Strona 3 z 84 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    mcaw a czy u arabów Alfy też sprzedają?
    Oczywiście, że sprzedają. Widziałem salon Alfy.

    Tylko, że Alfa ma bardzo słabą ofertę na te kraje. Najbardziej pasuje tam Stelvio Q.

  2. #22
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Tutaj jest m.in. informacja o sprzedaży w Chinach w 2017 r., liczby jednak nie powalają, co wg autorów wiąże się z regulacjami dotyczącymi sprzedaży samochodów na rynku chińskim, preferującymi miejscową produkcję.

    http://europe.autonews.com/article/2...-on-new-models

    Co ciekawe danych tych nie podaje strona carsalesbase.com

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    We Wrzesniu i Pazdzierniku ubieglego roku jak szukalem nowego Stelvio w Niemczech poprzez mobile.de i autoscout24 bylo niezbyt duzo ofert. Moze jakies 20-30 i ceny byly zblizone do katalogowych, okolo 5 do 10% rabatu. Udalo mi sie jednak dostac 24% rabat w Austrii i max gwarancje za darmo (5/150000). Fajnie. Dzisiaj w tych samych portalach roi sie od Stelvio! Pewnie z edwie setki ofert i gdzies srednio z 15-18% rabatem. Jasne, pewnie i produkcja wieksza ale inny wniosek moze byc ze inwentarz sie powieksza...co znaczy wolniejsza sprzedaz. Tak by chcialy prawa rynku. W USA stosuja ciekawa statystyke aby ocenic jak "ida" samochody. Podawana jest liczba dni na ile starczy stojacych na placach samochodow. Norma to 30-45 dni....to bardzo dobrze. Natomiast 90 dni to nieco zly znak. Sa take modele ktore maja i 250 dni....to juz dla producenta i sprzedajacych tragedia. Ciekawe czy w Europie stosowana jest taka statystyka?

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Mamy wreszcie nowe dane sprzedażowe za marzec w USA i są to dane naprawdę niezłe. Sprzedaż AR wyniosła 2576 samochodów, i jest to największa wartość od powrotu AR na rynek amerykański. Giulii i Stelvio sprzedało się odpowiednio 1284 i 1279, co jest również najlepszym wynikiem Giulii /w przypadku Stelvio sprawa jest oczywista, jest krócej na rynku/. Po pierwszym kwartale sprzedaż AR w USA to 5792 pojazdy, co daje szansę na wolumen powyżej 20.000 za cały rok, w porównaniu do ok. 12.000 za rok ubiegły.

    Z cząstkowych danych za marzec dla dużych rynków europejskich widać wzrosty sprzedaży AR we Włoszech, w Niemczech oraz Francji - o ok. 12-20% względem 2017. W połowie miesiąca będą pełne dane dla całego rynku europejskiego
    Ostatnio edytowane przez mcwaw ; 04-04-2018 o 19:31

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    To bedzie apogeum sprzedazy alfy mysle ze w tym roku bedzie to 150tys aut.Natomiast Giulia juz w europie ma spadki w sprzedazy w stosunku do 2017.Gdyby zaczeli myslec o giuletcie albo o SW a nie o jakis wynalazkach typu coupe byloby przyzwoicie.A no i Giuletta przewyzsza w sprzedazy w europie giulie a jest 2018rok.Giulia slabo ,bardzo slabo.Mito nawet daje rade a auto 10lat na rynku.
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 05-04-2018 o 21:30

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    To bedzie apogeum sprzedazy alfy mysle ze w tym roku bedzie to 150tys aut.Natomiast Giulia juz w europie ma spadki w sprzedazy w stosunku do 2017.Gdyby zaczeli myslec o giuletcie albo o SW a nie o jakis wynalazkach typu coupe byloby przyzwoicie.A no i Giuletta przewyzsza w sprzedazy w europie giulie a jest 2018rok.Giulia slabo ,bardzo slabo.Mito nawet daje rade a auto 10lat na rynku.
    Ja pamiętam jak kilka lat temu mówili o 400 tysiącach sprzedanych sztuk w '17 czy '18. Ahaha.

    Moim zdaniem jeśli zaraz zakillują Julkę (bez porównywalnej wymiarowo/cenowo/klasowo alternatywy) to będzie koniec. Dziś ujawnione coupe to raczej ciekawostka niż muł sprzedażowy. Julka była fajnym mułem sprzedażowym od 2010 roku, taki odpowiednik Tipo trochę. Wątpię, aby udało się trwale przenieść to na Stelvio, i na nim miałaby żerować cała marka...

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Wygląda na to, że Giulia spełniła rolę dużego beta testu nowej platformy, jak również PR-owego przywrócenia zainteresowania marką. Mam takie wrażenie, jakby FCA założyło, że sprzedaż Giulii będzie przeciętna - to tłumaczyłoby ograniczenie gamy modelowej tylko do sedana, dość słaby marketing /może poza wersją Q/ itd. Natomiast prawdziwą sprzedaż mają nakręcać modele mainstreamowe, czyli obecnie Stelvio, potem większy SUV, potem jakieś mniejszy crossover w rozmiarze Giulietty czy nawet Mito. Jakby chcieli rozwijać sprzedaż Giulii, to wprowadziliby wersję SW, a nie planowali niszowe coupe - to posłuży tylko reklamie marki.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Podobno coupe to tylko plotki i nic nie będzie, a na pewno nie w tym roku. Ma być większy SUV - Castello (7 miejsc, podobno), i mniejszy - Kamal, info z dziś z salonu, które niejako potwierdza dawne już zapowiedzi. Do tego trwające testy wersji 2.0 350KM z e-turbo 48V. Nic oficjalnego o coupe czy wersji 2.9 650KM.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem, jak sprzedaż Stelvio zaczyna "odjeżdżać" od sprzedaży Giulii w Europie:

    STYCZEŃ 2018
    Giulia - 1.673 sztuk
    Stelvio - 2.315 sztuk

    source/źródło

    Ewidentnie era SUV jest teraz okropnie modna i każdy producent musi dziś robić te tłuste, wielkie czołgi, wożące głównie powietrze, które palą jak smoki.

    ps. tak, pisze to fan sedanów, który nadal nie rozumie i nie "kupuje" tego hype-u na SUV-y które ze sportem nie mają nic wspólnego. Cóż znaczenie słowa aberracja zmieniło się dziś na "norma".

    L.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    też byłem fanem sedanów, ale jak wsiadłem do suva i jeździłem przez kilka miesięcy - zima - i wróciłem do Giulii to jednak zrozumiałem ten trend

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory