Strona 61 z 84 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #601
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Statystyki sprzedaży w Polsce (za lata 2010-2018) są nieubłagane - najlepiej sprzedaje się Giulietta. Giulia nie jest w stanie jej dogonić, Stelvio ledwo w ostatnim roku wyrównało.

    Natomiast sprzedaż Giulietty będzie spadać na łeb, na szyję. Nie dlatego, że samochód jest stary i brzydki, tylko dlatego, że oferują wyłącznie wersję 120 KM (bena) i jakiś (jeden) gnojówkowóz. Jak rozumiem to ma być zagrywka FCA, żeby sprzedaż Giulii nie była trzecia w całej marce, tylko druga.

  2. #602
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Fajnie jakby pokusili się wypuścić hot hatcha ~300 KM Giuliettę z AWD z Giulii, czyli tył z dołączanym przodem Rozmażyłem się...

  3. #603
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Sen o Giuliettcie AWD jest piękny, ale cena byłaby koszmarna

  4. #604
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post

    Natomiast sprzedaż Giulietty będzie spadać na łeb, na szyję. Nie dlatego, że samochód jest stary i brzydki, tylko dlatego, że oferują wyłącznie wersję 120 KM (bena) i jakiś (jeden) gnojówkowóz. Jak rozumiem to ma być zagrywka FCA, żeby sprzedaż Giulii nie była trzecia w całej marce, tylko druga.
    Myślę, że to głownie dlatego, iż model jest w sprzedaży od 9 lat, od 2010 roku. Powtarza długowieczną historię modelu 147, który był w salonach przez 10 lat.
    Gulia się ewidentnie nie sprzedaje, ale akurat ograniczanie sprzedaży Giulietty ma chyba sens. Zostawili tą wersję silnikową, którą teoretycznie najchętniej kupi Kowalski. To raczej nie jest kwestia wpychania Giulii na drugie miejsce
    Giulia jest rynkowym niewypałem, chyba najwięksi pesymiści nie spodziewali sie tak marnego wolumenu sprzedaży. Nawet ja liczyłem na więcej.
    Giulietta to bardzo dobre auto, z uwagi na właściwości jezdne. Design kontrowersyjny ale nawet ja się z czasem do tego mumina przyzwyczaiłem)
    Wadą auta jest ciasnota wnętrza. Siedzenie pasażera z przodu to dla kogoś z długimi nogami koszmar Ale pomimo tylu lat na rynku, wciąz ma amatorów. Mito skończyło znacznie gorzej.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 22-07-2019 o 21:16

  5. #605
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Srały muszki, będzie wiosna - dzisiaj nie sprzedaje się samochodów, tylko emisję CO2
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #606
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Zostawili tą wersję silnikową, którą teoretycznie najchętniej kupi Kowalski.
    Zostawili tylko tę, która spełnia obecne normy

    Akurat mam tę wersję. To dobry silnik. Żwawy i w miarę oszczędny jak na swoje lata. Do tego bezawaryjny. Mam obecnie nastukane chyba ponad 60tys. i totalnie nic się z nim nie dzieje. Tylko przeglądy. Dodam, że to był samochód demo a potem zastępczy w serwisie i zrobił tak 40tys więc nie miał lekko i jak tu wszyscy docierają i wymieniają olej co 1tys km to nie, ten samochód nie był docierany i olej miał wymieniany tylko tak jak wskazuje instrukcja.

    Niestety to stara jednostka. Obecnie są hybrydy cuda wianki turbiny. To niestety odstaje od konkurencji.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #607
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Problemem nie-sprzedaży Giuli jest jej praktyczność. Samochód te jest ciut za mały, dla tego sprzedaje się Stelvio.
    Wystarczy spojrzeć na AR 159, ile jeździ sedanów a ile kombi. Jak by była Giulia kombi nie kupiłbym Stelvio.
    Pomimo że sedany są ładniejsze to jednak w tym segmencie szukamy też aut praktyczniejszych.

  8. #608
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Obecnie rynek stanął na głowie bo:
    - chcemy być ekologiczni ale modne są suvy gdzie fizyki nie oszukasz i to musi palić więcej niż sedan.
    - pakujemy więc hybrydowa napędy, które ważą swoje i zabierają miejsce w środku.
    - obniżamy pojemność aby spełnić normy ale okazuje się, że te silniki palą jak smoki bo trzeba je cisnąć w trasie.
    - wmawia się ludziom, że suv to samochód praktyczny. Z drugiej strony pakuje się tam felgi z oponami grubości 1cm i oponami drogowymi więc w teren i tak nikt tym nie pojedzie.
    - napędy na 4 koła działają tylko w określonych warunkach i nijak to się ma do jazdy terenowej.
    - no i wszystko musi być premium (cokolwiek to znaczy a raczej nie znaczy nic)

    Imho kombi o podwyższonym zawieszeniu jest 100x bardziej praktyczne i ładniejsze i bije na głowę obecne tzw SUV europejskie.
    Nie mam zielonego pojęcia dlaczego SUV są takie popularne i dlaczego kombi umiera. Tłumaczę to tylko modą/wyglądem/marketingiem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #609
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Dużo masz racji w tych uwagach. Ja bym dodał, że SUV poprawia ego duże auto, duże ego Mówi się też dużo o tym, że lepiej się wsiada, bo wyżej. No fakt. A jeszcze lepiej się wsiada do koparki To chyba jakaś zbiorowa paralityzacja społeczeństw, nagle nikt nie umie wsiadać do auta.
    Dużo się mówi też o bezpieczeństwie ale nie dodaje, że na zakrętach zawsze każdy SUV wyleci dalej od osi jezdni, niż auto z niżej położonym środkiem ciężkości.
    Gulietta trzyma się szosy jak przyklejona: jechałem latem rok temu wersją 170 KM, szok, jak to auto jedzie, jakby po torach.
    Niestety główna wada: ciasnota, nawet jak na compact. Zapraszam do 145 na miejsce pasażera i do Giulietty na miejsce pasażera. Oba samochody dzieli przepaść czasu.

  10. #610
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Dla mnie Giulia to za małe auto. Czułem się tam jak w puszce. Bagażnik - dla moich potrzeb to dramat. Dlatego mam Stelvio. Także dlatego, że wcześniej jeździłem prawie 6 lat Freemontem (szkoda, że Fiat nie zostawił go, nie zrobił lifta). Stelvio moim zdaniem jeździ rewelacyjnie, przynajmniej w stosunku do Freemonta. Nie narzekam na jego środek ciężkości, dynamikę. Nie kupię już niskiego auta, bo się przyzwyczaiłem (ja ma prawie 2m wzrostu). Wsiadanie do Giulii byłoby dla mnie uciążliwe...

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory