Strona 18 z 84 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #171
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Opowieści FCA z czerwca to była kolejna bajeczka dla inwestorów. Tylko tym razem, mam wrażenie, nikt ale to nikt się na to nie nabrał.
    Duży i mały SUV oraz Coupe Giulii powinny być pokazane JUŻ, nawet jeśli miały by być wprowadzone w przyszłym roku. Ponadto Giulia już w przyszłym roku powinna być zmodernizowana i zliftowana jeśli to ma się sprzedawać. Przy okazji powinni poprawić wszystkie wady, rozszerzyć możliwości konfiguracyjne i zadbać o finansowanie.

    Logo Alfa Romeo już nie działa, trzeba zaoferować bardzo dobry produkt w konkurencyjnej cenie. Przez bardzo dobry rozumiem taki, który oprócz mocnych nie ma słabych stron. W przypadku Giulii można kilka wymienić, i są to błędy zarządzania. Pierwsze z brzega - słaby infotainment, brak ledów, słabe finansowanie, słabe fotele w standardzie, niezbyt dobra paleta kolorów ...
    - dlaczego słaby infotainment? Co Ci nie pasuje? Czego Ci brakuje?
    - Alfa ma bardzo dobre światła, wręcz świetne. Są o wiele wiele lepsze niż LEDy w BMW 330i Xdrive które również posiadałem. W Alfie jakość i jasność dawanego światła jest o niebo lepsza.
    - Słabe finansowanie? Można użyć firm trzecich.
    - Niezbyt dobra paleta kolorów? Tego nawet nie skomentuje. Chcesz różowy, może śliwkowy? W BMW (3) 13 kolorow do wyboru a Alfie (Giulia) 12. W tym naprawdę robiące świetne wrażenie.

    Sprzedaż w maju lecz w kontekście innych samochodów tej samej klasy w Europie: ( z resztą każdy miesiąc wygląda tak samo )

    Alfa Romeo Giulia - 1630
    Infiniti Q50 - 133
    Jaguar XE - 993
    Lexus IS - 441
    Volvo S60 - 648
    Kia Stinger - 400

    Mazda 6 - 1386

    Czyli sprzedaje się gorzej niż BMW, Mercedes i Audi... Oh well czekaj ile oni mają tam modeli i wariantów? Jak długo i nieprzerwalnie są na rynku? Jaką mają pozycję? Czyli co można powiedzieć, że sama Giulia nie mówiąc już o Stelvio sprzedaje się lepiej niż co najmniej 5 jej konkurentów?

    PORAŻKA na całej linii, Alfa leży i kwiczy, koniec marki, Alfa to bajeczka dla inwestorów, nikt nie daje się nabrać, tragedia...

    No tak ale należy poprawić wszystkie wady i zrobić z tego samochód idealny, dla ludu gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Sorry ale wtedy nie chce takiego samochodu, który będzie na każdym kroku. Bleh.

  2. #172
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    16 dzień w USA (5 tys mil przejechane) - PIERWSZA giulia (veloce). 17 dzień - 2 Giulia - Super. Hurra.
    na dzis - Levante 7, Giulia 2, Stelvio 1.
    E0 BUSSO

  3. #173
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Oh well czekaj ile oni mają tam modeli i wariantów? Jak długo i nieprzerwalnie są na rynku? Jaką mają pozycję? Czyli co można powiedzieć, że sama Giulia nie mówiąc już o Stelvio sprzedaje się lepiej niż co najmniej 5 jej konkurentów?

    PORAŻKA na całej linii, Alfa leży i kwiczy, koniec marki, Alfa to bajeczka dla inwestorów, nikt nie daje się nabrać, tragedia...

    No tak ale należy poprawić wszystkie wady i zrobić z tego samochód idealny, dla ludu gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Sorry ale wtedy nie chce takiego samochodu, który będzie na każdym kroku. Bleh.

    Nie popadajmy w niepotrzebną przesadę. Zwłaszcza, że ta daje forumowym trolom pożywkę i sens istnienia. A kto jak kto, ale Quadrifoglio156 ma nie tylko ogromną wiedzę o AR (http://alfetta.pl/), ale i równie wielkie serce dla marki, co widać na forum od wielu lat. Zatem w tym przypadku krytyka wydaje się przemyślana, i odnosi się do faktów, a nie prostackiego hejtowania.

    AR z wielu powodów odstaje od niemieckiej trójki, która co by nie pisać jest w branży wyznacznikiem i punktem odniesienia. Strat skokowo nadrobić się nie da, szanować należy jednak to o czym napisałeś, że podejmując taką próbę, AR - moim zdaniem - odniosła powodzenie tworząc "z niczego" dwa nowoczesne modele, które na wielu polach dorównały, albo i przebiły konkurencję, również tą niemiecką. Nad brakami zaś muszą popracować. Potencjał jest, co pokazuje progres jakości dopracowania Stelvio względem Giulii, o czym donoszą różne międzynarodowe źródła.

    W załączeniu info o sprzedaży w Europie, pokazujące że jest różnie - jak to na rynku, który fluktuuje:

    https://www.clubalfa.it/41119-alfa-r...el-regno-unito


    Niewątpliwie w najbliższym czasie AR napędzać będą SUVy i crossovery, czy się to komuś podoba czy nie.
    Osobiście, jak to już pisałem, przy okazji Stelvio Rafała jestem nim mile zaskoczony, i po prostu podoba mi się to auto, co nie znaczy, że nie dostrzegam jego niedoskonałości. Nie mam jednak wobec rzeczy, aż takich oczekiwań jak część piszących na forum.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 06-07-2018 o 08:00
    Alfa Romeo Nel Cuore

  4. #174
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Nie popadajmy w niepotrzebną przesadę. Zwłaszcza, że ta daje forumowym trolom pożywkę i sens istnienia. A kto jak kto, ale Quadrifoglio156 ma nie tylko ogromną wiedzę o AR (http://alfetta.pl/), ale i równie wielkie serce dla marki, co widać na forum od wielu lat. Zatem w tym przypadku krytyka wydaje się przemyślana, i odnosi się do faktów, a nie prostackiego hejtowania.

    AR z wielu powodów odstaje od niemieckiej trójki, która co by nie pisać jest w branży wyznacznikiem i punktem odniesienia. Strat skokowo nadrobić się nie da, szanować należy jednak to o czym napisałeś, że podejmując taką próbę, AR - moim zdaniem - odniosła powodzenie tworząc "z niczego" dwa nowoczesne modele, które na wielu polach dorównały, albo i przebiły konkurencję, również tą niemiecką. Nad brakami zaś muszą popracować. Potencjał jest, co pokazuje progres jakości dopracowania Stelvio względem Giulii, o czym donoszą różne międzynarodowe źródła.

    W załączeniu info o sprzedaży w Europie, pokazujące że jest różnie - jak to na rynku, który fluktuuje:

    https://www.clubalfa.it/41119-alfa-r...el-regno-unito


    Niewątpliwie w najbliższym czasie AR napędzać będą SUVy i crossovery, czy się to komuś podoba czy nie.
    Osobiście, jak to już pisałem, przy okazji Stelvio Rafała jestem nim mile zaskoczony, i po prostu podoba mi się to auto, co nie znaczy, że nie dostrzegam jego niedoskonałości. Nie mam jednak wobec rzeczy, aż takich oczekiwań jak część piszących na forum.
    Zgadzam się ale również staram się do tematu podchodzić konstruktywnie. Nie ważne kto ile ma doświadczenie ale jak pisze o niezbyt dobranej palecie kolorów to mi ręce opadają...

  5. #175
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Nie popadajmy w niepotrzebną przesadę. Zwłaszcza, że ta daje forumowym trolom pożywkę i sens istnienia. A kto jak kto, ale Quadrifoglio156 ma nie tylko ogromną wiedzę o AR (http://alfetta.pl/), ale i równie wielkie serce dla marki, co widać na forum od wielu lat. Zatem w tym przypadku krytyka wydaje się przemyślana, i odnosi się do faktów, a nie prostackiego hejtowania.

    AR z wielu powodów odstaje od niemieckiej trójki, która co by nie pisać jest w branży wyznacznikiem i punktem odniesienia. Strat skokowo nadrobić się nie da, szanować należy jednak to o czym napisałeś, że podejmując taką próbę, AR - moim zdaniem - odniosła powodzenie tworząc "z niczego" dwa nowoczesne modele, które na wielu polach dorównały, albo i przebiły konkurencję, również tą niemiecką. Nad brakami zaś muszą popracować. Potencjał jest, co pokazuje progres jakości dopracowania Stelvio względem Giulii, o czym donoszą różne międzynarodowe źródła.

    W załączeniu info o sprzedaży w Europie, pokazujące że jest różnie - jak to na rynku, który fluktuuje:

    https://www.clubalfa.it/41119-alfa-r...el-regno-unito


    Niewątpliwie w najbliższym czasie AR napędzać będą SUVy i crossovery, czy się to komuś podoba czy nie.
    Osobiście, jak to już pisałem, przy okazji Stelvio Rafała jestem nim mile zaskoczony, i po prostu podoba mi się to auto, co nie znaczy, że nie dostrzegam jego niedoskonałości. Nie mam jednak wobec rzeczy, aż takich oczekiwań jak część piszących na forum.
    Zgadzam się ale również staram się do tematu podchodzić konstruktywnie. Nie ważne kto ile ma doświadczenie ale jak pisze o niezbyt dobranej palecie kolorów to mi ręce opadają...

  6. #176
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Ciekawa dyskusja... Z "ile się tego sprzedaje" wyszło "co jest lepsze"
    Przed zakupem porównywałem ceny (Stelvio jest konkurencyjne - no, zależy kto jak się targował w salonie), jest bardzo ładne (nie piszę najładniejsze, bo to rzecz względna), jest zaawansowane technicznie - i to jako samochód (ALU, włókno węglowe, napęd) - a nie jako tablet na kółkach, bo takie kupuje się w innych sklepach... No i mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będzie taką masówką jak Q5 - wyjątkowość to miły dodatek. Szacun dla Alfy, że opracowała parę Giulia/Stelvio, zwłaszcza za odwagę aby wprowadzić pierwszego SUVa do oferty.

  7. #177
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    AR z wielu powodów odstaje od niemieckiej trójki, która co by nie pisać jest w branży wyznacznikiem i punktem odniesienia
    tego jak robić klientów w chu*a (VW, BMW), oszukiwać na czym się da (VW), olewać wady konstrukcyjne (i robić klientów w chu*a) (VW), produkować przedrożone rdzewiejące padaki (Merc) i tak dalej. Całkiem nieźle, że AR odstaje od tych niemieckich standardów
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #178
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] nie zaczynaj bo moderacje będzie musiała wy... 3/4 twoich wypowiedzi.
    Mercedes tak rdzewieje jak Alfa się psuje. Stare utarte schematy ale tak łatwiej w życiu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #179
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie, to czy "Alfa się psuje" można potwierdzić bądź obalić raportami niezawodności - raczej więc obalić.
    To, że Merce rdzewieją (nie wiem czy mniej czy bardziej niż Mazdy, ale na pewno bardziej niż "średnia") również można podobnie potwierdzić. Nie chodzi o jednostkowe przypadki typu "K0 RDZA" bo to ewenement, ale o ogół (chociażby płaczące na brązowo dostawczaki). Podobnie z resztą przeze mnie przytoczonych, nie podawałem do każdego przykładów bo myślałem że to niepotrzebne, ale zapomniałem, że znajdzie się taki azar, który bez zdjęcia nie rozumi. "Dieselgate", "tsi pierścienie", "bmw m47" - skopiuj w google i poczytaj o tych nieprawdziwych, utartych schematach.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #180
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Podobnie z resztą przeze mnie przytoczonych, nie podawałem do każdego przykładów bo myślałem że to niepotrzebne, ale zapomniałem, że znajdzie się taki azar, który bez zdjęcia nie rozumi. "Dieselgate", "tsi pierścienie", "bmw m47" - skopiuj w google i poczytaj o tych nieprawdziwych, utartych schematach.
    Już personalna jazda?
    Jak już piszesz o czymś to jakoś to poprzyj. Jakimiś badaniami. Gadać każdy może i przez to mamy do dziś, że "alfa się psuje"
    Z dieselgate trwa śledztwo w sprawie Fiata szczególnie jeepów. Fajnie, że przytoczyłeś wybrane przez siebie przypadki. Patrząc na skalę produkcji i stosunek potknięć do modeli to wybacz ale Alfa leży. Wejdź nawet obok na forum 156.

    Czekaj czy my w ogóle porównujemy światowej czołówki marki do marki gdzie niedługo będą dostępne w miarę nowoczesne 2 modele i jeden sprzed 8 lat?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Opowieści FCA z czerwca to była kolejna bajeczka dla inwestorów. Tylko tym razem, mam wrażenie, nikt ale to nikt się na to nie nabrał.
    Duży i mały SUV oraz Coupe Giulii powinny być pokazane JUŻ, nawet jeśli miały by być wprowadzone w przyszłym roku. Ponadto Giulia już w przyszłym roku powinna być zmodernizowana i zliftowana jeśli to ma się sprzedawać. Przy okazji powinni poprawić wszystkie wady, rozszerzyć możliwości konfiguracyjne i zadbać o finansowanie.

    Logo Alfa Romeo już nie działa, trzeba zaoferować bardzo dobry produkt w konkurencyjnej cenie. Przez bardzo dobry rozumiem taki, który oprócz mocnych nie ma słabych stron. W przypadku Giulii można kilka wymienić, i są to błędy zarządzania. Pierwsze z brzega - słaby infotainment, brak ledów, słabe finansowanie, słabe fotele w standardzie, niezbyt dobra paleta kolorów ...
    Zgadzam się w 100%. Jeśli chcą coś znaczyć na runku to powinni się wziąć do roboty. Podwyższyć sprzedaż. No ale jak na premierę nowego modelu dają diesla w manualu to nawet najbardziej napalonemu opadnie.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 06-07-2018 o 14:34
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory