Strona 52 z 84 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #511
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    co do tego czy na ulicach UE widac Giulie/Stelvio i ile tego w stosunku do Giulietty/159 mam inne obserwacje. W polowie marca jechalem z Genewy w Alpy Francuskie (ok 250km) i z powrotem. Juz na samym lotnisku widzialem GIulie na parkingu a Stelvio minelo mnie km od lotniska. Po drodze tez kilka Giulii/Stelvio, i Stelvio bylo tez w samej miejscowosci do ktorej pojechalem. Podobnie w drodze powrotnej. 159tek w ogole nie minalem, bylo kilka Giuliett. Volvo szczegolnie duzo nie widzialem, Jaguara zadnego itp itd. No oczywiscie na peczki BMW/Audi/Mercow, ale tu tez gama modelowa jest tak szeroka i jeden podobny do drugiego, wiec to tworzy wrazenie ze konkurencyjne modele sprzedaja sie spektakularnie (inna sprawa ze sprzedaja sie 10x lepiej niz AR jesli porownamy dany model). Podobne doswiadczenia mialem rok temu jak jechalem autem do Livigno z Polski, tez kilka GIulii/Stelvio w kazda strone mijalem (Czechy, Austria, Szwajcaria, Wlochy). W samym Livigno 3 Stelvio. Bedac w Dublinie na jesien, tez nawet Q przejechala (choc w IRL AR to totalna nisza, tam jest 3 dealerów AR na caly kraj o ile mi wiadomo).

    Mysle ze jedyny dobry ruch jaki AR zrobila to ostatnio dobre finansowania aut na wynajem dlugoterminowy w Polsce, no i ogolnie ze jest wersja Business (choc nie wiem czemu nie dostepna dla wszystkich). Reszta wprowadzania modelu to porazka IMHO - chocby diesel z MT6 na poczatek, a potem przez pare miechow jeszcze tylko AT8 diesel, duzo brakow w wyposazeniu przez pierwsze pol roku, no i lista problemow aut z 2016 i poczatku 2017 (firmwary ECU, w testach roznych modeli w necie/tv check engin-y norma, rozladowujace sie aku, odpadajace klapki spryskiwaczy) - to poszlo w swiat i utwierdzilo stereotyp przecietnego Kowalskiego jak to alfa bedzie krolowa lawet. Cena tez ciut za wysoka na to na co moze sobie AR pozwolic nie majac ani dobrej opinii, ani kontynuacji modelowej (duze ryzyko z calkiem nowym modelem projektowanym od zera w kazdym detalu) - image marki i stereotypy zmienia sie latami, nie da sie z modelu na model powiedziec - dzis jestesmy premium, mamy swietny samochod, tylko musicie wywalic na niego +50% wiecej niz na odpowiednik w 159 w swoim czasie.
    Co do odbudowywania opinii o niezawodnosci/dopracowaniu 159 byla przyzwoita ale powiedzmy na takim srednim lub ciut nizej poziomie swiatowym - tez w wiekszosci wersji miala jakies tam problemy (klapy wirowe w JTDM, lancuchy rozciagajace sie w JTS, skrzynie M32 w wiekszosci wersji, TBI - padajace turbiny przez interwal wymiany oleju, kiepski olej, zle poprowadzone i niewyizolowane termicznie zasilanie olejem turbiny i to nieszczesne sitko przed turbina), wiec ona zbytnio nie odbudowala imagu. Giulietta, dobra, ale tez drobiazgi zniechecaly (znajomy rozwazal, ale jak w aucie salonowym zostal z uchwytem zamykania drzwi w reku to sie wycofal i kupil Seata Leona).

    Moim zdaniem zbyt szybko chcieli przeskoczyc przepasc jaka ich dzielila od premium - a wystarczylo mniejszymi krokami to osiagnac, konsekwentnie podnosic jakosc (auta i serwisu), cene w kolejnych modelach/liftach i dojsc do premium za 10-15 lat.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #512
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem w jaki sposób połączyłeś odpadająca zaślepkę spryskiwacza z lawetą
    Przeciętny Kowalski mógł jedynie coś słyszeć o check engine w Q podczas testów, bo to było na filmikach i w popularnych blogach. Wniosek o awaryjności Giulii, który rzekomo poszedł w świat, jest mocno wydumany.

    W porównaniu z Giuliettą jednak jak dotąd jest obiektywnie lepiej, nie ma niczego o randze podobnej do padającego modułu MA lub turbo. Te obecnie popularne problemy typu klapka spryskiwacza lub odstająca klapka wlewu paliwa to pierdoły

  3. #513
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No własnie te pierdoły potrafią byc naprawdę upierdliwe.

  4. #514
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Nie wiem w jaki sposób połączyłeś odpadająca zaślepkę spryskiwacza z lawetą
    z tym ze skoro w autach nowych odpadaja tak babnalne do zaprojektowania i latwe do poprawienia na etapie prototypow zaslepki spryskiwaczy, to dla wielu (i dla mnie) oczywistym jest ze niedociagniecia beda w roznych innych bardziej waznych obszarach. ja uwazam ze moja Veloce wyszla z fabryki (kwiecien 2018) ciagle niedopracowana - stad ilosc wizyt w serwisie, kampanie na ktore sie lapala itp.


    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Przeciętny Kowalski mógł jedynie coś słyszeć o check engine w Q podczas testów, bo to było na filmikach i w popularnych blogach. Wniosek o awaryjności Giulii, który rzekomo poszedł w świat, jest mocno wydumany.
    OK check-engine w Q to bylo chyba w co drugim tescie na YT, komunikat idzie w swiat i przenosi sie tez na wersje cywilne. do tego w 2.0 tez wyskakiwaly bledy w pierszych egzemplarzach, stad min kampania 8118 (w roznych numerach wersji, bo pierwsze zamulily samochody i skrzynie tak ze ludzie byli wsciekli ze popsuli im samochody).

    2.2JTD- Pertyn testowal, wychwalal, nawet mowil ze chyba kupi sobie Giulie Veloce, a po nakreceniu materialu ze Stelvio okazalo sie ze auto wyzionelo ducha i gosc zmienil zdanie co do zakupu AR. Nie jest to na YT, ale w necie znajdziesz (chyba na jego blogu).

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    W porównaniu z Giuliettą jednak jak dotąd jest obiektywnie lepiej, nie ma niczego o randze podobnej do padającego modułu MA lub turbo. Te obecnie popularne problemy typu klapka spryskiwacza lub odstająca klapka wlewu paliwa to pierdoły
    Za wczesnie zeby pisac tak. Turba w TBI to padaly tak przy przebiegach 70-120tys, takich w 2.0 nikt chyba jeszcze nie ma. MA tez nie padaly od razu. Poza tym na szczescie jest przyzwoity olej tym razem i interwal 15tys km, wiec chocby przy zachowaniu tej samej jakosci/technologii co w Giulietcie, te elementy powinny jednak pozyc.

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Te obecnie popularne problemy typu klapka spryskiwacza lub odstająca klapka wlewu paliwa to pierdoły
    owszem to pierdoly, ale jesli takich prostych spraw nie potrafia czy nie chca szybko poprawic to jakie mozna miec do nich zaufanie ze z powazniejszymi sprawami podobnie nie nawalaja? dodaj do tego padajace akumulatory (ktore sa juz problemem; czesciowo bledy w firmwerach ktore nie wylaczaly niektorych urzadzen i rozladowywaly aku - to juz niby poprawione od ~1.5 roku ale i tak sa problemy u kilku % uzytkownikow - nowe auta odjezdzaly na lawecie - po nocy dead nie wiadomo dlaczego).

    Nie twierdze ze jest zle, ale jesli chce sie odbudowywac dobra opinie o bezawaryjnosci AR, to trzeba byc o klase wyzej - a tak nie jest - co najwyzej jest srednio, czyli sa jakies tam problemy/problemiki. do tego niekompetentny serwis, wolne rozwiazywanie problemow (chocby po stronie Wlochow - miesiace czekania na odpowiedz w sprawie problemu), gigantyczne oczekiwanie na nowe czesci - u mnie radio nawalalo od pierwszego dnia - 3 mce bujania sie z serwisem, Wlochami (5 tyg oczekiwania na odp ze nie dadza nowszego firmwaru na probe), potem decyzja o wymianie radia na ktore czekalem 5 mcy! jak mozna na czesc czekac 5 mcy? czesc ktora jakos maja na produkcje na bierzaco.
    z aku tez jezdzilem pare razy - za kazdym razem test coraz gorszy ale w normie - w koncu nie przeszedl testu, wymienili, problemy okoloakumulatorowe zniknely jak narazie na dobre (ponad 3 mce). ja bylem przez pierwsze 8 mcy posiadania Veloce w serwisie ok 20 razy zeby doprowadzic auto do ladu (z reguly kazda rzecz to kilak wizyt) - wszystko to niby pierdoly - ogolnie auto odpalalo, nigdy nie zawiodlo, ale mniej lub bardziej wazne akcesoria mialy ciagle problemy, to piszczalo, to rezonowalo. i ja mam uwazac ze jest tip -top? nie jest.

    do tego olewka Wlochow - nie chce zeby mi odjezdzal fotel kierowcy po otwarciu drzwi - w pare tygodni nowszych autach juz jest na to ustawienie - czemu nie ma u mnie? skargi (nie tylko moje, z calej europy od 2016 wiem ze ludzie zglaszali do serwisow i byly tickety na to) olewaja, nie dadza ci ustawienia na to (pewnie trzeba to gdzies w konfigu auta zaaktywowac ale Witech tego nie ma) i koniec, bujaj sie podejscie.

    Gdzie sa updaty do firmwarow np radia? nie dadza - sa tylko te ktore wyplynely w ramach kampani/tsb.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #515
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Model był wprowadzany zbyt późno i w zbyt krótkim czasie, stąd takie kwiatki. Silniki benzynowe weszły z poślizgiem - a wiadomo jak ważne jest mocne wejście żeby model załapał. Do tego doszła kulejącą ergonomia, słabe multimedia, trochę oszczędności we wnętrzu i mamy rezultat. Najlepiej prowadzący się sedan na rynku zamiast 80 tys. sztuk wyciąga ledwie 30 tys. a może być tylko gorzej...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #516
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z tym ze skoro w autach nowych odpadaja tak babnalne do zaprojektowania i latwe do poprawienia na etapie prototypow zaslepki spryskiwaczy, to dla wielu (i dla mnie) oczywistym jest ze niedociagniecia beda w roznych innych bardziej waznych obszarach.
    Można pójść w drugą stronę i napisać że przyłożyli się do bardziej ważnych elementów auta, a te mniej istotne trochę zlekceważyli. Ale właśnie to będzie tylko gdybanie, a prawda sama wyjdzie.

  7. #517
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Model był wprowadzany zbyt późno i w zbyt krótkim czasie, stąd takie kwiatki. Silniki benzynowe weszły z poślizgiem - a wiadomo jak ważne jest mocne wejście żeby model załapał. Do tego doszła kulejącą ergonomia, słabe multimedia, trochę oszczędności we wnętrzu i mamy rezultat. Najlepiej prowadzący się sedan na rynku zamiast 80 tys. sztuk wyciąga ledwie 30 tys. a może być tylko gorzej...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    nie bedzie 30tys giulii w tym roku 10tys europa, 10tys usa no i jakies niszowe rynki cos jeszcze dorzuca. no chyba ze cos fca zadziala - promocja w tv, lifting, dobre finansowania itp

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Można pójść w drugą stronę i napisać że przyłożyli się do bardziej ważnych elementów auta, a te mniej istotne trochę zlekceważyli. Ale właśnie to będzie tylko gdybanie, a prawda sama wyjdzie.
    moze tak jest (oby) a moze nie - okaze sie, natomiast drobiazgi od razu utwierdzaja tych ktorzy w glowie maja stereotyp (czyli glownegoynowego klienta marki) ze myslenie or ar konczy sie fajny samochód ale wybiore cos dopracowanego/niezawodnego. do odbudowy imagu ppotrzeba wiele lat staran i tip top jakosci/dopracowabia/wsparcia i dobrego serwisu

  8. #518
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Czy na prawdę modele innych marek są dopracowane niczym rakieta Saturn V przed wylotem na księżyc? Chciałbym zobaczyć jakieś wiarygodne dane na ten temat. Przysłowiowe "płonące nowe BMW" to zapewne wyjątek potwierdzający regułę.

  9. #519
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ale biadolenie. Nie ma aut bezproblemowych. Ja w swojej Stelvio B-tech mam obecnie 7k km. Wszystko super, wręcz jestem zaskoczony, bo patrząc z perspektywy wcześniej posiadanych aut na razie nie mam na co narzekać i do czego się przyczepić. Co prawda fabryka zapomniała założyć Mopar Connect który był w aucie w specyfikacji zakupu, ale chłopcy z Euromobil poradzili sobie z tym z 2 godziny. Miałem wiele aut, większość nówki z salonu, i zawsze były bóle. W Mesiu E500 Coupe ilość pierdół totalna, skrzypiace siedzenia i szyber dach, terkoczace łożyska kolumn kierowniczych, chlupoczaca benzyna w kabinie, itd. W A6, które mam od nowosci w 2004 do dziś, ilość napraw przy przebiegu 208k km ogromną, jebie się wszystko i rdzewieje na wylot, ale trzymam bo szkoda mi to porzucić. W kilku Subaru, w tym Impra STI, ilość napraw Total, nie mówiąc o przekreceniu panewek przy przebiegu 15k km co spowodowało że olałem tą markę. Mazdy kilka sztuk i podobnie, obecnie w nowej 6tce 2.5l full wypas działanie elektroniki i nawigacji porażka, po odpaleniu co drugi dzień mam wszystko po ukraińsku i godzina 0.00, auto po 68k km brzmi jak by miało 688 k km. O bmw powiem tylko że spaliło mi garaż i prawie dom, straty na 600.000 zł, sądzę się z nimi od 2015 roku i jeszcze to potrwa (przeczytać można tu http://www.wykop.pl/ramka/3637563/bm...palilo-mi-dom/), a poczytajcie ile ludzie obecnie czekają na naprawy akcji serwisowych w temacie pożarów - kilka miesięcy.
    Auta na początku produkcji zawsze mają bóle, szczególnie jak ich firma robi mało, a tak jest z AR. Mój jest widocznie z dopracowanej serii końca 2018 roku , mam przy najmniej taką nadzieję.

  10. #520
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No z tymi BMW, które może się zapalić to jakiś dramat. Kolega ma właśnie X5, podlega akcji w sumie może się zapalić właściwie cały czas, BMW zna problem, ale ogólnie importer ma na to wywalone, po prostu jakaś strefa mroku, auta zastępczego nie dadzą, nie potrafią określić konkretnie kiedy naprawa. Jak to słuchałem to aż nie mogłem uwierzyć.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory