalania w 2.0 170 nie uzyskasz.

    W Giulii mniej słychać pracę silnika ale ogólne wygłuszenie nie jest mocno zroznicowane.

    Na fabrycznym sofcie 2.0 jedzie subiektywnie słabiej niż 2.2 w trybie D
    To mnie zaskoczyłeś, bo tu narzekają na słabe wygłuszenie Gulii i myślałem, że jest głośniej niż w 159.
    I też myślałem, że 159 będzie wyraźnie słabsza od 180 KM nawet w trybie N, ze względu na masę.

    I jeszcze jestem ciekaw czy ten silnik ma jakieś kwiatki, typu urywające się klapki itp.
    Na razie jeszcze za młode egzemplarze są na rynku, żeby to ocenić.
    2.0 uważam za udany, ale po czasie też wyszła uszczelka smoka olejowego i brak dostatecznego smarowania.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 31-10-2019 o 19:00
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadwolony z 2.0 jtdm. Wymieniłem uszczelkę smoka za namową forumowiczów ale mój mechanik wyjął starą i powiedział,że była miękka więc uważam temat za trochę nadmuchany.
    Jestem pewien, że 2.2 jest dopracowany. Włosi raczej nie dają d... jeśli chodzi o diesle. O 1.3 też słyszałem historię a mój teść śmigał kilka lat Pandą bez problemów.

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Ja jestem bardzo zadwolony z 2.0 jtdm. Wymieniłem uszczelkę smoka za namową forumowiczów ale mój mechanik wyjął starą i powiedział,że była miękka więc uważam temat za trochę nadmuchany.
    Jestem pewien, że 2.2 jest dopracowany. Włosi raczej nie dają d... jeśli chodzi o diesle. O 1.3 też słyszałem historię a mój teść śmigał kilka lat Pandą bez problemów.
    Miał 2.0d w oplu I miałem komunikat niskie ciśnienie oleju, uszczelka smoka była twarda. Także nie uważam że temat nadmuchany [emoji6] ale pytanie o dpf, bo może robi się twarda od ropy w oleju, jak ktoś nie umie wyapalc dpfa.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Miał 2.0d w oplu I miałem komunikat niskie ciśnienie oleju, uszczelka smoka była twarda. Także nie uważam że temat nadmuchany [emoji6] ale pytanie o dpf, bo może robi się twarda od ropy w oleju, jak ktoś nie umie wyapalc dpfa.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Nadmuchany w grupie fiata bo w oplu rzeczywiście coś jest na rzeczy. Mój mechanik uważa,że to co się dzieje w Oplach to przez stosowany/zalecany producenta olej , który powoduję stawrdnienie uszczelki. Fakt jest taki,że w Alfach to dzieję się bardzo rzadko.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    nie lubię narzekać na moje auto (bo je lubię) i raczej rzadko to robię (bo nie specjalnie muszę), ale jak forum ma dawać informacje to i pozytywne i - także niestety - negatywne..
    przy 51K km wczoraj wydmuchało mi prawdopodobnie uszczelkę od turbo pomiędzy plastikowym kolektorem a tym od bloku silnika... przelot powietrza pod ciśnieniem i spadła moc; co ciekawe nie wyświetlił się żaden check engine..

    nie przedłużyłem gwarancji (stwierdziłem, po wielu namysłach - przecież nie będzie się psuć)... awaria wystąpiła po... 3 tygodniach od upływu gwarancji, zgłosiłem to na customer care, ciekaw jestem reakcji;

    ciekaw też jestem faktycznego powodu awarii i skutków, mam nadzieję, że nic poważnego
    i łudzę się, że może FCA temat "weźmie na klatę" ...

    EDIT:
    alfa jeździ - ponoć poluzowało się tylko mocowanie i stąd wysunęła się uszczelka, przeczyszczone, założone, skręcone i hula... zatem chyba nic poważnego
    Ostatnio edytowane przez k3ss ; 21-12-2019 o 15:07

Podobne wątki

  1. Może ma tylko ze 100 kucy.
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory