Strona 66 z 84 PierwszyPierwszy ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #651
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Nie wiem czy bylo
    "https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/29688-kupujcie-alfy-romeo-bo-za-chwile-znikna

  2. #652
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o artykuł z clickbaitowym tytułem to nie było. Jeśli chodzi o większy wolumen sprzedaży Lancii - no to dzisiaj jeszcze nie było

    Szczerze, to z szacunku do własnego intelektu powinniśmy przestać wrzucać takie artykuły i nabijać tym serwisom odwiedziny

  3. #653
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tja, zainwestowali miliardy w nowe fabryki, nowe modele/platformy, wprowadzili AR do USA i beda sie zwijac. faktycznie sprzedaz jest niezachwycajaca (delikatnie piszac), ale porownanie wolumenow sprzedazy do malego/w miare taniego autka miejskiego na jego rynku (gdzie jest wielki sentyment do marki i wielka popularnosc malych aut) to jakas bzdura - cos jakby porownywac volumeny ferrari do produkcji BMW M3.

    alfa moze wyjsc na prosta tylko konsekwencja przez dekade czy dwie - polepszanie jakosci/bezawaryjnosci/jakosci serwisow/obslugi, wprowadzaniem nowych modeli, robieniem szumu wokol siebie (chocby team F1, tylko przydalyby sie lepsze wyniki) itp. taka KIa czy Hyndai 30 lat temu byly dnem, dzis sa wzorem zaufania i produkuja auta po wieloma wzgledami lepsze niz wielu uznanych europejskich producentow aut w tej klasie. to musi byc polityka/inwestycja dlugofalowa i doplilnowana zeby bylo lepiej (zabraliby autoryzacje kilku serwisom jako pokazowke to tez by moze ciut lepiej ta strona zaczela od razu dzialac)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #654
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tja, zainwestowali miliardy w nowe fabryki, nowe modele/platformy, wprowadzili AR do USA i beda sie zwijac. faktycznie sprzedaz jest niezachwycajaca (delikatnie piszac), ale porownanie wolumenow sprzedazy do malego/w miare taniego autka miejskiego na jego rynku (gdzie jest wielki sentyment do marki i wielka popularnosc malych aut) to jakas bzdura - cos jakby porownywac volumeny ferrari do produkcji BMW M3.

    alfa moze wyjsc na prosta tylko konsekwencja przez dekade czy dwie - polepszanie jakosci/bezawaryjnosci/jakosci serwisow/obslugi, wprowadzaniem nowych modeli, robieniem szumu wokol siebie (chocby team F1, tylko przydalyby sie lepsze wyniki) itp. taka KIa czy Hyndai 30 lat temu byly dnem, dzis sa wzorem zaufania i produkuja auta po wieloma wzgledami lepsze niz wielu uznanych europejskich producentow aut w tej klasie. to musi byc polityka/inwestycja dlugofalowa i doplilnowana zeby bylo lepiej (zabraliby autoryzacje kilku serwisom jako pokazowke to tez by moze ciut lepiej ta strona zaczela od razu dzialac)
    +1000, moim zdaniem tak jak napisałem wcześniej będzie wysyp, artykułów typu, Alfa na krawędzi, Alfa się kończy, Koniec Alfy. O czymś trzeba pisać, a takie artykuły nabijają klikalność portali

  5. #655
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie: po co marce AR "premium"? Juz pomijajac kwestie, ze "premium" sie zdewaluowalo bo teraz samochody "premium" robi Mazda czy Opel (tak sie reklamuja). Mysle, ze wiekszosci z nas alfaholikow chodzi bardziej o emocje zwiazane z codzienna jazda tym samochodem niz o gadzety, infotainment czy "blichtr". Jesli by sie skupili tylko w tej kwestii i o dostosowali cennik ponizej premium (tak jak bylo z Giulietta pozycjonowana na poziomie Golfa) to bylaby wtedy lepsza sprzedaz w mojej opinii.

    Poza tym Lancia Ypsilon to samochod nagminnie kupowany tylko we Wloszech i w zasadzie tylko tam.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  6. #656
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Słaba obsługa w salonach, sporo dupereli do poprawek po zakupie jak ktoś ma pecha - czy za czasów 156 i 159 było z tymi aspektami lepiej ? Nie wydaje mi się a sprzedaż była dużo lepsza. Główny problem niskiej sprzedaży Giulii leży chyba gdzie indziej.
    Nie było takiej konkurencji jak teraz. Nie było Skody i KIA.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    KIa czy Hyndai 30 lat temu byly dnem, dzis sa wzorem zaufania i produkuja auta po wieloma wzgledami lepsze niz wielu uznanych europejskich producentow aut w tej klasie
    Dokładnie tak. Dodajmy jeszcze do tego Seata. Można zmienić wizerunek marki ale trzeba to robić mądrze.

    Jak KIA będzie iść w tak jak idzie teraz to za 10 lat kupią designerów z włoch, i zobaczymy ich w porównainu z Alfą. Kibicuję Alfa Romeo (od zawsze) ale jakoś nie widzę postępów a jak są to i tak w tyle za innymi. Bardzo to smutne.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #657
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    A co ma Skoda i KIA do sprzedaży Alfy ? Raczej niewiele.
    Piszesz, że Alfa nie zrobiła postępu ... Jest dokładnie odwrotnie - zrobiła niesamowity postęp technologiczny, dogoniła (a właściwie przegoniła) najlepszych w wielu kwestiach ale nie przełożyło się to na sprzedaż. I to jest dopiero zagadka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #658
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Żadna zagadka, sprzedaż w tym segmencie robią firmy które kupują od zaufanych handlowców zaufany towar. Wcisnąć sie tam jest bardzo trudno i Alfa (przynajmniej w Polsce) nie zrobi tego ze studentami na praktykach i handlowcami za 3000 netto bez prowizji od wyników . Prezes kupi drozej i gorszy towar jak mu sie go umiejetnie sprzeda. Tu jest bieda a nie mityczny brak kawy.
    Jak sie FCA trafi ogarnięty handlowiec to siedzi w Fiat Profesional tudzież w Jeepie a nie w Alfie

  9. #659
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A co ma Skoda i KIA do sprzedaży Alfy ?
    Zobacz co w 10 lat zrobiła KIA i Skoda czy Hyundai a co Alfa.
    Co oferuje na dziś.
    To się bezpośrednio przekłada na sprzedaż
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #660
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A co ma Skoda i KIA do sprzedaży Alfy ? Raczej niewiele.
    Piszesz, że Alfa nie zrobiła postępu ... Jest dokładnie odwrotnie - zrobiła niesamowity postęp technologiczny, dogoniła (a właściwie przegoniła) najlepszych w wielu kwestiach ale nie przełożyło się to na sprzedaż. I to jest dopiero zagadka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    co z postepu i wspaniale jezdzacego auta, jak waznejsze dla zwyklych klientow (nie fanow marki i ludzi ktorzy lubia egzotyczne auta), jest zeby byla bezawaryjna i miala dobry serwis. pierwszy kontakt z salonem albo proba zamowienia to juz same wtopy - bledy w cennikach/konfiguratorach/niejasnosci nawet przy zamawianiu. sa osoby tu na forum (znam przynajmniej 2) albo za granica ktore konfigurowaly swoj samochod a nie dostaly 1 czy 2 dodatkow ktore wybraly, albo auto przyszlo z czarna deska/boczkami zamiast czerwonymi (Q w UK). jak interesowalem sie autem to widzialem ten chaos i niewiedze. wiele osob nie dostalo ofert mimo ze prosilo - tez bylo tu kupa takich ludzi na forum. w zeszlym roku przez cos ok 2 miesiecy nie dalo sie zamowic auta do produkcji (przerwa letnia + WLTP).

    ludzie to widza, zniechecaja sie i ida do salonu audi, bmw czy mercedesa z taka kasa tym bardziej ze wielu powie tamte maja wiecej opcji, lepsze gadzety, obsluga super itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory