Strona 64 z 84 PierwszyPierwszy ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #631
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Jakoś bym się tymi doniesieniami nie przejmował. Jak zamawiałem auto w maju to na taśmę trafiło po ok 6 tygodniach, także i tak kolejka była. Poza tym Alfa przetrwała 5 lat z praktycznie jednym modelem i nie zniknęła z rynku. A wtedy nie mieli USA i chyba Chin.
    Piszecie o liftach bo każdy jest przyzwyczajony do vag, gdzie co rok światełka zmienią, ale wiadomo że AR jest i zawsze było marką niszową i nie opłaca się robić lifta przy tak małej sprzedaży.
    I WŁAŚNIE DLA TEGO JĄ KUPUJĘ
    Nawet jakby skoda była najlepszym samochodem na świecie to nie kupię, za dużo tego.
    Mam 11-letni Mito, na drodze cały czas wygląda świeżo i na pewno lepiej niż wiele nowych aut podobnej klasy. I tak samo będzie za kilka lat ze Stelvio i Giulią.

  2. #632
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z jednej strony przykre, z drugiej na otarcie łez wiem że będę jeździł unikalnym samochodem.
    a przyczyny - wprowadzili model niedopracowany. taki jak jest dzisiaj (ciągle nie ideał, ale jednak już przyzwoicie poprawiony) raczej powinien wyjść w dniu premiery - nie byłoby tych wszystkich komentarzy o tym i o tamtym w większości testów (głównie chodziło o Q, ale tam tylko albo check engine albo aku padał - choć te też pojawiały się (w 2.0 na początku) a aku to do niedawna też był standard - tzn ruletka - jednemu trafiał się git, drugi miał pad po paru miesiącach). braki wyposażenia, niedoróbki których nie usunęli. marny serwis. tragiczne oferty wynajmu długoterminowego do niedawna. brak kombi. brak innych modeli - 3 lifting Giulietty i wycofanie połowy silników to naprawdę rozczarowanie dla mnie. gdzie to coupe, gdzie większa alfa, gdzie duży SUV, gdzie następcy 4-8C? zero szumu, zero nowości - tak naprawdę ostatnia większa zmiana to było dodanie paru wzorów felg i AA/ACP na początku 2018r, reszta jak jakieś BTechy czy Veloce Ti to tylko rozszerzenie konfigów o pewne opcje z Q lub a'la Q.
    To, że sprzedaż marki spada wcale mnie ni dziwi, bo przez kolejne dwa lata nie robili NIC. Żadnych nowości, żadnych liftów. Przeraża mnie jedynie sprzedaż samej Giulii, która miała schodzić w 80 tys. sztuk rocznie. Wszystkie te wpadki o których piszesz powinny obniżyć sprzedaż załóżmy o połowę, jeśli samochód byłby ogólnie udany. A wyniki są takie jakby to była totalna porażka, jakby model był gniotem od A do Z. A przecież technicznie to bardzo dopracowany samochód, najlepiej prowadzący się w klasie o niesamowitych osiągach.
    Po tej nauczce FCA może dojść do wniosku, ze nie opłaca się robić technicznie zaawansowanych Alf, które mają konkurować z najlepszymi. Lepiej będzie robić tańsze wozidła o ładnej linii, które będą co najwyżej konkurować z Oplem i cenowo, jak i pod względem technicznego zaawansowania. I wrócimy do starych, niezbyt dobrych czasów...
    Tego najbardziej się boję.

  3. #633
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Polecam przejrzenie pełnego raportu: https://www.acea.be/uploads/press_re...1906_FINAL.pdf
    Inne marki też poleciały w dół, np. Porsche o 21%, ogólnie w UE kupiono mniej samochodów.

  4. #634
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z jednej strony przykre, z drugiej na otarcie łez wiem że będę jeździł unikalnym samochodem.
    a przyczyny - wprowadzili model niedopracowany. taki jak jest dzisiaj (ciągle nie ideał, ale jednak już przyzwoicie poprawiony) raczej powinien wyjść w dniu premiery - nie byłoby tych wszystkich komentarzy o tym i o tamtym w większości testów (głównie chodziło o Q, ale tam tylko albo check engine albo aku padał - choć te też pojawiały się (w 2.0 na początku) a aku to do niedawna też był standard - tzn ruletka - jednemu trafiał się git, drugi miał pad po paru miesiącach). braki wyposażenia, niedoróbki których nie usunęli. marny serwis. tragiczne oferty wynajmu długoterminowego do niedawna. brak kombi. brak innych modeli - 3 lifting Giulietty i wycofanie połowy silników to naprawdę rozczarowanie dla mnie. gdzie to coupe, gdzie większa alfa, gdzie duży SUV, gdzie następcy 4-8C? zero szumu, zero nowości - tak naprawdę ostatnia większa zmiana to było dodanie paru wzorów felg i AA/ACP na początku 2018r, reszta jak jakieś BTechy czy Veloce Ti to tylko rozszerzenie konfigów o pewne opcje z Q lub a'la Q.
    To o czym napisałeś ma dużo racji, ale z tym niedopracowaniem to bym tak nie przesadzał. Pracuje w jednej marce koncernu VW i powiem że chyba z Alfa nie jest tak źle. Pady akumulatorów to w tamtym roku w VW to norma, cała seria akumulatorów Moll padała jak muchy, bywało że kilka dziennie trafiało na serwis, tarcze zużywające się na potęgę hamulcowe w jednym z flagowych modeli na które producent się wypinał mówiąc że to eksploatacja, parę lat wcześniej chlanie oleju litrami w silnikach TSI, przeskakujące rozrządy i wyciągające się łańcuchy przy przebiegach 40 tyś. W BMW przez wadliwe EGR w samej Polsce spaliło się już kilkanaście samochodów, naprawdę chyba nie ma co przesadzać

  5. #635
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Polecam przejrzenie pełnego raportu: https://www.acea.be/uploads/press_re...1906_FINAL.pdf
    Inne marki też poleciały w dół, np. Porsche o 21%, ogólnie w UE kupiono mniej samochodów.
    nie do końca - tabele te dają powód do sporego niepokoju- a porsche sprzedaż spadła z powodu oczekiwania klientów na nową 911.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To o czym napisałeś ma dużo racji, ale z tym niedopracowaniem to bym tak nie przesadzał. Pracuje w jednej marce koncernu VW i powiem że chyba z Alfa nie jest tak źle. Pady akumulatorów to w tamtym roku w VW to norma, cała seria akumulatorów Moll padała jak muchy, bywało że kilka dziennie trafiało na serwis, tarcze zużywające się na potęgę hamulcowe w jednym z flagowych modeli na które producent się wypinał mówiąc że to eksploatacja, parę lat wcześniej chlanie oleju litrami w silnikach TSI, przeskakujące rozrządy i wyciągające się łańcuchy przy przebiegach 40 tyś. W BMW przez wadliwe EGR w samej Polsce spaliło się już kilkanaście samochodów, naprawdę chyba nie ma co przesadzać
    to jest bez znaczenia - liczy się sposób i styl sprzedaży- w salonach alfy panuje polmozbyt -samochody brudne, oferta żadna demówki gdzieś pochowane z tyłu, ZERO prezentacji modelu, a sprzedawcy nie mają ofert finansowania i im się ogólnie nie chce. Jak ma sie cokolwiek sprzedawać jak np lokalny dealer nie wystawia jakichkolwiek samochodów np na otomoto.
    Co więcej na placu stoi kilkanaście zapuszczonych Stelvio z dopiskiem na szybach jako kraj sprzedaży GERMANIA z data produkcji ponad rok temu!!
    po prostu jestem przerażony i tego nie jestem w stanie zrozumieć - gdzie jakieś kontrole gdzie centrala koncernu? ja bym co najmniej 80% dealerów w pl poodbierał autoryzacje w trybie natychmiastowym!
    teraz polecam wizytę w salonie BMW czy VAG - zostaniecie niemal od wejścia zasypani ofertami danymi technicznymi propozycją jazdy próbnej czy rożnymi ofertami finansowania.
    to jest przyczyna!
    teraz nie nie liczy się dobry produkt ale ten który jest reklamowany i dobrze sprzedany!
    a na marginesie - w takim stanie są samochody zastępcze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190710_065510.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	260628Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190710_065514.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	70.4 KB
ID:	260629Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190710_065505(1).jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	88.6 KB
ID:	260630 o stanie technicznym nie wspomnę.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 26-07-2019 o 09:46

  6. #636
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie do końca - tabele te dają powód do sporego niepokoju- a porsche sprzedaż spadła z powodu oczekiwania klientów na nową 911.

    - - - Updated - - -



    to jest bez znaczenia - liczy się sposób i styl sprzedaży- w salonach alfy panuje polmozbyt -samochody brudne, oferta żadna demówki gdzieś pochowane z tyłu, ZERO prezentacji modelu, a sprzedawcy nie mają ofert finansowania i im się ogólnie nie chce. Jak ma sie cokolwiek sprzedawać jak np lokalny dealer nie wystawia jakichkolwiek samochodów np na otomoto.
    Co więcej na placu stoi kilkanaście zapuszczonych Stelvio z dopiskiem na szybach jako kraj sprzedaży GERMANIA z data produkcji ponad rok temu!!
    po prostu jestem przerażony i tego nie jestem w stanie zrozumieć - gdzie jakieś kontrole gdzie centrala koncernu? ja bym co najmniej 80% dealerów w pl poodbierał autoryzacje w trybie natychmiastowym!
    teraz polecam wizytę w salonie BMW czy VAG - zostaniecie niemal od wejścia zasypani ofertami danymi technicznymi propozycją jazdy próbnej czy rożnymi ofertami finansowania.
    to jest przyczyna!
    teraz nie nie liczy się dobry produkt ale ten który jest reklamowany i dobrze sprzedany!
    a na marginesie - w takim stanie są samochody zastępcze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190710_065510.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	260628Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190710_065514.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	70.4 KB
ID:	260629Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190710_065505(1).jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	88.6 KB
ID:	260630 o stanie technicznym nie wspomnę.
    A to to tak i moim zdaniem to zaiste ma przełożenie na sprzedaż. Oni sprzedają w dużej mierze nie dzięki swoim dealerom, ale pomimo ich...

  7. #637
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    W tym co piszecie jest dużo racji , Stelvio to moja pierwsza alfa i przyznaję że bardzo mi odpowiada , obecnie jestem na etapie oglądania aut dla żony ponieważ niedługo kończy leasing Kii Sportage i mieliśmy ochotę na kolejną alfę , jednak jestem coraz bardziej zniechęcony a w szczególności właśnie serwisem , na razie odwiedziłem dwa i przyznaję że to po prostu żenada . Możecie mi wierzyć że nawet od serwisu kii odstają i to znacznie . W związku z tym pewnie zwrócimy wzrok w stronę BMW lub Volvo , szkoda bo alfa produkuje piękne samochody.

  8. #638
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Stelvio 280hp odebrałem w grudniu i do tej pory bylem 2 razy w serwisie.
    1- wymiana wentylatorka w klimie (hałasował) + wymiana oleju (po 5tys, na moją prośbę). Sprawnie i bez problemów.
    2- kilka dni temu w Alfie żony 'znikło' DNA, tzn pokrętło nie było aktywne, nie można było zmienić trybu jazdy. Podjechałem do serwisu bez umawiania i po ok 20 min oddano mi sprawne auto ('czynnik DNA się zawiesił' - cokolwiek to znaczy).
    Pisze o serwisie w Gdańsku na Potokowej. Salon tez maja fajny, sporo samochodów, niestety brak demo w wersji QV.
    cudo mojej żony
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181229_115006.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	73.7 KB
ID:	260668

  9. #639
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    .....po prostu jestem przerażony i tego nie jestem w stanie zrozumieć - gdzie jakieś kontrole gdzie centrala koncernu? ja bym co najmniej 80% dealerów w pl poodbierał autoryzacje w trybie natychmiastowym!
    teraz polecam wizytę w salonie BMW czy VAG - zostaniecie niemal od wejścia zasypani ofertami danymi technicznymi propozycją jazdy próbnej czy rożnymi ofertami finansowania.
    Dokladnie opisales syutuacje jaka mam tutaj w Bawarii iw Austrii(mieszkam na granicy). Jeden diler robi pieniadze importujac samochody niemieckie z USA i nawet nie ma zadnych znakow na zewnatrz ze jest tez dilerem Alfy, a jego mechanicy reperuja kamingowe wozy (drugi jego bizness) i nie maja pojecia o Alfach.
    Drugi trzepie Kia a mechanicy z Opla. Alfa to wmuszona marka przez centrale gdzie indziej. Trzeci....Oktopi o nich pisal w sprawie awarii hamulcow.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał izan10 Zobacz post
    W tym co piszecie jest dużo racji , Stelvio to moja pierwsza alfa i przyznaję że bardzo mi odpowiada , obecnie jestem na etapie oglądania aut dla żony ponieważ niedługo kończy leasing Kii Sportage i mieliśmy ochotę na kolejną alfę , jednak jestem coraz bardziej zniechęcony a w szczególności właśnie serwisem , na razie odwiedziłem dwa i przyznaję że to po prostu żenada . Możecie mi wierzyć że nawet od serwisu kii odstają i to znacznie . W związku z tym pewnie zwrócimy wzrok w stronę BMW lub Volvo , szkoda bo alfa produkuje piękne samochody.
    Nic doodac nic ujac! Mialem X5 i Xc90, Xc70, i dalej mam Xc60. Dilerzy w Monachium traktuja m nie jak duzego VIP! Alfy dilerzy jak UFO, jak trafnie ktorys z kolegow wspomnial wczesniej.

    W styczniu jako graduation prezent kupilem corce nie nowa Alfe Giuliette na ktora od dawna sie napalilismy i na ktora czekala ale......Subaru XV 2.0 (tak jak Pertyn) bo ma 8 lat gwarancji, i mam 3 fajnych malych dilerow w promieniu 20 km.

    Sam szukam juz czegos nowego....dla siebie. Na papierze (teoria) ciezko zastapic Stelvio ale w praktyce sa "latwiejsze do wspolzycia" tez fajne samochody.

  10. #640
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ale jak już tu narzekamy to powiem jedno spostrzeżenie całej grupy FCa na plus- naprawy gwarancyjne- w koncernie VAG, Hondy wymiana niemal każdej śrubki wymaga zgody centrali niemal na samej górze. Tu włosi naprawdę są na plus.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 26-07-2019 o 20:53

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory