Strona 22 z 84 PierwszyPierwszy ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #211
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Widzimy tutaj dokaldnie, ze suvy zyskuja coraz bardziej na popularnosci. Doskonaly przykladem jest Stlevio. Jaguar XE sprzedaje sie rowniez o wiele gorzej w Stanach, 353 sztuki sprzedane w czerwcu.
    Alfa miala dosc duza przerwe w tym segmencie takze jeszcze trzeba poczekac kilka lat na dokladne stwierdzenie jaka robote zrobili. Sprzedaz alfy rosnie z roku na rok a to bardzo dobrze. Z drugiej strony nie ma byc to marka dla mas. Ja jak i wielu innych moich znajomych rowniez sie tym kieruja przy zakupie samochodu. Nie chce jezdzic czyms co sie sprzedaje tak jak BMW, Mercedes czy Audi gdzie wszedzie widzisz te samochody. Zero oryginalnosci.
    Wiesz co, koncerny samochodowe to prywatne firmy które produkują samochody po to aby na nich zarabiać.
    Im więcej sprzedasz tym więcej zarobisz. To nie są firmy, których celem jest niesienie szczęścia jednostkom poszukującym oryginalności.
    Nikt nie zarobi na samochodzie, który się w swoim cyklu życia sprzedaje średnio w ilości 20.000 sztuk i ma jeszcze specjalnie do tych modeli dedykowane silniki nie wykorzystywane w innych modelach.
    Sprzedaż Alfy rośnie dopiero od 2 lat ale to chyba żaden sukces jak się ma 2 stare i nie sprzedające się modele i wprowadzi się 2 zupełnie nowe.
    A w USA sprzedaż Stelvio po 7 miesiącach jest nawet niższa niż Giulii.
    Podsumowując jak się to nie będzie sprzedawało w ilościach gwarantujących rentowność to wygaszą produkcję i skupią się na nowych modelach Jeepa i rodzinie 500.

  2. #212
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Gdzie ma sie dobrze sprzedawac? Na pewno nie w Polsce, gdzie od czerwca nie da sie zamówić Giulii, jeżeli w Niemczech jest tak samo to sprzedaz jest ZERO . Ta firma to dno i sto metrów mułu, niech się wezma lepiej za polityke bo tam sie nadają. Jeżeli jest tu ktoś z FCA proszę powiedziec dlaczego taki głupek jak ja* nie jest w stanie kupić od nich samochodu

    *Po drugiej zlewce ze strony dealerów,którzy nie wiedzą czym handluja i ile za to maja brać pieniędzy wypada trzasnąć drzwiami i kupic samochód w normalnej firmie




    PS. A przepraszam, giulii nie da sie zamówić nie od czerwca a od 24 maja
    A dlaczego nie można kupić w salonie Alfy nowego auta? Rozwiń ten wątek jak możesz

  3. #213
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Zamówienia zostały wstrzymane do połowy czerwca ze względu na nową normę euro 6, teraz dealerzy nie mają nowego cennika i nie znają polityki rabatowej. Samochód usiłuję kupić od końca marca - kwiecień i maj zmarnowany z winy dealera/handlowca (święta, długi weekend, zapomniał, pojechał na szkolenie, oj pomylił się w ofercie ,każda pierdółka to minimum dwa dni czekania itp. ) Od połowy czerwca niby zamówić można ale tak naprawdę nie można bo nie znasz ceny ani rabatu .Nieoficjalnie Giulia zdrożeje o minimum 1000zł .
    Kolega w firmie nie wiedział co kupi, odbył dosłownie dziesiątki jazd testowych , wybrał markę , model skonfigurował, zamówił. Japońska firma zdążyła samochód wyprodukować i dostarczyć . Jeździ już od miesiąca . Ja się uparłem na Alfę i chyba zrezygnuję bo już powoli przestaję chcieć włoskiego auta

  4. #214
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Zamówienia zostały wstrzymane do połowy czerwca ze względu na nową normę euro 6, teraz dealerzy nie mają nowego cennika i nie znają polityki rabatowej. Samochód usiłuję kupić od końca marca - kwiecień i maj zmarnowany z winy dealera/handlowca (święta, długi weekend, zapomniał, pojechał na szkolenie, oj pomylił się w ofercie ,każda pierdółka to minimum dwa dni czekania itp. ) Od połowy czerwca niby zamówić można ale tak naprawdę nie można bo nie znasz ceny ani rabatu .Nieoficjalnie Giulia zdrożeje o minimum 1000zł .
    Trochę to dziwne. Nie wiem z kim rozmawiałeś, ale o tym że wersje benzynowe drożeją o 3500 z powodu montowania GPF-a to wiadomo już od dawna i nawet jest to uwzględnione w konfiguratorze. Co do rabatów, to nie wiem, ale musiałeś trafić na faktycznie mało rozgarniętego sprzedawcę. Współczuję
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #215
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Zamówienia zostały wstrzymane do połowy czerwca ze względu na nową normę euro 6, teraz dealerzy nie mają nowego cennika i nie znają polityki rabatowej. Samochód usiłuję kupić od końca marca - kwiecień i maj zmarnowany z winy dealera/handlowca (święta, długi weekend, zapomniał, pojechał na szkolenie, oj pomylił się w ofercie ,każda pierdółka to minimum dwa dni czekania itp. ) Od połowy czerwca niby zamówić można ale tak naprawdę nie można bo nie znasz ceny ani rabatu .Nieoficjalnie Giulia zdrożeje o minimum 1000zł .
    Kolega w firmie nie wiedział co kupi, odbył dosłownie dziesiątki jazd testowych , wybrał markę , model skonfigurował, zamówił. Japońska firma zdążyła samochód wyprodukować i dostarczyć . Jeździ już od miesiąca . Ja się uparłem na Alfę i chyba zrezygnuję bo już powoli przestaję chcieć włoskiego auta
    Z tym że w salonach Alfy podejscie do ludzi jest delikatnie mówiąc nie najlepsze masz rację. Ale przecież nie jeden salon jest w tm kraju . Ja spróbowałbym w innym salonie.

  6. #216
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Próbowałem w czterech najblizszych geograficznie salonach i wszędzie to samo a podwyżka czerwcowa (ta co jest już w konfiguratorze) to nie jest jeszcze ta związana z euro 6.

  7. #217
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Nie wiem jak w innych krajach, ale u nas za słabą sprzedaż zapewne odpowiadają słabi handlowcy.
    Byłem w salonie Alfy w Łodzi i porównując jakość obsługi (a w sumie jej brak) do doświadczeń z innych salonów troszkę mnie od Alfy odpycha.
    Skoro w momencie kiedy planuje zostawić u nich niemal 200 tysięcy nie potrafią obsłużyć klienta to co dopiero jak pojawią się jakieś problemy.
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  8. #218
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Próbowałem w czterech najblizszych geograficznie salonach i wszędzie to samo a podwyżka czerwcowa (ta co jest już w konfiguratorze) to nie jest jeszcze ta związana z euro 6.
    Ja postanowiłem poczekać do września, jak już będą musieli zarejestrować na siebie te wszystkie niesprzedane auta, bo jak na razie to sami nie wiedzą za ile chcą/mogą sprzedać konkretny samochód i na jakich warunkach finansowania. Ceny zmieniają się w dół i w górę, promocje są, albo ich nie ma, oferty sprzed 2-3 miesięcy nie mają dziś żadnego znaczenia. Ja mam na razie czas, ale zawsze mogę zmienić forum
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #219
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Mogę dołączyć do wypowiedzi w czerwcu w dwóch salonach pytałem o zakup Guli oczywiście z konfigurowaną pod siebie i okazało się że nie przyjmują zamówień
    z powodu nowej normy euro 6 oraz postoju wakacyjnego w sierpniu w fabryce.
    Najwcześniej złożyć będzie można zamówienie we wrześniu a i tak lojalnie zostałem uprzedzony że realizacja zamówienia może potrwać 12 tygodni.
    Do tego może dojść poślizg już po wyprodukowaniu z przyjazdem do Polski i tu może samochód stać 4-6 tygodni.
    Dla potencjalnego klienta tak długi czas dyskwalifikuje taki samochód .
    Pominę słabą obsługę w salonie w jednym w ogóle nie było sprzedawcy Alfy rozmawiałem ze sprzedawcą zajmującym się Fiatami .
    Jeśli mam zostawić 250 tys to oczekiwałbym większego zainteresowania ,chyba że samochody mają się sprzedawać ze stoku z bardzo dużym upustem.
    Może w ogóle klient indywidualny jest Alfie niepotrzebny a ważne są grupy zawodowe,widać to szczególnie w proponowanych upustach.
    Jeśli nie zmieni się podejście do klienta to nie wróże wysokiej sprzedaży Alfy.

  10. #220
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 Multiair 105 KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Dla potencjalnego klienta tak długi czas dyskwalifikuje taki samochód .
    (...)
    Może w ogóle klient indywidualny jest Alfie niepotrzebny a ważne są grupy zawodowe,widać to szczególnie w proponowanych upustach.
    Jeśli nie zmieni się podejście do klienta to nie wróże wysokiej sprzedaży Alfy.
    Wprawdzie dla klienta może to być irytujące, ale to nie jest czas oczekiwania większy niż w innych markach przy zamówieniu z produkcji. Ja na swój samochód (innej marki) czekałem pół roku. Jeśli kupowałbyś VAG, to i 9 miesięcy może się trafić.

    Jeśli chodzi o klienta indywidualnego, to obecnie wielu sprzedawców samochodów ma go w ... I to jest bardzo słabe. Mam nadzieję, że kiedyś rynek im za to opłaci.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory