Strona 62 z 84 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #611
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Zostawili tylko tę, która spełnia obecne normy

    Akurat mam tę wersję. To dobry silnik. Żwawy i w miarę oszczędny jak na swoje lata. Do tego bezawaryjny. Mam obecnie nastukane chyba ponad 60tys. i totalnie nic się z nim nie dzieje. Tylko przeglądy. Dodam, że to był samochód demo a potem zastępczy w serwisie i zrobił tak 40tys więc nie miał lekko i jak tu wszyscy docierają i wymieniają olej co 1tys km to nie, ten samochód nie był docierany i olej miał wymieniany tylko tak jak wskazuje instrukcja.

    Niestety to stara jednostka. Obecnie są hybrydy cuda wianki turbiny. To niestety odstaje od konkurencji.
    co to znaczy stara?
    Napisz czym T- Jet odstaje od konkurencji bo ja jakoś specjalnie konkurencji dla tego silnika nie widzę- jest przede wszystkim trwały i ma dobre parametry techniczne w porównaniu do 3 -cylindrowych kosiarek czy wynalazków typu TSI- nie pisz mi proszę o bezpośrednim wtrysku czy hybrydach innych wynalazkach bo to nie ma z postępem absolutnie nic wspólnego. śmialiśmy się kiedyś z trwałości silników w samochodach PRL-u - chyba zatoczyła technika koło - TSI i spółka czy tce albo legendarna trwałośc silników 1.6 w BMW czy HTP. Przejedz się np hybrydowym aurisem czy corollą - już dawno mnie tak żaden napęd w samochodzie nie zirytował- przypomniały mi się czasy CC700. Jak to ma być postęp to ja wysiadam.
    Parametry sinika T_JET są jak najbardziej na czasie -jest trwałe turbo, spory moment obrotowy na dole, a o konstrukcji i jego dopracowaniu niech świadczy fakt że każdy ma spory gratis mocy i momentu obrotowego zanosząc mniej lub bardziej udane tuningowanie, o czym konkurencja może zapomnieć. czepiać można się spalania ale parę lat jazdy z tym silnikiem pozwala i na niskie spalanie na poziomie około 6- 6,5 litra bez problemu.
    Ten silnik jest po prostu tu nie do zabicia - 5 aut w domu z tym silnikiem i ZERO jakichkolwiek usterek silnikowych.
    a Giulietta jest spoko samochodem ale bez jakiegokolwiek poważnego liftingu np upodabniającego przód do Stelvio/Giulii i sprzedaż w jednej wersji nadwoziowej- to już FCA przerabiało w Bravo niszcząc fajny model. Jakoś ta firma ma rękę do niszczenie tego co dobre.
    Giulii brakuje nadwozia kombi- wystarczy popatrzeć na konkurencje i poprzednika 159. wiele osób nie chce SUV-a bo raz drogo, a po drugie gabaryty tego typu aut niespecjalnie nadają się do miejskiego codziennego użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 23-07-2019 o 06:44

  2. #612
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Właśnie czytam nowy Motor i jest tam podsumowanie sprzedaży styczeń/czerwiec 2019 w Polsce. Alfa na 28 miejscu że sprzedanymi 780 autami no i 15% wzrostu do pierwszego półrocza 2018 roku.

  3. #613
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    co to znaczy stara?
    Napisz czym T- Jet odstaje od konkurencji bo ja jakoś specjalnie konkurencji dla tego silnika nie widzę- jest przede wszystkim trwały i ma dobre parametry techniczne w porównaniu do 3 -cylindrowych kosiarek czy wynalazków typu TSI
    Silnik z pewnością udany ale już 10 lat temu był zbyt paliwożerny (spalanie na poziomie o połowę mocniejszej 1.4 MA 170KM) a obecnie to już smok wawelski. Konkurencyjne jednostki palą o 20-30% mniej paliwa a to już przepaść, wystarczy przejrzeć kilka świeżych testów porównawczych Tipo z innymi modelami. Dobrze, ze można ratować się lpg ale nie każdy przepada za gazem. Najgorsze jest to, że oficjalny następca tego silnika czyli 1.0 FIREFLY 120KM też nie jest mistrzem ekonomii (choć oczywiście pali znacząco mniej niż T-Jet) i do tego nie wiadomo jak będzie z trwałością.

  4. #614
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Właśnie czytam nowy Motor i jest tam podsumowanie sprzedaży styczeń/czerwiec 2019 w Polsce. Alfa na 28 miejscu że sprzedanymi 780 autami no i 15% wzrostu do pierwszego półrocza 2018 roku.
    To gratulujemy. Takie wyniki to mają wiodące marki motocyklowe przy sprzedaży motocykli w Polsce. Do zacnego towarzystwa Alfa dołączyła.

  5. #615
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Silnik z pewnością udany ale już 10 lat temu był zbyt paliwożerny (spalanie na poziomie o połowę mocniejszej 1.4 MA 170KM) a obecnie to już smok wawelski. Konkurencyjne jednostki palą o 20-30% mniej paliwa a to już przepaść, wystarczy przejrzeć kilka świeżych testów porównawczych Tipo z innymi modelami. Dobrze, ze można ratować się lpg ale nie każdy przepada za gazem. Najgorsze jest to, że oficjalny następca tego silnika czyli 1.0 FIREFLY 120KM też nie jest mistrzem ekonomii (choć oczywiście pali znacząco mniej niż T-Jet) i do tego nie wiadomo jak będzie z trwałością.
    Nie przesadzajmy
    Z moich obserwacji wynika iż KAŻDA turbobena ma taką sama tendencję muskasz pedał jest ok ale kilka przyciśnięć i wir w baku na pziomie silników 2.0. Owszem może i pali ciut więcej nawet przy ekonomiczniej jeździe ale rekompensuje to bezawaryjnością. Co mi z oszczędności które wydam na serwis. Jak widać T-JET jest samochodem coraz bardziej poszukiwanym a MA wielu omija szerokim łukiem wiemy dlaczego.

  6. #616
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    gdyby Alfa sprzedawała sie w tysiącach, to nie byłaby juz produktem premium Tak serio dla mnie to zaleta, że Alf nie ma tak dużo na ulicach jak jakiś folkwagonów...

  7. #617
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    gdyby Alfa sprzedawała sie w tysiącach, to nie byłaby juz produktem premium Tak serio dla mnie to zaleta, że Alf nie ma tak dużo na ulicach jak jakiś folkwagonów...
    Dla mnie też, tylko każdy kij ma dwa końce. Mała sprzedaż-male zyski-malo kasy na opracowanie następcy-przestarzale konstrukcje-jeszce mniejsza sprzedaż-jeszcze mniej kasy- RIP...

  8. #618
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Nie przesadzajmy
    Z moich obserwacji wynika iż KAŻDA turbobena ma taką sama tendencję muskasz pedał jest ok ale kilka przyciśnięć i wir w baku na pziomie silników 2.0. Owszem może i pali ciut więcej nawet przy ekonomiczniej jeździe ale rekompensuje to bezawaryjnością. Co mi z oszczędności które wydam na serwis. Jak widać T-JET jest samochodem coraz bardziej poszukiwanym a MA wielu omija szerokim łukiem wiemy dlaczego.
    Co do MAir to można dyskutować ale nawet jakby trzeba było wymienić moduł w ASO raz na 150tys. km - co wcale nie musi mieć miejsca - to warto, choćby tylko dla różnicy w osiągach, niższe spalanie w trasie to tylko bonus przy MAir.
    Tak czy siak T-jeta wykończą kary za emisję, które wejdą chyba od przyszłego roku.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #619
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Napisz czym T- Jet odstaje od konkurencji bo ja jakoś specjalnie konkurencji dla tego silnika nie widzę
    Przecież napisłem. Konkurencja spełnia bardziej rygorystyczne normy emisji oraz po prostu mniej pali. To zaledwie tyle i aż tyle.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    parę lat jazdy z tym silnikiem pozwala i na niskie spalanie na poziomie około 6- 6,5 litra bez problemu.
    Konkurencja nie musi robić szkolenia kilkuletniego aby kierowca mógł uzyskać 5l np ze 180KM hybrydy

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Ten silnik jest po prostu tu nie do zabicia - 5 aut w domu z tym silnikiem i ZERO jakichkolwiek usterek silnikowych.
    To samo hybrydy Toyoty są pancerne, ekonomiczne, można je gazować itd itd. Na rynku od lat. Przetestowane na 1000 sposobów.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Giulii brakuje nadwozia kombi- wystarczy popatrzeć na konkurencje i poprzednika 159. wiele osób nie chce SUV-a bo raz drogo, a po drugie gabaryty tego typu aut niespecjalnie nadają się do miejskiego codziennego użytkowania.
    Pełna zgoda ale nie zrobili tego bo ludzie i tak kupią suv. Dla nich to był pewniak. Mając określone zasoby woleli pracować nad modnym crossoverem niż nad wychodzącym z mody kombi. Stategicznie to dla nich dobre posunięcie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #620
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Pełna zgoda ale nie zrobili tego bo ludzie i tak kupią suv. Dla nich to był pewniak. Mając określone zasoby woleli pracować nad modnym crossoverem niż nad wychodzącym z mody kombi. Stategicznie to dla nich dobre posunięcie.
    I dokładnie z tego samego powodu zamiast skupiać się na Giulietcie producent rzuca wszystkie siły, żeby zrobić jak najlepsze Tonale. Bo jeszcze mniejszy niż Stelvio crossover sprzeda się jeszcze lepiej, a i sam samochód będzie pewnie standardami "premium" bliżej do większego rodzeństwa niż obecna Giulietta była kiedykolwiek

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory