Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112
Pokaż wyniki od 111 do 113 z 113

Temat: Może coś o 2.2 wszędzie tylko benzyny

  1. #111
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Pan Zdzisłąw jeszcze w Bielsku pracuje??? Jeśli tak - zabierzcie żone, dziewczynę i mówcie , że to dla niej auto..... u mnie była róznica....

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Było Fiat Stilo, AR147, AR159 1.9JTDm, Ford Mondeo MK4, jest Hyundai i40 crdi
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfabeta Zobacz post
    20 tysi nie przesadzasz..? Po negocjacjach 10 mniej to max mi proponują. Chyba, że masz dar negocjacji, albo to ta czarna ostatnia i może dlatego.
    Absolutnie nie przesadzam. Pierwsza oferta jaka dostalem to rabat z 111000 na 95. Pozniej zeszlismy do 93. Troche mi sie przeciagnelo sprzedanie hyundaia (domykam w tym tygodniu) i juz teraz oferta spadla do 89 tysiecy za auto z orzebieguem 12 tysiecy. Natomiast ja jeszcze rozwazam podniesienie budzetu i czekam na oferte na ostatnia sztuke 2.2 150 z 2017 roku z automatem jaka maja. Doposazona w pakiet luxury itd. na razie z 225 zeszlismy do 165, ale patrzac na oferty jakie w ostatnich dniach wskoczyly na otomoto to celuje w 130. Zobaczymy co wyjdzie do konca tygodnia.

  3. #113
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    Mito 1.4 QV 170km MA, Alfa Romeo Stelvio 2.2 210km '21
    Postów
    11

    Domyślnie Zakup stelvio

    Witam
    Jestem nowy ale forum czytam
    Zarejestrowałem się by zasięgnąć porady.
    Przymierzam się do stelvio od pewnego czasu. wersja wybrana kolory tez ale...silnik nadal mam dylemat.
    Zależy mi na spalaniu i zasięgu ze względu na odległości pokonywane. Brak porównania benzynowego stelvio (jeździłem 200 i 280KM) silnika 2.2 210KM. W salonie odaplili mi jeepa z motorem 2.2 ...masakra jak traktor (podobno to ten sam silnik) i oglądałem gulie z 2016 z 2.2jtd z 160 tys przebiegu. Pierwsze odpalenie (po 2 msc w komisie bez odpalania) i tez nieprzyjemne wrażenie kultury pracy tego silnika ale później juz bylo lepiej tak po 15 min. Porównując do 1.6TDI 2.0Dci 2.2Dci to ten silnik z alfy faktycznie twarda praca i wibracje. Nie mam porównania do stelvio bo ...brak ich z tym silnikiem.

    Teraz pytanie o zalety tego silnika:
    - zasięg teoretyczny ok 750 -800km jazdy autostradowej i spalanie na poziomie 7,5l/100
    - brak multiair
    - łańcuch rozrządu (??)
    - większa bezawaryjność w stosunku do benzynowej jednostki
    - dłuższe interwały olejowe

    Z wad to chyba jedynie ta
    - kultura pracy ??
    - adblue które zwiększa koszty eksploatacji diesla

    Zalety benzynowej jednostki z punktu widzenia osoby która pokonuje ok 60 tys rocznie po autostradach - większa cisza

    Czy ktos ma stelvio 2.2 jtdm? Chętnie bym się spotkał w celu weryfikacji ostatecznego wyboru

Podobne wątki

  1. Może ma tylko ze 100 kucy.
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory