Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 113

Temat: Może coś o 2.2 wszędzie tylko benzyny

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Kolega chyba żartuje)) Drgania na wolnych obrotach w 2.2 są mocno wyczuwalne. W 2.0 ledwo ledwo w porównaniu.
    Użytkuje oba codziennie, ale może się nie znam.

  2. #82
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Użytkuje oba codziennie, ale może się nie znam.
    No ja użytkuję JTDM ale mój sasiad użytkuje 2.2. No i niestety, drgania w 2.2 sa nieporównywalne z 2.0. Może też i dlatego ludzie nie chcą kupowac Giulii z dieslem. Sprzedaż przy benzynach jest ułamkowa.

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No ja użytkuję JTDM ale mój sasiad użytkuje 2.2. No i niestety, drgania w 2.2 sa nieporównywalne z 2.0. Może też i dlatego ludzie nie chcą kupowac Giulii z dieslem. Sprzedaż przy benzynach jest ułamkowa.
    A mój wujek ma czołg

    Jeśli chodzi o drgania to największe drgania jakie zaobserwowałem w Giulii to drganie w wersji Q. Na postoju ,gdy dodasz gazu to ruch V6ki powoduje że cała buda kiwa się na boki Strach się bać, kto to projektował

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    A nie jest czasem tak, że lekkie podzespoły oraz nadwozie Giulii po prostu bardziej przenoszą wszelkie drgania niż ciężka 159? Ja mam takie wrażenie, że chociażby wszelkie drgania wywołane jakością nawierzchni, kamyczki uderzające o karoserie itd. wyczuwa się o wiele bardziej niż w 159. Może podobnie jest też zatem z drganiami silnika (tu nie mam porównania, bo jeżdżę Giulią w benzynie).

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    A nie jest czasem tak, że lekkie podzespoły oraz nadwozie Giulii po prostu bardziej przenoszą wszelkie drgania niż ciężka 159? Ja mam takie wrażenie, że chociażby wszelkie drgania wywołane jakością nawierzchni, kamyczki uderzające o karoserie itd. wyczuwa się o wiele bardziej niż w 159. Może podobnie jest też zatem z drganiami silnika (tu nie mam porównania, bo jeżdżę Giulią w benzynie).

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Może to mieć jakiś wpływ na subiektywne odczucia.

    Faktem jest, że np w manualu w Giulii dzwignia zmiany biegów wpada w drgania (co wynika z faktu iż jej odległość od skrzyni jest mała co stanowi pewien problem konstrukcyjny w zakresie redukcji drgań). Gdy pierwszy raz wsiadłem do 2.2 wprost ze 159ki to miałem mieszane odczucia. Nie w sensie, że jest głosniej, gorzej itp. Ale spodziewałem się lepszej pracy diesla, tym bardziej że pierwsze egzemplarze klepały niemiłosiernie przy mocnym przyspieszaniu.

    Dziś, gdy uzytkuję codziennie 2.2 i wsiadam potem do 159@2.0JTDM to chce jak najszybciej wrócić do Giulii.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    To jest ciekawe:

    https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

    Wydaje się że w zasadzie silnik diesla jest cichszy niż benzynowy w Gulii / Stelvio. I nie tylko - jednym z najcichszych diesli w oŋóle.
    Co do drgań na zimnym - to raczej w dielsach jest nie do przeskoczenia.

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkur Zobacz post
    To jest ciekawe:

    https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

    Wydaje się że w zasadzie silnik diesla jest cichszy niż benzynowy w Gulii / Stelvio. I nie tylko - jednym z najcichszych diesli w oŋóle.
    Co do drgań na zimnym - to raczej w dielsach jest nie do przeskoczenia.
    Ja tam widzę, że Gulia 2.2 jest cichsza niż benzynowa V6 ale głośniejsza od 2.0.

    Szkoda, że nie ma 159JTDM bo jak patrzę na diesla w leciwej Alfie GT to wygląda na to, że w Giulii jest głośniej.

    Tyle, że jeśli dobrze rozumiem to jest to ogólne porównanie hałasu w kabinie. Nie tylko pracy silnika, czyli także szumu wiatru, szumu opon itp.

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    moj 1.6 jtdm w Julce jest cichszy od 2.2d(2.1) wg tabeli, przy czym ja uwazam mojego za glosnego klekota. Chyba bez jazdy probnej sie nie obejdzie...

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Odnośnie głośności to polecam testy ADAC. Uważam, że dość rzetelnie mierzą parametry.
    Te ponad 72 dB, które podaje strona https://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html, jest moim zdaniem mocno przesadzone.
    Mając jakieś tam doświadczenie z innymi autami obstawiam (zresztą zgodnie z ADAC), że w kabinie, przy 130-140 km/h, hałas nie przekracza 68-69 dB. A to jest bardzo dobry wynik, w ogóle, nie tylko dla diesla.

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Wsiadłem właśnie do Giulii 2.2 a potem do 159@2.0JTDM

    Oba na postoju na biegu jałowym, oba w tym samym miejscu, radio off, klima off

    W reku tuż przed kierownicą telefon z apką do mierzenia dźwięku

    159 35-37 dB
    Giulia 32-35 dB

    Podczas jazdy nie chce mi się mierzyć, aby zachować porównanie trzeba by to zrobić na tej samej drodze o tej samej porze a przede wszystkim z tego co widzę to każdy ruch czy dotknięcie telefonu powoduje ruch wskazania więc myśle że aby to zrobić porządnie to trzeba się nagimnastykować. Te wyniki na bezdechu, bezruchu a i tak wskazówka w takich granicach się poruszała.

    Jak ktoś mówi, że w Giulii jest głośniej niech zmierzy i poda wyniki albo niech zamilknie na wieki. Amen.


    Aha
    Jeździłem trochę Stelvio 2.2.
    Miałem dwa spostrzeżenia:
    - 210 koni w Stelvio subiektywnie zbierało się podobnie jak 180 w Giulii. Aż patrzyłem w papiery czy to Stelvio ma faktycznie 210 a nie 180.
    - W Stelvio odczuwalnie słabiej było słychać silnik - albo kwestia wyciszenia albo po prostu jest dalej od głowy kierowcy. Jest ciszej w Stelvio.
    Ostatnio edytowane przez murder ; 02-10-2020 o 16:14

Podobne wątki

  1. Może ma tylko ze 100 kucy.
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory