Strona 6 z 84 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #51
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Myślę, że nie ma co myśleć kategoriami "czy Alfa przeżyje". Przeżyje. Ja po prostu myślę, że FCA ma z czego żyć - ma kilka rentownych marek w swoim portfolio - chyba celowo zastosowała metodę niedostępności, robiąc ciekawy samochód w wysokiej cenie - budując przy okazji wizerunek marki (Giulia). Zgadzam się z opiniami, że dlatego właśnie nie ma wersji kombi dla Julki, a szybciej będzie piękne coupe. W sumie AR wysoko celuje - ze Stelvio wycelowali w Macana i inne marki premium, więc miejmy nadzieję, że wiedzą co robią. Choć ja też mam wrażenie, że na naszym rynku polskim, to pracują w FCA w centrali bałwany...

    Byli chętni na markę AR - Niemcy chcieli kupić i to bardzo, ale Sergio stanowczo powiedział NEIN! Gdyby ją kupił VW, to niemal pewne jest, że sprzedaż rosłaby jak dynamit, ale czy Alfa dalej byłaby Alfą? Stelvio to byłoby to samo co Tiguan czy Q5 - wszystkie auta z grupy VW to to samo - poprawne, dobre, nudne... inne znaczki na klapie i to wszystko. Ale kasa pełna siana.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Pozycjonują sie wyżej i słusznie . Fiata tez powinni pociagnać do góry, m.in. przez uruchomienie "taniej" marki - Maja zdaje sie Zastawę, autobianchi - nie wiem jak wyglada sprawa z marką FSM, byłoby fajnie....Tą droga poszedł VW, Renault i wyszli na tym dobrze, więc FCA tez powinno sie udać . Alfa do odbudowy pozycji musi miec jeszcze 2-3 generacje dobrych modeli i pełna ofertę. To nie bułki w piekarni , na to trzeba czasu i zadowolonych zwykłych klientów a nie tylko fanów

  3. #53
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Moim zdaniem idą w dobrą stronę. Lepiej konkurować jakością niż ceną. Zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi taniej...


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 T-Jet
    Postów
    10

    Domyślnie

    W zeszłym roku Alfa zakończyła rok na bardzo ale to bardzo dużym plusie z tego co pamiętam - pisałem o tym w jednym z wątków i była to ogromna różnica na plus względem poprzedniego roku.

    Jak tylko znajdę dane z rejestracji to o tym wspomnę

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał SaintCajetan Zobacz post
    W zeszłym roku Alfa zakończyła rok na bardzo ale to bardzo dużym plusie z tego co pamiętam - pisałem o tym w jednym z wątków i była to ogromna różnica na plus względem poprzedniego roku.

    Jak tylko znajdę dane z rejestracji to o tym wspomnę
    Ciekawe tylko czy aż tak skoczyła sprzedaż, żeby marka była rentowna.

  6. #56
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Po pierwszych dwóch miesiącach tego roku, najlepiej sprzedającym się modelem AR w Europie pozostaje, najwyraźniej ponadczasowa, Giulietta- 5433 sztuki, potem Stelvio- 4515, Giulia- 3136, Mito- 1850 aut.
    Oczywiście rentowność na Giulii i Stelvio jest większa, ale te dane, jak i zeszłoroczne, pokazują, że aż prosi się o kontynuację w niższych segmentach, zwłaszcza kompaktowym.
    Skądinąd jestem ciekaw, czy któryś z nowych modeli będzie się sprzedawał po ośmiu latach obecności na rynku na poziomie 50% najlepszego okresu sprzedażowego, jak to miejsce w przypadku Giulietty...

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Według mnie jest dobrze, ale nie beznadziejnie jak mówi klasyk. Zobaczycie że Julka po lifcie dostanie kombiaka

  8. #58
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Wygląda na to, że AR wreszcie zdecydowanie wchodzi na rynek chiński:

    https://www.automotiveworld.com/news...to-china-2018/

    Opisywana jest prezentacja Stelvio i Giulii na wystawie Auto China w Pekinie w dn. 25.04 - 4.05

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Stelvio i Giulii na wystawie Auto China w Pekinie w dn. 25.04 - 4.05
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ALFA-ROMEO-AUTO-CHINA-2018.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	263.6 KB
ID:	244593
    Alfa Romeo Nel Cuore

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Po pierwszych dwóch miesiącach tego roku, najlepiej sprzedającym się modelem AR w Europie pozostaje, najwyraźniej ponadczasowa, Giulietta- 5433 sztuki, potem Stelvio- 4515, Giulia- 3136, Mito- 1850 aut.
    Oczywiście rentowność na Giulii i Stelvio jest większa, ale te dane, jak i zeszłoroczne, pokazują, że aż prosi się o kontynuację w niższych segmentach, zwłaszcza kompaktowym.
    Skądinąd jestem ciekaw, czy któryś z nowych modeli będzie się sprzedawał po ośmiu latach obecności na rynku na poziomie 50% najlepszego okresu sprzedażowego, jak to miejsce w przypadku Giulietty...
    To są ciekawe dane.... Pokazują, że autko miejskie, produkowane od ilu? od bodaj 10 lat, sprzedaje się dziś w ilości tylko o mniej niż połowę mniejszej niż mega hit Giulia. Lepiej sprzedaje się też Stelvio, debiutujące rok później od mega hitu. Giulietta robi swoje, mimo 8 lat na rynku.
    Patrząc jednak szerzej, wszystkie te wolumeny sprzedaży są po prostu żałośnie niskie. Zobaczcie na ogólną ilość sprzedanych aut w podziale na klasy. Z czym do ludzi?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czekajmy teraz na komentarz Andersona. wiadomo, pare lat temu cel byl 400tys szt na 2018 uslysznym zapewne: tragedia, Alfa idzie na dno, a Giulia jest niewypalem
    Pomijam Twój sarkazm, choć w zasadzie rozmowa ma sens wtedy, jak zaczniesz rozmawiać a nie kpić czy ironizować. Brutalny fakt jest taki, że sprzedaż jest blisko CZTEROKROTNIE MNIEJSZA niż zakładano i planowano całymi latami.
    To wystarczy za komentarz.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory