Strona 9 z 84 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Martwi mnie tylko podejscie Szefa koncernu do Fiata. Brak następcy Punto dobitnie pokazuje że Fiata sobie odpuścili. Co do rynku Chińskiego , to według mnie może to być strzał w 10tkę .

  2. #82
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Martwi mnie tylko podejscie Szefa koncernu do Fiata. Brak następcy Punto dobitnie pokazuje że Fiata sobie odpuścili. Co do rynku Chińskiego , to według mnie może to być strzał w 10tkę .
    Przecież jest następca punto, który nazywa się argo, ale tutaj dopiero prawdziwe zdziwienie - sprzedają go tylko w brazylii A przecież dla fiata ten segment był trzonem sprzedaży. Dziwie się, że punto w ogóle ktokolwiek jeszcze kupuje, ta konstrukcja już pełnoletnia chyba jest
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #83
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Mam nadzieję, że czegoś więcej o kolejnych modelach AR dowiemy się 1 czerwca, gdy odbędzie się konferencja koncernu FCA z przedstawieniem strategii do roku 2022. Wg wypowiedzi Sergia M. można się spodziewać aktywniejszego działaniana "odcinku chińskim":
    https://www.just-auto.com/interview/..._id181566.aspx
    czego potwierdżeniem była niedawna wystawa samochodowa w Szanghaju, z wyraźną ekspozycją marki AR

    http://www.hurtidetal.pl/article/art...to-china-2018/
    Przepraszam za autocytat, ale pojawiają się kolejne potwierdzenia o roszerzeniu gamy Giulii o wersję coupe:
    "The Giulia coupé could be offered in both two-and five-door formats, as with the Audi A5 and A5 Sportback. Different bodystyles would significantly widen its appeal. It is slated for a 2019 launch."
    W planach kolejne silniki:
    "There are two powertrains said to be under development, one based on the Giulia Veloce’s 276bhp 2.0 turbo petrol engine, the other using the 2.9 V6 turbo of the Giulia Quadrifoglio. The 2.0 version develops around 345bhp combined, and the 2.9 V6 a mighty 641bhp to create the most potent road-going Alfa yet, with an output only 20bhp short of the Ferrari 488."
    Potwierdzają się również informacje o dużym SUV-ie:
    "The large SUV will be offered with a mild hybrid and an electric turbo using a 48V electrical system. These power boosters will be sufficient to overcome the additional 200kg the car will carry over the Stelvio, whose platform it will share. A seven-seat option could also be offered on the new model, which is expected to go on sale in late 2019."

    Wszystkiego dowiemy się najpewniej w Dzień Dziecka

    https://www.autocar.co.uk/car-news/n...d-larger-model

    - - - Updated - - -

    I jeszcze jako ciekawostka z obszaru sprzedaży w Europie w okresie styczeń - marzec:

    Porsche Macan- 5903 szt., Jaguar F-Pace- 7597 szt, AR Stelvio- 8205 szt

  4. #84
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przecież jest następca punto, który nazywa się argo, ale tutaj dopiero prawdziwe zdziwienie - sprzedają go tylko w brazylii A przecież dla fiata ten segment był trzonem sprzedaży. Dziwie się, że punto w ogóle ktokolwiek jeszcze kupuje, ta konstrukcja już pełnoletnia chyba jest
    Właśnie sam się dziwię . W tamtym roku Punto znalazło w całej Europie ponad 30 tysięcy nabywców. Nie wiem dlaczego nie ma następcy tego auta u nas w Europie.

  5. #85
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości portalu motoryzacyjnego samar.pl udało mi się pozyskać dane o sprzedaży AR w Polsce w pierwszym kwartale br.:
    Stelvio: 119 sztuk /w ub. roku w okresie styczeń- marzec - 28/, Giulietta: 95 sztuk /dokładnie tyle samo ile w ub. roku/, Giulia: 82 szt /w ub. roku- 99, więc spadek o 17%/, Mito: 21 szt. /w ub. roku 17/; ;sprzedano też jeden egzemplarz 4C
    W samym marcu 2018: Stelvio- 41, Giulietta- 32, Giulia- 29, Mito- 9, i jedno 4C

    Łączna sprzedaż w pierwszym kwartale: 318 szt /w ub roku 239, wzrost o 33%/

    Podziękowania dla p. Wojciecha Drzewieckiego, szefa samar.pl, za udostępnienie danych
    Ostatnio edytowane przez mcwaw ; 16-05-2018 o 10:02

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Dzięki uprzejmości portalu motoryzacyjnego samar.pl udało mi się pozyskać dane o sprzedaży AR w Polsce w pierwszym kwartale br.:
    Giulia: 82 szt /w ub. roku- 99, więc spadek o 17%/,

    Ze sprzedażą Giulii szału chyba jednak nie ma. Wystarczy wejść na allegro i popatrzeć na oferty dilerów ile jest ciągle aut z 2016 roku. Oni to oczywiście oferują jako 2017 ale dopiero w opisie aukcji jest info że to 2016.

    Popatrzyłem tez na mój pobliski ADF - tam mają ciągle auta, które stały gdy przyjechałem zobaczyć pierwszą Giulię na własne oczy. Choć jak przejeżdżam to widzę inne auta, ale oni po prostu je przeparkowują co jakiś czas (ten sam manewr stosują komisy). Włączyłem otomoto i naliczyłem w ofercie ADF 6 aut z 2016 nie wliczając demówek. No chyba, że źle to liczę.

    https://adf-auto.otomoto.pl/?q=giuli...ated_at%3Adesc

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Ten ADF i sama AR nie wiedzą, co sprzedają.
    Dzisiaj rano alfa kosztowała 120 612 złotych, po południu już 127 650.
    Zadzwoniłem i zapytałem o co chodzi.
    Powiedziano mi, że na auto został naliczony „nieprawidłowy” rabat i jest ono do kupienia tylko w leasing, nie dla osoby prywatnej.

    Śmiech na sali, marka premium pełną gębą

  8. #88
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Ten ADF i sama AR nie wiedzą, co sprzedają.
    Dzisiaj rano alfa kosztowała 120 612 złotych, po południu już 127 650.
    Zadzwoniłem i zapytałem o co chodzi.
    Powiedziano mi, że na auto został naliczony „nieprawidłowy” rabat i jest ono do kupienia tylko w leasing, nie dla osoby prywatnej.

    Śmiech na sali, marka premium pełną gębą
    Ahaha, piękne. Swoją drogą tez dobre, że Twoje 120 tysięcy jest gorsze niż 120 tysięcy od banku, nawet jeśli w leasing samochód bierze Józio na działalność, a nie wielkie korpo (które może faktycznie potem weźmie jeszcze 10). Świetne. Niestety ASO i salony to nadal w wieeeelu przypadkach Polmozbyt.

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    rabaty akurat w innych markach tez sa lepsze dla firm czy instytucji finansowych, tak juz jest czy nam sie to podoba czy nie, wiec szkoda o tym dyskutowac.

    natomiast ADF to firma ktora kojarze jako malo profesjonalna - zawsze bledy w specyfikacjach ogloszen (widac bylo po zdjeciach, wymienione opcje ktorych auto nie ma I na odwrot), wystawianie aut wabikow ktore juz miesiace wczesniej sprzedali (taka Super Montecarlo Blue niby z Q2 z super rabatem chyba cos ok 50tys to bylo ogloszenie auta widmo ktore wisialo bardzo dlugi czas jeszcze w tym roku)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Dzięki uprzejmości portalu motoryzacyjnego samar.pl udało mi się pozyskać dane o sprzedaży AR w Polsce w pierwszym kwartale br.:
    Stelvio: 119 sztuk /w ub. roku w okresie styczeń- marzec - 28/, Giulietta: 95 sztuk /dokładnie tyle samo ile w ub. roku/, Giulia: 82 szt /w ub. roku- 99, więc spadek o 17%/, Mito: 21 szt. /w ub. roku 17/; ;sprzedano też jeden egzemplarz 4C
    W samym marcu 2018: Stelvio- 41, Giulietta- 32, Giulia- 29, Mito- 9, i jedno 4C

    Łączna sprzedaż w pierwszym kwartale: 318 szt /w ub roku 239, wzrost o 33%/

    Podziękowania dla p. Wojciecha Drzewieckiego, szefa samar.pl, za udostępnienie danych
    mcwaw wielkie dzięki za te dane. Może dało by się tą uprzejmość SAMAR przekuć w comiesięczne raportowanie danych ?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory