Strona 74 z 84 PierwszyPierwszy ... 246465666768697071727374757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #731
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Sprzedaż w USA:

    http://carsalesbase.com/us-car-sales-data/alfa-romeo/

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #732
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    czyli stabilnie EU i US, nienajgorzeja ale i nienajlepiej. nie na tym poziomie żeby zarabiać i wprowadzać nowe bardziej niszowe modele, czy choćby odmiany albo opcje wyposażenia. niestety.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #733
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    W USA sprzedają tylko 2 modele, w EU póki co jeszcze Giulietta dochodzi. Tak, czy inaczej z tak skromną ofertą modelową nie ma szans na wysoki volumen sprzedaży.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #734
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    FCA - wyniki sprzedaży za 2019 rok .Ogólnie grupa FCA sprzedała w Polsce 32367 aut . Wzrost sprzedaży samochody osobowe 9,1 % , samochody dostawcze 11,4 % w stosunku do roku 2018. Fiat - 14699 aut , Jeep - 4091 aut , Alfa - 1550 aut , Abarth 101 aut. Jeśli chodzi o Alfę sprzedano Stelvio - 905 szt , Giulia - 420 szt . Giulietta - 221 szt , Mito 4 szt. Jak podało FCA jeśli chodzi o Alfę jest to najlepszy wynik od 10 lat ze wzrostem sprzedaży na poziomie 10,7%.Czyli nie jest tak kiepsko.

  5. #735
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał izan10 Zobacz post
    Stelvio - 905 szt , Giulia - 420 szt . Giulietta - 221 szt
    Ogólnie myślałem, że sprzedaż ciągnęły dobre rabaty na Giuliettę, a w sumie sprzedała się w najmniejszej ilości egzemplarzy?

  6. #736
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał izan10 Zobacz post
    FCA - wyniki sprzedaży za 2019 rok .Ogólnie grupa FCA sprzedała w Polsce 32367 aut . Wzrost sprzedaży samochody osobowe 9,1 % , samochody dostawcze 11,4 % w stosunku do roku 2018. Fiat - 14699 aut , Jeep - 4091 aut , Alfa - 1550 aut , Abarth 101 aut. Jeśli chodzi o Alfę sprzedano Stelvio - 905 szt , Giulia - 420 szt . Giulietta - 221 szt , Mito 4 szt. Jak podało FCA jeśli chodzi o Alfę jest to najlepszy wynik od 10 lat ze wzrostem sprzedaży na poziomie 10,7%.Czyli nie jest tak kiepsko.
    no niby dobre wieści jeśli rozpatrujemy rynek polski, tyle że to i tak ciągle tak mała ilość że nie bardzo poprawia wyniki globalne, a te niestety są jakie są. może lifting je znów ruszy w góre - oby
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #737
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Ludzie sa dzisiaj zepsuci do szpiku kosci przepychem "nowoczesnosci" i to musi po prostu dotrzec do ludzi, ze wykonywanie tabletow w chinach na skale masowa zamiast analogowych pokretel i zegarow jest duzo tansze i papka informacyjna w mediach sugerujaca ludziom ze "MY" potrzebujemy nowoczesnosci nie sprzyja sprzedazy ledwo nadazajacej AR za "dotykowymi" autami, napchanymi wifi i innymi bzdurami. Dorzucic do tego olewatorstwo producenta w promowaniu/oferowaniu produktu, wygaszanie kompaktow i jest jak jest. W Irlandii ludzie zwariowali na punkcie elektrycznych gratow, nie zdajac sobie sprawy ile to jest klopotu obecnie(infrastruktura, zasieg auta) i w przyszlosci(utylizacja baterii, wydobywanie niklu na masowa skale). Nikt nie kupuje tu Giulii/Stelvio(w 2019 widzialem moze 3sztuki na drodze) bo naiwnie wola kupic Hyndai Ionic,Kona,Leaf albo hybryde, bo podatki sa mniejsze i pozorne oszczednosci. Swoja droga wszedzie trabia ze do 2030 nie bedzie sprzedazy aut spalinowych na wyspie, same elektryki - to pierdzielenie poki co, ale widac rzad dazy za odgornymi przepisami unii. Trza stad spadac

  8. #738
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Właśnie się dowiedziałem,że kumpel kupuje Tesle model 3 wersja Performance za 300 tys. Ma teraz BMW X6, z którego nota bene jest bardzo niezadowolony. Po dwóch latach zna w serwisie BMW nawet sprzątaczkę Co chwila "coś".
    Ja też z ciekawością oglądałem testy Tesli 3 ale stwierdziałem,że jest to za drogie a poza tym nie zrobię tego Alfie. Kupując najtańszy model 3 Low Range za ok. 220 tys obliczyłem,że przez 5 lat zaoszczędzę na paliwie maks. 70 tyś pln. Wolałbym kupić Giulie za 150 tyś i te 70 tyś wpakować w paliwo

  9. #739
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Tyle można wyczytać o spadku sprzedaży modeli AR, o słabej promocji i tp. Biorąc bardzo świeże wydanie gazety Motor, byłem wielce zaskoczony artykułem "rynek nowych aut w Polsce". Pomimo niechęci do marki, pomimo narzekań że modele nie nadążają za trendami obecnej elektronicznej mody, że nie posiadają bajerów wspomagających życie kierowcy (mnogo tego na forum) - AR w Polsce w 2018 roku zanotowało 10,71 % zysk. Przestańmy narzekać a cieszmy się, że swoje upodobania motoryzacyjne kierujemy w stronę pojazdów z duszą, a nie w pospolite wozidła, naszpikowane gadżetami z których nawet w połowie nie wykorzystujemy, a bardzo często nawet nie wiemy że je mamy.

  10. #740
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Jakby nie patrzeć znów jesteśmy Zieloną Wyspą [emoji6]. A tak serio wzrost cieszy, jednakże sieć dealersko - serwisowa nie powinna popadać w samozachwyt bo np. w Hiszpanii mimo spadku ok. 10% sprzedaż to 3900 sztuk w 2019.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory