Strona 60 z 84 PierwszyPierwszy ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #591
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Ja wybierałem między nową 3 a Giulią.

    Moje odczucie po dwóch jazdach Giulią i jednej trójką było takie, że oba auta prowadzą się tak samo dobrze, oba są zwarte i precyzyjne, ale Giulia jest przy tym bardziej komfortowa. Trójka miała zawieszenie sportowe i m-pakiet. Ale jazdy były standardowe, krótkie, bez szaleństw po zakrętach. Jakie byłyby moje odczucia teraz, jak już jestem obyty z Giulią w różnych okolicznościach - nie wiem, sam jestem ciekawy.

    Ale trzeba zaznaczyć, że prowadzenie to nie jedyny aspekt porównań. Jest jeszcze wygląd - będący kwestią gustu, cena, która wypada korzystniej w Alfie, ale wszystko inne przemawia na korzyść BMW (wyposażenie, przestronność, wykończenie, nawet finansowanie).

    Ja na Giulię zdecydowałem się "sercem", podpasowały też okoliczności.

  2. #592
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    system wycen do oferty to jeszcze osobny konfigurator ze swoimi osobnymi problemami, a system zamawiania auta to jeszcze kolejna sprawa. z każdym były jakieś jaja jak kupowałem auto.
    Fantastycznie...
    Jeśli nie znajdę pasującego mi Stelvio na stoku to ciekawe ile niespodzianek mnie czeka przy zamawianiu
    Orientujecie się kiedy mogą pojawić się pierwsze oferty wyprzedażowe rocznika 2019 u dilerów?

  3. #593
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Fantastycznie...
    Jeśli nie znajdę pasującego mi Stelvio na stoku to ciekawe ile niespodzianek mnie czeka przy zamawianiu
    po prostu sprawdzaj dobrze konfigurację, ja z dealerem sprawdzałem wszystko po dwa razy. wyszło dobrze mimo pewnych obaw, jednak łatwo o pomyłkę bo Ty dostaniesz ofertę z innego systemu, a dealer przepisuje ją do systemu zamówień. już były przypadki że ktoś zamawiał Q z czerwoną deską/boczkami a dostał z czarnymi ,albo ktoś zamawiał jakieś opcje i 2 nie było. niestety system polega na człowieku, ktoś pominie opcję i auto przychodzi nie takie jak na konfigu który Ci przedstawili w salonie.


    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Orientujecie się kiedy mogą pojawić się pierwsze oferty wyprzedażowe rocznika 2019 u dilerów?
    auta stockowe i tak powinny być zawsze lepiej zrabatowane, a czy rocznik tak wiele zmienia, pewnie trochę, ale to juz jak bedzie 2020 albo przynajmniej koniec roku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #594
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    auta stockowe i tak powinny być zawsze lepiej zrabatowane, a czy rocznik tak wiele zmienia, pewnie trochę, ale to juz jak bedzie 2020 albo przynajmniej koniec roku.
    Właśnie patrząc na ogłoszenia dilerów to rabatowania bieżącego rocznika ze stocku nie odbiega od oferowanego dla zamówień do produkcji... a zamawiając masz dokładnie taki konfig jak chcesz. W pierwszym kwartale tego roku były naprawdę fajne oferty dilerów na auta z 2018 ale nie byłem wtedy gotowy do decyzji o zakupie stąd pytanie o termin startu wyprzedaży bieżącego rocznika.
    W ubiegłym roku nie interesowałem się jeszcze Stelvio i nie znam polityki marki czy lepsze oferty stockowe pojawią się np. jesienią czy trzeba czekać na nowy rok.
    Inna kwestia taka że auta stockowe są wg moich obserwacji bardzo zachowawczo wyposażone np. mało egzemplarzy z fotelami sportowymi a jak już mają dilerzy wersję Executive to z reguły w czarnej skórze...

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    po prostu sprawdzaj dobrze konfigurację, ja z dealerem sprawdzałem wszystko po dwa razy. wyszło dobrze mimo pewnych obaw, jednak łatwo o pomyłkę bo Ty dostaniesz ofertę z innego systemu, a dealer przepisuje ją do systemu zamówień. już były przypadki że ktoś zamawiał Q z czerwoną deską/boczkami a dostał z czarnymi ,albo ktoś zamawiał jakieś opcje i 2 nie było. niestety system polega na człowieku, ktoś pominie opcję i auto przychodzi nie takie jak na konfigu który Ci przedstawili w salonie.
    Jeśli przyjdzie zamawiać to zdecydowanie tak jak piszesz wszystko należy 2x sprawdzić.
    Orientujesz się czy diler może wydrukować konfigurację / wykaz pozycji z systemu zamawiania auta? To chyba powinno być załącznikiem umowy a nie oferta z systemu ofertowego prawda?
    A jeśli chodzi o składniki wyposażenia oferowane w pakietach, czy diler ma możliwość wycenić i dodać do zamówienia produkcyjnego nie cały pakiet tylko wybrane elementy? Np. tą szybę przednią z filtrem przeciwsłonecznym?

  5. #595
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Właśnie patrząc na ogłoszenia dilerów to rabatowania bieżącego rocznika ze stocku nie odbiega od oferowanego dla zamówień do produkcji... a zamawiając masz dokładnie taki konfig jak chcesz.
    dlatego ja zamawialem. nawet byly auta niby bardziej zrabatowane (z poprzedniego rocznika), jak chcialem kupic, ale mialy kupe niepotrzebnych opcji (typu navi 3d) ktore dla mnie byly nic nie warte - mozna powiedziec ze robily niby duzy rabat ale docelowo zamawiajac swoj konfig mialem wszystko dokladnie jak chcialem za te same pieniadze.

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Inna kwestia taka że auta stockowe są wg moich obserwacji bardzo zachowawczo wyposażone np. mało egzemplarzy z fotelami sportowymi a jak już mają dilerzy wersję Executive to z reguły w czarnej skórze...
    tak to juz jest ze stockowymi, ciezko znalezc dokladnie swoj konfig. moze wielu klientow az tak nie wybrzydza jak my?


    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Orientujesz się czy diler może wydrukować konfigurację / wykaz pozycji z systemu zamawiania auta? To chyba powinno być załącznikiem umowy a nie oferta z systemu ofertowego prawda?
    wydaje mi sie ze zalacznikem wystarczy ze jest ten wydruk z systemu ofertowego, natomiast fajnie byloby uniknac sytuacji ze przyjezdzasz po auto a tu jakas niezgodnosc. nie wiem czy moga wydrukowac, oni wklepuja kody opcji, ja po prostu patrzylem co gosc robi na kompie i z nim 2 czy 3 razy sprawdzalem.


    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    A jeśli chodzi o składniki wyposażenia oferowane w pakietach, czy diler ma możliwość wycenić i dodać do zamówienia produkcyjnego nie cały pakiet tylko wybrane elementy? Np. tą szybę przednią z filtrem przeciwsłonecznym?
    nie, jesli nie wystepuja osobno, a wiele z nich nie wystepuje. wez pod uwage tez rozne wymuszenia - np chcesz lepsze audio, musisz (przynajmniej w Giulii) wziac pakiet bezkluczykowy, chcesz podgrzewana kierownice, musisz wziac tez elektryczne fotele - nie da sie tego przeskoczyc.

    moze w paru drobiazgach po prostu moglbys potem, po odbiorze sobie cos wymienic - np tak jak ja i kilku innych kolegow w Giuliach mielismy male ekrany (bo w Giulii nie da sie zamowic 8.8" jak nie wezmiesz Navi 3D za >10k; w Stelvio mozna za 1tys dostac wiekszy ekran) i je sobie potem wymienilismy sami - na tej zasadzie tylko to widze. wielu rzeczy jednak nie jest latwo zrobic, albo czesci bardzo drogie (szczegolnie ze sklepu ASO)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #596
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Czy temat sprzedaży nowych Alf umarł ? W 2020 roku ma być odnowiona Julka i czekam co w niej poprawią.

  7. #597
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ale tam nie ma już nic do poprawiania.

  8. #598
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie ja właśnie kończę urlop we Włoszech i powiem to co zaobserwowałem. Byłem co prawda na Sycylii zatem mniejsze miejscowości, no powiecie mniej zamozny region kraju, ale zauważyłem pewną zależność. Alf jeździ naprawdę sporo, 147, 156, dużo MiTo, ale zdecydowanie najwięcej jest Giulietty. Moim zdaniem to ona jest koniem pociągowym sprzedaży. Stelvio i Giulia jak dobre by nie były nie zrobią wielkiego wyniku. Moim zadaniem priorytetem dla Alfy to wprowadzenie nowej Giulietty bo pomimo że fajna, ale ma już blisko 10 lat... Przy obecnych trendach i parciu na SUV-y i crossover-y to też na pewno dobrze by było jak najszybciej wprowadzić na bazie nowej Giulietty właśnie coś takiego. No pokazali to Tonale, ale to ma być 2022 jak się nie mylę to bardzo późno...

  9. #599
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Bo Sycylia to biedny region, Giulietta jest tania a Stelvio i Giulia są dużo droższe.
    Na trasie Gdańsk - Wrocław naliczyłem 8x Stelvio, 0 Giulii i ze 2x Giulietta.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  10. #600
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Sprzedaż Alfy w pierwszym półroczu w Europie to niecałe 30 tys. I nie ma co się dziwić - kolejny rok bez nowości, Mito wycofane a Giulietta obcięta na maksa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory