Strona 7 z 84 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #61
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Patrząc jednak szerzej, wszystkie te wolumeny sprzedaży są po prostu żałośnie niskie. Zobaczcie na ogólną ilość sprzedanych aut w podziale na klasy. Z czym do ludzi?
    Czy porównanie z innymi markami nie jest na tym etapie *bez sensu*? Nie lepiej patrzeć na konkretne modele u konkurencji?

  2. #62
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    To są ciekawe dane.... Pokazują, że autko miejskie, produkowane od ilu? od bodaj 10 lat, sprzedaje się dziś w ilości tylko o mniej niż połowę mniejszej niż mega hit Giulia. Lepiej sprzedaje się też Stelvio, debiutujące rok później od mega hitu. Giulietta robi swoje, mimo 8 lat na rynku.
    Patrząc jednak szerzej, wszystkie te wolumeny sprzedaży są po prostu żałośnie niskie. Zobaczcie na ogólną ilość sprzedanych aut w podziale na klasy. Z czym do ludzi?
    .

    Patrząc na nasze podwórko- Giulietta coraz częściej rzuca się w oczach na ulicy. dlaczego? moim zdaniem wpływa na to kilka czynników:
    - ludzie zaczynają kupować auta ładne, wyróżniające się z tłumu, mające po prostu jakiś charakter
    - mimo wszystko wzrost zamożności (łatwiej jest wtedy podjąć dezycję dot. zakupu samochodu, który nam się podoba a nie po prostu stoi w dobrej cenie w auto-handlu)
    - wzrost świadomości konsumenta (nowa alfa psuje się tak samo często, jak każde inne auto, wiec historie wszelakie przestają mieć znaczenie)

    Wolumen sprzedaży? a jakie ma to DLA NAS znaczenie? poza tym, że jesteśmy posiadaczami rzadziej spotykanego modelu? To chyba in plus?

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Czy porównanie z innymi markami nie jest na tym etapie *bez sensu*? Nie lepiej patrzeć na konkretne modele u konkurencji?
    No to niemal z kazdym modelem z konkurencji przegrywa.
    A co do Twojej drugiej wypowiedzi.... NAS niby nic ale firma, aby istnieć, musi zarabiać. AR to tylko mała część FCA ale jak będzie kiepsko przędła, zamkną ją albo sprzedadzą.
    Giulietta wolno traci na wartości: użytkownicy przekonali się, że to fajne auto, zawodne w takim samym stopniu jak inne auta, więc tutaj mit marnej jakości alfy padł. To auto, z mocmymi silnikami, takimi jak 170 KM, jeżdzi znakomicie, czysta przyjemność. Stylistyka "mumina" jest mocno dyskusyjna ale fakt, mimo dużego stażu na rynku, wciąż się wyróżnia.
    I ceny w miarę przyzwoite. Giulia zaś ma problem, bo zabija ceną, niestety. Półtorej stówy za w miarę normalnie wyposażone auto to przeginka pały. A za wypas dwie stówy.
    Ta marka nie ma odpowiedniego prestiżu i uznanej opinii aby epatować takimi poziomami cen. No to się nie sprzedaje.
    Kolega zakochany od 4 lat w swojej mocnej odmianie Giulietty szykuje za niecały rok zmianę auta. Swiadomie odpuszcza Giulie bo cena powala. Albo zmieni markę albo poczeka na nową wersję Giulietty. Kupi wysoko wypasione i dobre auto za 90 tys zł a nie za 180 tys. I cała w tym tajemnica.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 07-05-2018 o 15:19

  4. #64
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    No to niemal z kazdym modelem z konkurencji przegrywa.
    A co do Twojej drugiej wypowiedzi.... NAS niby nic ale firma, aby istnieć, musi zarabiać. AR to tylko mała część FCA ale jak będzie kiepsko przędła, zamkną ją albo sprzedadzą.
    Giulietta wolno traci na wartości: użytkownicy przekonali się, że to fajne auto, zawodne w takim samym stopniu jak inne auta, więc tutaj mit marnej jakości alfy padł. To auto, z mocmymi silnikami, takimi jak 170 KM, jeżdzi znakomicie, czysta przyjemność. Stylistyka "mumina" jest mocno dyskusyjna ale fakt, mimo dużego stażu na rynku, wciąż się wyróżnia.
    I ceny w miarę przyzwoite. Giulia zaś ma problem, bo zabija ceną, niestety. Półtorej stówy za w miarę normalnie wyposażone auto to przeginka pały. A za wypas dwie stówy.
    Ta marka nie ma odpowiedniego prestiżu i uznanej opinii aby epatować takimi poziomami cen. No to się nie sprzedaje.
    Kolega zakochany od 4 lat w swojej mocnej odmianie Giulietty szykuje za niecały rok zmianę auta. Swiadomie odpuszcza Giulie bo cena powala. Albo zmieni markę albo poczeka na nową wersję Giulietty. Kupi wysoko wypasione i dobre auto za 90 tys zł a nie za 180 tys. I cała w tym tajemnica.
    Odpowiem, jako osoba NIE MAJĄCA wcześniej styczności z AR. Tym się jeździ. Testowałem naprawdę dużo aut i okazuje się, że żadne z tego SEGMENTU cenowego nie prowadzi się tak genialnie jak Veloce. Jestem kompletnym laikiem pomimo to odczulem tą różnicę od razu. To było coś... Oczywiście świetnie się czułem w m3 (kupa kasy), c43 amg (również trzeba dołożyć ok 100 K do ceny wypaisonej giuli). Faktem jest, że być może cennik podstawowej giuli jest zbyt wywindowany, ale jakie auto jest właściwie jej bezpośrednim konkurentem? Pisze się, że AR aspiruje do zwarcia z Niemcami, ale to przecież jest bez sensu i NA BANK wiedzą o tym w FCA? Może po prostu AR ma być sobie niszowa (w ujęciu globalnym) marka o niebanalnej historii, także sportowej, unikalnej stylistyce, etc? Powiedz mi proszę, co porownywalnego do veloce mógłbym kupić w tej cenie? Pytam szczerze

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Wszystkim tym co narzekają na nowe modele Alfy i na ich sprzedaż powiem krótko.Tych waszych żałosnych pierdolin nie chcę mi się nawet czytać. Jak nie było nowych modeli to pieprzyliście ,że 159 owszem ładna, ale to żadna Alfa tylko ładny Opel. Po części prawda. Teraz gdy Alfa ma 2 wspaniałe samochody i nic wspólnego czy to z Fiatem , czy z Oplem nie mają wspólnego dalej zle. Ilu z was co piszecie te żałosne wypociny ma Giulie , albo Stelvio??? Czas pokaże co będzie dalej z Alfą i ja mam wyjebane czy sprzedaję się lepiej czy gorzej niż zakładał producent. Marka ma 2 świetne nowe modele które są prawdziwymi Alfami i z tego się cieszę. Ich właściciele wiedzą najlepiej czy dobrze wydali swoje pieniądze i tylko oni mogą coś na temat nowych modeli powiedzieć. Wy płaczki nie macie o tym pojęcia. Widać że jak kogoś nie stać to żal dupę ściska że drogo i tyle w temacie.

  6. #66
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    duplikat
    Ostatnio edytowane przez walgreen ; 07-05-2018 o 17:20

  7. #67
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Swiadomie odpuszcza Giulie bo cena powala. Albo zmieni markę albo poczeka na nową wersję Giulietty.
    ...
    Giulia zaś ma problem, bo zabija ceną, niestety
    ...
    Albo zmieni markę albo poczeka na nową wersję Giulietty
    Niech kupi używaną Julkę za rok lub dwa, straci mniej na wartości niż nowa Giulietta po wyjechaniu z salonu.
    Ostatnio edytowane przez walgreen ; 07-05-2018 o 17:19

  8. #68
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich. Miesiąc temu kupiłem swoją pierwszą Alfę - Alfę Stelvio. Jestem bardzo, bardzo zadowolony , bo choć wybrałem ją sercem to nie zawiodłem się . Czytam tą dyskusję i rozumiem tych co liczą na to ,że sprzedaż będzie rosła - bo chcą mieć potwierdzenie tego że dobrze wybrali. Myślę ,że też będę się cieszył , ale z drugiej strony chciałbym pozostać oryginalny. Kiedy zacząłem się rozglądać za nowym autem, to wszędzie widziałem Volvo ,Mercedesy czy BMW .A ja nigdy nie chciałem być taki jak wszyscy i jadąc Alfą na pewno taki nie jestem Na pewno kiedyś byłoby mi łatwiej sprzedać samochód bardziej popularny, ale dziś , dziś cieszę się że wybrałem Stelvio...

  9. #69
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco.P Zobacz post
    Na pewno kiedyś byłoby mi łatwiej sprzedać samochód bardziej popularny, ale dziś , dziś cieszę się że wybrałem Stelvio...
    Cześć, wychodzę z tego samego założenia - auto to inwestycja, a radochy z jazdy nic mi nie odbierze


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  10. #70
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    auto to inwestycja
    Ciekawe podejście. To jaką stopę zwrotu miałeś na Giulieccie? Dużo zarobiłes?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory