Strona 8 z 84 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #71
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ciekawe podejście. To jaką stopę zwrotu miałeś na Giulieccie? Dużo zarobiłes?
    Miało być nie inwestycja Chociaż spidera przetrzymam dość długo.

    Na Giulieccie straciłem mniej niż prognozował Eurotax także nie było tak źle.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  2. #72
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ciekawe podejście. To jaką stopę zwrotu miałeś na Giulieccie? Dużo zarobiłes?
    Łapiesz za słówka. Dobrze wiesz o co mu chodzi. Chyba że jesteś 12 letnim chłopcem... wtedy zwracam honor.

  3. #73
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Miało być nie inwestycja Chociaż spidera przetrzymam dość długo.

    Na Giulieccie straciłem mniej niż prognozował Eurotax także nie było tak źle.
    Aaa, to rozumiem. Też tak to widzę. Zakup samochodu to prawie zawsze strata finansowa. Zarobić to można na tych 20-30 letnich i starszych, ale zakup nowego to są tylko koszty, a nie zyski, niestety. Co nie znaczy, że nie warto, ale to inna bajka. Tylko trzeba się nauczyć godzić ze stratą i czerpać przyjemność.

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Łapiesz za słówka. Dobrze wiesz o co mu chodzi. Chyba że jesteś 12 letnim chłopcem... wtedy zwracam honor.
    Okazuje się, że dobrze zrobiłem, że się dopytałem, bo kolega miał na myśli, że to *nie* jest inwestycja.
    A co jak jestem 12 letnią dziewczynką?

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Okazuje się, że dobrze zrobiłem, że się dopytałem, bo kolega miał na myśli, że to *nie* jest inwestycja.
    A co jak jestem 12 letnią dziewczynką?
    Ja domyśliłem się że chodzi Jankowi o "nie" inwestycje. Błędnie pomyślałem że powinieneś "nadążyć". Koniec offtopu.

  5. #75
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Ponieważ zakończył się kolejny miesiąc, czas na garść nowych danych sprzedażowych.
    Najpierw USA: w kwietniu sprzedaż AR to 1847 samochodów, /łącznie od początku roku 7639/, z tego Giulii - 1123 szt, Stelvio - 702 szt. Tu jak widać ciągle sprzedaż Giulii góruje nad Stelvio /od początku roku 4208 vs. 3355/. Można już spokojnie powiedzieć, że za cały rok całkowita sprzedaż będzie >20.000, wersja optymistyczna to 25.000
    Dla Europy całościowych danych za kwiecień jeszcze nie ma, sa jednak już dla poszczególnych głównych rynków /Włochy, Niemcy, UK, Francja, Hiszpania/ i wskazują one, przez analogię do podobnych danych z innych m-cy, że łączna sprzedaż może wynieść ok. 7500-8000 szt., co byłoby wynikiem nieco lepszym niż w kwietniu 2017 /7376 szt/.
    Jednak struktura sprzedaży jest inna niż w Stanach - na podstawie danych cząstkowych styczeń-marzec, widać, że w Europie "wołem sprzedażowym" będzie zdecydowanie Stelvio /ponad 8000 sztuk/, niż Giulia /5215 szt./.
    Z ciekawostek - sprzedaż "Miciaka" jest prawie taka sama jak np. w roku 2015, 2016 i 2017....

    I jeszcze komentarz do jednego z poprzednich postów. Analiza danych sprzedażowych nie służy, przynajmniej mnie, utwierdzeniu się, że dobrze wybrałem samochód. Mam na tyle dobry "self-confidence", żeby całkiem spokojnie wybrać AR bez takiego wsparcia psychologicznego Nie oczekuję też, żeby AR sprzedawało więcej niż Skoda, Ford czy VW - broń Boże ! Ale jednak, coś muszą sprzedawać, żeby raz na parę lat wypuścić jakiś nowy model Dlaczego więc się tym nie interesować - w innych wątkach śledzimy testy czy też szukamy niedociągnięć w naszych ulubionych autkach, a tu przeglądamy tabelki.

    Pozdrawiam i zachęcam do komentowania /za chwilę będzie 'mcwaw ględzi"/
    Ostatnio edytowane przez mcwaw ; 08-05-2018 o 21:24

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ględź ględź, bo jest z sensem i o cyferkach a nie o doopie maryni czy własnych odczuciach
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Wniosek jest jeden. Nie mogliśmy znaleźć klienta docelowego dla giulii bo był na statku do USA

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #78
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Być może my jesteśmy krótkowzroczni - Mercedes, BMW i inni starają się cuda wymyślać, żeby mieć to coś w swojej ofercie, a FCA widzi, że społeczeństwa bogacą się i coraz bardziej stać nas (ogólnie ludzi) na ekstrawagancje i coś drogiego, ale niepowtarzalnego, z roku na rok ten trend się umacnia - a odpowiedzią ma być marka ALFA ROMEO - i ma być droga, wyjątkowa, pożądana i kropka. Bedą rozwijać nowe modele, inwestować w nią, żeby za kilka lat zacząć zarabiać na niej konkretne pieniądze. Obecna rentowność AR jest drugorzędna - w FCA mają w swoim portfolio masowego FIATa, legendarnego JEEPa, nijaką Lancia'e, ekskluzywne Maserati, szałowe Ferrari itp. Mogą pozwolić sobie na ekstrawagancję z AR i to robią - więc cieszcie się, że macie Alfę Romeo, a nie płaczcie i nie podliczacie ich, bo to nie Wasza broszka.

    Ja też mam gdzieś te wyniki sprzedażowe AR - mam na myśli moje emocje do tych tabelek - w FCA zapewne wiedzą co robią - ich sprzedaż, ich kasa - a swoją drogą cieszę się, jak ludzie robią zdjęcia mojego Stelvio na mieście Więc fajnie, że nie ma ich za dużo.

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Wreszcie można coś poczytać, nie tylko narzekanie że Alfa tonie itd. Firma zrobiła 2 świetne modele, które nie muszą obawiać się konkurencji. Julka Q to Alfa która powaliła na kolana nie tylko miłośników marki, ale i narobiła tego czego potrzebowała marka Alfa Romeo. Zaczęto głośno mówić o firmie . Co do sprzedaży to temat jest fajny i bardzo mnie ciekawi ile Alf uda się sprzedać w tym roku.

  10. #80
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Co do sprzedaży to temat jest fajny i bardzo mnie ciekawi ile Alf uda się sprzedać w tym roku.
    Dzięki

    Mam nadzieję, że czegoś więcej o kolejnych modelach AR dowiemy się 1 czerwca, gdy odbędzie się konferencja koncernu FCA z przedstawieniem strategii do roku 2022. Wg wypowiedzi Sergia M. można się spodziewać aktywniejszego działaniana "odcinku chińskim":
    https://www.just-auto.com/interview/..._id181566.aspx
    czego potwierdżeniem była niedawna wystawa samochodowa w Szanghaju, z wyraźną ekspozycją marki AR

    http://www.hurtidetal.pl/article/art...to-china-2018/
    Ostatnio edytowane przez mcwaw ; 13-05-2018 o 10:41

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory